Skocz do zawartości
bryken

Gigabyte Ga-8i945gme Problem

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem tym "ZNAJOMYM" i "KOLEGĄ" z pierwszego posta.

 

Może ten progos od gigabyte Easy tune tylko niegdy nie miałem płyt od tej firmy i nie wiem czy da sie nim kręcić

Otóż nie da się, ..... nie da nic zrobić z EasyTune5 pod tą płytą, (poprzednio miałem innego Gigabyta i tam EasyTune działał jak nalezy, ale i tak kręciłem prockiem z biosa).... tu natomiast BIOS jest max

ubogi (a może da się go jakoś "rozszeżyć")

 

1.Ctrl+F1 do opcji Oc nic nie wnosi

2.EasyTune5 ma nieaktywne opcje OC

 

czekam na jakies podpowiedzi co z tym fantem zrobić a fant nazywa się Ga-8I945GME (tylko nie piszcie mi że się jej/go pozbyć, na razie ta opcja nie wchodzi w rachubę)

 

a szkoda wszak marnowac potencjał takiego procka (Intel PIV 2.66 805 533/2x1M 775)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety.... :mur:

 

No szkoda że 805 się marnuje ale właśnie te opcje OC zawsze są ukrywane pod tą kąbinacją klawiszy, może spróbuj użyć CPUcool-a do pobrania stąd CPUcool może coś da.... :?

albo nic nie daje, albo to "ustrojstwo" jest za mądre dla mnie :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakoś trzeba zworki przestawić bo kurcze żeby esytune nie działął to lekkie przegięcie.

NIE, ta płyta jedyne zworki jakie ma to te odpowiedzalene za między inny opcje dźwięku

"0" słownie ZERO innych które można by powiącac z odblokowaniem w BIOSie OC

 

a nadziwniejsze jest to że w instrukcji moba jest wśród wielu screenów ekranów tego nieszczęsnego BIOSa i taki który pokazuje

 

CPU Clock Ratio [ x16]

System Memory Multiplier [Auto]

Memory Frequency [ 533]

 

natomiast w moim BIOSie NIE MA :mur: wyświetlenia o treści CPU Clock Ratio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE, ta płyta jedyne zworki jakie ma to te odpowiedzalene za między inny opcje dźwięku

"0" słownie ZERO innych które można by powiącac z odblokowaniem w BIOSie OC

 

a nadziwniejsze jest to że w instrukcji moba jest wśród wielu screenów ekranów tego nieszczęsnego BIOSa i taki który pokazuje

 

CPU Clock Ratio [ x16]

System Memory Multiplier [Auto]

Memory Frequency [ 533]

 

natomiast w moim BIOSie NIE MA :mur: wyświetlenia o treści CPU Clock Ratio

wgrywales najnowszy bios? ctrl f1 powinno dzialac, alew razie czego flashnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywales najnowszy bios? ctrl f1 powinno dzialac, alew razie czego flashnij.

TAK, Tak wgrywałem ...najnowszy dla tego moba to F4, nic nie pomogło :angry:

wyczytałem gdzieś na engielskim forum by podegrać BIOSa z prawie identycznej płytki 945GMF, zrobiłem to QFlashem pokazywał checksum error, więc na upartego flasznołem go z pod windy progsem od Gigabyta @BIOSEM i .... 8O succesful+complite+restart = [gluteus maximus]!!!

Już nawet BIOS się nie podniósł...... oddaje dziś MoBa do serwisu na "przeprogramowanie", a przy okazji naruszam znów swój "nienaruszalny budżet"(a miało być na miły urlop), i wymieniam (czyt. kupuje) GA8I945P Pro.

Zobaczymy co z tym zdziałam..... opisze sprawe po weekendzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-8I945GME to płyta budżetowa i typowo biurowa więc o żadym oc nie ma mowy.. niestety tak to jest jak chcę sie zaoszczedzić na mobo :] A co do flashowani spod windy... Ja zawsze używam WinFlasha i nic sie nie stało jak do tej pory, jakoś nei ufam programom typu q-flash;/ jak widać lubią zabić mobo.

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

jakoś nei ufam programom typu q-flash;/ jak widać lubią zabić mobo.

Ale to że płytka nie wstała o nie była wina programu od gigabyta tylko nie właściwego biosa

 

p.s napisz jak sie sprawuje nowa płytka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A może nie pakuj się w Gigabyte tylko w innego producenta icon_confused2.gif ..........

A co takiego ci sie nie podoba w gigabyte?? miałeś chociarz jedną płytke tego producenta?? :mur: co wy wszyscy chcecie od tych płyt OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego ci sie nie podoba w gigabyte?? miałeś chociarz jedną płytke tego producenta?? :mur: co wy wszyscy chcecie od tych płyt OMG

gbostatnio robi tragiczne płyty, szczegolnie do oc, dlatego ja tez uwazam ze pakowanie sie znowu w gogabytea nie jest dobrym pomyslem. w zasadzie to gigabyte nigdy nie zachwycił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

w zasadzie to gigabyte nigdy nie zachwycił.

