Skocz do zawartości
YogiCK

Jak Grafika Na Pcie? X800gto Czy X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ostatnio nowy sprzecik i stara grafika zaczela mu juz dusic proca. Zastanawia sie wiec nad tymi 2 kartami. Jaki konkretnie model byscie mogli polecic do 500zl. Kumpel jest zapalonym graczem w CS:S i wlasnie w niej jest potrzebna jak najwieksza wydajnosc. Ew co jeszcze w takiej cenie mogli byscie polecic. Karta musi byc nowa!!! Nie uzywka z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Zastanawia mnie tylko jedno, po co Ci 256MB, chyba po to żeby zapłacić więcej i mieć taką samą wydajność (czasem mniejszą), nie mieszam się, różni ludzie są. Noi za gorsze OC ramów chcesz płacić jeszcze dodam, z reguły jak jet 256 to są mało OC'owalne ramy i większy czas dostępu

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co mu taka ilosc. Powiedzial ze ma takie wymagania i juz. Ale moze uda mi sie go przekonac zeby wzial cos z mniejsza iloscia pamieci ale z szybszymi kostkami.

 

UWAGA:

Próg cenowy wzrosl do 600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno, po co Ci 256MB, chyba po to żeby zapłacić więcej i mieć taką samą wydajność (czasem mniejszą), nie mieszam się, różni ludzie są. Noi za gorsze OC ramów chcesz płacić jeszcze dodam, z reguły jak jet 256 to są mało OC'owalne ramy i większy czas dostępu

No wszytkop pieknie. Patrzac na kompa a dokladniej grafe w sigu. To mozna odniesc wrazenie ze jestes rozczarowany swoja grafa. Faktycznie nie potrzeba jej az 256MB.

Nowe grafy maja 256MB na kosciach DDR3 ktore ladnie sie kreca.

 

Do autora tematu

 

Obie grafy sa fajne.

Ja bym poszukal X800gto albo x800gto2 modowalnych na 16potokow. W starszych grach (np CSS) lepiej sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Próg cenowy wzrosl do 600zl.

W takim razie słusznym wyborem jest Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns. Karty dobrze się kręcą, zapeniają bardzo dobrą wydajność w swoim przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

W takim razie słusznym wyborem jest Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns. Karty dobrze się kręcą, zapeniają bardzo dobrą wydajność w swoim przedziale cenowym.

X1600 bym nie kupywał bo to złom a jestem jak kolega za Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns pozd :D ro

Ja też powiem 7600gs i to właśnie od galaxy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Jak do 600zł to teraz tylko Galaxy 7600GS 1.2ns Zalman, jak za tą cene to karta wymiata, łatwo ją kumpel OC i ma karte jak wersja GT a nawet szybszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podajcie wyniki z 7600 gs z cs:source stress test - ustawienia 1280-1024 afx16 aax4 all max dosłownie all i zobaczymy co mu sie bardziej spodoba . Potem poda każdy swój wynik z x800 setek i bedzie porównanie. Jeszcze warto zwrócić uwagę na mapke militia , bo tam jednak 16 potoków jest odczuwalne. Też gram w cs source i dlatego ciekawią mnie wyniki z gf7600gs . Jesli okaze sie ze w tych ustawieniach co napisałem 7600gs kick ass x800gto @16 potoka to sie przerzuce albo na 7600 lub raczej x1800gto. Prosze kogos z posiadaczy 7600gs o sprawdzenie chociaz stress testu .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Nie znalazłem żadnych wyników jak 7600GS od galaxy radzi sobie w cs:s ale wydaje mi sie że powinien byc na równi z X800gto od gregor1230 oczywiscie z wszystkim na full za X800 przemawiała by 256bitowa szyna pamieci a za GS'em duże taktowanie pamieci, np na stronce in4.pl był test 7300GT od galaxy z zalmane ten mały potworek pokonywał dośc czesto nawet 6800GS a przeciez ten ma o 4 potokoi wiecej od 7300gt i dlatego wydaje mi sie ze te karty od galaxy nadrabiaja mniejsza ilosc potokow w stosunku do innych kart które maja wiecej potków własnie szybszymi pamieciami, ale moge sie mylic. :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podajcie wyniki z 7600 gs z cs:source stress test - ustawienia 1280-1024 afx16 aax4 all max dosłownie all i zobaczymy co mu sie bardziej spodoba . Potem poda każdy swój wynik z x800 setek i bedzie porównanie. Jeszcze warto zwrócić uwagę na mapke militia , bo tam jednak 16 potoków jest odczuwalne. Też gram w cs source i dlatego ciekawią mnie wyniki z gf7600gs . Jesli okaze sie ze w tych ustawieniach co napisałem 7600gs kick ass x800gto @16 potoka to sie przerzuce albo na 7600 lub raczej x1800gto. Prosze kogos z posiadaczy 7600gs o sprawdzenie chociaz stress testu .

