Skocz do zawartości
AceSkubi

Zgrywanie Filmy Z Video Na Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jakoś podłączyć magnetowid z kasetą do kompa. Można to zrobić za pomocą dowolnego urządzenia z wejścem sygnału VIDEO czyli np. karta telewizyjna, konwerter na USB/FireWire.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli posiadzasz kartę graficzną z TV-in'em to nie ma problemu

 

*instalujesz sterowniki

*kombinujesz jakiś program rpzechwytujący obraz (powinno "coś" być razem *ze sterownikami, w necie jest pełno programów, ja osobiście używam Ulead Video Studio)

*podłączasz wideo do karty graficznej

*włączasz program, dajesz play w odtwarzaczu, dajesz "capture" i zgrywasz :)

 

alterrnatywą jest jeszcze zaniesienie do pana który nagrywa studniówki, wesela itp i poproszenie go o rpzegreanie materiału na dvd, i wtedy masz dużo lepszą jakość obrazu niż poprzez w/w sposób, odrazu mozęsz go w najnowszych programach edytować z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kasete nagral na zwyklej VHS to ciezko z tego bedzie dvd zrobic, trzeba by miec film na malej kasecie i kamere z wyjsciem cyfrowym i zrzucic to przez firewire

Tutaj chodzi o to, żeby poprostu nagrać to na płytę DVD w postaci np. MPEG2 i z tym nie będzie żadnych problemów (film można skompresować w locie jeżeli karta na to pozwala lub po zrzuceniu materiału na dysk), a co do jakości to wiadomo, że będzie ona kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD zrobi bez problemu, tylko nie będzie róznicy w jakości między tym DVD, a zrzucaniem przez karte graficzną/tv.

to zależy jeszcze od tego jaką kartą graficzną dysponujesz, ile masz miejsca na dysku, a co za tym idzie, jak bardzo będziesz musiał to skompresować... a taki gostek co się zajmuje montowaniem na poważnie to napewno nie ma sprzętu kupionego w MM ;) tylko się trochę na tym zna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki gostek co się zajmuje montowaniem na poważnie to napewno nie ma sprzętu kupionego w MM ;) tylko się trochę na tym zna...

 

HAHAHA zebys sie nie zdziwil ;] maja ludzie 2 razy wolniejszego kompa niz moj w podpisie, skladaja takie filmy na Pentiumach 4 1.8GHz =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o kimś kto się tym na poważnie zajmuje, dobrze wiem na czym potrafią się męczyć niektórzy

 

a w przypadku obróbki video procesor dużo nie zmienia, jedynie prędkość renderowania się zmienia, najważniejszy jest RAM i miejsce na HDD

Edytowane przez SanChin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o kimś kto się tym na poważnie zajmuje, dobrze wiem na czym potrafią się męczyć niektórzy

 

a w przypadku obróbki video procesor dużo nie zmienia, jedynie prędkość renderowania się zmienia, najważniejszy jest RAM i miejsce na HDD

 

W przypadku obrobki video najwazniejszy jest procesor potem ram poem dysk.

 

Uwierz mi wiele firm siedzi na srednich kompach... oni nie maja potrzeby wymieniania co pol roku czy rok calego sprzetu, kupia cos raz na 3 lata i starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku obrobki video najwazniejszy jest procesor potem ram poem dysk.

a w przypadku obróbki video procesor dużo nie zmienia, jedynie prędkość renderowania się zmienia, najważniejszy jest RAM i miejsce na HDD

Bez obrazy ale czy wy robiliście coś kiedyś z jakimś filmem ( poza oglądaniem ) ?

