Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

jaka doradzilibyscie najtansza plyte (najchetnie ok 200zl) ktora wyciagnie 3GHz z e2160? Moze byc nawet jakis foxconn biostar czy asrock, moze byc uzywane, byleby obslugiwala DDR2 i PCIeX i miala co najmniej 2 gniazda PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

planuję przesiadke z 939 na 775 a dokładnie chcę zakupić C2D E6600 i tu zaczyna sie problem. Na 939 dla procków jakie miałem czyli Venice i aktualnie SanDiego bardzo istotny dla O/C był rok i tydzień produkcji. Kompletnie nie wiem jak sie to ma do Intela - czy w ogóle jest coś takiego jak rok i tydzień czy to ma znaczenie? Dodatkowo planuję kupić mobo Asusa P5B Deluxe bez WiFi -

 

Czy jest to dobra płyta do O/C???

Co polecacie, jaki rok i tydzięń jest Ok od O/c ?

HELP :rolleyes:

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

planuję przesiadke z 939 na 775 a dokładnie chcę zakupić C2D E6600 i tu zaczyna sie problem. Na 939 dla procków jakie miałem czyli Venice i aktualnie SanDiego bardzo istotny dla O/C był rok i tydzień produkcji. Kompletnie nie wiem jak sie to ma do Intela - czy w ogóle jest coś takiego jak rok i tydzień czy to ma znaczenie? Dodatkowo planuję kupić mobo Asusa P5B Deluxe bez WiFi -

 

Czy jest to dobra płyta do O/C???

Co polecacie, jaki rok i tydzięń jest Ok od O/c ?

HELP :rolleyes:

Thx

 

Dla Intela jest tak samo.Numer serii na procesorze im wczesniejszy tym lepsze OC (sa oczywiscie wyjatki).

 

Asus P5B Deluxe - dobry wybor ale jest tez b.dobry ABIT Quad GT,Dfi Infinity Dark, Gigabyte DS3...

 

 

Najlepsza seria jaka mozesz miec na e6600 to L29B niektorzy potrafili na powietrzu wydusic 4ghz, ale szansa ze znajdziesz taka serie jest bardzo mala, poszukaj na allegro, w sklepach juz dawno maja te nowsze serie, z nowych seri dobre byly ostatnio e6600 ze serii F 29B. Z 7 prockow jakie mialem (e6600) wszystkie do numeru L32A lub B dobrze sie podkrecaly.

 

 

Masz tutaj baze wynikow bazujace na numerach serii:

 

1

2

3

4

5

5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELL o,

 

Mam P5B Dlx i banalne pytanie :? jak i gdzie mozna ustawiac obroty wiatraka dla procy? Mam oryginalnego boxowego coolera ;( Ninja w drodze :damage_wall: Czy z poziomu biosu mozna jakos to regulowac np ustawic na full lub wpiasć wartośc 2000rmp. Czy może jakiś program który w prosty sposób mozna to ustawić

 

 

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szykuje mi sie za ok miesiac zakup nowego sprzetu

na dzien dzisiejszy bedzie to:

E6600

Abit Quad GT

Inno3D 8800gts

geil ultra 2x1GB 800MHz 4-4-4-12

 

Arctic Cooling Freezer 7

lub

ThermalTake Tower102

 

Co myslicie o tym zestawie?? dobre czy da sie cos lepszego zlozyc w podobnej (moze min wiekszej) cenie??

wczesniej myslalem o asusie p5b deluxe ale wydaje mi sie ze abit jest troszke lepszy, tylko ze teraz pojawiaja sie nowe plytki z chipem p35 i nie wiem co robic czy jest sens czekac i kupic plyte z nowym chipem bo w sumie co mi taka plyta da do w/w zestawu??

I nie wiem jakie chlodzenie bedzie lepsze (ale to juz tak na boku)

Oczywiscie o/c jest brany pod uwage

Edytowane przez pajak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry [;

 

Mam jedno małe, proste pytanie. Jaka płyta do Pi ? Jak na razie będzie to moja jedyna mobo więc chciałbym, żeby była względnie bezproblemowa.

Do PI ostatnio ludzie wybierają QuadGT choć nie nazwał bym jej zupełnie bezproblemową konstrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z trzech poniższych wg Was byłaby najlepsza (do cpu e2140)? Chodzi mi ogólnie o problemowość, możliwości oc.

Asus P5B, Abit IB9 czy GB 965 S3/DS3 ?

Bo chyba w tej cenie (<350zl) chyba juz nic wartego uwagi nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z trzech poniższych wg Was byłaby najlepsza (do cpu e2140)? Chodzi mi ogólnie o problemowość, możliwości oc.

