Skocz do zawartości
car310

Toshiba Satellite A100-220

Rekomendowane odpowiedzi

@car310 powinieneś być bardziej samodzielny! W dorosłym życiu spotkają cie momenty gdzie Mamusia ani Purepc nie pomoże, a skoro nie potrafisz dać sobie rady w tak banalnych sprawach to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze tak jest w specyfikaci, ale powtazam w blizniaczym modelu A100-528 bylo napisane identycznie ze jest combo ,a on ma DVD-RW

Model A100-528 miał mieć COMBO planowo, ale w fabryce nastąpiła pomyłka i do iluś z rzędu zamontowano przez pomyłkę DVD RW. Ostatnie z serii już były pozbawione tego "błędu" i miały COMBO. A100-220 ma napęd COMBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Satellite A100-528 widocznie Toshiba coś poknociła a niektóre sklepy bezmyślnie przepisują :? , co nie znaczy że nie znalazłem sklepów gdzie wyżej wymieniony lapek ma DVDRW. Natomiast co się tyczy A100-220 to z tego co widzę to jest tańszy od 528 o około 200 zł, przy niemalże identycznym pozostałym wyposażeniu więc sądzę że stąd ta "oszczędność". Zresztą najlepiej zapytaj się tam gdzie chcesz kupić i już...

Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w Karenie i tam zawsze sprzedawalismy A100-528 jako komputerek z DVD. W Resselerze juz dawno o tym bugu Toshiby pisali, tak więc jak inne sklepy to sprzedawały to już kwestia ich niedoinformowania i zainteresowania rynkiem komputerowym. Jak ktoś chciał to wiedział o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w Karenie i tam zawsze sprzedawalismy A100-528 jako komputerek z DVD. W Resselerze juz dawno o tym bugu Toshiby pisali, tak więc jak inne sklepy to sprzedawały to już kwestia ich niedoinformowania i zainteresowania rynkiem komputerowym. Jak ktoś chciał to wiedział o co chodzi.

A widzisz, nie robie w branży, to ciężko o takie informacje :wink: No to sprawa wyjaśniona jak mniemam :D Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@car310, naucz sie czytać ze zrozumieniem a pozniej pisz posty :)

 

Dlaczego Wy wszyscy piszecie napastliwe posty przeciw @car310 przecież ten człowiek chce tylko dociec prawdy i wbrew mniemaniu Husha potrafi czytać może lepiej od innych.

 

Poza specyfikacją jest jeszcze lista sterownków przypisana danemu modelowi i w tym wypadku nie ma żadnej różnicy pomiędzy 220 a 528 .

Pracuje w Karenie i tam zawsze sprzedawalismy A100-528 jako komputerek z DVD. W Resselerze juz dawno o tym bugu Toshiby pisali, tak więc jak inne sklepy to sprzedawały to już kwestia ich niedoinformowania i zainteresowania rynkiem komputerowym. Jak ktoś chciał to wiedział o co chodzi.

Skoro pracujesz w Karenie to jutro udzielisz informacji z menadżera urządzeń jaki fizycznie jest zainstalowany napęd (nie na podstawie specyfikacji, jeżeli UJ-841S to napewno DVD a cały pic polega na czym innym). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem A100-528 długo były montowane na wskutek pomyłki z napędami DVD-RW. Później poprawiono ten błąd i montowano już z COMBO.

 

Takiej informacji udzieliłes wczesniej ale ja proszę o co innego i dopiero wtedy wspólnie ocenimy czy COMBO lub DVD.

 

A jeżeli to miało miejsce to podaj mi symbol zamiany tych napędów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci z tych symboli i cyferek które Ci podam skoro Ty już teraz nie wierzysz w to co mówię?

 

Nie obraż się ale te cyferki dużo mi powiedzą.

 

A może jestem "nie wiernym Tomaszem"

 

Jeżeli nie jestes w stanie odpowiedzieć dzisiaj to poczekam do jutra.

 

Do car310 nie poddawaj się trochę Cię ztłamsili ale chyba Twoja będzie racja. :lol: to zależy od poprawnej odpowiedzi Excraya lub innego użytkownika tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@car310, naucz sie czytać ze zrozumieniem a pozniej pisz posty :)

po co po nim jezdzisz Panie Hush. czlowiek chce sie dowiedziec, ma niesprawdzone informacje i chce je u fachowcow potwierdzic, na co jeden z drugim "fachowiec" odpowiada ignorancja i impertynencja. Jesli masz tak glupio odpowiadac to nie odpowiadaj wcale. przepraszam za OFF topic, ale...szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do car310 nie poddawaj się trochę Cię ztłamsili ale chyba Twoja będzie racja. :lol: to zależy od poprawnej odpowiedzi Excraya lub innego użytkownika tego modelu.

Hmm, ale już przecież ustaliliśmy że "problem" występował jedynie przy 528 co potwierdzają m.in odmienne opisy w różnych sklepach oraz same fakty podane przez Excray'a więc o 220 nie ma się co spierać. Zresztą tak jak pisałem wcześniej najlepiej się zapytać tam gdzie się będzie kupowało, co jest montowane i problem z głowy.

po co po nim jezdzisz Panie Hush. czlowiek chce sie dowiedziec, ma niesprawdzone informacje i chce je u fachowcow potwierdzic, na co jeden z drugim "fachowiec" odpowiada ignorancja i impertynencja.

Masz jakieś aluzje do mnie? :mad: Pokaż w którym miejscu moich postów widzisz jakikolwiek przejaw ignorancji bądz impertynencji? Obrońca uciśnionych się znalazł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś aluzje do mnie? :mad: Pokaż w którym miejscu moich postów widzisz jakikolwiek przejaw ignorancji bądz impertynencji? Obrońca uciśnionych się znalazł :wink:

zobacz co zacytowales i o co pytasz. mowilem do Hush'a , ale jak poczules sie urazony to nic nie poradze. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do A100-528 z DVD montowano DVD firmy KME P/N:UJ-841BTJV-A-KME.

