Skocz do zawartości
AndyN

Nforce4 Series - Windows 2000/xp Ver. 6.86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie instaluję z paczki sterów do karty muzycznej i do sieciówki, gdyż używam kart na PCI innych producentów.

Reszta sterów chodzi bezproblemowo. Nie zauważyłem żadnych różnic w porównaniu do wersji poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre to jest :> ?

Mi nie instaluje sie karta dzwiękowa. Tzn. instalator instaluje ale potem pokazuje w systemie ze nie mam zainstalowanej. W "Programach" nie mam tez aplikacji do zarządzania ustawieniami dzwięku <_< Więc lipa trcohe. A kurde stare stery skasowalem. :mur:

 

Gdy robie reczna instalacje to nie wykrywa sterownika w folderze w ktorym jest na 100%

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności nie, ale o dziwo u mnie wreszcie system ładuje się zawsze w takim samym czasie. Wcześniej raz na 3-4 odpalenia, start sysu trwał 2 minuty....

Jak je instalowałeś? Odinstalowanie starych i instalka nowych? Tryb awaryjny? Jakiś Regcleaner albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Sterowniki zainstalowałem "na chama" (jak to ktoś tu ładnie ujął :) i nie widze różnicy pomiędzy poprzednimi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności nie, ale o dziwo u mnie wreszcie system ładuje się zawsze w takim samym czasie. Wcześniej raz na 3-4 odpalenia, start sysu trwał 2 minuty....

Popieram. U mnie system wreszcie ładuje sie przyzwoicie. Przedtem miałem to samo - raz na kilka razy ładowało się ze 3 minuty.

Nic nie odinstalowywałem, zainstalowałem na chama <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A jest jakas inna forma niz na chama??

Sam chcialbym zainstalowac nowsze,ale nie chce mi sie pozniej bawic z Ghostem jalby co.

Wole jakims programem to odinstalowac i wyczyscic...Pomozcie..jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

A jest jakas inna forma niz na chama??

Sam chcialbym zainstalowac nowsze,ale nie chce mi sie pozniej bawic z Ghostem jalby co.

Wole jakims programem to odinstalowac i wyczyscic...Pomozcie..jak.

 

No to usuń najpierw stare :

 

Panel sterowania / Dodaj lub usuń programy / Nvidia Drivers /Usuń wszystkie sterowniki Nvidia oprócz sterownika ekranu :wink:

 

i zainstaluj nowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterowniki nadają się do NFORCE4 SLI? Płyta jak w sigu :)

 

Zainstalowałem, narazie wszystko działa. NVIDIA tyle narobiła wersji,że można się zgubić ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych sterowników, nie chce tego pisać ale muszę :sad: . Wszystko byłoby pięknie gdyby nie jedna rzecz, mianowicie co jakiś czas (nie wiem czy to jest od czegoś uzależnione/czy następuje to wg jakiejś reguły) ściągnięte pliki są USZKODZONE ! Na 100% co bym nie ściągał filmiki, obrazy, aplikacje, spakowane archiwa po ściągnięciu mają jakiś defekt (szczególnie archiwa nie dają się potem rozpakować :( ), nawet przy oglądaniu jakiejś galerii czy filmiku (YouTube, GoogleVideo itp.) wyskakują w nieoczekiwanym momencie jakieś krzaki :mur: . Nie wiem czemu tak się dzieje ale miałem tak samo tylko w większym nasileniu w wersji 6.66 (WSZYSTKO co ściągałem było uszkodzone). Jak narazie tylko wersje 6.53 mam przetestowaną i u mnie działa bezbłędnie, więc nie wiem od czego może tak się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych sterowników, nie chce tego pisać ale muszę :sad: . Wszystko byłoby pięknie gdyby nie jedna rzecz, mianowicie co jakiś czas (nie wiem czy to jest od czegoś uzależnione/czy następuje to wg jakiejś reguły) ściągnięte pliki są USZKODZONE ! Na 100% co bym nie ściągał filmiki, obrazy, aplikacje, spakowane archiwa po ściągnięciu mają jakiś defekt (szczególnie archiwa nie dają się potem rozpakować :( ), nawet przy oglądaniu jakiejś galerii czy filmiku (YouTube, GoogleVideo itp.) wyskakują w nieoczekiwanym momencie jakieś krzaki :mur: . Nie wiem czemu tak się dzieje ale miałem tak samo tylko w większym nasileniu w wersji 6.66 (WSZYSTKO co ściągałem było uszkodzone). Jak narazie tylko wersje 6.53 mam przetestowaną i u mnie działa bezbłędnie, więc nie wiem od czego może tak się dziać.

