Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma narazie tej plyty w PL :/ w niemczech tez ciezko ja dorwac wszedzie jest na zamowienie i bedzie w polowie wrzesnia dopiero.... z tego co slyszalem najszybciej w PL ma byc w PcProjekt i w Proline.

 

Ja juz dzisiaj bede sie cieszyc zestawem P5b Deluxe Wifi i 6400 :D z tego co patrze na testy to byl dobry wybor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na Biotara. Tylko że w arcie o Core 2 Duo w zakładce Mini przegląd płyt cena Biostara to 480zł. A tutaj już 700 :o Ciekawe jakie będą naprawde.... jak 700 to kicha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spis płyt kompatybilnych z procesorami Core 2 Duo/Extreme

ASUS

 

[*] P5WD2-E Premium rev: 1.3 [chipset: 975X] | [brak opisu]

JJak pewnie się domyślacie większość (taka większa większość ;) ) z tych płyt jest jeszcze nie dostępna w sklepach ... zwłaszcza polskich :P

Wszystko fajnie i pięknie. Ta płyta jest na prawdę dobra i warta aby wydać na nią kasę. Jak już pisał Hipo, tej płyty jeszcze nikt ani nie widział, ani nie słyszał, że w ogóle jest i będzie w sprzedaży i to nie tylko w naszym rodzimym kraju, gdzie "u nas nowości, za granicą starocie" Niby jest coraz lepiej, ale czołowi dystrybutorzy, czyszcząc magazyny, nie wpuszczają w tym czasie nic nowego. A zdjęcie z jakieś wystawy to tylko zdjęcie. Newsy z świata datowane na 29 Sierpnia 2006, też nic nie mówią. Wszyscy tylko piszą o tym nieszczęsnym PCB 1.3 i rzekomej możliwości, ale nigdzie nie sposób tego potwierdzić. Czyżby płyta duch ? Gdyby była w sprzedaży to, już by coś było na ten temat. Sam Asus milczy i jednoznacznie stwierdza, że P5WD2-E Premium, nie obsługuje Core 2. Nie ma go nawet na liście zgodności na supporcie. A najnowszy BIOS, który wyszedł, nic nowego nie wniósł w tym temacie. Zdążyły pojawić się już w sprzedaży płyty P5LD2/C z PCB 2.01G, pod Conroe. Natomiast na temat P5WD2-E Premium ani mru. Może więc jest ktoś kto ma tę płytę i "żywcem" sprawdził i potwierdził, że to nie "duch", tylko istniejący produkt a procek Core 2, wsadzony tam działa ? Jeśli nie, to może być tak, jak to piszą fora techniczne, że Asus zdaniem "Support Intel next generation 65nm CPU" w opisie płyty, zakpił sobie bądź, nie wywiązał się z deklaracji wobec klientów. A to oznacza, że nie można już dzisiaj sugerować się przy zakupie, na żadnych deklaracjach marketingowych nawet najlepszych, uznawanych za solidnych, producentów. :angry:

Nowa wersja płyty z PCB 1.3, też niczego nie zmieni, bo wielu kupując tę płytę niedawno;- sugerując się tą zachętą, miało nadzieję, że odpalą na niej Core 2. A teraz, mogą płytę wyrzucić, jeśli będą chcieli wsadzić sobie Core 2. Więc jakby nie patrzyć, Asus dał .......... na całej linii. A przecież płyty te do tanich nie należą. No i trzeba uważać na takich sprzedawców jak np. Komputronik, gdzie to w opisie pewnie i stanowczo, nabazgrano, że płyta jest zgodna z Core 2. No cóż, czyszczą magazyny :lol2: Tak więc drodzy ludkowie, miłośnicy Asusa, uważać i nie dać się nabrać, bo tak jak w marketach "nie przyjmujemy zwrotów, towarów sprawnych" :lol2: User Jawor, odwalił dobrą robotę. Tylko reszta poza nim. Jako długoletni użytkownik Asusa, dodaję swoje 3 grosze w tym temacie.

