Skocz do zawartości
ITpro

Do 3600 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

http://kodlyoko.pl/konfiguracja1.htm - co myślicie o tym zestawie?

1. W obudowie, jest zasilacz 400W.

2. Co zmienić (bez kłótni...)?

 

Pytam, bo nie mam kompletnego pojęcia o AM2, a S939 wkrótce idzie "pa, pa", więc wolę się w niego nie pakować (pakowałbym się., gdybym wymieniał komputer trzy lata temu...). Na tym forum ktoś pisał, że płyta Asus M2N-E jest obecnie najlepszą na rynku do kupienia.

 

Kupuję komputer za jakieś dwa-trzy tygodnie. Z tego co wiem, to mój opatrzony Intel Core2 Duo E6600 będzie kosztować 1300-1400 zł, a to nie jest "normalna" cena (+ koszty płyty, a przecież muszą je troche dopracować). Ponieważ zależy mi na komputerze, zanim będę w gimnazjum, kupuję teraz. Za pół roku chcę zmienić procesor na wcześniej wspomnianego Conroe.

 

(Zrobiłem nowy temat, bo w poprzednim inni zrobili śmietnik, kłócąc się o Asusa kontra Epox, a ja wole konkretne odpowiedzi - im towar bardziej polecany, tym większa sansa, że będzie mój :) )

 

Cele:

- gry

- obróka zdjęć

- OC (początki, oczywiście wszystko musi być stabilne :D )

- zgrywanie filmów (ok. 30 minut na odcinek), kompresja

- słuchanie muzyki (mam wieże, więc nie ma problemu)

- oczywiście Internet

 

Wyjeżdzam na tydzień, więc proszę się nie dziwić, jak nie będę odpowiadać :blink: .

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie są trollami :rolleyes:

mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym zestawie można by zmienić ramy na takie click - przydadzą się przy obróbce zdjęć i zgrywaniu filmów. A co do Conroe to warto poczekac (sam zresztą piszesz że komp kupowany za dwa - trzy tygodnie) i kupić najtańszego za ok 800zł. dodatkowo do premiery pojawi się więcej tańszych płyt pod conroe. Skreślasz s939 a ostatnio pojawiają się informacje o AM3 w związku z czym AM2 moze okazać się wcale nie takie przyszłościowe jak się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

Cała przyszłościowość am2 polega na tym, że przy następnej modernizacji zamiast mobo pamięci i proca mozesz poprzestac na wymianie proca .

Tylko ciekawe jaki bedzie miec sens "pakowanie sie" w am3 bez pamięci ddr3 których do "starego" mobo nie wlożysz ? :)

- poprawcie mnie jeśli się mylę ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała przyszłościowość am2 polega na tym, że przy następnej modernizacji zamiast mobo pamięci i proca mozesz poprzestac na wymianie proca .

Tylko ciekawe jaki bedzie miec sens "pakowanie sie" w am3 bez pamięci ddr3 których do "starego" mobo nie wlożysz ? :)

- poprawcie mnie jeśli się mylę ...

Nie dyskutujemu to na temat AM2 vs. AM3 a na temat wyboru kompa więc jak masz coś konkretnego do napisania to prosze bardzo a nie śmietnik zara zaś będzie. O AM3 jest już temat więc jak chcesz dyskutować o AM3 to najlepiej właśnie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Całkiem fajny zestawik tylko jaki tam będzie zasilacz, zapewne modecom ten który jest w obudowie jeżeli tak to powinien styknąc to podanego konfigu

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje zmian:

1. Pamieć RAM - proponuję zmianę na GoodRAM Pro 2x512MB. Cena ta sama, a pamięci oparte o bardzo dobre kości, powinny się bardzo dobrze kręcić.

2. Zasilacz - bezwzgędnie zmień go na ModeComa 350W ATX 2.o . Od rzu modpuść sobie zasil;acze FEEL i no name.

3. Nagrywarka DVD - proponuję <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> NECA 4571A lub Pioneera 111D (możliość odblokowania LabelFlasha i DVD-RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jak masz coś konkretnego do napisania to prosze bardzo

Nie chcę dyskutować o am2 vs am3 tylko ja bym się nie "pakowal" w AM2 a wziął 939 i nie bulil 400 za mobo i drugich 400 za pamięci nie zyskując nic na wydajnośc zamiast tego poskładałbym coś za extra 300zł z 2 Giga ramu albo lepszą grafiką zestaw na bak byłby lepszy do gier :)

Giga ramu to malo do tej (76GT) grafy - i to będzie odczuwalne .

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Paweł666 ma racje. Pisałem, że na urodziny mam dostać Conroe, dlatego AM2 (by nie wymieniać pamięci, tylko płytę i procesor). Przecież w grudniu nikt by nie chciał kupić S939. A z GoodRamami nie mają (z tego co czytałem) użytk. dobrych doświadczeń.

 

P.S. Za tydzień Conroe nie kupię. Chcę poczekać na testy, recjenzje, dopracowanie biosów płyt głównych, spadek cen...

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc potrzebuje zasilacza do tego komputera, ponieważ boję się, że na tym nieznanym się spali :huh: .

 

Komp:

 

 

1.

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ BOX (AM2) Orleans

2.

Płyta główna: Asus M2N-E, nForce 570 Ultra, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, ATX

3.

Pamięci: DDR2 1024MB 667MHz Geil (2x 512MB)

4.

Dysk twardy: Samsung 160 GB, SATA/300, 8MB, NCQ

5.

Karta graficzna: GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 TV-Out, 2xDVI, PCI-E

6.

Karta telewizyjna: Leadtek Winfast TV 2000XP TunerTV EXPERT FM Stereo A2/NICAM VideoIn

7.

Napęd DVD±R: LG GSA-H20L DVD±R 16x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, LightScribe, Black, OEM

 

Aha i jeszcze chłodzonko na kartę graficzną się przyda, bo już się wyczerpały w sklepie wersje z Zalmanem :(.

 

Kasa: jak najmniej, ale części mają być nowe

Rozbudowa: wsadzenie Core 2 Duo, Karta Direct X, nowa płyta główna, dodanie ramu, dodanie drugiego dysku twardego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Takie ze koles bedzie chciał w przyszłosci zakupic core duo 2 przynajmniej tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...