Skocz do zawartości
S_Works

Wiesci Ze Swiata Formuly Nascar

Rekomendowane odpowiedzi

@ remik09

Napewno sporo nizszy niz kierowcy F1, najlepiej zarabiajcy Schumacher wyciagal 80mln rocznie, najlepiej zarabiajacy kierowca NASCAR Dale Earnhardt Jr. 25mln.

 

@ kamilo23

W tym momencie musze Montoi przyznac racje, Schumacher nie ma pojecia o czym mowi a rznie goscia, NASCAR to nie szybka procesja jak w F1 to sport nieomal kontaktowy - tam sie naprawde walczy.

Kierowanie tego typu autem ktore ma 800 koni przylozone do tylnej osi to tez nie w kij dmuchal, do tego dochodza czesto nieomal centymetrowe odleglosci miedzy autami a wszystko to przy okolo 300km/h (na torach klasy superspeedway)

Cytat z kierowcy NASCAR polskiego pochodzenia:

"Najpierw uczysz się szybkiej jazdy. Potem uczysz się szybkiej jazdy w tłoku. Na końcu musisz nauczyć się jak robić to przez 500 mil" - Alan Kulwicki

Takich finiszy jak ten ponizej nie zobaczysz w F1 ani zadnym open wheels.

http://www.youtube.com/watch?v=wdm2EbYbkzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przeczytania relacji z wyscigu na stronie nascar.strefa.pl

Oj dzialo sie... slowa Richarda Childressa: "To była najbardziej szalona Daytona 500 jaką oglądałem."

 

Finisz:

Dołączona grafika

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montoya wygrywa wyścig w Busch series!

Relacja pochodzi z polskiej strefy NASCAR

Dołączona grafika

 

 

Juan Montoya wypchnął z toru Scotta Pruetta - swojego partnera z zespołu na osiem okrążeń przed końcem wyścigu, objął prowadzenie, powstrzymał Denny'ego Hamlina na ostatnim okrążeniu i wygrał Telcel-Motorola 200. Jest to pierwsze zwycięstwo Montoi w Serii Busch.

 

Montoya, Kolumbijczyk, który pod koniec ubiegłego sezonu przeniósł się z Formuły 1 do NASCAR po kłopotach w pitstopie i spadku na 19 pozycję objął prowadzenie w 72 okrążeniu.

 

"Jest mi bardzo przykro w związku z tym co stało się ze Scottem." mówił Montoya. "Myślałem, że mnie widział, ale gdy się z nim zrównałem nie miałem już miejsca aby uciec."

 

Pruett był po prostu rozczarowany. "To było kiepskie, niemiłe, brudne zagranie."

 

W chwili wypadku za dwoma samochodami Chip Ganassi Racing jechał Denny Hamlin, który także wypowiedział się na temat wypadku.

 

"Nie nazwał bym tego brudnym zagraniem, ale było nieco agresywne." mówił Hamlin. "Juan miał najszybszy samochód i wcześniej czy później objął by prowadzenie. Był nie do pokonania."

 

Hamlin, zwycięzca tego wyścigu z ubiegłego roku próbował atakować Montoyę na ostatnich okrążeniach, ale nie udało mu się go wyprzedzić. Tor Autodromos Hermanos Rodriguez to 2.518 milowy tor drogowy.

 

Boris Said ukończył wyścig na trzeciej pozycji, czwarty był Carl Edwards, a piąty Scott Pruett.

 

Montoya, który dominował w całym wyścigu w 45 okrążeniu zjechał do boksów podczas zielonej flagi, jednak problemy z paliwem zmusiły go do zjazdu jeszcze 10 okrążeń później w czasie żółtej flagi. Po restarcie Juan Montoya zajmował 19 miejsce, jednak szybko przebił się do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro trzeci wyscig sezonu na srednim torze Las Vegas Motor Speedway.

Po kwalifikacjach z pierwszych czterech pozycji wystartuja samochody Dodge, Montoya z czwartej pozycji.

Tak trzymac chlopaki, na pochybel Toyocie! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota/Save Mart 350 - Pierwsze zwycięstwo Juana Pablo

Relacja pochodzi z polskiej strefy NASCAR

 

 

Juan Pablo Montoya może i jest debiutantem w NASCAR, ale jest mistrzem torów drogowych.

 

Kolumbijski kierowca w sobotę pokazał mnóstwo cierpliwości. Wykorzystał ją i swoje umiejętności ścigania się po torach drogowych aby oszczędzać opony i paliwo. Dzięki temu wygrał swój pierwszy wyścig Nextel Cup Series - Toyota/Save Mart 350.

 

Właściciel zespołu - Chip Ganassi, który ściągnął Montoye do USA z Formuły Jeden, był pod ogromnym wrażeniem zwycięstwa Montoy'i

 

"Jedną fajną rzeczą w pracy z nim, jest jego ogromna dojrzałość na torze." Montoya był mistrzem serii CART w 1999 roku, a w 2000 wygrał słynny wyścig Indianapolis 500.

