Skocz do zawartości
noe

athlon 1333 help!

Rekomendowane odpowiedzi

cze

 

mam athlona 1333 na plycie soltek sl-75drv5 chlodzone to jest zelmanem 3000 . procesor na standardowych ustawienaich mam temp od42 do 47 w stresie stopni . po podkreceniu kompa do 1470 ( 10 x 147 ) temperatury sa takie sama ... a przy 1500 ( 10 x 150 ) tez sie nie zmienja ale po 5 minutach komp mi sie resetuje i nie mam pojecia czemu. napiecie procesora ustawione jest na default i wynosi po podkreceniu 1.82 czy to nie dziwne ze temperatury sa takie same?

i czemu mi sie resetuje skoro sie nie przegrzewa ? moze czujnik jest uszkodzony? max temp jakie uzyskalem na nim to 53 stopnie moze sie cos zjaralo ? pamieci mam no name moze przez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki athlonik pracuje od 1.5 roku przy temp. dochodzacej do 54oC, bez zwisow itp, a max co mialem to 85oC :D jaki rok temu. A czujnik moze po prostu nie dotykac procesora, powinienes to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz temp "recznie" tzn dotknij reka DOLNEJ czesci radiatora

jak jest goraca a nie ciepla to masz przyczyne restartow, u mnie jak mialem 67oC albo cos kolo tego to sie nie wieszal ani nie restartowal, wiec jesli Ci restartuje to musisz miec naprawde wysoka temperaturke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio go puscilem na 1500 ( 10 x 150 ) ale napiecie wynosilo 1.9 chyba troche za wyskokien nie? i oczywiscie po kilkunastu min reset mimo ze temp nie przekraczala 49 w stresie. podejrzewam ze czujnik mam chyba walniety bo jak mam 1333 i zwolnie wiatrak na min to jka zostawie na noc to rano temp wynosi 54 stopnie . troche to dziwne. a zasilacze nie mam skad skolowac. moze da cos jak odlacze wszystkie niepotrzebne urzadzenia? nie przeszkadza wam szum wiatrakow w nocy?? obudowe mam otwarta i mysle zeby ja zamknac i wstawic jakis wiatrak . gdzie go wstawic? teraz mam 2 wiatraki ( z prrzodu i z tylu ) zasysajace pow do srodka .mzoe dac u gory budy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze 

 

mam athlona 1333 na plycie soltek sl-75drv5  chlodzone to jest zelmanem 3000 . procesor na standardowych ustawienaich  mam temp od42 do 47 w stresie stopni . po podkreceniu kompa do 1470 ( 10 x 147 ) temperatury sa takie sama ... a przy 1500 ( 10 x 150 ) tez sie nie zmienja ale po 5 minutach komp mi sie resetuje i nie mam pojecia czemu.  napiecie procesora ustawione jest na default i wynosi po podkreceniu 1.82 czy to nie dziwne ze temperatury sa takie same?

i czemu mi sie resetuje skoro sie nie przegrzewa ? moze czujnik jest uszkodzony? max temp jakie uzyskalem na nim to 53 stopnie moze sie cos zjaralo ? pamieci mam no name moze przez nie?

 

a probowałeś napięcie zwiększyć ręcznie a nie na default ? może dlatego ci sie płyta restartuje, bo zamałe napięcie dla takiej częstotliwości, gdybyś użył opcji szukaj to byś sie dowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to ne daje jak na razie to zostane na 1460 . moze jak zmienie pamiatki i wiatrak na wiekszy to sie uda cos wiecej. zamiast wiatraka 92x92 podepne 120x120 moze wtedy cos wiecej wykrece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...