 

->lukasrz

Dysk na 3-cim miejscu? Żartujesz ! Przy wielu operacjach transfer dysku stanowi wąskie gardło

 

->SanChin

Procesor jest bardzo istotny chyba że przycinasz film bez rekompresji/kompresji ... ram .... jeśli jest go dostatecznie dużo to jego zwiększanie nic nie przynosi

 

Generalnie jest tak:

Najważniejsze są CPU i HDD ( w zal. jaką operację się przeprowadza bo są takie że zarówno HDD jest najmniej istotne jak i CPU )

 

Ram .... mało istotny .... ma go być tyle aby nie sięgać do pamięci wirtualnej. ( 512-1024 - w zal od programu i wykonywanych zadań ... więc w pewnych pracach wystarczy zupełnie 256 a w innych 1024 może być mało ale generalnie 1 GB jest w 100% wystarczający a czasem nawet 512 - to zależy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale renderuj sobie film na pamieciach SDR 133MHz (Athlon 2GHz) a DDR 220MHz(efektywne 440MHz, Athlon 2GHz) to zobaczymy czy będzie tak wesoło... i czy nie będzie różnicy... Obróbką filmów zajmuje się od dawna i wiem jak duze znaczenie ma wydajnosc podsystemu RAM

 

Co będzie szybsze w obrobce video ?

 

ATHLON 2.2GHz 1024MB SDR 133MHz, dysk ~ 40MB/s [ chipset jakiś KT 133 ]

 

czy

 

ATHLON 2.2GHz 1024MB DDR 450MHz, dysk ~ 25MB/s [nForce 2 ULTRA ]

 

Bo wg mnie komputer z nieco wolniejszym dyskiem.....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli najzwyklejsze firmowe ( dla stabilności ) pamięci DDR 400 ( podkręcenie o 50 MHZ więcej niż 1% wydajności nie da ) .

 

Tak poza tym to athlon 2,2 na SDR i KT 133 jest wolniejszy o jakieś 25% od tego samego CPU ale np. na KT 400 i DDR ~266

 

A co bedzie szybsze Athlon na DDR400 czy DDR800 ?

Szybszy będzie zestaw Athlon na DDR 400 niż w tej samej cenie zestaw Athlon + DDR 800 ( jeśli już przy ddr 1 jesteśmy .... to w ogóle jest ddr 1 800?)

 

Wiesz dziwne porównania robisz wiadomo że porshe z kotwicą jest nic nie wart [ ładowanie sdr do Athlona 2200 :lol: ]. Pamięć ma być odpowiednia do reszty ! Chyba niewiele testów czytałeś bo gdybyś czytał to wiedział byś że ładowanie góry pieniędzy w superszybkie pamięci nie ma sensu bo w tej samej cenie więcej zyskasz dokładając do CPU . Z kolei wkładanie antycznej pamięci to też głupota .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli najzwyklejsze firmowe ( dla stabilności ) pamięci DDR 400 ( podkręcenie o 50 MHZ więcej niż 1% wydajności nie da ) .

 

Tak poza tym to athlon 2,2 na SDR i KT 133 jest wolniejszy o jakieś 25% od tego samego CPU ale np. na KT 400 i DDR ~266

 

;d Ram ma wieksze znaczenie !!

 

A co bedzie szybsze Athlon na DDR400 czy DDR800 ?

 

Poczytaj sobei testy.. RAM ma b.duze znaczenie, najwieksze po CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie :) Jeżeli chodzi procesor, ram i dysk to odpowiadają one tylko za szybkość renderowania oczywiście. Ja z osobistego doświadczenia jako posiadacz analogowej kamery (HI8), który dość często zgrywa różne materiały powiem, że najistotniejszym elementem jest procesor i dysk, natomiast ram niejako łączy się z porcesorem, bo determinuje szybkość szyny FSB. Wiadomo, że jak będziemy mieli procka na socket A i starą płytę z SDRAMami to będzie kiszka. Ale jak będziemy mieli jakieś ramy DDR 400 i procek będzie chodził synchro z ramami (FSB 166/200) to szybkość obliczeniowa procesora będzie wykorzystywana optymalnie. Analogicznie jest z Procesorami P4 współpracującymi z DDR 400 (tutaj jednak praca synchronioczna nie jest tak bardzo potrzebna). Co do nowych maszyn wyposażonych w procki AMD K8 i najnowsze Pentium D to ramy wogóle nie mają dużego znaczenia bo zawsze są takie jakie być powinny, czyli DDR 400 lub jakieś DDR2. Wiadomo, że jak będizemy mieli jakieś HyperX czy inne o niskich timingach to szybkość będzie większa, ale tylko o jakieś sekundy/minuty.