Zobaczymy co przyniesie czas w temacie tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie. Ta płyta jest na prawdę dobra i warta aby wydać na nią kasę. Jak już pisał Hipo, tej płyty jeszcze nikt ani nie widział, ani nie słyszał, że w ogóle jest i będzie w sprzedaży i to nie tylko w naszym rodzimym kraju, gdzie "u nas nowości, za granicą starocie" Niby jest coraz lepiej, ale czołowi dystrybutorzy, czyszcząc magazyny, nie wpuszczają w tym czasie nic nowego. A zdjęcie z jakieś wystawy to tylko zdjęcie. Newsy z świata datowane na 29 Sierpnia 2006, też nic nie mówią. Wszyscy tylko piszą o tym nieszczęsnym PCB 1.3 i rzekomej możliwości, ale nigdzie nie sposób tego potwierdzić. Czyżby płyta duch ? Gdyby była w sprzedaży to, już by coś było na ten temat. Sam Asus milczy i jednoznacznie stwierdza, że P5WD2-E Premium, nie obsługuje Core 2. Nie ma go nawet na liście zgodności na supporcie. A najnowszy BIOS, który wyszedł, nic nowego nie wniósł w tym temacie. Zdążyły pojawić się już w sprzedaży płyty P5LD2/C z PCB 2.01G, pod Conroe. Natomiast na temat P5WD2-E Premium ani mru. Może więc jest ktoś kto ma tę płytę i "żywcem" sprawdził i potwierdził, że to nie "duch", tylko istniejący produkt a procek Core 2, wsadzony tam działa ? Jeśli nie, to może być tak, jak to piszą fora techniczne, że Asus zdaniem "Support Intel next generation 65nm CPU" w opisie płyty, zakpił sobie bądź, nie wywiązał się z deklaracji wobec klientów. A to oznacza, że nie można już dzisiaj sugerować się przy zakupie, na żadnych deklaracjach marketingowych nawet najlepszych, uznawanych za solidnych, producentów. :angry:

Nowa wersja płyty z PCB 1.3, też niczego nie zmieni, bo wielu kupując tę płytę niedawno;- sugerując się tą zachętą, miało nadzieję, że odpalą na niej Core 2. A teraz, mogą płytę wyrzucić, jeśli będą chcieli wsadzić sobie Core 2. Więc jakby nie patrzyć, Asus dał .......... na całej linii. A przecież płyty te do tanich nie należą. No i trzeba uważać na takich sprzedawców jak np. Komputronik, gdzie to w opisie pewnie i stanowczo, nabazgrano, że płyta jest zgodna z Core 2. No cóż, czyszczą magazyny :lol2: Tak więc drodzy ludkowie, miłośnicy Asusa, uważać i nie dać się nabrać, bo tak jak w marketach "nie przyjmujemy zwrotów, towarów sprawnych" :lol2: User Jawor, odwalił dobrą robotę. Tylko reszta poza nim. Jako długoletni użytkownik Asusa, dodaję swoje 3 grosze w tym temacie.

Zobaczymy co przyniesie czas w temacie tej płyty.

Ze niby to nie prawda? p5wd2-e obsluguje pentiumy na 65 nm - wszytkie. a blad komputronika to zupelnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie było to daje tescik płyt pod c2d na pclabie:

 

http://pclab.pl/art21863-18.html

 

 

 

 

oczywiscie max fsb mobaczy nie sprawdzili :mur:

 

 

zastanawia jednak czemu p5b dlx osiągnal sporo lepsze maxymalne stabilnie taktowania proca na 6700 ?

 

 

cieszy bardzo dobra wydajnosć biostarka- przy cenie około 500 jak to określili i bogatym wyposażeniu mzoę być godny rywal dla asusików..

Osobiście chcial bym jewszcze jakąś wersje oszczednosciowa tego biostarka jeszcze tańsza-wselkie [ciach!]ły mógł bym olać z pudelka- przysłowiowe taśmy by starczyły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit FSB na poziomie 400 MHz może się wydawać dość mocny, ale mając do dyspozycji szeroki wachlarz mnożników zegara pamięci RAM, może to nie stanowić większego problemu dla wprawnego overclockera. Masz ci los, nie ma na co ponarzekać...

komedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy jeśli przekraczasz 400MHz FSB to przestajesz być wprawnym overclokerem :lol:

 

@kszonek

Ten fragment sobie można akurat róznie tłumaczyć, ja z moją mobo w sumie też czuje się nabity w butelke, wywalilem naprawde sporo ciezko zapracowanej kasy na mobo które w tym momencie zamknelo mi droge rozbudowy konfiga. A mialobyć tak pieknie, i975X obsługuje C2D więc i mobo powinna ... ale Asus wolał, jak zresztą każdy producent wypłodzić nowy model zeby wydrzeć znowu kase z portfeli bo trick z VRM11 trzeba nazwa po imieniu wreszcie :evil:

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie komentsy, bo az ie mam sily.

