Skocz do zawartości
Martinii

Wc By Martinii, Rev. 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie nie wiem. Tez chcialem kupic ta chlodnice, ale on jest gruuuba... A ja juz raz mialem gruba chlodnice - BIX2, i po przejsciu na ciensza temperatury byly lepsze. Na XS pisza, ze przy Thermochillu trzeba miec jednak silniejsze wiatraki. A siliniejsze wiatraki to wiekszy halas, a tego nie lubimy ;) Jestem ciekawy jak wypadnie BW 123 ALU. Do niej sie przymierzam.

 

Hanu, recka miala juz byc. Ale ni ma. Jak bedzie to na sharkit.pl - Jarogniew da pewnie znac tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno zapytać - chodzi mi o szybkozłączki do Apogee GT. Pisałeś, ze udało Ci się "bezstresowo" zapodać takowe? Jakiś opis, wyjaśnienie? Bo choinki troszku mi koncept psują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobih pisal, ze mial male klopoty z wkreceniem zlaczek. Ja takowych nie mialem. Najpierw 'na sucho' wkrecalem powoli zlaczke do oporu (pierwszego napotkanego), wykrecalem i patrzylem czy gwint w topie jest caly. I ta czynnosc powtarzalem tak dlugo az zlaczka weszla do konca. Potem posmaroalem gwint zlaczek warstwa czarnego silikonu zeby sie ladnie komponowalo i wkrecilem do konca. Pewnosc, estetyka - cel osiagniety ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po Cube Ultra LE w moim ukladzie zagoscil Swiftech Apogee GT, a krotko potem D-Tek Fuzion, wiec oto kolejna odslona mojego chlodzenia. Rozklad komponentow i prowadzenie wezy nie zmienilo sie zbytnio wiec nie bede sie rozpisywal.

 

Uklad tworza:

- blok CPU: D-Tek Fuzion

- blok GPU: Innovatek Cool-Matic

- blok NB: X2L

- blok na uklady zasilania CPU: konstrukcja wlasna

- chlodnica: Cooltek (costam) 2x120

- pompa: CWU Leszno

- weze: Innovatek/TYGON

 

 

:arrow: Chlodnica Cooltek 2x120

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

:arrow: Pompa CWU Leszno

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Swiftech Apogee GT

 

Jak juz wspomnialem, byl u mnie krotko i teraz jest u innego wlasciciela (ktory jest bardzo zadowolony z jego wydajnosci).

 

Dołączona grafika

 

:arrow: D-Tek Fuzion

 

Fotku z monazu (DUZE!):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Aby uniknac takiego zjawiska (foto:XS): Dołączona grafika

 

Potrzebny jest backplate:

 

Dołączona grafika

Waz laczacy blok mosfetow z blokiem CPU tworzy bardzo duzy luk. Nie chcialem robic dlugiego tasiemca aby zlagodzic luk, a Innovatek sie na duzym luku zalamywal. Kupilem wiec Tygona (3 metry za 100zl :D), ale niestety i on nie bardzo podolal - nie zalamywal sie, ale splaszczal, co mnie nie satysfakcjonowalo. Poczatkowo zalozylem opaski zaciskowe, zeby utrzymac kolowy przekroj, ale wtraz z montazem D-Teka zalozylem sprezyne. Nawet mi sie ostatecznie podoba. Nie dosc, ze waz ma idealnie okragly przekroj, to sprezyna jest chromowana i komponuje sie z zapinka D-Teka. Sam blok kupilem tylko i wylacznie dlatego, ze bardzij mi sie podobal niz Apogee GT. Jak sie potem okazalo jest on u mnie bardziej wydajny od Apogee. Ostatecznie tak to wyglada:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

:arrow: Calość

 