Asus P5B, Abit IB9 czy GB 965 S3/DS3 ?

Bo chyba w tej cenie (<350zl) chyba juz nic wartego uwagi nie ma...

Asus P5B lub GB DS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Witam. Potrzebuje mobo pod C2D 4300. Jakie byłoby najlepsze ekonomiczne rozwiazanie w cenie max. to 450 pln. Co byście polecili?

podpinam sie pod temat bo moderator moj temat z ta prosba przeniosl (bog jeden, i tylko ten moderator wie gdzie :blink: LOL) Tylko ze ja jeszcze powiem ze max to 600zł

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat bo moderator moj temat z ta prosba przeniosl (bog jeden, i tylko ten moderator wie gdzie :blink: LOL) Tylko ze ja jeszcze powiem ze max to 600zł

Od pytań "Co kupić?" jest dział... uwaga, bo podchwytliwe... tak jest, zgadliście, "Co kupić?" :rolleyes: http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=59

Tematów z wyborem części do zestawu na intelu na samej pierwszej stronie jest zatrzęsienie, a stron ma ciut więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

giguś P35-ds3r to dość fajna płytka. Czy ma ktoś ową na forum? Jak radzi sobie z oc? Ma chodzić z prockiem e6420 i memami noname ;] Te chłodzenie na niej nie budzi we mnie zbyt wiele radości.. Niech się ktoś o niej wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie przesiadłem się na Core 2 Duo, zakupiłem płytę ASUS P5N32-E SLI PLUS pamięci PATRIOT 2x1GB PC2-6400 EXTREME PERFORMANCE, procesor E6600, ale mam straszny problem ze stabilnością komputera, chciałem zapytać jakie ma znaczenie DDR2 TERM ponieważ PC Probe II wyświetla to napięcie na czerwono z wynikiem 1,06V.

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

mam gigaszita p35 ds4

i nie moge wyjsc poza 420fsb!!!!

bawilem sie napiceami....zwikszalem je znacznie... zwiszkalem takze fsb do ponad 450 zakłądając ze mam jakis martwy [punkt na moobie (mimo ze tutaj nie ma dziur w qpb...)

mam kompa jak w sygnie...

a w pamieciach mam jeszcze sporo rezerw wiec nie wiem co ejst nie tak

 

i mam najnowszego biosa wgranego...

 

jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

jakies propozycje?

Sprawdz czy porc nie ma fsb walla na innych dzielnikach (nizszych)

 

Edit : FAKT !!! Mnoznikach :P ehhahe nie wiem co ze mna bylo :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza zmienilem mnoznik na procku z 8 na 7 i poszło nawet na fsb 450

pod winda udało sie dojechac na 470 i puscic raz super pi na 1M a potem juz sie restartował;/

 

moze ktos mnie oswieci? nawet podvoltowałem płytę prawie do granic mozliwosci w biosie i nic

 

a przeciez to nei jest powod do reklamowania płyty....hmmm

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza zmienilem mnoznik na procku z 8 na 7 i poszło nawet na fsb 450

pod winda udało sie dojechac na 470 i puscic raz super pi na 1M a potem juz sie restartował;/

 

moze ktos mnie oswieci? nawet podvoltowałem płytę prawie do granic mozliwosci w biosie i nic

 

a przeciez to nei jest powod do reklamowania płyty....hmmm

Hmm a może to procek nie wyrabia po prostu, taka padliwa sztuka Ci się trafiła.

 

A robienie niższego FSB niestety nie jest powodem do reklamowania płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

CYTAT(_wolverine_ @ 11 lut 2007, 13:52)

 

No to mamy zonka

Komp chodzi stabilnie na 7x420 = 2940 kilka godzin w orhosie 3d smarki i super pi

napięciami bawiłem sie w rózne strony (w tejj chwili proc 1,4, memki 2,1 a reszta +0,1)

pamięci ustawione na 5-5-5-18

 

ale problem tkwi w tym ze po wyłacxzeniu kompa albo po dłuzszym wyłaczeniu komputer włacza sie na chwile i wyłacza taki kilka razy

i przyjmuje swojąnominalnąwartosć 4x266 = 1800

 

jak mu ustawie znów 4x420 to znów uruchomi sie i stabilnie bedzie działał ale wyłaczenie i znów zmini fsb (bo tylko to zmienia, reszte zostawia jak było

 

to samo przy 4x380 itp

 

POMOCY PANOWIE

 

 

 

chyba mam to samo

 

 

mam problem

Tagan 430w ( napiecia w stresie jak skała )E4300 + gigabyte 965p ds3 v3.3 ( bios F10) kingmax 2x1 800 cl5.

procek ustawiłem na 325 magistrali co daje 2,916mhz( napięcie bios 1,325 everest stres 1,26v ), pamięci koło 860 cl 4-4-4-18 na 2v, reszta napięć manual ( defalut ), PCI EXPRES magistrala 102mhz bo inaczej spadała z 16x na 1x.

