Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

a jaka plyte byscie polecili pod c2d do 350zl ?

co ma najlepsze perspektywy na oc ?

moze jakies epox, ... ?

Ja mam podobne potrzeby. Jakaś płytka główna pod Conroe do 400 zł na której mógłbym uzyskać coś koło 2,6-2,7 GHz. Pamieci podkręcać nie bede. czekam, aż się pokaże coś ciekawego, ale bede chciał kupować dopiero pod koniec września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31141 własnie sie pojawiła jakies opinie?

wyglada idenczytnie jak zwykla P5LD2, narazie szukam roznic ale znalezc nie moge poza obsluga c2d... ciekawe...

czyzby oznaczyli tak poprostu nowa rewizje zapowiadana co obsluguje juz conroe'a? oc bylo by pewnie na podobnym poziomie.. hmm

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5LD2-SE, 299MHz w stabilne na 1M SPI. 300MHz na weryfikacje CPU-Z, a 301 zwiecha i nic nie pomagalo. Aczkolwiek te mobo maja inny kontroler napiecia, wiec mozna wnioskowac, ze poleca troche wiecej. Ale nie liczylbym na cuda, dlatego tez wolabym kupic AsRocka za 200zl i miec te 30MHz FSB mniej, ale 200zl w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zl

pozatym chce miec plyte w ktora mozna wsadzic 4 kosci ramu, a wynalazki z agp i pcie mnie przerazaja :]

z kolei CONROEXFIRE ktory tez nby robi 300 kosztuje +/- tyle samo co pld2se

:blink: ten model kosztuje 320zł. A ld2 450zł(cena z komputronika) więc to chyba nie to samo :)

 

Za kilka dni podłącze ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakis cas tempu padło pytanie, czy ninję da się zainstalować na gigabyte DQ6. Jako że dzisiaj dostałem tę płytkę, wiec jestem w stane na to odpowiedzieć. Wszystko udokumentowane zdjęciami. Bardzo przepraszam za ich jakość, ale po prostu pod ręką mam tylko aparat, który nie jest sprawny (bliskie spotkanie trzeciego stopnia z podłogą :oops: ). Raczej wszystko widać.

 

Oczywiście ninja wchodzi na DQ6.Problem stanowi płytka crazy cool, fabrycznie przymocowana na rewersie płyty. Tutaj mamy dwie mozliwości:

- możliwość nr 1 - zostawiamy płytkę, bierzemy dłuższe śrubki i umieszczamy backplate ninji na crazycool i w ten sposób instalujemy ninję. Sposób ten ma jednak zasadniczą wadę, a mianowicie płytka crazycool + backplate ninji mają razem prawie 9 mm. U mnie dystansery w obudowie mają jakieś 7 mm, więc takiego zestawu nie był bym w stanie zainstalować w obudowie. Jak ktoś ma dystansery 1 cm, to wejdzie na styk.

- możliwość nr 2 to usunięcie crazy cool i instalacja po bożemu - tak jak jest to opisane w instrukcji. Chcąc niechcąc musiałem użyć drugiej metody. Pierwszy krok do odkręcenie 3 śrubek na awersie - żaden prolem. Druga część demontażu polega na ściśnięciu dwóch plastikowych zatrzasków od radiatora na rewersie - najlepiej szczypczykami - bułka z masłem - właściwie same wyskakują. Ostatnia część jest najtrudniejsza - crazycool jest przyklejona do płyty, wiec trzeba to odkleić. Sprawa nie wydaje sie wcale łatwa - płytka dosyć mocno się trzyma - stosujac jednak odpowiednią technikę da się pozbyć crazycool w 2 minutki. Po odkręceniu wsadziłem kordonek (taką mocną nić) w 2 szpary między crazycool i płytę (są takie trzy miejsca przy miejscu mocowania crazycool śrubkami - na rewersie) i stanowczo, acz z ostrożnością ciągnąłem za kordonek, aż wreszcie klej (a właściwie taśma) puścił. Siłowanie się w inny sposób nie przynosiło efektów. Za jakiś tydzień przedstawię "An illustrative guide of removing the crazycool plate" (czyt. poradnik ze zdjęciami jak sie szybko pozbyć crazy cool) :razz: . Acha - pod crazycool nie ma żadnych elementów, które by można było wyrwać, więc bez obaw można ciągnąć.