 

Montoya, który zakwalifikował się na słabym 32 miejsce został pierwszym kierowcą, zwyciężającym w Północnej Kalifornii z pozycji dalszej niż 13 miejsce.

 

"To wielka rzecz." mówił Montoya, "Chciałbym teraz powiedzieć, że to największą rzecz jakiej dokonałem w swojej karierze. To wspaniale wygrać pierwszy wyścig w naszym pierwszym roku startów. Wiemy, że na owalach jest jeszcze ciężko, ale myślę że to zwycięstwo da mocnego kopa całemu zespołowi."

 

"Byłem bardzo zaskoczony tam wysokim poziomem kierowców na torze drogowym" mówił Montoya. "W Meksyku mieliśmy dobry samochód, samochód na finisz w Top 5, Jednak patrząc na to teraz tam było bardzo łatwo."

 

Montoya 10 okrążeń przed końcem wyścigu wyprzedził na ostatnim zakręcie toru Jamiego McMurraya, który zmagał się z brakiem paliwa.

 

"Widziałem, że On zawsze zacieśnia ten zakręt, pomyślałem 'To jest właśnie to, mogę wyprzedzić go tam'."

 

Kevin Harvick, po zjeździe Jamiego McMurraya do boksów objął drugie miejsce i tam pozostał do końca wyścigu.

 

"Byłem wielkim fanem Montoyi, gdy startował jeszcze w F1." mówił Harvick. "Jest świetnym kierowcą, potrafi się ścigać na torach drogowych, ale nie jest najszybszy. Strategia wygrała za niego."

 

Trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio Jeff Burton i Clint Bowyer. Pierwsza dziesiątkę uzupełnili Greg Biffle, Tony Stewart, Jeff Gordon, Kyle Busch, Boris Saind i Denny Hamlin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie, kanal FOX zniknal z TVU Playera niestety, sporo mozna zobaczyc na Speed/Wheels Channel (quale, treningi itp ale nie widzialem zeby nadawali sam wyscig) czasem jest transmisja embedded na SopCast informacje o tym trzeba szukac na stronie soccer live: http://www.soccer-live.kk.e-wro.pl/niedziela.html

Niestety dzis chyba nie bedzie transmisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sopcast bedzie transmisja z tego co oblukalem nic sie nie wiesza i jakos na full ekranie ujdzie powiedzial bym przyzwoita ;]

 

Wyscig o 20:30 chyba obejrze dzisaj swoj pierwszy wyscig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byla transmisja na SopCast, tor niezbyt szybki i malo 'waleczny' ale za to Denny Hamlin mial niezly finish z wiszacym mu na zderzaku Jeffem Gordonem.

Dołączona grafika

 

Za tydzien wyscig Pepsi 400 na torze Daytona International Speedway, w ramach zachety zacytuje fragment relacji z poprzedniego wyscigu na tym torze ktorym byla inaugurujaca ten sezon Daytona 500:

Gdy do końca Daytony 500 nie pozostała już nawet mila, Kyle Busch wpadł w poślizg. Clint Bowyer sunął na dachu przez trawę i palił się, a pięć innych samochodów bezwładnie kręciło się na torze w masie dymiącego i poskręcanego metalu.

 

Na linii mety Kevin Harvick o długość maski, wyprzedził sentymentalnego faworyta do zwycięsta - Marka Martina i wygrał ten najbardziej prestiżowy wyścig NASCAR jakim jest Daytona 500. Jest to drugie zwycięstwo stajni Richarda Childressa w Daytonie 500 - pierwsze wywalczył Dale Earnhardt Sr. w 1998 roku.

 

"To była najbardziej szalona Daytona 500 jaką oglądałem." powiedział Richard Childress. "Momentami zamykałem oczy."

 

Kevin Harvick ani na moment nie spuścił nogi z pedału gazu przebijając się z 29 miejsca na pierwsze w czasie ostatnich 22 okrążeń.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to bylo nudne! :(

 

Jeszcze reklamy wpuszczali podczas wyscigu ;( jak wjechal SC to tez wpuscili reklamy

 

Jak dla mnie nudy ;]

Bez reklam musialbys ogladac na komercyjnej stacji, w Polsce jest to mozliwe tylko za posrednictwem Cyfry+ ktora oferuje pakiet dodatkowy Relaxx z kanalem AB Moteurs gdzie relacja sa niestety po francusku ( żimi żąsą, żeff gordą) i nic nie rozumiem.

Najlepsza oferte ma Premiere (nieobecne na naszym rynku), pokazuja caly show a nie tylko wyscig dodatkowo mozna wylaczyc niemiecki komentarz i cieszyc sie oryginalem.

O odbieraniu FOX-a HD nawet nie smiem marzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...