Skocz do zawartości
macin

Stuki W Dysku Podczas Rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kumpel przyniósł twardziela żebym zobaczył co jest grane. Dysk startuje, talerz się rozkręca (co słychać) i zaczyna cały czas rytmicznie stukać (takie cyk,cyk,cyk). Bios go wykrywa, ale na tym koniec. Nie mogę nawet wejść do ustawień biosu a co dopiero mówić o jakiejś diagnozie dysku w np. hiren'sboot. Dysk to samsung sp0411n i był kupowany pół roku temu. Kumpel przyznał, że często wyłączał kompa na twardo bo nie chciało mu się czekać na zamknięcie. Napiszcie jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko gwarancja... :wink:

Problem taki że kolo nawet paragon wyciepnął (co za kolo).

A Może być tak że jak zrobię to mi go zostawi:))

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem pokrywę dysku (bo gwary i tak nie ma). Stuki są spowodowane wychylaniem głowicy. Elektromagnes cały czas (no są chwile przerwy) rusza głowicą od początku talerza do końca (tyk-tyk,tyk-tyk...:), tak jakby głowica nie mogła nic odczytać lub może jakiś chip się zjarał. Dziwne bo jak wychamuję lekko talerz to przestaje (pewnie obroty mu się nie zgadzaja i wyczekuje). Brak pomysłu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Brak pomysłu:(

Ale, że jak "Brak pomysłu". Nie wiem czy to było celem Twojego postu ale rozbawił mnie on. Opisujesz w nim jakbyś rozłożyl silnik od motorynki :D :wink: A, iskra jest :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N/c rozebrałeś dysk :>? Zatrzymywałeś talerz :>? Mogłeś jeszcze spróbować elektronike wymienić a teraz to tylko sztuka dla sztuki. Możesz oddać do firmy odzyskującej dane i nic poza tym lub zrób sobie z niego wystawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że jak "Brak pomysłu". Nie wiem czy to było celem Twojego postu ale rozbawił mnie on. Opisujesz w nim jakbyś rozłożyl silnik od motorynki :D :wink: A, iskra jest :lol2:

Taaa. W serwisie igłą od biobsji naprawiają przez otwory na śruby. Koniec komentarzy.

 

Domik. Czy napisałem że zatrzymywałem talerz? Napisałem że lekko wychamowuje. cyt: Rozebrałeś dysk? Tak 7 śrubek odkręciłem (ludzie czy wam wszystko robią). Ty wiesz co? odkręciłem też magnes nad zwojami od ramienia głowicy. Odp czyt j/w.

Koniec. Temat zamknąć. Nie wiedzą co napisać to piszą co wiedzą. Trza gdzie indziej się udać. 3 (słownie trzy) osoby napisały normalne posty. A wy po co piszecie jak nie macie rzadnych konkretów?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chciałem Cię w żaden sposób urazić. :wink:

Oczywiście, że nie jestem specjalistą od spraw naprawy dysków, jednak napisałem mojego posta już po tym jak Ty otworzyłeś go, a w tym momencie to już nie ma, co mówić o naprawie.

Chyba, że pracowałeś w takich warunkach: http://www.ontrack.pl/lab.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie chciałem Cię w żaden sposób urazić. :wink:

Oczywiście, że nie jestem specjalistą od spraw naprawy dysków, jednak napisałem mojego posta już po tym jak Ty otworzyłeś go, a w tym momencie to już nie ma, co mówić o naprawie.

Chyba, że pracowałeś w takich warunkach: http://www.ontrack.pl/lab.php

Dobra sorki wszystkich. Coś mnie nerw dzisiaj wziął. Warunki owszem. To jak naprawiają dyski w serwisach? Z tego co ja widziałem to gość bierze kawał śrubokręta, zdejmuje pokrywę, odkręca pierścień na talerzu, zdejmuje talerz (w rękawiczkach), i tak postępuje z mechanizmem (alektronika z drugiej strony) więc myślałem że ktoś miał z czymś takim do czynienia i być może jest to jakiś problem z głowicą (może źle dolega do talerza bo gość być może z nerwów nim walnął)może z elektroniką i trzeba wymienić to czy tamto. Cóż poprostu pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...