DOkladnie to wina firewalla nv, sam sie troche z tym meczylem zanim odkrylem, ze to jego wina... przy sciaganiu z torrentow jakies blue screeny wyskakiwaly no i te uszkodzone pliki, wywalilem scierwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprzetowy firewall nvidi tak Ci bruzdzi?

DOkladnie to wina firewalla nv, sam sie troche z tym meczylem zanim odkrylem, ze to jego wina... przy sciaganiu z torrentow jakies blue screeny wyskakiwaly no i te uszkodzone pliki, wywalilem scierwo.

Dzięki za info może to i wina FireWall'a, potestuje jeszcze. Ale dziwne, że jak używam sterów v6.53 to wszystko było w porządku, nawet z włączonym FW :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej stery spisywały się ok.Nagle po formacie 6.86 nie widziały dzwięku(realtek on board) i za cholere nie dały sie zainstalować więc chcąc niechcąc musiałem wgrać oryginalne stery Realtek AC97.Raczej nie słychać różnicy miedzy sterami od realteka a nv .Poza tym wszystko gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Czy te stery maja wszystko??? Lazi mi o czipset/sata/dzwiek/sieciowke....Bo moje oryginalne z plytki same laduja wszystko , te Gigabyte to jakies porozwalane i nie wiem o co w nich lazi...a te???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage: Tak mają wszystko.

 

Co do Firewall'a, rzeczywiście jak się go wyłączy to juz nic się nie krzaczy, nawet trochę żwawszy jest net :). Teraz to juz go wywaliłem całkowicie z systemu :D , ale teraz się zastanawiam czego używać zamiast niego :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy używają Driver Cleaner'a. Nigdy tego nie sprawdzałem :oops:

taaaa. Ja kiedyś sprawdziłem i to 2 razy (przez pomyłkę - duże odstępy czasu były miedzy wgrywaniem nowych sterów i zapomniałem że już kiedyś to przerabiałem :oops: :oops: ). Efekt odinstalowania sterów i pociągnięciu po nich drive cleanerem był taki, że w momencie rozruchu i oczekiwaniu na plansze ładowania Windowsa, komp mi się za każdym razem restartował :? Nie pomogło uruchomienie w awaryjnym ani inne sztuczki. Musiałem zrobić format :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Gigabyte GA-K8NE. Wczoraj wgrałem sterowniki 6.86. Komputer działa OK (myślę, ze lepiej niż przy poprzednich), ale dzisiaj ściągnąłem pliki z internetu i okazały się uszkodzone. Tutaj pisano, że jest to wina firewalla nVidii. Tylko, że ja u siebie tego cholernego firewalla nie widzę. To znaczy nie mam go w programach, Everest go nie wykazuje. Nie jest też wykazywany w działających procesach. Używam zapory Windowsa i NODa. Oczywiście mogę wrócić do starych sterów, ale zaintrygowało mnie co innego. Czy ten firewall jest integralną częścią pakietu sterowników? Więc może jednak go mam i nic o tym nie wiem. Nadmieniam, że mieć go nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w 'dodaj-usun' takie cos jak nvidia internet tools, czy jakos tak. ewentualnie odinstaluje wszystki stery od mobo i wgrywajac od nowa pakiet, kiedy instalator zapyta czy zainstalowac narzedzia do obslugi sieci - nie zgodz sie i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przy usuwaniu zapytał mnie co chcę wywalić. Pozbyłem się ethernet driver componnents, czy jakoś. I tak mam radiówkę z własnym sterownikiem, a LAN na płycie wyłączony. Resztę zostawiłem. Zobaczymy. Te sterowniki mi się podobają. Szybciej startuje windows. Może zresztą nie one są winne. Chociaż wczoraj, to co ściągnąłem było OK, a dzisiaj kaszana. A tak nawiasem mówiąc, na opakowaniu płyty mam napisane, że dostaję nvidia firewall. Wgrałem kiedyś wszystko co było na płycie, a żadnego firewalla nie zaobserwowałem. A mam ten system bez formatu od lipca zeszłego roku i chociaż zawaliłem go ze 100 razy, to i naprawiłem. Więc coś tam się orientuję. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...