Nie ma tu zbytnio co komentowac. Blok na mosfetach nie pasuje do calosci. Jest to jednak moja konstrukcja, spelnia swoje zadanie, wiec jest. Moze przy jakiejs okazji pomaluje go tak, aby pasowal do D-Teka i X2L. Gorna sekcje zasilania (o chlodzeniu ktorych ASUS z niewiadomych przyczyn zapomnial :blink:) chlodzi wysoki radiator wyciety ze starego VGA Silencera. Blok X2L ma chromowany spod, ale bardzo chropowaty i zupelnie nie wykonczony. Wzialem go wiec na szlif - warstwe chromu usunalem, wyrownalem i wypolerowalem na lustro.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Gdzie ten Tygon zapytacie? No coz, doswiadczenie uczy, ze lepsze wrogiem dobrego. Wczesniej w calym ukladzie mialem waz Innovateka. Pomyslalem wiec, ze skoro jest, nic zlego sie z nim nie dzieje to wymieniac bede na Tygona sukcesywnie, gdy bedzie ku temu powod. Na razie Tygon jest w dwoch odcinkach: blok na mosfetach - D-Tek i D-Tek - X2L. Nie udalo mi sie (nie myslalem nawet o tym) tak zrobic zeby ten napis rzucal sie w oczy, ale jakos doszedlem apatatem, zeby udowodnic, ze to ten waz ;)

 

Dołączona grafika

 

Calosc (wentylatory na chlodnicy, wenylatory w zasilaczu) sa sterowane z panelu, ktory od poczatku do konca sam zrobilem:

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Temperatury

 

Swego czasu zrobilem sobie dosc dokladny termometr mierzacy temperature wody. Po odpowiednim skonfigurowaniu MBM, temperature wody mam wyswietlana na monitorze.

 

- SPOCZYNEK:

 

Dołączona grafika

 

- STRES:

 

Dołączona grafika

 

Pomimo obaw jestem mega milo zaskoczony wydajnoscia D-Teka. Sprawdza sie chyba to, co wyczytalem na XS: D-Tek dobrze sprawuje sie w ukladach z wieksza iloscia blokow i przecietna pompa (nie jest wymagany duzy przeplyw), a Apogee GT/GTX jest dobry w ukladzie z jednym blokiem i silna pompa (potrzebuje wiekszego przplywu dla lepszej efektywnosci). Tak czy siak nowy wlasiciel Apogee bardzo sobie chwali jego wydajnosc.

 

Po zakonczeniu pracy, ucieszony wynikami poczastowalem sie piweczkiem ;)

 

Dołączona grafika

 

To tyle. Uklad cichy, schludny i przejrzysty, a temmperatury zadowalajace. Jakie plany na przyszlosc? Pewnie chlodnica 3x120. Zobaczymy jak to bedzie, bo na razie jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ukladzik ladny, nie ma co ;)

 

 

X2L widze ladnie wchodzi na NB, czy trzeba bylo kombinowac ? Bo zdal by sie w sumie <_<

 

Temp tez ok, ale w sumie vcore niskie :wink:

 

 

 

Pozdro.

 

 

Malik chyba zbytnio pomajowkowal :lol:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK wiem, ze jakis czas temu Dimek mial do sprzedania Abadona pasujacego na intelowskie haczyki - zagadaj z nim.

 

Mi sie podoba - bardzo ladnie Ci to wyszlo Martinii :) Powiedz gdzie kupiles taka sprezynke ? :)

W Bibus Menos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak to mówią we Francji - BOMBESKU!

Ciekawie i widać własny wkład .Szpeci ta blacha na NB ale idzie wytrzymać .

Włąśnie jestem na etapie zakładania bloka na NB i przerabiam Prisona Pro V2 a pomysła na mocowanie zaczerpnąłem od Ciebie Martinii z #55

podziekowania !

p.s.

a propo wtopy

bez komentarza B-)

DEVILEK

wstępny projekt na NB 2 haczyki .Blacha idzie na górę TOP-u reszty można się domyśleć (tylko szkic więc nie bić)

W zasadzie wiele bloczków można tak adaptować i jaka zabawa przy tym .Blacha będzie polerowana. :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ot devilek@ tak dimek ma abadona pr0 nb lub gpu pasującego raczej na intela.. koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot devilek@ tak dimek ma abadona pr0 nb lub gpu pasującego raczej na intela.. koniec OT

 

Dimka znam osobiscie, wiec cos sie pomysli ;)

 

 

@ Racuch - no ciekawe w sumie, tak tez mozna, bo imho latwo to zaadoptowac i nawet wykonac :wink:

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Racuch@ pomysl nad czymś innym.. Ja bym wokół tego prisona dał taką zapinke a nie zakrywająć cały blok. Tą zapinke bym wypolerował na lustro albo oddał do niklowania jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...