Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wszystko kupuję ;)

 

Apropo tego "nie ma za pobraniem" To nie jest sklep internetowy ala Sirius czy Komputronik. Zdecydowana większość sprzętu jest sprowadzana dopiero po złożeniu zamówienia bądź wpłaceniu zaliczki. Na stanie zwykle są jedynie tanie,często kupowane produkty. Czas oczekiwania w takim systemie 3 - 4 dni rekompensuje atrakcyjna cena.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam dylemat z tymi cenami :/ nie wiem jak bedzie we wrzesniu... Mam zamiar kupić E6600 i do tego RD600. No jak narazie mobo miała jeden pretest i ponoć ma wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to będzie z tą rd600, pomijam fakt 3pci-ex.

Na dfi-street pisali, że inżynierownie DFI odnoszą sukcesy przy podkręcaniu jej do 430-450MHz, w sumię troszkę słabo... inaczej nie jest to najlepszy wynik na świecie. ALe to tylko wróżenie z fusów, zwłaszcza że ta mobo najprawdopodobniej nie zagości długo na rynku (brak kontraktu intel-ati na rook 2007). zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper - nie dziwie sie :razz: bo nie placisz za przesylke ;)

 

 

Ja teraz mam dylemat z tymi cenami :/ nie wiem jak bedzie we wrzesniu... Mam zamiar kupić E6600 i do tego RD600. No jak narazie mobo miała jeden pretest i ponoć ma wyjść.

1290 za E6600 to jak za darmo :D no prawie :wink:

 

Stary wszyscy jak dziki juz zaczeli podnosic ceny by we wrzesniu moc znowu troche podwyzszyc - w sam raz gdy przyjdzie tatus kupic synkowi komputer do szkoly :rolleyes: wrzesien i grudzien to takie nie wdzieczne miesiace chyba.. tak przynajmniej mi sie wydaje ;)

 

Ceny Conroe'ów dopiero za rok spadna gdy wejdzie 4ro rdzeniowka. i kupisz sobie takiego E6600 za 800 zeta.

 

Czarna kula gasnie! chyba baterie sie koncza, pora spac

Szczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co podłączysz sobie do niej (RD600) 3 karty graficzne ??

 

A jak mam 6 portów SATA to kupuje 6 dysków?? chce poczekac i zobaczyć jak będzie z wydajnością, cena na byc ok. 150$ więc na polskie realia >600, czyli tyle co mobo z 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam troche informacji na temat plyty Asus P5B Deluxe. Plyta prezentuje sie wg mnie bardzo niezle. Jest takze w wersji nieco drozszej ale z WiFi. Zasilanie 8fazowe oraz pakiet bajerow i wodotryskow. Do tego oc na poziomie:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...s+p5b%22+deluxe

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...s+p5b%22+deluxe

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...s+p5b%22+deluxe

 

jak widac fajnie sie kreci a cena jej to 700zl np w znak.pl

ma ktos cos o niej jescze konkretnego z danych, jakies minusy?

wydaje mi sie lepsza propozycja anizeli P5W DH, jesli nie potrzebujemy obslugi CF

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nie ukrywam mój faworyt. Pewnie się na nią zdecyduję. Masz info czy wersja z Wifi rózni sie ponad to od tej bez? Chodzi mi o konstrukcje mobo, a nie jakies pierdółki....

mnie tez to ciekawilo i jedyne co, to sie przygladalem samemu, niezauwazajac jakiejs roznicy, niepokoi mnie kilka postow tutaj o slabym jej oc, jakis problemach:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...s+p5b%22+deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty widmo poki co :mur:

Wyniki osiagane na nich sa ok, dlatego czekam na ten model wlasnie. W testach spi nie ma takiej roznicy jak miedzy p5wdh a ds3/4/6, a to akurat cieszy. Dorwe w swoje lapki to w koncu zloze te graty, ktore czekaja, do kupy.

Natomiast ciagle mam dylemat z procem E6400 or E6600 B-)

 

Ostatnio szukam troche informacji na temat plyty Asus P5B Deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja P5B bez Deluxe nie kreci sie juz tak dobrze (chyba) to jest calkiem inne PCB w sumie to calkiem inna plyta.. nikt nie testowal jeszcze takze jak ktos kupi i zrobi testy to bedzie wiadomo :P

P5B zwykla moglem miec, ale wolalem DS3, bo FSB na poziomie max 400MHz to dzieki za taki wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja P5B bez Deluxe nie kreci sie juz tak dobrze (chyba) to jest calkiem inne PCB w sumie to calkiem inna plyta.. nikt nie testowal jeszcze takze jak ktos kupi i zrobi testy to bedzie wiadomo :P

Ale my tu o dwóch wersjach P5B Deluxe , a nie P5B..... Jedna jest z modułem Wifi, a druga bez - obie to Deluxe. Zwykła P5B to kiszka i radze omijać z daleka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w formie wyjasnienia:

Asus P5B - max fsb ~ 380MHz + ew. mody ~ 450MHz

Asus P5B Deluxe - max fsb ~ 450-500MHz + ew. mody ~ 550MHz

Asus P5B Deluxe WiFi wg to samo co wyzej ale sa podejzenia o gorsze oc

 

ceny srednio to (w kolejnosci); 550, 700, 750zl

 

ja jestem za P5B Dlx... ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 550 zl mam Biostara ktory robi 530 takze dzieki ;) tymbardziej ze niedlugo bedzie w PL w pcprojekt.. a jaka cena to nie wiem ale zawsze mozna z niemiec stargac tak jak zrobilem to ja.

