Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=114311

 

 

Porowanie : P5WDH i975X vs Gigabyte 965P DS3 the second encounter P5B DLX add

 

Szczegolna uwage prosze zwrocic na wyniki DS3 :mur:

 

A ja sie dziwilem, ze na DS3 nie umie ludzikow z podobnymi ustawieniami dogonic.

 

Hmmm next will be Power UP!

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na srockku bez zmiany v 2100 da rade ;] 38+ jednordzeniowy rzoniesie c2d? masz takiego zaraz biore... bo z tego co ja wiem to on roznosi nawet x2 38+

Gdzies w tym temacie dawalem tabelke porownawcza. Średnia osiagow w kilku testach podzielona przez cene. Najlepiej wypada X2 3800+ :wink:

 

Ps czemu do amd dajecie dfi a do intela asrocka - zrobcie porownanie cena/wydajnosc z mobo z tej samej polki cenowej :)

 

PS A64 3000+ 200zł + asrock 200zł = 2.8ghz za 400zł. No to juz prawie 2/3 samego cpu u intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki OT:

 

po przekalkulowaniu:

 

do 800zl - PD805 z tanim mobo

do 1000zl - X2 3800+ z dobrym mobo

powyzej 1000zl - C2D z mobo conajmniej 775Twin-HDTV R2.0

 

jak sie przekalkuluje wydajnosciowo, C2D 2ghz wydajne mniej wiecej jak X2 2.6ghz

 

co o tym myslicie?

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolna uwage prosze zwrocic na wyniki DS3 :mur:

 

A ja sie dziwilem, ze na DS3 nie umie ludzikow z podobnymi ustawieniami dogonic.

 

Hmmm next will be Power UP!

 

pi 8mb x 2

3m 49.093s/3m 50.672s DS3 @ 400x9

3m 38.187s/3m 40.250s DS3 @ 450x8

3m 59.109s/3m 57.515s P5B DLX @ 400x9

3m 40.359s/3m 40.531s P5W @ 400x9

 

a to co za kibel? zobaczcie na wyniki P5B??! problemy przy pracy z 2 rdzeniami czy co?!? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pi 8mb x 2

3m 49.093s/3m 50.672s DS3 @ 400x9

3m 38.187s/3m 40.250s DS3 @ 450x8

3m 59.109s/3m 57.515s P5B DLX @ 400x9

3m 40.359s/3m 40.531s P5W @ 400x9

 

a to co za kibel? zobaczcie na wyniki P5B??! problemy przy pracy z 2 rdzeniami czy co?!? :/

dokladnie o tym samym pomyslalem, niestety nic dodatkowo nie bylo puszczone podwujnie zeby w 100% korzystac z dwuch rdzeni, sprawdzic czy wynik tez bylby taki kiepski...

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No paranoja normalnie.. 20 sek w porownaniu z P5W i 10 sek z DS3 ktore jest niby gorsze.. przy pracy z 1 rdzeniem wszystko cacy a tu taki klops?! jak ktos ma konto na XS niech poprosi jeszcze o pare testow z wykorzystaniem 2 rdzeni.. nie wiem co ale on na pewno cos znajdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pi 8mb x 2

3m 49.093s/3m 50.672s DS3 @ 400x9

3m 38.187s/3m 40.250s DS3 @ 450x8

3m 59.109s/3m 57.515s P5B DLX @ 400x9

3m 40.359s/3m 40.531s P5W @ 400x9

 

a to co za kibel? zobaczcie na wyniki P5B??! problemy przy pracy z 2 rdzeniami czy co?!? :/

troche dziwne te wyniki na P5B

Może alphy jakieś inne (na auto czy jak) - bo ewidentnie coś z przepustowością nie klapi (w 2001 też widać)

akurat pojedyńcze 8M może jeszcze się ratować 4MB cache ..

dziwne zaiste

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dziwne te wyniki na P5B

Może alphy jakieś inne (na auto czy jak) - bo ewidentnie coś z przepustowością nie klapi (w 2001 też widać)

akurat pojedyńcze 8M może jeszcze się ratować 4MB cache ..

dziwne zaiste

to bylo kilka postow nizej

 

4 4 4 8 6 42 8 8 8 8 static auto

ten 42 troche duzy, ja jade na 25

niektore tez mozna by doszlifowac powaznie

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 800zl - PD805 z tanim mobo

do 1000zl - X2 3800+ z dobrym mobo

powyzej 1000zl - C2D z mobo conajmniej 775Twin-HDTV R2.0

co o tym myslicie?

 

800 zeta za 805 z srednim mobo jest bez sensu (bo zakladam ze to mialo byc cos w stylu asusa na 945p )

 

x2 3600+ na am2 masz za 600 zeta asrocka z pseudo sli (tego XLI costam) za 250 i wychodzi minimalnie drozej.

