Skocz do zawartości
Mernest

Chłodzenie Wodą Pytania Od Nooba Do Pro ;] (pierwsze Wc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mógłby mi ktoś poradzić co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na wc ??

Wc ma chłodzić CPU i MB, czyli blok na cpu, blok na mb, pompka, chlodnica, rezerwuar (wogule jest potrzebny ??) jestem noobem w tym temacie ale napewno dam sobie rade złożyć sam tylko zbytnio nie orientuje się z wydajnością tego więc jakbym mógł to prosze o propozycje najlepiej to cena // jakość myśle że ze 400 zł mogę na to wyciągnąć ale im mniej tym lepiej może za 300 zł coś się znajdzie B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wiec ten temat. Czytaj uwaznie. Jak chcesz chlodzic MB to bedzie blok na skale swiatowa - zdobedziesz slawe! Sorry, ale nie moglem sie powstrzymac od tej drobnej zlosliwosci... NB - NorthBridge!

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

KURCZE ... mb jakieś ok 30 cm * 20 cm ... i to jeszcze nierówności ... to będzie obciążenie do pompki ... heh ... A tak naprawde ... poczytaj tematy przyklejone , a potem pooglądaj najnowsze sracze to będziesz wiedziłał co popuarne i na topie , a na koniec przejrzyj rankingi na stronach to będziesz wiedzał co chcesz albo kup cpc ... NIE NIE KUPUJ to było głupie ... nawet najgorszemu wrogowi bym tego nie polecił ... Najmniej roboty jest z gotowymi zestawami thermalteka innowateka ... napewno droższe i mniej wydajne od homemade i składanych z domieszką homemade ale napewno lepsze od ac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby mi ktoś poradzić co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na wc ??

Wc ma chłodzić CPU i MB, czyli blok na cpu, blok na mb, pompka, chlodnica, rezerwuar (wogule jest potrzebny ??) jestem noobem w tym temacie ale napewno dam sobie rade złożyć sam tylko zbytnio nie orientuje się z wydajnością tego więc jakbym mógł to prosze o propozycje najlepiej to cena // jakość myśle że ze 400 zł mogę na to wyciągnąć ale im mniej tym lepiej może za 300 zł coś się znajdzie B-) .

rusz tyłek i zacznij szukac i nie mysl ze ktos zrobi wszsytko za Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu chodzi mi o chipset kurde czemu ludzie się czepiają jak się niedokładnie pisze :mur: a dokładniej o mostek północny (bo zaraz ktoś się doczepi że południowy) a co do cpc to słyszałem że ponoć jest najgorsze i nie ma poco brać.. mi głównie chodzi oto żeby mi ktoś napisał jakie bloki kupić na chipseta i na cpu jaką chłodnice i jaką pompke żeby było w miare wydajne, ale chyba nie na tym forum.. (głównie mi chodzi oto czy homemade bloki dorównują tym firmowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd chciałem pójść na łatwizne ale widocznie się nie da od jutra studiuje wszystko o chłodzeniu wodnym przeraszam za podniesienie co niektórym ciśnienia i mam nadzieje że wybaczycie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chciał bym podziękować za otwarcie tematu ;)

Naszła mnie chęć złożenia wc, i mam okazje kupić takie coś za 200zł:

Pompka - Hydor Seltz L20 IIBlok CPU - SPIDER EXTREME-LX 12/12 V 3.0Blok GPU - ProQ 12/12Nagrzewnica - Kadet Harrison + Fander 120x120Rezerwuar - CFD w zatokę 5,25"Węże - zwykłe, dobrej jakości
Opłaca sie to brać za 200zł czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

spider-nieee//wez x3n w promocji.

Blok na grafe. Mam w domu PROQ, boje sie g o załozyc na grafe z odkrytym jajem, ale jak bedziesz ostrozny to se poradzisz, n\blok za tą cene niczego sobie.

Reszta ok.

ALe jak masz brac to od jednego typa (uzywane) to za 200zł na pierwsze wc sie opłaca, pouczysz sie i kupisz cos lepszego. Mysle ze warto.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym podziękować za otwarcie tematu ;)

Naszła mnie chęć złożenia wc, i mam okazje kupić takie coś za 200zł:

Pompka - Hydor Seltz L20 IIBlok CPU - SPIDER EXTREME-LX 12/12 V 3.0Blok GPU - ProQ 12/12Nagrzewnica - Kadet Harrison + Fander 120x120Rezerwuar - CFD w zatokę 5,25"Węże - zwykłe, dobrej jakości
Opłaca sie to brać za 200zł czy nie??

200 zł..... dobra, cena, ale zestawnajwyzszych lotow nie jest, kupujac nowe wyszlo by drozej. Ja bym sie rozejrzal za czymslepszym, ale jak cchcesz, za tya cene mozna troche sie potargowac i kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

200zł ??

Wychodzi:

Blok 40zł

Blok na GPU 20zł

Pompka 60zł

Rez 5,25 50zł

Nagrzewnica z fanderem 30zł ??

Barszcz, ja bym brał, za 200zł nie złozysz lepzego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na szczęście sprzedający (loloferrari) jest z Warszawy, i powiedział że poprzednio to wc miał mak777.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

no to o cichej pracy pompki możesz zapomnieć ;D

A słyszałeś?? :D Mówił że cicha, ale jak będzie głośniejsza niż delta 120 którą mam to wymienie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś?? :D Mówił że cicha, ale jak będzie głośniejsza niż delta 120 którą mam to wymienie :]

glosniejsza od delty 120@12v jest tylko i wylącznie delta 120@16v :D az taka glosna nie jest, ale trzeba pamietac ze sama kosztuje ze 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby mi ktoś poradzić co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na wc ??

Wc ma chłodzić CPU i MB, czyli blok na cpu, blok na mb, pompka, chlodnica, rezerwuar (wogule jest potrzebny ??) jestem noobem w tym temacie ale napewno dam sobie rade złożyć sam tylko zbytnio nie orientuje się z wydajnością tego więc jakbym mógł to prosze o propozycje najlepiej to cena // jakość myśle że ze 400 zł mogę na to wyciągnąć ale im mniej tym lepiej może za 300 zł coś się znajdzie B-) .

Jak masz nadal jakieś niejasności to napisz do mnie na gg... Chwilę już w tym kibelku siedzę i ze 2x moje MB zalałem wodą także służe pomocą:)

 

P.s. Wiem, że na forum już praktycznie wszystko było opisane ale nie raz miałem problem a przeglądanie setek stron jak przegadują się co kto ma lepsze doprowadzało mnie do furii

Zatem wyciągam pomocną dłoń do przyszłego PRO:)

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniejsza od delty 120@12v jest tylko i wylącznie delta 120@16v :D az taka glosna nie jest, ale trzeba pamietac ze sama kosztuje ze 100 zł.

ja nioałem po 2 tyg dośc delt na 5v na nagrzewie.. i dlatego z bólem wziałem fandery...

 

eh jak ci delty nie przeszkadzaja, to ta pompka by musiała chodzić jak ruski traktor żeby być głośniejsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...