 

Jeżeli do zgrywania wykorzystamy kartę posiadającą wbudowany sprzętowy koder MPEG2 (jakiś inny akcelerator video) to szybkość procesora wogóle nie będzie miała znaczenia! Jedynie szybkość dysku odegra tutaj dużą rolę. Jeżeli nasze urządzenie nie będzie kompresować/kodować w locie materiału to wtedy tym zadaniem zajmuje się procesor. W zależności z jakich aplikacji/mechanizmów do zgrywania korzystamy oprócz szybkości samego procesora istotnym jeszcze będzie to jakie instrukcje on posiada - (MMX, SSE itd.).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie :) Jeżeli chodzi procesor, ram i dysk to odpowiadają one tylko za szybkość renderowania oczywiście. Ja z osobistego doświadczenia jako posiadacz analogowej kamery (HI8), który dość często zgrywa różne materiały powiem, że najistotniejszym elementem jest procesor i dysk, natomiast ram niejako łączy się z porcesorem, bo determinuje szybkość szyny FSB. Wiadomo, że jak będziemy mieli procka na socket A i starą płytę z SDRAMami to będzie kiszka. Ale jak będziemy mieli jakieś ramy DDR 400 i procek będzie chodził synchro z ramami (FSB 166/200) to szybkość obliczeniowa procesora będzie wykorzystywana optymalnie. Analogicznie jest z Procesorami P4 współpracującymi z DDR 400 (tutaj jednak praca synchronioczna nie jest tak bardzo potrzebna). Co do nowych maszyn wyposażonych w procki AMD K8 i najnowsze Pentium D to ramy wogóle nie mają dużego znaczenia bo zawsze są takie jakie być powinny, czyli DDR 400 lub jakieś DDR2. Wiadomo, że jak będizemy mieli jakieś HyperX czy inne o niskich timingach to szybkość będzie większa, ale tylko o jakieś sekundy/minuty.

 

Jeżeli do zgrywania wykorzystamy kartę posiadającą wbudowany sprzętowy koder MPEG2 (jakiś inny akcelerator video) to szybkość procesora wogóle nie będzie miała znaczenia! Jedynie szybkość dysku odegra tutaj dużą rolę. Jeżeli nasze urządzenie nie będzie kompresować/kodować w locie materiału to wtedy tym zadaniem zajmuje się procesor. W zależności z jakich aplikacji/mechanizmów do zgrywania korzystamy oprócz szybkości samego procesora istotnym jeszcze będzie to jakie instrukcje on posiada - (MMX, SSE itd.).

 

Wniosek z tego jeden, RAM i FSB (odpowiednio dobrany) ma ogromne znaczenie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale w dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma ram dobrany optymalnie do procesora (FSB), przyczym logiczne jest, że jak będzie źle dobrany ram to procek będzie śmigła na 3/4 gwizdka.

 

Reasumując (większość ma ram dobrany optymalnie do procka) dlatego mówimy, że zgrywanie z renderingiem softwerowym jest zależne od procka i dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale w dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma ram dobrany optymalnie do procesora (FSB), przyczym logiczne jest, że jak będzie źle dobrany ram to procek będzie śmigła na 3/4 gwizdka.

 

Reasumując (większość ma ram dobrany optymalnie do procka) dlatego mówimy, że zgrywanie z renderingiem softwerowym jest zależne od procka i dysku :)

Sory ale kazdy RAM mozna podkrecic... i FSB procka, sam na zmianie taktowania z 400MHz CL 3.0 na 450MHz CL 2.5 zyskuje sporo... i FSB z 200MHz na 280MHz zyskuje baaardzo duzo na przepustowości RAM-u i szybkości obróbki video.

 

Rownie dobrze mozna powiedziec ze dysk twardy kazdy ma dobrany optymalnie... I to jest bardziej trafne okreslenie niz w przypadku RAMów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisaleś jest oczywiście prawdą, wiadomo, że jak ktoś ma dobre podzespoły (procek, płyta, ram i chłodzenie to podkręci maszyne na ile się da) no bo przecież podkręcenie FSB i ramów o całe 50 MHz daje dużego kopa.

