Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ten test, ujęła mnie płyta MSI. Jednak 6 x Sata musi być i choćbym chciał to jej nie kupię.

DS4 fajna płyta, interesowała mnie bardzo ze względu na wydajne chłodzenie, po przeczytaniu testu.

Ale wybór padnie na P5K E, bądź DLX.

Czy Asusa płyty cierpią na jakieś poważne dolegliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe szybkie pytanko.

 

Walnęła mi płyta P5N-E SLI i potrzebuje czegoś taniego w zastępstwie. Co warto wziąć?

 

procek E6300

pamięci 2x1GB OCZ 800MHz Special Ops

karta GF 7600GS

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe szybkie pytanko.

 

Walnęła mi płyta P5N-E SLI i potrzebuje czegoś taniego w zastępstwie. Co warto wziąć?

 

procek E6300

pamięci 2x1GB OCZ 800MHz Special Ops

karta GF 7600GS

Przy założeniu iż masz uraz do Asusa to polecił bym np coś w podobnej cenie :

 

GB DS3

 

Lub trochę drożej:

 

QuadGT

GB DS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś z kolegów miał przyjemność pobawienia się Biostar-em TP35D2-A7 lub Deluxe? Z tego co widać to mobo to istny diabeł w cielony, a na forum jakaś taka cisza...

Padł mi Abit IP35-E i myślę nad szybkim zakupem tego Biostara.

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś z kolegów miał przyjemność pobawienia się Biostar-em TP35D2-A7 lub Deluxe? Z tego co widać to mobo to istny diabeł w cielony, a na forum jakaś taka cisza...

Spojrzalem na jakies testy tej plyty ale jakos jej nie zachwalaja. Ponoc trudno na niej wzbic sie ponad 410 fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiego CPU.

 

Ogolnie tanie i dobre = ABIT, ASUS, Gigabyte na P35.

 

do e2140. i chodzi mi o cos jeszcze tanszego ;) jakis asrock czy cos ;) jest cos takiego ? nie musi mi wyciagac fsb 400 byle by chodzi na 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest komputer do zlozenia, pytanie co do wyboru plyty

 

1.Asus P5K-SE

2.Gigabyte GA-P35-DS3

 

na plycie beda pamieci PDP Patriot LLK 2x 1GB 800mhz, do tego procek e2160

 

bede zadowolony jesli procek bedzie stabilnie chodzil na 2.7 choc oczywiscie nie zamierzam mu odpuscic mniej niz 3.0 :)

 

ktora plyta sie lepiej do tego nadaje, ktora jest bardziej przyszlosciowa

 

tak poza tym jezeli chodzi o osiagi to obie plyty w zasadzie wydaja sie takie same

 

milo by bylo, gdyby znalezli sie uzytkownicy i mogli cos o nich napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o plyte z ddr 2 i 3 (ddr 2 x 4 sloty) + super stabilne zasilanie - do krecenia quada.

 

PS ile za Gigabyte X38-DQ6?

Nie ma jak narazie takiej co pozwala oblozyc sloty pamieciami DDR2 i DDR3 na X38 i raczej nie bedzie, chyba ze jakis wynalazek z cienkim zasilaniem ( vide GB na P35/ASUS na P35 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, testuję właśnie sprzęt z mojego podpisu. Mój pierwszy intel;] Do tej pory wszystko było ok, zainstalowałem Everesta Ultimate 2007 v.4.10.xxx, minęło 5 minut i włącza się alarm. Podobno procek ma 90* :/ Wszystko widać na screenie... TUTAJ.

 

Organoleptycznie heatsink procka i heatpipe'y są chłodne. Radiator na NB gorący ale można na nim trzymać palec do woli, SB nieco chłodniejszy.

 

Macie jakieś pomysły? Bo zestresowało mnie to nieco :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze......nagrzalem sie na te plyte MSI, ale ona nie ma gniazda szeregowego RS, ktore jest mi niezbedne do pracy.....Na PCI tez nie zamontuje takiego kontrolera poniewaz sloty PCI zajme przez inne karty. Chyba przyjdzie mi sie pogodzic z z przejsciowkami usb - rs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Najpierw podzielę się opinią o moim nowym nabytku asus p5kc p35 / ich9:

- krytycznie złe położenie kanału IDE, przy większych obudowach nie sięga kabel ATA (minus, mogli zamienić miejscem z FDD)

- przy ważniejszych zmianach w BIOS płyta wyłącza kompa i startuje ponownie (kwestia przyzwyczajenia)

- bardzo trudno dostepne gniazdo zasilające 4pin (na przykład w przypadku zamontowania Scythe Ninja)

- całkiem dobre chłodzenie pasywne (spory plus, ale SB dość luźny ma radiator, zalecam też zmianę tej ciapki silikonu pod nim)

- dobre położenie banków pamięci, oraz chłodzenia, pozwala na zamontowanie Scythe Ninja bez żadnych problemów

- przy moim zerowym doświadczeniu z oc 1.8 @ 2.7

 

A teraz moje pytanie.. Jak mam interpretować takie różnice w pomiarze temperatury oraz napięcia na procku:

 

asus_p5kc_c2d_e4300_oc_2700_temps_and_volts.jpg [~170KB]

 

Odpowiadając: tak, podniosłem napięcie do 1.25 dla cpu i 1.9 dla ram.

