Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielic to ja sie moge ;) Ale nie za bardzo wiem jak to napisac aby ludnosc zrozumiala <_<

 

Dla mnie to oczywiste : albo jest 533, 800, 1066, 1333MHz i wsio, ale jak to wytlumaczyc to nie wiem za bardzo.

 

Czyli to jest coś w rodzaju magistrali/ szyny na płycie?? Częstotliwośćna podstawie której są wyliczne pozostałe za pomocą dzielników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozna tak to nazwac ;)

 

 

Czyli idąc dalej tym tropem - jeśli przestawiam sobie na mobo FSB - np. z 350 na 400 to zmienia się strap (magistrala) z 800 na 1066, co pociąga za sobą zmianę częstotliwośc np. PCI-E, PCI (i inne poboczne magistrale) - na nowo zostają ustalone dzielniki/mnożniki dla tych pomniejszych "magistral" ?? Dalej dedukuję i dochodzę do wniosku że na niektórych "obszarach" FSB system może się zachowywać niestabilnie?

 

 

Jeśli coś nie tak i pokręciłem to popraw mnie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc dalej tym tropem - jeśli przestawiam sobie na mobo FSB - np. z 350 na 400 to zmienia się strap (magistrala) z 800 na 1066, co pociąga za sobą zmianę częstotliwośc np. PCI-E, PCI (i inne poboczne magistrale) - na nowo zostają ustalone dzielniki/mnożniki dla tych pomniejszych "magistral" ?? Dalej dedukuję i dochodzę do wniosku że na niektórych "obszarach" FSB system może się zachowywać niestabilnie?

Jeśli coś nie tak i pokręciłem to popraw mnie, proszę.

Nie no ;) PCI-E i PCI sie nie zmieniaja. Zmienia sie dzielnik pamieci przy tym.

 

btw : 425MHz x9 zaliczone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O!! I o to mi chodziło :) teraz wszystko jasne - jedno szybkie pytanko - czy te same mehanizmy rozumowania można stosować dla 965?? Tam jest to omówione dla 975.

Teoretycznie tak powinno byc tez na 965 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie wyżej ? :)

No :D

 

 

 

 

Do 435 x 9 i koniec :huh:

 

Fajna mobo, ale za niskie FSB osiaga. Super stabilna do CF i SLI idealna. Jesli komus starczy 3700-3800MHz na to jest super. Znaczy sie idzie jeszcze dalej, ale nie stabilnie. Dajesz 2V na mch a masz faktycznie jakies 1.9 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :D

Do 435 x 9 i koniec :huh:

Fajna mobo, ale za niskie FSB osiaga. Super stabilna do CF i SLI idealna. Jesli komus starczy 3700-3800MHz na to jest super. Znaczy sie idzie jeszcze dalej, ale nie stabilnie. Dajesz 2V na mch a masz faktycznie jakies 1.9 :?

Kurcze ,to juz nie wiem co wybrać,AW9D-MAX przy Vcore=1,7V,Vmch=2.0v Vdimm=2.65V !!! ze wzgledu na mozliwość podania powyższych parametrów była moja faworytą :blink:,po Twoich testach juz nie jestem przekonany;czy Asus P5W64 Pro lub jednak P5B Dlx? :rolleyes: nie wiem. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,to juz nie wiem co wybrać,AW9D-MAX przy Vcore=1,7V,Vmch=2.0v Vdimm=2.65V !!! ze wzgledu na mozliwość podania powyższych parametrów była moja faworytą :blink:,po Twoich testach juz nie jestem przekonany;czy Asus P5W64 Pro lub jednak P5B Dlx? :rolleyes: nie wiem. :blink:

 

Jak masz E6600 to nie myśl o płycie na 965 - to tak jak byś olał że procek ma 4MB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma byc:

+ tania z regulacja napiec

+ oficjalne sli 2x8

+ 2 kanaly ATA

- fsb konczy sie w zalezosci od recki na 300 (jakies problemy z wczesnym biosem) albo 335 maks chipsetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z Twoim twierdzeniem. P5B Dlx + 6600 to fajne polaczenie, ale brak 4:5 to juz osobna sprawa.

