Skocz do zawartości
owlman

Laptop Do Gier Za 4300 Z Xp Home, Bez Systemu Za 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgedu na fakt ze moj budzet zostal okrojony, szukam laptopa glownie do gier do 4300 z systemem, badz osobno. (milo by bylo jak by byl tanszy)

karta moze byc zintegrowana, amd sempron odpada

laptop powinien byc w miare cichy, nowy, 14-15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zadna zintegrowana nie ma nawet startu do X700.

Do gier minimum to jakis GF 7300 albo X1400. W nowe gry to przy natywnej rozdzielczosci przewaznie min detale i elegancko smiga, w starszych mozna sie pokusic o jakies anizo czy FSAA.

Natomiast X700, GF 7600, X1600 oferuja bardzo komfortowa gre, tylko moze byc problem ze zdobyciem laptopa w tej cenie, szcegolnie z tymi dwoma ostatnimi.

Cos takiego to minimum do grania:

ASUS

Toshiba

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem troche i ta Toshiba to chyba najtansza propozycja ktora warto rozwazyc, GF7300 w Asusie bedzie za slabe do gierczenia. Takze mysle ze warto dolozyc 200 zeta wiecej i miec X700 na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak sie potarguje to pewnie uda sie zmiescic w tych 4300zł, a róznica pomiedzyc tymi grafami jest dosc znaczna. NA przyszłosc proponuje jeszcze dołozyc 512MB RAMu.

 

Znalazłem ja za 4300zł TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął http://www.kamilnotebook.pl/index.php?page...owse&id=900

taniej i z winXP-H http://www.inttel.com.pl/product_info.php?...ed207316e1ecb89

Gdzieś można go pewnie jeszcze taniej wyrwać.

Toshiba nie ma startu do niego, Core Duo i X1600 robią swoje, gwara 24mies sprawia, że śpisz spokojnie... Zobacz sobie w ranking 3dmark2006 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183232 , x1600 jest trzy razy mocniejszy od x700!!!

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... Tyle, że za sprzęt z najmocniejszą grafiką w klasie 15,4" opłaca się dopłacić 114zł. Nie uważasz?! Tym bardziej, że różnica w wydajności też będzie znaczna i to na tyle, że warto wysupłać dodatkowo "całe" 114zł... Poza tym, jak to się mówi "co dwa jądra to nie jedno" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem tego aristo znajomemu ktory sprzedaje w sklepie:

 

- nie sprzedam Ci tego laptopa

- czemu?!

- bo nie chce miec wrogow

 

na tym moze zakoncze:)

Taką możliwość też po cichu brałem pod uwagę ;). Ale wolałem się nie wypowiadać, bo o tych notkach mało się słyszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=ACER%20TM4602WLMI%20063

 

Sam go posiadam wiec wypisze co nieco na jego temat:

Zalety:

- 4 h w windzie ( Word , Excell , Net + Winamp ) to dla niego zaden problem

- k. graficzna sprawuje sie naprawde dobrze ( CS:S 1280x800 , ustawienia na medium i ok 100 fps )

- Bluetooth + WLAN + Firewire + 3xUSB 2.0

- nagrywarka DVD ( ladnie czyta wszystkie plytki - przeczytala i zgrala plytke z ktora nie poradzil sobie stacjonarny LiteOn )

- dobra klawiatura ( szybko sie przyzwyczailem do pisania )

- wg mnie niezla matryca ( radzi sobie nawet niezle - mam porownanie do Philipsa 170B6CS ( ktory stoi wlasnie 10 cm dalej :] ))

 

No i niestety wady ( ktore jak w kazdym laptopie tak i tu sa ):

- chlodzenie :| glosne :| jestem maniakiem ciszy i w sumie jakbym jeszcze posiedzial przy chlodzeniu PC-ta to PC bylby cichszy niz laptop kiedy mu sie wentylatory wlaczaja

- oprocz tego ze nie jest cichy to jak dla mnie troszke za bardzo sie grzeje. Szczegolnie przod , tzn okolice touchpada :| Troszke za cieple jak dla mnie :|

- glosniczki w tym laptopie to porazka :| ciche strasznie a basu to w nich nie uswiadczysz... :| karta dzwiekowa duzo lepsza bo po podlaczeniu sluchawek albo glosnikow przez wyjscie sluchawkowe dziwiek jest duzo lepszy :]

chyba koniec wad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem tak - sprzedałem w sklepie ze 100 Aristo przez ostatnie pół roku i popsuł się 1 a właściwie się nawet nie popsuł tylko jakiś ziom co go składał zapomniał podłączyć 1 kabelka więc przysłali następnego. Sam z moim nie mam żadnych problemów, procek podkręcony na 2.0Ghz i lata że hej. Wolę Aristo niż Acera bo przynajmniej serwis żyje i szybko załawiają sprawę. To tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji. Nie można się opierać tylko na plotkach. Nie zmienia to faktu, że Aristo jest firmą o której mówi się bardzo mało, wręcz sporadycznie. Jakiś powód tego słabego zainteresowania musi więc być. Prawda?!