Jakto nie, gigabyte robił niezłe płyty pod socket A, 478 i niektóre pod 754 np K8NS rev.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 478 najlepsze płyty wydawały Asus i Abit, te wszystkie MSi neo :lol2: i gigabyte nie wyróżniały się niczym i nie osiągały dobrych wyników OC taj jak np. IC7, p4p800 itp. a na 775 gigabyte tez nie błyszczy........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzieś płyty idealne?? prawde mówiąc niema takich

s478 - P4C800, sA - NF7 - to były świetne płyte, gigabyte robił "niezłe" za sporą kase - czytaj nieopłacalne. teraz s939 - lanparty, gigabyte kosztują duzo wiecej, a sa dużo gorsze, to samo sA, 478, 939 i teraz 775... w intelu zawsze robił go asus, a amd abit, dfi. Niby płyty pod sA dało sie przełknąć, ale to nie było to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s napisz jak sie sprawuje nowa płytka :wink:

Widze że tu mała dyskusja się rozpoczeła nad jakością Gigabytów a innych MoBo..... trochę to tak jak z wyższością świąt WielkiejNocy na Świętami BożegoNarodzenia .... :wink:

 

Ja płytke zmieniłem, i z zmiany jestem BARDZo zadowolony, wreszcie moja "osiemsetpiątka" się obudziła. Bez zmiany napięcia z 2,66 bez problemu chodzi na 3,4... Wyżej robi zwiechy Windy, ale po podniesieni napięć 3,7 to dla niej betka (ale zaczyna się grzać)...na 3,8 też chodziła ale wtedy mam w budzie piec...

 

Ten MoBo super się nadaje moim zdaniem do OC (moze się ktos nie zgadzać, ale różnica poglądów wskazana :-)) ...ma DualBios i to bardzo wypasiony, a przy Ctrl+F1 pokazuje jeszcze dodatkowe diamenciki które kryje w sobie...

Jednym słowem moja męczarnia i zniechęcenie dotyczące poprzedniego GigaByta zostało odpłacone z nawiązką :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Widze że tu mała dyskusja się rozpoczeła nad jakością Gigabytów a innych MoBo..... trochę to tak jak z wyższością świąt WielkiejNocy na Świętami BożegoNarodzenia .... icon_wink3.gif

 

Ja płytke zmieniłem, i z zmiany jestem BARDZo zadowolony, wreszcie moja "osiemsetpiątka" się obudziła. Bez zmiany napięcia z 2,66 bez problemu chodzi na 3,4... Wyżej robi zwiechy Windy, ale po podniesieni napięć 3,7 to dla niej betka (ale zaczyna się grzać)...na 3,8 też chodziła ale wtedy mam w budzie piec...

 

Ten MoBo super się nadaje moim zdaniem do OC (moze się ktos nie zgadzać, ale różnica poglądów wskazana icon_smile2.gif) ...ma DualBios i to bardzo wypasiony, a przy Ctrl+F1 pokazuje jeszcze dodatkowe diamenciki które kryje w sobie...

Jednym słowem moja męczarnia i zniechęcenie dotyczące poprzedniego GigaByta zostało odpłacone z nawiązką icon_smile2.gif

To super!! Zawsze wieżyłem w gigusie a połowe forum na nie najeżdża jak nie wiem

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte'a GA-8IPE1000-G. Bardzo fajna płyta. Na o/c też nie można narzekać.

No, może tylko na to że V na procu jest procentowe :twisted: I na to że włączenie opcji Turbo

rozwala dźwięk :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te gigabytre tez maja jakas opcje easy recovery czy cos takiego?

maja opcje w BIOSie Xpress Recovery2, co powoduje że HDD robi kopie bezpieczeństwa wszystkiego co jest potrzebne i istotne do przywrócenia funkcjonalności kompa po jakimś poważniejszym krachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ja mam Gigabyte'a GA-8IPE1000-G. Bardzo fajna płyta. Na o/c też nie można narzekać.

No, może tylko na to że V na procu jest procentowe icon_twisted.gif I na to że włączenie opcji Turbo

rozwala dźwięk :]

Ja tez mam tą płytke i sobie chwale, a masz może w rev.4.0?? bo były tez w rev.3.0 i tak naprawde nie wiem czy różnią sie czyms poza innym ułożeniem gniazd IDE i FDD aha i rev.4.0 niema CIA ale to i tak syf podobno :D

Pozdro i sory za offtop

 

p.s ta zmiana procentowa na procku nie jest taka zła, wręcz całkiem przyjemna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...