Zagadaj do Pioorek'a . On ma chyba 7600GS i gra w cs:s . Sam jestem ciekaw jak ta grafa single spisze sie w cs:s przy tych ustawieniach co dales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 7600gt wygrywa (nie we wszystkich testach lecz ma przewage) z x800gto (12/16 potokowym) to z 7600gs od Galaxy bedzie podobnie... bo przeciez po wlozeniu tej grafy do kompa wykrecamy go do wartosci 6xx/16xx co daje wyniki znacznie lepsze od gf 7600gt z taktami 560/1400

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306-9

 

w tym tescie obie grafy sa troszke wykrecone (zarowno 7600gt jak i x800gto) wiec na standardowych taktach bedzie podobnie

 

btw nie wiem jaki jest sens opierac sie tylko na testach jednej gry... w innych to z bardzo duza przewaga x800gto ustepuje gf 7600gs(Galaxy)/gt

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@mib

Mam 256MB bo akurat taką dostałem, nie kupowałem jej sam, a miałem wcześniej Geforce2MX400 która napewno była gorsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu co DarkArrow podałeś nie wynika ze 7600gs bije x800gto w cs:source . Zresztą sam widzę że na swoim mam wiekszy fps na każdej z map . Zostaję jednak przy swoim gto i narazie nie przechodze na PCIE. Jesli chodzi o csa x800gto jednak rulez.

A wiesz dlaczego tylko jednej grze, a dlatego ze to jest ta właśnie gra a nie kichy w ktore pogram 1 h i ziewam. Pozdro.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor1230

 

ta... ale zobacz HL2/CSS wiadomo, ze chodzi lepiej na grafach ATi...

 

a co do tej roznicy fps w CSS pomiedzy 7600gt/x800gto (16 potokowym) to raz jedna grafa ma wiecej fps'ow raz druga

 

ale nie patrz na to bo juz, np. w doomie 3/quake 4 to 7600gt jest nawet tak dobry jak x1800xl :-)

 

w innych grach roznica i tak jest na korzysc 7600gt... wiec "dla mnie" patrzenie na jedna gre jest bezsensu... rozumiem aby roznica miedzy dwoma grafami byla bardzo duza w danej grze lecz ta jaka jest w CSS mozna nazwac "zadna" bo raz jedna/druga grafa jest lepsza

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz . Yogickiemu :) (ciezko to odmienic) chodziło do cs:source, a jak wiadomo x800gto sie do tego wyśmienicie nadaje i jest taniutki zwłaszcza teraz. Niedługo bedzie wyniczek od Pioorka wiec zobaczymy jak jest naprawdę. Jesli chodzi o engine doom3 wiadomo nv rulez.Aczkolwiek gusta są różne, ale żadna gra zrobiona na enginie d3 nie dorasta csowi do pięt(100% css addicted) . Jednakże jesli juz miałbym kupować 7600gt to wolałbym dorzucic te 30 zł i nabyć x1800gto.

Jest wyniczek od Pioorka. W 1280x1024 afx16 i aax4 all max osiągnoł w stress teście 73.87 fps . Należy również zwrócić uwagę na cpu bo od niego bardzo dużo zależy w tym teście. Jak wróce do wrocka to podam wyniczek ze swojej x800 setki.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

True, moj proc jest slabo wykrecony...

Co do ustawien, to na pewno na takich nie da sie grac normalnie ;) Tzn jak ktos sie uprze to sobie bedzie gral, ale super plynnie jest dopiero w 1024x768, bloom/hdr off, opcje na high, aax2 afx8 lub off.

pzdr.

 

Edit:

Zreszta nie od dzis wiadomo ze ati w hl2/css/source jest lepsze.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie pospieszysz to u arche sa modowalne x800gto taka jak moja z podpisu. Ja właśnie kupiłem tam i nie żałuję. Przesylka w 1 dzien elegancka. Na allegro ma 20 zika cene wyzsza wiec zarejestruj sie na jego stronie firmowej i tam zamow bo jest najtaniej.

Ja robiłem test u siebie w 1024x768 bez aa i bez af tak porownywalem z poprzednimi moimi kartami (gf5900xt - 48,6 fps, rododendron 9800pro@xt 124fps, x800gt -145 fps , a na obecnej 171 fps). Jak wróce to z ciekawosci puszcze w 1280 all max tak jak u Pioorka i bedzie porównanie, ale cos mi sie wydaje że 7600gs bedzie miał problem i to spory.

 

Właśnie wróciłem :) . Wyniki to 101,2 fps :) 1/3 mocy drogą nie chodzi.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU! masz jej tescik w cs:s a nie 7300gt, w ostatniej tabeli masz ustawienia jakie cie interesuja tylko ze gf 7600gs od galaxy jest jeszcze nie krecony, a karte mozesz kupic za jakies 570zl np TU! chociaz jesli chodzi o cs:s to ja bym bral x800gto.

PoZdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

ok gregor, ale 101 fps to nie jest plynnosc w csie... przeciez nie bedzie gral na takich ustawieniach. Zreszta, samym csem czlowiek nie zyje, a doskonale wiesz ze source zawsze lepiej dzialal na ati. Zreszta x800 jest dobry, jezeli potencjalny kupic zamieza baaardzo szybko te karte zmienic, bo za rok to kiepsko bedzie z jej wydajnoscia.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...