Skocz do zawartości
MeHow

Chora Opcja - Czechy I Przymus Posiadania Rzeczy W Samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz, wlasnie dowiedzialem sie, ze w Czechac zmieniono przepisy i policja strasznie lapie polakow pod katem sprawdzenia, czy w samochodzie jest:

1) apteczka

2) kamizelka odblaskowa

3) linka holownicza

 

i tak jak wiem, gdzie kupic kamizelke i ile mniej wiecej bedzie mnie to kosztowac, to nie mam zielonego pojecia, gdzie kupic apteczke oraz linke holownicza. Jaka moze byc cena zakupu tych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinienes znalezc w supermarketach. Tylko muszisz wiedziec ze w tych apteczkach co sie kupuje to poza pudekiem niewiele jest tak wiec, dobre jest sie doposarzyc w jakies dodatkowe gazy, bandaze, rekawjczki, wapno musujace, maske do sztucznego oddychania, bardzo ostre nozyczki o zaokraglonych koncach czy chuste trojkatna. Jesli chodzi o ceny to podstawowa apteczka kosztuje ponizej 10zł. Natmiast co do linek sie nie orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apteczke powinienes miec obowiazkowo w samochodzie i kraju. linke, kamizelke czy apteczke kupisz na stacji benzyniastej, koszta to jakies drobne rzedu 10-20pln. choc oczywiscie apteczki takie wolaja o pomste do nieba, bo jest tam najwiecej powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem, to w polsce apteczka jest tylko ZALECANA, a nie obowiazkowa. Powiedz mi tylko moj drogi, czy 10-20pln to za apteczke+linke, czy kazde osobno 10-20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dostaniesz na stacji bezynowej lub w markecie.

tylko apteczke trzeba by rozbudowac we wlasnym zakresie. w tej co dostalem razem z samochodem byly nedzne foliowe rekawiczki(takie jak na stajach beznowych czasem sa), plasterek sztuk 1, jakis mini bandaz i troche waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg. tak ciezko podjechać do byle hipermarketu czy sklepu motoryzacyjnego... tam sa takie rzeczy. Troche więcej pomyślunku... niedługo na forum ludzie będą pytać ile kosztuje chleb i gdzie go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... z tego co czytalem, to w polsce apteczka jest tylko ZALECANA, a nie obowiazkowa.

Ekstra :-|

- W wyposażeniu obowiązkowym każdego samochodu powinna się znajdować: gaśnica, apteczka pierwszej pomocy oraz trójkąt ostrzegawczy.

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka też niedługo będzie obowiązkowa, co do tematu, to w hipermarkecie kamizelka coś ok 7zł reszta pewnie niewiele więcej, a autor przezywa jak by miał zapłacić przynajmniej 1K zł... ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze w niektorych niemieckich samochodach odrazu daja niemieckie apteczki, z trudnoscia sie zamykaja a malych rozmiarow nie maja

Może i dają ale co jakiś czas i tak musisz wymienić środek tej apteczki bo ona nie jest na całe życie samochodu (niektórzy też o tm zapominają). Pozatym zastanówcie się, czasami ta "głupia" apteczka potrafi uratować Tobie albo komuś życie więc chyba warto dać nawet te 100zł za porządną a nie taką w której integralną częścią jest prezerwatywa, bo po co sobie (odpukać) później w brodę pluć że zaoszczędziłem 20zł ale brakło mi opatrunku i przez to ktoś tam nie przeżył :huh:

 

MeHow pamiętaj że teraz w Czechach przepisy się zmieniły dość mocno i są ostre kary np. za brak świateł mijania, bo teraz cały rok się tam jeździ możesz dostać w przeliczeniu 7 tyś. zł mandatu! Tak samo za brak wnietek które uprawniają Cię do poruszania się po autostradach też coś koło 14 tyś. Istne szaleństwo. Przeskoczyć się nie da więc pogooglaj i poczytaj o tych zmianach w internecie.

 

A powiedzmy z doświadczenia wiem że oni nie lubią polskich kierowców i lubią "trzepać" dla zasady.

 

Więcej o tym np. http://tvp.pl/124,20060701363471.strona

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo o to, ze denerwuje mnie debilny unijny przymus.

 

@Kosimazaki (100 lat od kiedy ostatni raz spotkalismy sie w powietrzu ;) ) lece tylko 15km za granice nad wode, a ze fura mojej panny, to musze ja wyposazyc w wymagane elementy. Reasumujac, pytam sie o ceny dlatego, ze zamiast pojechac do Czech nad wode i spedzic tanio dzien (piwo + obiad wychodzi duzo duzo taniej niz w polsce) moge sie niezle wladowac i wydac dodatkowe 50zl na otoczke, ktora i tak zostanie w cudzym samochodzie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

z tego co sie orientuje to apteczka jest obowiązkowa, a kamizelka juz chyba tez, w tesco chyba po 7zł są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam juz korekte... otoz dzisiaj widzialem kamizelke za 30zl :| paranoja... jestem na wakacjach na slasku i niestety nie mam tutaj tesco. Co wiecej... na jakims forum podczas szukania o apteczkach znalazlem informacje, ze w/w w naszym kraju jest tylko zalecana. Zaczynam wiec szukac informacji...

 

ooo... przelecialem caly kodeks pod szukaj "aptecz" i nie znalazl niczego. Czyzby jednak nie byla obowiazkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co, gdzie, jak :D w Rybniku jest Tesco? :] od kiedy... ja w Wodzislawiu Slaskim teraz przebywam.

 

Problem wydaje sie byc zalatwiony, juz pozyczylem apteczke i szmate odblaskowa. Teraz zostaje tylko linka holownicza.

 

Mam lekka obawe, ze psy w razie lapanki moga sie czepiac wszystkiego. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosimazaki (100 lat od kiedy ostatni raz spotkalismy sie w powietrzu ;) ) lece tylko 15km za granice nad wode, a ze fura mojej panny, to musze ja wyposazyc w wymagane elementy.

Mein kammerad może nie 100 lat ale z 4 będą ;] Którędy i kiedy lecisz? może niedaleko mnie...kekekeke :))

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Mehow to nei masz tak daleko do rybnika, jest tesco juz nie wiem poł roku, rok, albo ileś tam na ulicy bodajże żorskiej, ale wejdz sobie na strone tesco i tam znajdziesz adres dokłądny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

[...] bo po co sobie (odpukać) później w brodę pluć że zaoszczędziłem 20zł ale brakło mi opatrunku i przez to ktoś tam nie przeżył :huh:

No nie przesadzaj. Z braku opatrunku ktoś nie przeżył. Jak już jest w takim stanie że ledwo zipie to mu twój bandaż nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...