 

Tyle że jak na 965 wrzucisz E6600 i podkręcisz do 3GHz (teoretycznie) a potem na mobo z 975 wrzucisz ten sam proc i podkręcisz to tejże samej wartości (3GHz) to ten drugi przypadek będzie wydajniejszy i tyle. w tym momencie nie chodzi mi o same MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz E6600 to nie myśl o płycie na 965 - to tak jak byś olał że procek ma 4MB cache.

Tak, mam P5W DH i nie myslę jej sprzedawac,chodzi o druga mobo do wyscigów. :lol2:

Nie zgadzam sie z Twoim twierdzeniem. P5B Dlx + 6600 to fajne polaczenie, ale brak 4:5 to juz osobna sprawa.

Jako znany rajdowiec, nadajesz na tych samych falach , :lol2: chodzi o wyscigi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiedzieć - może tak, wyciagnijcie wnioski z tych dwóch screenów:

 

bachus - 9x400 4:5 http://www.clockmehigh.com/cooler/screens/...R2-1000_16M.png

moje - 7x518 1:1

http://img519.imageshack.us/img519/78/3628518azo7.jpg

 

Im niżej z mnożnikiem od poziomu default tym gorzej:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=189

 

Wszystko byłoby cacy , gdyby nie ten cholerny strap przy przejściu na 4:5. Dajesz 9x402 4:5 i wszystko leci na ryj ( pomijam uzycie Clockgena ). To taki mały przykład. Na innych mnożnikach strap odzywa się oczywiście na nieco innych FSB, ale generalnie zasada ta sama. Dlatego właśnie zamówiłem p5w64ws. Z tego co widzę tam 4:5 działa cacy. Ricci, w sumie też na Twoim miejscu bym się teraz ostro wahał.

Masz jednakże FC - to dużo zmienia, bachus i Devilek pokazali, ze można sie fajnie wbić na tym mnozniku na wysokim FSB.

Jak mówię - jutro będę miał p5w64ws wiec będzie bezpośrednie porównanie do tego co mam na p5b dlx.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam P5W DH i nie myslę jej sprzedawac,chodzi o druga mobo do wyscigów. :lol2:

Jako znany rajdowiec, nadajesz na tych samych falach , :lol2: chodzi o wyscigi ?

Dokladnie.

 

Aczkolwiek po przerobieniu DS3, DQ6, P5B Dlx, MSI PowerUP i teraz AW9D-MAX smiem stwierdzic, ze najlepsze mobo do wszystkiego to jednak te na 975X, tylko ich bolaczka jest niskie FSB. Dlaczego akurat te na 975X : bo sa calkowicie przyjazne dla uzytkownika, na tym Abicie, czy MSI nie widzialem ani jednego blue screena co na plytach z 965 bylo na poziomie dziennym. No i SLI/CF, za tryb 16/4 podziekuje, bo to prawie jak wydajnosc, a ja akurat bardzo czesto takie kombinacje robie. Na chwile obecna zaczynam powoli myslec o P5WD2GS :rolleyes: + ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby cacy , gdyby nie ten cholerny strap przy przejściu na 4:5. Dajesz 9x402 4:5 i wszystko leci na ryj. To taki mały przykład.

Czekaj, czekaj. Strap sie przelacza, przy przejsciu FSB 400/401MHz, a nie przy dzielniku (AFAIK). Wiec przy 9x400 4:5 powinno byc wszystko cacy (podobnie jak na plytach z 975). Po co dawac 402, jak wiadomo, ze spowolni to pamiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, ze to przykład - wystarczy wyjsć poza 400. Samo 9x400 idzie idealnie, ale juz wyjście poza - nieważne czy 401 czy 404 czy ile tam chcesz - powoduje drastyczny spadek wydajności. Na takiej P5W64WS takich jajec ze strapem nie ma... Gdzie wraca wydajność chocby na x9? Cholera wie, za kiepawego proca mam by to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, ze to przykład - wystarczy wyjsć poza 400. Samo 9x400 idzie idealnie, ale juz wyjście poza - nieważne czy 401 czy 404 czy ile tam chcesz - powoduje drastyczny spadek wydajności. Na takiej P5W64WS takich jajec ze strapem nie ma... Gdzie wraca wydajność chocby na x9? Cholera wie, za kiepawego proca mam by to sprawdzić.

A powiedz mi jeszcze jedno. Probowales np. 8*400 i 4:5? Akurat na 24/7 byloby ciekawe (3200MHz i 1000MHz na pamieci) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...