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia:

VID w core temp pokazuje napięcie fabryczne procesora, czyli w twoim przypadku 1.325V. CPU-Z i Everest pokazują obecne napięcie procesora: 1.26V.

 

Temperatury:

Tutaj najnowszy coretemp prawdę ci powie. Jak masz blisko 60 stopni przy tak niskim napieciu przy liczeniu SPI, to zdecydowanie coś nie tak jest z chłodzeniem. Sprawdź czy ninja jest dobrze założona, bo mi wygląda na to, że nie. Ewentualnie pasty za dużo. Generalnie temperatura CPU jest za wysoka. Odpal orthosa, to będzie zdecydowanie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pasty za dużo.

Zdjąłem, wyczyściłem, dałem minimalnie pasty.. Bez oc po puszczeniu SPI 32MB CoreTemp pokazuje max 50.. Mam w ogóle tej pasty nie dawać? Dociśnięta jest Ninja dobrze, sprawdzałem każdy kołek, czy zakliknął na miejsce. Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze......nagrzalem sie na te plyte MSI, ale ona nie ma gniazda szeregowego RS, ktore jest mi niezbedne do pracy.....Na PCI tez nie zamontuje takiego kontrolera poniewaz sloty PCI zajme przez inne karty. Chyba przyjdzie mi sie pogodzic z z przejsciowkami usb - rs.

 

Mój asus też nie ma... Ale mozna podpiąć do pcb gniazdo szeregowe umieszczone na śledziu, tak samo jak dodatkowe usb. Za czasów pentium 100 też się podpinało dodatkowe złącze, mam nawet gdzieś takie na śledziu. Ściągnij sobie manual ze strony MSI i zobacz czy tam nie ma coś o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem, wyczyściłem, dałem minimalnie pasty.. Bez oc po puszczeniu SPI 32MB CoreTemp pokazuje max 50.. Mam w ogóle tej pasty nie dawać? Dociśnięta jest Ninja dobrze, sprawdzałem każdy kołek, czy zakliknął na miejsce.

zapusć orthos small FFTs i wklej screena po 10 minutach żeby pokozać jakie masz temperatury.

 

co do pasty - cieniutka warstwa na całej powierzchni. Nie wiem jakiej pasty używasz, ale jeżeli zwykłej silikonówki, to uzywając czegoś lepszego można spokojnie mieć 5 stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapusć orthos small FFTs i wklej screena po 10 minutach żeby pokozać jakie masz temperatury.

 

co do pasty - cieniutka warstwa na całej powierzchni. Nie wiem jakiej pasty używasz, ale jeżeli zwykłej silikonówki, to uzywając czegoś lepszego można spokojnie mieć 5 stopni mniej.

Już sobie odpowiedziałem.. Doczytałem swoje jak działa CoreTemp i co to Tjunction. Obecnie mam w idle 37-40 w Windzie niezależnie czy oc czy bez. Na 1.35 dotarłem do 3GHz z temp. max 67 w Orthos 20 minut G. cpu core stress. Na 2.88GHz było 62 stopnie godzina Orthos G. core stress. Fakt, że cpu-z pokazuje 1.26v.. Dzięki śliczne. Aha. Chłodzenie BOXowe.

 

SiSandra:

CPU Arythmetic: 1.8 -> 3.0 (16683 -> 27696 MIPS)

Memory bandwidth: 1.8 -> 3.0 (int 4369 -> 6304 MB/s float 4372 -> 6293 MB/s)

 

Bez kręcenia pamięci ale czytałem gdzieś, że to mobo ma walnięty kontroler i nie lubi wysokich taktów. Na tajmingach się jeszcze nie znam ale więcej jak 840MHz na Auto nie idzie, 1.9V, OCZ 4-4-4-15, Platinum Revision 2. Ninja idzie na kilka dni na półkę.

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno już nie zaglądałem na forum i jestem nie w temacie. Mam takie pytanko, Kumpel składa kompa i chce, żebym mu doradził jakąś płytę. Jaka jest obecnie najlepsza tak do 1200zł?

Asus Blitz Formula SE - czyli wersja z DDR2

 

Jesli moze troche poczekac, to Asus P5E, mobo na X38 @ DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...