Orthos 1h procek, pamieci, procek i pamięci i zero błędów, 3dmarki w pentli i wszystko bez problemów max temp 58c dla obu rdzeni.

Problem taki że rano jak włączyłem kompa komp sie włączył po 1 sec zresetował i wszedł to win. z ustawieniam magistrali disabled reszta ustawien w biosie została taka jak była ( dokładnie płyta wyłączyła opcje CPU HOST CLOCK CONTROL na DISABLET ) w tle widać ustawienie magistrali 325 jakie wcześniej dałem tylko musze dać Enabled i jest odrazu te 325.

Czyli co dzien rano zamiast 2,9 mam 1,8mhz, jak wyłącze kompa znowu z 325 magistrałą i ponownie go włącze to płyte włącza sie za pierwszym razem i nie daje disabled dla magistrali i jest te 2,9mhz, czyli płyta wyłącza moja magistrale po tym jak komp jest wyłączony przez pare godzin.

 

Czemu tak sie dzieje? zmienić wersje biosu zF10 na inną a może podkręcić recznie programem Easytune5?.

Dodam że jak w win jak nie gram spada automatycznie mnożnik i spada taktowanie procka ale to chyba nie ma nic do tego.

 

Wyłączyłem kompa na 10 min i wlaczyłem i było ok- widocznie musi być calkowicie zimny aby plyta zmieniła

Co robić :(

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

udało sie

wczoraj z 5h sie męczyłem ( podniesienie napiecia, proca, mch, fbs, zabawa wszystkimi opcjami zabezpieczeń w biosie cpu, taktowanie pamieci, timingi i nic) już miałem dość i przed snem wywaliłem listwe zasilającą i podłączyłem zasilanie bezpośrednio do gniastka i rano ( komp zimny ) odpala bez problemów bez restarta z magistrala 328 ( 2951mhz i teraz po pracy to samo czyli problem rozwiązany !!!

Nie wiem oco chodzi z tą listwa zasilająca poprzednio na vanice 3000+@4100+ nie bylo problemow przed dwa lata, chyba że chodzi o zasilacz ale tagan w stresie teraz ma dobre napiecia i do tego bez wachań.

Najbardziej zaskoczyły mnie pamieci kingmax ( 2x1 giga 800cl 5 ) za 250 zl i lecą na 875 cl 4-4-4-15, na 2v - polecam

Proc 2951mhz w stresie 1,26v i max 58c dla obu rdzieni na chlodzeniu box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich :razz: Mam do was drodzy urzytkownicy tego forum takie jedno mało pytanko :rolleyes: Czy ktoś z was mieszka blisko Częstochowy ponieważ ja mieszkam w Czestochowie i nie wiem jak się robi V Moda na płycie głównej :damage_wall: :angry: Mam płytę główną Asusa P5B E Plus i C2D 6400 2.13 GHz proca mam podkręconego na 3.65 GHz dalej barierę stanowi płyta główna która mi blokuje mojego C2D :mur: A tak bardzo chiałbym dobić do magicznej bariery 4.00 GHz :rolleyes: Proszę urzytkownicy pomóżcie Mi :) :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio C2D e6750 i jescze go nie rozpakowalem bo mam mozliwosc zwrotu i sie zastanawiam czy czasem go nie zostawic tylko czy bedize sie dobrze krecil? na procesorze pisze L719A784, SLA9V,

 

Czy zostawić go?

Oddaj oddaj oddaj... przed chwila ulozylem tarota i wyszlo ze ta sztuka bedzie sie fatalnie krecila... :mur: :lol:

 

do tego zaznaczone SLAV oznacza imie meczennika von sectora ktory niezbyt sie krecil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj oddaj oddaj... przed chwila ulozylem tarota i wyszlo ze ta sztuka bedzie sie fatalnie krecila... :mur: :lol:

 

do tego zaznaczone SLAV oznacza imie meczennika von sectora ktory niezbyt sie krecil...

 

 

wiem ze to loteria ale podobno wg nr serii mozna mniej wiecej okreslic czy sie nadaje do oc dlatego napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...