Skocz do zawartości
Mevius

Intel Na Amd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam własnie możliwość bezgotówkowej wymiany swojego Celerona 2,26 @ 2,8Ghz razem z AC Freezer4 i płytą asrock p4i48 na Bartona 2500+ razem z tym największym miedzianym coolerem Pentargrama i płytą Asus A7V880.

 

Komputera używam głównie do pracy - neiraz w coś pogram, konieczna jest stabilność.

 

Warto wymienić ten sprzęt? Będzie to chodziło "trochę" lepiej niż celeron? Czy może lepiej dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Będzie to chodziło "trochę" lepiej niż celeron?

Jak za darmo rozważał bym przejście na amd, a czy lepiej, człowieku, odlecisz razem z pentagramem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja tez mam AMD Bartona 2600+(ten komp sluzy do neta,do grania inny) i uwazam ze nie warto przelazic.Wywalisz kase na dokladnie cos podobnego jak masz.Stabilnosci wiekszej nie bedziesz mial(moj jest stabilny to fakt,ale idzie o to ze twoj tez,jesli nie to wymien ale jesli nie robisz resetow,lazi spoks to po co).......

A jesli chcesz na nim pograc to dokup ramu,wymien grafe i juz.Bo zmiana platformy nie wiele ci da.Co innego w przypadku calkowitej zmiany kompa ze wszystkim nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam AMD Bartona 2600+(ten komp sluzy do neta,do grania inny) i uwazam ze nie warto przelazic.Wywalisz kase na dokladnie cos podobnego jak masz.Stabilnosci wiekszej nie bedziesz mial(moj jest stabilny to fakt,ale idzie o to ze twoj tez,jesli nie to wymien ale jesli nie robisz resetow,lazi spoks to po co).......

A jesli chcesz na nim pograc to dokup ramu,wymien grafe i juz.Bo zmiana platformy nie wiele ci da.Co innego w przypadku calkowitej zmiany kompa ze wszystkim nowym.

Chyba cos nie zrozumiales.

Witam,

Mam własnie możliwość bezgotówkowej wymiany swojego Celerona 2,26 @ 2,8Ghz razem z AC Freezer4 i płytą asrock p4i48 na Bartona 2500+ razem z tym największym miedzianym coolerem Pentargrama i płytą Asus A7V880.

Mevius ma szanse wymienic sprzet bez doplaty wiec o jakim wywaleniu kasy piszesz?

Obencnie ma balerona o z tego co widze nawet nie jest to baleron D czyli okropna wydajnosci i nawet jakby mial 5GHz to bylby to bardzo slaby procek. Baleron non D jest bardzo slabym prockiem.

Do tego MOBO Asrock p4i48 czyli nic specjalnego. Chipset to Intel 848P a z tego co pamietam to on chyba nie ma duala wiec dodatkowa strata wydajnosci. Krecic na nim tez za duzo sie nie da.

W zamian dostanie plyte Asusa moze to nie jest nf2 ale tez nie jest to jakis badziewie. Mobo Asusa jest na VIA KT880 czyli wydajnym chipsecie, nie pamietam czy asus ma blokade PCI/AGP ale chyba ma(mozliwe ze bedzie trzeba zaktualizowac bios). Nie wspominajac o tym Asus to Asus a Asrock to Asrock ;).

Bardzo mozliwe ze Barton 2500+ bez problemu pojdzie na FSB 200MHz i dostanie Bartona 3200+ czyli 2,2GHz ktoe zjada na sniadanie tego balerona nawet taktowanego 2,8GHz.

Dlatego uwazam ze jesli bez doplaty to oplaca sie wymieniac. Obie platformy nie maja przyszlosci wiec tutaj nie ma dyskutowac a napewno latwiej sprzeda sie w przyszlosci Athlona+Asusa niz balerona+asrocka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron jest D ;)

 

To nie jest Barton ino Thorton - i co teraz? (mam tą płytkę z prockiem na biurku i wszystkie programy do testowania wyświetlają, że Thorton)...