 

a co sie tyczy roznic oc to zobacz, ze podawali rozne napiecie na cepa. profeska na maxa :lol:

tylko,że oni chyba testowali maxa proca-podnosili vcore jeśli cos to dawało-tak rpzynajmniej zrozumiałem...

 

ele ogolnie to na o/c to oni sie znają :D

 

 

acha biostar ma tę zalete,zę nie widze tych kretyńskich haczyków na chipsecie... Tylko te kondy przy sockecie-czy wejdzie na to cube 2 ze spodem 6 na 6 cm? w p5wd2 mam już tak z 2 mm po skosie śruby, bo z 2 stron wystawały kondy...tutaj moze być gorzej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogule co to za test.. Raczej prezentacja płyt. Mogli chociaż obniżyć mnzożnik temu prockowi i uwydatnić różnice w max fsb... Nic nie napisali o trybie debug czy jak to się nazywa na "bad axe" średni ten test jak dla mnie, nic nowego się nie dowiedziałem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogule co to za test.. Raczej prezentacja płyt. Mogli chociaż obniżyć mnzożnik temu prockowi i uwydatnić różnice w max fsb... Nic nie napisali o trybie debug czy jak to się nazywa na "bad axe" średni ten test jak dla mnie, nic nowego się nie dowiedziałem!!

zaraz pojade po Twoim poscie :P :P :P (joke)

 

nie no, mi sie podoba tescik bo chwala moje mobo :]

 

dziwi mnie jedynie tak duza zmiana podkrecalnosci procka na roznych mobo, daje d myslenia ..

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdzal ktos z was czy dziala set fsb na AsRock ConroeXFire ?

u mnie po podniesieniu chocby o 5 mhz natychmiast zwis... juz niewiem czy cos zle robie, czy ta plyta jest az tak beznadziejna, zeby tych 300mhz nie dalo sie przekroczyc

 

ps. ma ktos problemy z podnoszeniem V na conroe ? - http://www.vr-zone.com/?i=3904&s=1

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze to podnoszenie napiec jest zbedne do tyc asrockow z conroe ;) Potrzebne to byloby cos takiego na procki w stylu celinek czy d 8xx/9xx.

 

A tak swoja droga to Asrock ma cos lepszego niz Conroe-Xfire

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2826&p=4

 

W dodatku w jeszcze lepszej cenie bo cos kolo 270

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASROCK+CONROE945G+DV

 

No dobra moze nie lepszego , ale zintegrowana grafa zawsze moze sie przydac jak cos zle pojdzie z flashowaniem biosu w GPU , OC takie samo a te 50 tansza kosztem dodatkowych niepotrzebnych PCIe

 

 

Hehe a tu kolejny z cyklu wynalazkow ECS na nf570

http://www.ocworkbench.com/2006/ecs/NFORCE...20SLIT-A/g1.htm

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ala co za ludzie tam siedza :blink: Fazy w gniazdku powiazane z zasilaniem cpu :mur:

podejrzewam, ze ktos sobie zarty robi, bo az tak zle byc nie moze :D

 

 

btw. Sulaco : jak sie spisuje SLI ? Uzywasz moze 85.96mod ?

no takie zainstalowalem i niby wszystko ruszylo, ale wiekszych testow nie robilem - komp jescze w rozsypce podczas wodowania, ale mysle, ze na weekend podziele sie "doznaniami" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco

 

Jeśli można wiedzieć to jaką płyte, procka i pamięci obrałeś?

Ma P5WDG2-WS PRO

 

I o ta plytke mi chodzi, czy jest warta swojej ceny, jaki sa zmiany in plus wzgledem P5W DH ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to mobo do serwerow a nie dla kowalskiego.

 

 

pilator zaczal odpisywac na komentsy do tego pozalowania gdnego przegladu i az boki zrywam. narazie mu nie bede odpisywal, ale poczekam az wroce do domu i pozbieram wszystko [;

zaczyna sie nam robic drugi czip, benchmark czy KSE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...