 

U mnie z Lutego tego roku jest Matshita UJ-841S i to też DVD-RW tylko mamy różnych producentów tego samego modelu.

 

W specyfikacji Toshiby nigdy nie zmieniono zapisu z combo na dvd-rw. Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

PRODUCT DESCRIPTION

Tray-Loading DVD Super-Multi Drive (OEM) for notebook PC's (12.7mm height)

 

Features

- 12.7mm height

- 5X DVD-RAM Writing

- 8X DVD-R Writing

- 2X DVD-R DL Writing

- 4X DVD-RW Writing

- 8X +R Writing

- 2.4X +R DL Writing

- 4X +RW Writing

- 24X CD-R Writing

- 10X CD-RW Writing

- 8X DVD-ROM Reading

- 24X CD-ROM Reading

- ATAPI InterfaceAle tu chodzi o model A100-220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj sobie kupiłem taka wlasnie toshibe A100-220, teraz formatuje aku.

 

Potwierdzam jest tylko COMBO czyli CD RW i DVD ROM, nic wiecej, miałem sobie kupic model A100-528 ale poza ceną roznią sie tylko dzwiekiem, wiec niebylo najmniejszego sensu.

 

Pierwsze wrazenie to WOW !!!!!!!!

Te wszystkie Acery które mam w firmie to kiszka w porównaniu do tej Toshiby, aczkolwiek Acery tez nie są zle. Dokupiłem sobie jeszcze WiFi i teraz szukam ramu 512 lub 1024 -zobaczymy jak z kasa wyrobie.

 

O parametrach niepisze bo niema sensu, wszyscy wiedzą i znają, lapka odebralem osobiscie, był oryginalnie zapakowany w mojej obecnosci otwierany, zreszta firma w ktorej go kupiłem w taki wlasnie sposob postepuje.

 

Zapłaciłem za niego 2187 zł, mysle ze niedrogo, matryca W Y M I A T A, rozdzialek: 1280 x 800 -kryształ i niesamowita jakość.

 

Wybierałem lapka chyba z miesiąc, brałem pod uwage Asusa A6R 002P i Benq R53EG obydwa za ok. 3150, ale cieszę sie niesamowicie, ze tego własnie niezrobiłem. Dodam, ze Benq i Asusa oglądałem i odpalalem i na drugim miejscu stawiam Benq min. ze wzgledu na Ati X600 które ma w sobie, Asus niczym sczegolnym sie niewyróznia.

 

 

porównanie A100-220 contra A100-528 ---> parametry

 

pozdrawiam :rolleyes:

 

Aha zapomniałem dodac kupiłem go w sklepie e-lektron ich stronka to www.e-lektron.pl

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj sobie kupiłem taka wlasnie toshibe A100-220, teraz formatuje aku.

 

Potwierdzam jest tylko COMBO czyli CD RW i DVD ROM, nic wiecej, miałem sobie kupic model A100-528 ale poza ceną roznią sie tylko dzwiekiem, wiec niebylo najmniejszego sensu.

 

Pierwsze wrazenie to WOW !!!!!!!!

Te wszystkie Acery które mam w firmie to kiszka w porównaniu do tej Toshiby, aczkolwiek Acery tez nie są zle. Dokupiłem sobie jeszcze WiFi i teraz szukam ramu 512 lub 1024 -zobaczymy jak z kasa wyrobie.

 

O parametrach niepisze bo niema sensu, wszyscy wiedzą i znają, lapka odebralem osobiscie, był oryginalnie zapakowany w mojej obecnosci otwierany, zreszta firma w ktorej go kupiłem w taki wlasnie sposob postepuje.

 

Zapłaciłem za niego 2187 zł, mysle ze niedrogo, matryca W Y M I A T A, rozdzialek: 1280 x 800 -kryształ i niesamowita jakość.

 

Wybierałem lapka chyba z miesiąc, brałem pod uwage Asusa A6R 002P i Benq R53EG obydwa za ok. 3150, ale cieszę sie niesamowicie, ze tego własnie niezrobiłem. Dodam, ze Benq i Asusa oglądałem i odpalalem i na drugim miejscu stawiam Benq min. ze wzgledu na Ati X600 które ma w sobie, Asus niczym sczegolnym sie niewyróznia.

 

 

porównanie A100-220 contra A100-528 ---> parametry

 

pozdrawiam :rolleyes:

 

Aha zapomniałem dodac kupiłem go w sklepie e-lektron ich stronka to www.e-lektron.pl

 

Dla potwierdzenia Twojej diagnozy umiesć taki scren. :D

post-134788-1154709979_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia Twojej diagnozy umiesć taki scren. :D

 

WITAM

 

Oto link na stronke, gdzie znajduje sie mój scren z testu napedu Toshiby A100-220 programem nero info tool:

 

2223219[/snapback]

Toshiba Satellite A100-220 Czy ten model ma nagrywarkę DVD

Wiem ze w specyfikacji jest napisane ze tylko CD-RW , ale w modelu A100-528 tez tak bylo napisane ,a on ma DVD-RW

 

CAR wiem o czym piszesz bo nawet taki chcialem kupic na allegro od Czlowieczka, który z kolei kupił go miesiac wczesniej w mediamarkcie. Miał 512 ramui nagrywarke DVD RW +-, a bylo tak dlatego ze ten lapek to byla jakas wersja limitowana SE czyli Toshiba Satelite A100-528 SE -tak mial przynajmniej w papierach napisane.

 

pozdrowionki

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...