Edytowane przez Mevius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron jest D ;)

 

To nie jest Barton ino Thorton - i co teraz? (mam tą płytkę z prockiem na biurku i wszystkie programy do testowania wyświetlają, że Thorton)...

To że.... kręć i moduj w strone Bartona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać co niektórzy nie wiedza i nie widzieli Celka D na oczy.

Przejście nie da ci nic lepiej poczekaj wiecej i zmien za rok itp jak Conroe stanieje inaczej przechodzenia miedzy i tak już słąbym Bartonem i Celeronem nie ma w aplikacjach win cache nic a nic nie da wiec wygra wiekszy zegar Mhz. Barton tylko do gier itp był dobry juz nie jest i jest duzo za słaby nawet do gier z 2005 .Podrkęcenie celerona d daje efekt do okolo 3Ghz potem juz m arginalny.Mam w domu to co w podpisie i Amd dostaje i to mocno w programach w grach jest mniej wiecej to samo tak wiec kto nie wie co to Cel D to niech sie nie wypowiada bo Celeron D przy cenach na allegro blisko 100zł za 2.5ghz to jest najlepszy stosunek cena jakosc w porownaniu do innych. Oczywiscie kupowac zadnego dzis Cel D nie polecam bo to tez juz za słąby na gry itp procesor do nowego komputera lepiej przy nowym kompie kupić Semprona 64 i mocno wykręcić albo poczekać na Conroe tańszego bo Amd nie ma konkurenta dla COnroe cenowego jak dla mnie jest bezkonkurencyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko, że ty masz dwurdzeniowego cwelerona [ JESTEM NOOBEK ] hyhy bylem pewien ze cielak D to dwurdzeniowy jest :] a on jest tylko 64 bit co nie zmienia faktu że na 3,8 Ghz i AMD o zegrarze ponad dwukrotnie mniejszym z 256 kaszy więc porównywanie tych dwojga imo bezcelowe :) co do reszty to sie zgadzam jak to amd jest wątpliwe to sobie odpuść no chyba że ci painkiller nie chodzi :lol:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać co niektórzy nie wiedza i nie widzieli Celka D na oczy.

Przejście nie da ci nic lepiej poczekaj wiecej i zmien za rok itp jak Conroe stanieje inaczej przechodzenia miedzy i tak już słąbym Bartonem i Celeronem nie ma w aplikacjach win cache nic a nic nie da wiec wygra wiekszy zegar Mhz. Barton tylko do gier itp był dobry juz nie jest i jest duzo za słaby nawet do gier z 2005 .Podrkęcenie celerona d daje efekt do okolo 3Ghz potem juz m arginalny.Mam w domu to co w podpisie i Amd dostaje i to mocno w programach w grach jest mniej wiecej to samo tak wiec kto nie wie co to Cel D to niech sie nie wypowiada bo Celeron D przy cenach na allegro blisko 100zł za 2.5ghz to jest najlepszy stosunek cena jakosc w porownaniu do innych. Oczywiscie kupowac zadnego dzis Cel D nie polecam bo to tez juz za słąby na gry itp procesor do nowego komputera lepiej przy nowym kompie kupić Semprona 64 i mocno wykręcić albo poczekać na Conroe tańszego bo Amd nie ma konkurenta dla COnroe cenowego jak dla mnie jest bezkonkurencyjny

omg...nie chciało się czytać pierwszego postu? Autor tematu napisał, że moze wymienic bez dopłaty, wiec WARTO jak najbardziej.

 

no tak tylko, że ty masz dwurdzeniowego cwelerona na 3,8 Ghz i AMD o cegrarze ponad dwukrotnie mniejszym z 256 kaszy więc porównywanie tych dwojga imo bezcelowe :) co do reszty to sie zgadzam jak to amd jest wątpliwe to sobie odpuść no chyba że ci painkiller nie chodzi

yhyym, ciekawe od kiedy produkują celerony dual core, chyba ze o czyms nie wiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...