 

805 + tanie mobo konczy sie tak jak u mnie w podpisie jesli nie robi sie modow - powiedzmy jak na 600-650 zeta po obecnych cenach to bez tragedii, ale rewelacja to to tez nie jest.

 

W sumie to 805 bralbym tylko jako tymczasowke do dobrej plyty na conroe np p5b deluxe jak komus zabraklo tych 300 na kupienie e6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kas cena tej plyty wymiata. to raczej cos pod x6800 chyba... J teraz kupie c2d w niemczech za xxx cene (jakbym napisal to bym sie od pytan skad nie opedzil ale mozna mala ilosc tylko wiec raczej odpada zbioroe zamowienie) + p5b... nasteona grafe cos z x1900 wezme, ale z kasa ciezko troche... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a 560 zł z przesylka... przyznam sie ale max 2 sztuki i obydwie biore dla siebie jak ojciec wroci na handel... wersja box :) tanio nie?

Znajomy z niemiec ma kumpla w hurtowni wlasciwie szefa :) Daje bez swojego zysku wlasciwie wic nie bede go doil. Tylko najpierw musze sprzedac te czesci bo z kasa niezabardzo .

 

Asrock 775Twins (syf do wymiany) - daj opinie Nicko13 on chce to brac , wynalazek jakich malo moim zdaniem.

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kas cena tej plyty wymiata. to raczej cos pod x6800 chyba...

Pod E6600...problemy userow z P5W DH mnie do niej zniechcily, doplata nie jest az taka duza mam nadzieje ze bedzie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko szkoda kasy na ta plyte w ciagu roku stracic na niej wiele. A czy az tak wymiata to nie wiem.

Jak znajomy niemiec bedzie worci z Turcji moze zapytam czy szlo by ta plyte skolowac taniej ... ja chce cos p5b chyba taniej niz w polsce ja wyciagne tez sporo mam nadzieje.

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock 775Twins (syf do wymiany) - daj opinie Nicko13 on chce to brac , wynalazek jakich malo moim zdaniem.

Ja mam pierwsza rewizje bez obslugi core 2 ;) Zeszta miala zostac tylko na pare miesiecy poki nie opchne ddr I i karty pod agp , ale ze wzgledu na pewne braki finiansowe i sytuacje z plytami pod c2 i sli troche sie wymiana opoznila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować P5W64 WS :)

Interloper dzieki za PM ;) , ale jednak kupie procka tutaj.

Mam pytanie, gdzie mozna kupic P5W64 WS , wogle widzial ktos jakas recenzje, zdjecia mobo, ktos moze posiada ??

Ja znalazlem tylko to:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31761

EDIT:

juz znalazlem http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=10769

i teraz mysle tylko o P5WDG2-WS PRO i w dol.

____________________________________________________

Sulaco , jak spisuje sie Twoj P5WDG2-WS PRO ? ;)

Te moje wszystkie pytania stad, bo szukam optymalnej mobo pod 6600 lub 6400 (pewnie 6600), odrzucilem juz moba GG, wybor pozostaje poza kilkomam asusami.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na moba z 975 to nie ma dobrej płyty pod OC - oczywiście są wybajerzone Asusy - tyle że one są piekielnie drogie, oc jest przyzwoite ale nie powalające i mają piekielnie dużo zbędnych bajerów :/

 

 

 

Dla mnei ideałem płyty na 975 byłby odpowiednik Biostara TForce 965P - względnie mało zbędnych bajerów, wyśmienite OC i stosunkowo przystępna cena.

 

 

 

Inną sprawą jest że moba na 975 rzeczywiście uzyskują sporo lepszą wydajność niż moba z 965. Tyle że w teście : http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=114311 był używany E6600 - z 4mb - zapewne dlatego jest różnica wydajnościowa gdyż 975 potrafi wydobyć korzyści z 4mb chache a 965 jest optymalizowany pod 2mb i zwiększenie cache niewiele wniesie do sprawy.

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus daje duzo bajerow na co mi mikrofon jakis? czy pilot? czy wifi? jak bede tego potrzebowal to kupie se AP , mikrofon za 15 zł i pilot pod irde i napewno mniej mnie to wyjdzie niz kiepskiej jakosci czesci asusa ... bo ten ap to naprawde tylko o d... rozczasnac z tego co czytam i slysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec a ty co za plytke mi polecisz? koszty w zasadzie nie graja narazie rolibo chyba bede mial dosc funduszy na kupienie dobrej mobo. Do krecenia na poczatku na boxie bo wc sprzedam chyba. Pozniej frezerka wale na to. W sumie chlodzenie nie wazne. Chodzi o dluga gware. Bo jak teraz wymienie to bedzie z rok w kompie przynajniej - przedzej grafe wymienie i ram. Koszt max 600. no moze 700. A proc e6300 najtanszy i najlepiej duzo nie strace odrazu jak beda spadac a wykreci tez da sie niezle :-)

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...