Te :blink: a skad ty masz takie informacje :twisted: i to jeszcze w pcprojekt! a nie w komputroniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o PcProjekt to ja tam kupuje i to niemal zawsze czesci u nich a nie malo tego bylo, i zawsze jestem zadowolony, tyle ze ja kupuje osobiscie czasem tylko z dostawa ale najmniejszych problemow nie mam, gdy nie ma czesci to na 100% sa na nastepny dzien gora rano za 2 dni (przynajmniej tak bylo w moim wypadku). Co do obslugi wg mnie jest bardzo dobra i mila :) szczegolnie Tomek zawsze mozna z nim pogadac i poradzic sie, a Jego rady zazwyczaj sa trafne a nie jak w innych sklepach gdzie radza zeby kupowac to co im nie schodzi ehh :( w kazdym razie Ja polecam bardzo ten sklep. Wlasnie tydzien temu kupilem u nich DS3, E6400, 7900GT i 2x512 i wszystko w jak najlepszym porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 550 zl mam Biostara ktory robi 530 takze dzieki ;) tymbardziej ze niedlugo bedzie w PL w pcprojekt.. a jaka cena to nie wiem ale zawsze mozna z niemiec stargac tak jak zrobilem to ja.

no jesli chodzi o samo fsb to rozumiem, ale sam wiedzialem wczesniej o takiej mozliwosci zakupu bo troche postow temu podawalem linka do tego sklepu, poprostu uparlem sie na asusa jesli nie ma konkretnego testu biostara w polsce (liczy sie takze funkcjonalnosc plyty oraz inne mozliwosci), zakup planuje za tydzien wiec jesli nie bedzie tforce'a to biore wlasnie p5b dlx ;)

jeszcze sie na asusie nie przejechalem :]

 

licze za dasz Saimek swoja mala recke tej plyty jak tylko ja dostaniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze oni wysylaja w poniedzialki tylko a moj przelew chyba jeszcze tam do nich nie doszedl... mam nadzieje ze nie wysla dopiero za tydzien. Pisalem do nich 6 emaili i cos dzisiaj nie odpisuja.. nie wiem nie pracuja dzisiaj czy jak!?!? zadzwonie chyba i opiernicze :P tak czy siak czekam jeszcze na RAM, blache do bloku CPU no i musze procka zamowic.. takze najwczesniej i tak chyba nastepny tydzien :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze oni wysylaja w poniedzialki tylko a moj przelew chyba jeszcze tam do nich nie doszedl... mam nadzieje ze nie wysla dopiero za tydzien. Pisalem do nich 6 emaili i cos dzisiaj nie odpisuja.. nie wiem nie pracuja dzisiaj czy jak!?!? zadzwonie chyba i opiernicze :P tak czy siak czekam jeszcze na RAM, blache do bloku CPU no i musze procka zamowic.. takze najwczesniej i tak chyba nastepny tydzien :P

OMG!!

dzwon i opi$#*&$alaj ich

wytlumacz im ze przy okazji blokuja i moj zakup mobo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o PcProjekt to ja tam kupuje i to niemal zawsze czesci u nich a nie malo tego bylo, i zawsze jestem zadowolony, tyle ze ja kupuje osobiscie czasem tylko z dostawa ale najmniejszych problemow nie mam, gdy nie ma czesci to na 100% sa na nastepny dzien gora rano za 2 dni (przynajmniej tak bylo w moim wypadku). Co do obslugi wg mnie jest bardzo dobra i mila :) szczegolnie Tomek zawsze mozna z nim pogadac i poradzic sie, a Jego rady zazwyczaj sa trafne a nie jak w innych sklepach gdzie radza zeby kupowac to co im nie schodzi ehh :( w kazdym razie Ja polecam bardzo ten sklep. Wlasnie tydzien temu kupilem u nich DS3, E6400, 7900GT i 2x512 i wszystko w jak najlepszym porzadku.

Czy ja dobrze widze w twoim sigu C2D @ 3,8 GHz? Screeny z testów prosim i czym to chłodzone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ASUSa. Tylko nie wiem którego.

 

P5W DH Deluxe za jakieś 870zł

P5B Deluxe Intel P965 - jakieś 770zł.

 

Wersja droższa ma fajnego pilocika do obsługi multimediów.. to jedyna różnica jaką znalazłem na jej plus. Możecie mi podpowiedzieć?

 

P.S: Musze ja zamówić do 17 więc bardzo prosze o chociaż pare szybkich zdań.

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnąłem się z ceną.. ale nie o koszta tutaj chodzi tylko o możliwości itd...

 

E w sumie sie nie machnąłem bo mi chodzi o wersje z WiFi (skoro porównywać obie to wypada z podobnym wyposażeniem ;> Pomińmy cene.. oceńmy reszte.

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiajace jest to, ze p5b dlx i p5b dlx wi-fi to te same pcb, z roznica access pointa (kosztujacego notabene wiecej niz 50zl - dla posiadaczy lapow wi-fi ;) ), wiec podejrzenia wydaja sie conajmniej dziwne wg mnie, a wyniki o/c postowane sa wlasnie na tym maksymalnie wyposazonym modelu.

 

p5w vs p5b - ap + mic + wysokie fsb vs ap + frontpanel & pilot + nizsze fsb.

 

Interesujace jest to, jak wyglada sprawa spadkow napiec na p5b wzgledem p5w.

 

w formie wyjasnienia:

Asus P5B - max fsb ~ 380MHz + ew. mody ~ 450MHz

Asus P5B Deluxe - max fsb ~ 450-500MHz + ew. mody ~ 550MHz

Asus P5B Deluxe WiFi wg to samo co wyzej ale sa podejzenia o gorsze oc

 

ceny srednio to (w kolejnosci); 550, 700, 750zl

 

ja jestem za P5B Dlx... ;)

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...