Co do serwisu masz 100% racji. Acera nie kupię już nigdy, bo po ostatnim zakupie czuję się przez tą firmę "wycyckany", nigdy się nie zepsuł, ale jakość wykonania to jakaś straszna pomyłka.

 

Może ktoś kupi to Aristo z x1600 na spróbowanie? ;) Założę się, że się mocno grzeje, karta ma obniżone taktowanie i jest głośny, nawet w idle.

Pewnie nie dowiemy się jak jest w rzeczywistości nigdy. Bo nikt nie chce ryzykować ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam posiadam Aristo prestige 1600 z procesorem core duo 2300 dysk 60 sata

toco posiada w sobie podam wam

Dysk samsung 60 gb 5400 8 mb - sata bardzo cichy- aby go usłyszeć trzeba przyłożyć ucho do obudowy

Karta WI-FI Intel

Bloutoch - Toshiba

pamięć 1 kość ddr 2 533 mhz

nagrywarka double layer LG 4082N ( jak dobrze pamiętam numer)

Karta dzwiękowa realtek 5.1 w tym w obudowie są dwa głośniki przy matrycy oraz w spodzie obudowy subfooer ( grają naprawdę ładnie )

Płyta główna firmy tajwańskiej MITAC

karta graficzna prosesor 389 mhz pamięci 415 ( lub odwrotnie )

na dostarczonych sterownikach ati w 3d marku 6 760 punktów

matryca glare bardzo żywe kolory

Obudowa jak i panel matrycy jest szorstki w dotyku .

miałem wcześniej acera stąd wiem że obudowa jest o wiele lepszej jakości

temperatura podczas 3 godzinnego grania na dysku nie przekroczyła 43 stopni

temp procesora nie pamiętam

czytnik kart

wejście na antenę telewizyjną

podczerwień na pilota

4 potry usb

wejście s-video

bardzo cichy wiatrak w normaknej pracy włącza się sporadycznie

przegrywałem płytkę z grą 4,12 gb pojemności z prekością jak dobrze pamiętam 8x czas 10,5 minuty

dobry sprzęt za małą kasę

dałem za niego 4180

Aristo tylko je składa producentem jest tajwańska firma MITAC ( producent palmtopów MIO)

przymierzam się do recenzji sprzętu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu umieszczę je na forum laptopy.info.pl

ogólnie jestem bardzo zadowolony gwarancja door of door 2 lata, dobre wyposażenie

jeśli macie jakieś pytania piszcie

dodatkowo dodaję screen stability test trwający ponad 23 minuty.

 

dodatkowo dodam wyciąg z nowej wersji eversta

 

dołączam adres producenta laptopa z nalepka aristo

http://www.mitac-mtc.com.tw/

post-22796-1153603323_thumb.jpg

Report.txt

Edytowane przez danrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to sprzęt przedstawia się obiecująco. Zrób jakieś testy 3dmark05 i 06, na sterownikach NGO albo Omega. Bo te z 03 raczej nikomu nic nie mówią ;). Notabene, wynik 6700pkt to słabiutko jak na x1600 :-| . Po zmianie sterowników powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z zamierzeniem (i zaleceniem) zakupilem toshibe m70-192 co moge powiedziec na poczatek:

 

plusy:

 

- matryca wg mnie bardzo dobra, sporo sie oczytalem o glarach na forum i obawialem sie ze bedzie problem, jest wrecz przeciwnie, wczesniej mialem monitor LCD 17" i byl o wiele wiele gorszy niz matryca laptopa,

- obudowa

- cichy wiatrak

- przyciski multimedialne

 

minusy:

 

- dysk, mieli mieli i mieli :/ dobrze ze przynajmniej halasu duzo nie daje

- naped - niektorych plyt (np. Starcraft) w ogole nie czyta, czemu? z porysowanymi jest to samo:/ halas jest nie maly (nie dziwie sie juz ze zalaczone jest oprogramowanie do wyciszenia napedu) no i drgania takie ze mi biurkiem rusza)

- wiatrak, mimo iz cichy wlacza sie dosc czesto (przegladanie stron + jakas muzyczka + kvirc) i chodzi caly czas :/ w czasie grania pare godzin, dosc mocno sie grzeje :/

 

 

jak narazie jestem zadowolony, jak go troche wiecej pouzywam to napisze recenzje

 

 

wrazie jakis pytan chetnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...