 

Jeszcze tylko kilka zdjęć dla niedowiarków. Jeszcze raz sorki za jakosć zdjęć. Za tydzień jak będę całość demontował to zrobię nowe. Te to tylko tak na chwilkę.

 

DQ6 we własnej osobie

Dołączona grafika

 

Crazycool we własnej osobie - już po odczepieniu od płyty

Dołączona grafika

 

Całe zło - klejące coś - trzeba się troszkę z tym siłować, aby odkleić od laminatu

Dołączona grafika

 

Ninja założona, płyta w obudowie :razz:

Dołączona grafika

 

Pyta z tyłu po zdjeciu coolplate

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakis cas tempu padło pytanie, czy ninję da się zainstalować na gigabyte DQ6. Jako że dzisiaj dostałem tę płytkę, wiec jestem w stane na to odpowiedzieć. Wszystko udokumentowane zdjęciami. Bardzo przepraszam za ich jakość, ale po prostu pod ręką mam tylko aparat, który nie jest sprawny (bliskie spotkanie trzeciego stopnia z podłogą :oops: ). Raczej wszystko widać.

 

Oczywiście ninja wchodzi na DQ6.Problem stanowi płytka crazy cool, fabrycznie przymocowana na rewersie płyty. Tutaj mamy dwie mozliwości:

- możliwość nr 1 - zostawiamy płytkę, bierzemy dłuższe śrubki i umieszczamy backplate ninji na crazycool i w ten sposób instalujemy ninję. Sposób ten ma jednak zasadniczą wadę, a mianowicie płytka crazycool + backplate ninji mają razem prawie 9 mm. U mnie dystansery w obudowie mają jakieś 7 mm, więc takiego zestawu nie był bym w stanie zainstalować w obudowie. Jak ktoś ma dystansery 1 cm, to wejdzie na styk.

- możliwość nr 2 to usunięcie crazy cool i instalacja po bożemu - tak jak jest to opisane w instrukcji. Chcąc niechcąc musiałem użyć drugiej metody. Pierwszy krok do odkręcenie 3 śrubek na awersie - żaden prolem. Druga część demontażu polega na ściśnięciu dwóch plastikowych zatrzasków od radiatora na rewersie - najlepiej szczypczykami - bułka z masłem - właściwie same wyskakują. Ostatnia część jest najtrudniejsza - crazycool jest przyklejona do płyty, wiec trzeba to odkleić. Sprawa nie wydaje sie wcale łatwa - płytka dosyć mocno się trzyma - stosujac jednak odpowiednią technikę da się pozbyć crazycool w 2 minutki. Po odkręceniu wsadziłem kordonek (taką mocną nić) w 2 szpary między crazycool i płytę (są takie trzy miejsca przy miejscu mocowania crazycool śrubkami - na rewersie) i stanowczo, acz z ostrożnością ciągnąłem za kordonek, aż wreszcie klej (a właściwie taśma) puścił. Siłowanie się w inny sposób nie przynosiło efektów. Za jakiś tydzień przedstawię "An illustrative guide of removing the crazycool plate" (czyt. poradnik ze zdjęciami jak sie szybko pozbyć crazy cool) :razz: . Acha - pod crazycool nie ma żadnych elementów, które by można było wyrwać, więc bez obaw można ciągnąć.

 

Jeszcze tylko kilka zdjęć dla niedowiarków. Jeszcze raz sorki za jakosć zdjęć. Za tydzień jak będę całość demontował to zrobię nowe. Te to tylko tak na chwilkę.

 

jeszcze do pary zrob fotke dolu plyty glownej aby pokazac jak wyglada plyta po zdjetej plytce

 

czy jak zamontuje sie wentylator na Ninja to da sie zamontowac w pierwszym slocie ( odprocka) kosc pamieci ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do pary zrob fotke dolu plyty glownej aby pokazac jak wyglada plyta po zdjetej plytce

 

czy jak zamontuje sie wentylator na Ninja to da sie zamontowac w pierwszym slocie ( odprocka) kosc pamieci ?

dodane.

 

BTW, nie cytuj zdjęć - nawet miniaturek.