 

Cały czas udowadniasz, że jak masz dobry procek i ramy to sobie podkręcisz i rendering będzie szybszy, a przecież każdy to wie i jest to wręcz oczywiste.

 

Optymalne dobranie ramów polega na tym że ktoś jak się nie zna to ma np. FSB 200 i DDR 400, a ktoś inny podkręci sobie na ile się da.

 

Reasumując (większość ma ram dobrany optymalnie do procka) dlatego mówimy, że zgrywanie z renderingiem softwerowym jest zależne od procka i dysku :)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jeszcze od tego jaką kartą graficzną dysponujesz, ile masz miejsca na dysku, a co za tym idzie, jak bardzo będziesz musiał to skompresować... a taki gostek co się zajmuje montowaniem na poważnie to napewno nie ma sprzętu kupionego w MM ;) tylko się trochę na tym zna...

Ta, szczególnie przy zgrywaniu z kastey vhs, na której jest zapis kiepskiej jakości....

 

 

---------

 

A co do pamięci to przy zgrywaniu przez analogowe wejscia predkosc ramu nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o sposobie zgrywania softwerowego. Można zgrywać materiał kompresując go softwerowo w locie do dowolnej postaci Divx, MPEG2 itd. lub zgrywać czysty strumień video (godzinny materiał może ważyć kilkadziesiąt gigabajtów). Zgrywanie czystego strumienia w najmniejszym stopniu obciąża komputer.

 

Wraqcając do tych ramów :)

 

A co do pamięci to przy zgrywaniu przez analogowe wejscia predkosc ramu nie ma znaczenia.

Wręcz odwrotnie, zgrywając materiału z kamery cyfrowej wykorzystując USB 2.0 lub FireWire w minimalnym stopniu obciążamy komputer, bo zgrywany materiał jest już skompresowany przeważnie do MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki ram to pojęcie trochę względne bo można rozumieć, że chodzio o taki o wsyokich MHz i niskich timingach lub o taki, który determinuje optymalne wykorzystanie szybkości procesora.

 

Co do zgrywania materiału przez analogowe wejście to przy softwerowej kompresji w locie, "optymalnie dobrany ram" (jak już to sobie nazwałem) gwarantuje optymalną szybkość procesora (to zadanie podstawowe) oraz w większym lub mniejszym stopniu jego przepustowość jest wykorzystywana.

 

Co do:

 

Wręcz odwrotnie, zgrywając materiału z kamery cyfrowej wykorzystując USB 2.0 lub FireWire w minimalnym stopniu obciążamy komputer, bo zgrywany materiał jest już skompresowany przeważnie do MPEG2.

to trochę nietrafnie to sformułowałem, bo wcale tego nie negowałeś w swoim poprzednim poście :wink:

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zgrywania materiału przez analogowe wejście to przy softwerowej kompresji w locie, "optymalnie dobrany ram" (jak już to sobie nazwałem) gwarantuje optymalną szybkość procesora (to zadanie podstawowe) oraz w większym lub mniejszym stopniu jego przepustowość jest wykorzystywana.

W mniejszym :)

Przy zrzucaniu z wejsc predkosc zrzucania jest stała(~25klatek/s) i nic tego nie przyspieszy. Jedynie jesli jest za wolny cpu lub dysk to moze zacząc gubic klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie, zgrywając materiału z kamery cyfrowej wykorzystując USB 2.0 lub FireWire w minimalnym stopniu obciążamy komputer, bo zgrywany materiał jest już skompresowany przeważnie do MPEG2.

 

No tak i co mi jeszce powiesz ? Zgrywałem nie raz z kamery cyfrowej przez FireWire i obciazenie kompa wynosilo 100% !!! a RAM mialem zajety gdzies w 90% Od kiedy material na kamerze jest skompresowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mamy niedomówienie (z mojej strony) :wink: .

 

Miałem na myśli kamerę cyfrową zapisującą w formacie microDV, bo z taką niekiedy mam do czynienia... Co do kamer cyfrowych zapisujących w miniDV czy Digital8 to faktycznie nie zapisują one bezpośrednio do MPEG2 i przy zgrywaniu obciążają komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...