Skocz do zawartości
RaYn71

Jaka "bezpieczna" Granica Podkręcania Amd 2600+?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem procesora Athlon XP 2600+ Thoroughbred

Mam pytania, do jakich wartosci moge podniesc FSB, oraz Mnoznik przy otwartej obudowie, aby zachowac stabilna prace systemu?

Parametry mojego komputera to:

Athlon XP 2600+ Thoroughbred

1GB ramu

Zasilacz 350W

Chlodzenie standardowe i otwarta obudowa

GF 6800GS palit 256

Napiecia nie chce narazie podnosic poniewaz nie chce niczego spalic=]

Dziekuje za wszelkie rady i linki odsylajace do stron o tej tematyce poniewaz jestem poczatkujacym w te klocki :)

pozdrawima serdecznie

 

p.s. zaznaczam ze szukalem juz na forum potencjalnych overclockerow tego samego procesora ale sie nie doszukalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zasilacz 350W

A jakiej firmy ten zasilacz?? Dajesz fsb tak wysoko ile to możliwe, albo zjedź z mnożnikiem tak żeby Y x 200 dawało tyle ile daje teraz Z x 166, a potem ewentualnie jedź mnożnikiem do góry.

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=69 tu poszukaj i tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=8

Jeżeli zasilacz jest no name lub inny shit to nawet nie włączaj kompa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz plyte glowna a w szczegolnosci chipset to juz mamy zgadywac sami ?

 

Nie ma czegos takiego jak bezpieczna granica podkrecania . Od samych MHz procek raczej nie umrze . Wszystko kreci sie wokol odpowiedniego V i temperatury . Jak nie przesadzisz z tymi wartosciami to wszystko bedzie ok .

 

Warto tez wspomniec o w miare solidnym PSU . Tak jak pisal Grzechu , jak masz jakis noname to lepiej sie nie zabieraj za o/c .

 

PS. O mobo pytam celowo . Jesli masz na chipsecie NF2 to wszystko ok , natomiast jesli to VIA to pojawia sie trzeci problem czyli dobranie odpowiedniego fsb zebys nie uwalil na starcie wszystkiego co na PCI smiga...

 

W kazdym badz razie zabieraj sie za przegladanie tego forum bo jest tu sporo informacji . Na starcie zacznij od dzialu F.A.Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry za niedokładne informacje ;-], podaję jeszcze raz:

Parametry mojego komputera to:

płyta główna: Epox EP-8K9A(I)

Athlon XP 2600+ Thoroughbred

1GB ramu (2x512 DDR)

Zasilacz 350W iBOX ATX12V P4 Switching Power Supply

Chlodzenie PENTAGRAM QVC-100 Cu+ i otwarta obudowa (temepratura na procesorze 33 C w stresie 38 C)

Karta Graficzna: GF 6800GS palit 256

 

Jeżeli ktoś ma podobnu model i bawił się kręceniem to prosze o podpowiedzi :)

Fajnie gdyby Heat wypowiedział się apropo problemu występującego przy chipsecie VIA...

Dziękuje wszystkim za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Prosze o odpowiedz w takim razie w jaki najlepiej zaopatrzyc sie zasilacz... do w/w podzespołów kompa...

oczywiscie w rozsadnych granicach cenowych (do ok 100zl?)

 

 

http://www.allegro.pl/item115228710_ultrac...magajacych.html

czy bedzie ok ?

 

 

Czy lepiej to?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=113972057

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zasilaczem ale płyta do OC tez nie najlepsza, mam ta sama to kt400 fsb nie podciagniesz na 200 na tym bo brak blokady AGP/PCI . Jedynie mnoznikiem... a o ile Ci sie uda PROBOJ i sprawdzaj stabilnosc. GL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zasilaczem ale płyta do OC tez nie najlepsza, mam ta sama to kt400 fsb nie podciagniesz na 200 na tym bo brak blokady AGP/PCI . Jedynie mnoznikiem... a o ile Ci sie uda PROBOJ i sprawdzaj stabilnosc. GL

KT 400 ma dzielnik 1/6, także na 200 winna śmigać bez problemu ;) Ale ofkoz fsb trza ustawić na 200, a mnożnik w dół, żeby dzielnik zaskoczył, potem ew. jechać z mnożnikiem w górę. 210 to w miare bezpieczna granica na kt400, ale jak BENITO napisał - bezpieczną granice już osiągnołeś na tej zasiłce, fortron 400 powinien spokojnie ci wystarczyć, na allegro chodzą nawet po 65 zł :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT 400 ma dzielnik 1/6, także na 200 winna śmigać bez problemu ;) Ale ofkoz fsb trza ustawić na 200, a mnożnik w dół, żeby dzielnik zaskoczył, potem ew. jechać z mnożnikiem w górę. 210 to w miare bezpieczna granica na kt400, ale jak BENITO napisał - bezpieczną granice już osiągnołeś na tej zasiłce, fortron 400 powinien spokojnie ci wystarczyć, na allegro chodzą nawet po 65 zł :)

No to dziwne bo u mnie nawet 8x 200 nie chce smigac max stable fsb to 173 (lol) ...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh, senior :D - oficjalnie to moze KT400/A nie obsluguja FSB200, ale i tak wszystko zalezy od zastosowanego na plycie generatora FSB i czy zostal on odpowiednio oprogramowany w BIOS. Poza tym zawsze mozna sprobowac sie pobawic CPUFSB pod winda :). Jesli dzielnik 1/6 jest dostepny, to moze sie przelaczac przy roznych FSB: moze to byc 180, 190, 200, albo cos pomiedzy - nie wiadomo. Dlatego 175 moze byc niestabilne, a 200 stabilne...

Ta plyta zasila proca z 5V, wiec to bedzie dobrym wyborem.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo u mnie nawet 8x 200 nie chce smigac max stable fsb to 173 (lol) ...;/

Heh, różnie to bywa, IMO to zależy od procka, bo mój stary palomino też wysiadał w tych okolicach co twój proc, a barton mobile bez problemu śmigał na fsb 210. Na mojej płycie działał dzielnik 1/6 (po zmianie fsb zworkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, sorki, nie zauwazylem jaka masz grafe. Ten zasilacz, ktory napisalem oczywiscie wystarczy. Jednak na przyszlosc lepiej wziac FSP350-60THA-P / Modecom MC350.

Mnie tylko martwia te 4 molexy ;/ Jakbym chcial cos dolozyc do kompa to by juz nie bylo do czego podpiac (4 wykorzystane)

1x Cd-rom, 1x- hhd 2x-Karta Graf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam epoxa 8k9a7i i czy to obsluguje fsb 200 to chipset kt400a mobo daje vcore nawet 2,0 czyli jakies 1,9 ale najbardziej mnie interesuje czy jest bezpieczny sposob aby to sprawdzic raczej zworkami tego nie zrobie.

 

Jezeli tweiedzisz ze bedzie brakowac molexow zagadaj do tego pana http://allegro.pl/item105765161_105765161.html upilem od niego przjesciowke 1molex na dwa molexy i 2x3pin 12V i 2x3pin 5V za 8zł super pro to robi.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. zaznaczam ze szukalem juz na forum potencjalnych overclockerow tego samego procesora ale sie nie doszukalem...

widocznie źle szukałeś :wink: Ja swojego sempa (2600) mogę kręcić na 2222MHZ przy U=1.73-75V, czyli 11x222. Dalej nie kręciłem, może jednak się skuszę, ale wtedy już bardzo dużo ciepła wydziela procek. Ktoś tam pisał żeby mnożnik zmniejszyć i dać fsb=200, ale niestety sempki mają mnożnik zablokowany;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...