 

Wentylator trzeba zdjąć żeby zamontować/zdemontować pamięć w pierwszym slocie. W trzecim już jest normalnie - bez problemu.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodane.

 

BTW, nie cytuj zdjęć - nawet miniaturek.

 

Wentylator trzeba zdjąć żeby zamontować/zdemontować pamięć w pierwszym slocie. W trzecim już jest normalnie - bez problemu.

wybaczcie - szybko pisalem i zacytowalem wszystko :(

 

powiedz mi jeszcze czy w pierwszym slocie zmiesci sie kosc pamieci ? ( tzn czy jest miedzy plyta a obudowa wentylatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre info dla posiadaczy 775Dual-VSTA, oraz ConroeXfire775. Franck autor clockgena powiedzial, ze doda PLL tych mobo do listy wkrotce, wiec mozliwe ze da sie przekroczyc magiczna sciane FSB na tych mobo z poziomu systemu.

Czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przed chwila zamowilem Biostara z niemiec. :) cena okolice 560 wyjdzie z przesylka do polski itp ;) spoko sprawa wysylaja w poniedzialki. jak dojdzie plyta i kupie procka to zdam relacje ;)

własnie to samo znalazlem http://www.eubnet.de/shop/products_new.php...amp;language=pl hehee ale nie wiem.. a jak przypadkiem plyta uszkodzi sie.. to trzeba bedzie slac do niemiec <_< chyba zaczekam jeszcze ze 2 tygodnie moze biostar wkoncu zadomowi sie unas. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tam zamowilem.. z przesylka wynioslo mnie 540 zl takze spoko :) przelew juz zrobilem jutro do 12 pakuja paczki i wysylka jaest w poniedzialek... ;) jak dojdzie to zdam relacje.. musze dostac jeszcze ram i procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. musze dostac jeszcze ram i procka :)

najgorsze cyrki sa z pamiecia ta dziala ta nie :mad: ja chce kupic 2gb. no i E6600 ale oni robia wlasnie rozboj w bialy dzien, jeszcze nie dawno spokojnie mozna bylo go kupic za 1300 teraz w esc.pl jest za 1400 heh to samo komputronik. Boje sie pomyslec co bedzie we wrzesniu :/ <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eubnet.de/shop/product_info.php...roducts_id=1657

 

tutaj jest ta plyta. Z przesylka wychodzi 136 euro ~540 zl :)

 

polecam bo we wszystkich innych niemieckich sklepach tej mobo juz nie ma i czekaja na dostawy (3-4 tyg) :/

 

tutaj jest moze i 10 EURO drozsza ale wysylka jest tania i wysylaja do PL.

 

Mysle ze za ta cene nic lepszego sie nie kupi o ile w ogole cos lepszego sie kupi :> Biostarek robi FSB 500 lekko jak juz bylo w topicu na XS :>

 

Najlepiej zamowic do piatku (zaplacic tez) to wtedy wysylaja w poniedzialek bo inaczej czeka sie tydzien do nastepnej wysylki (poniedzialkowej) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś podejrzanie wygląda ta strona :|

a dla mnie ten pcprojekt.pl ....... chcialem juz zlozyc zamowienie gdy patrze ze nie ma kuriera za pobraniem!! kazdy sklep to ma dziwne..... czy ktos kupowal tam?

 

**update**

 

w euforii ze tak tanio moja E6600 kupilem, poszukalem cos o tym sklepie i na pclabie w 2005 duzo osob chwalilo go.

Z moich obserwacji kontakt jest sredni. (przez telefon) bo dzownilem z 5 razy za 6stym ktos odebral moze byli zajeci nie wiem sama obsluga spoko, a gadu nie czynne. Dzis kase wyslalem a pan powiedzial ze dojdzie w piatek i pon mi wysla :mad: troche dlugo ale.. i tak nie mam plyty glownej :lol2: :D

 

Mam pytanie.. jak to jest, teraz wyslalem kase na konto ale zazwyczaj biore za pobraniem no i Raz mialem ze moglem obejrzec otworzyc i dopiero zaplacic a raz koles chcial bym zaplacil i dopiero moglem pomacac czy cale dojechalo.

Edytowane przez Stratos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...