Skocz do zawartości
tomasir

Odblokowanie mnożnika w durniu na stałe.Podejmie się ktoś?

Rekomendowane odpowiedzi

a poco ta taśma czy na xp też cośdaje

PO to by grafit który przwodzi prąd sie nie ywkruszał.No bo jak się wykruszy to nici z zmieniania mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piórkacie się z tymi duronami jak z zawartością swoich gaci.

Jasne że gostek ma prawo dostawać qrwicy jeśli tak głupi sposób z ołówkiem zastosował. Raz kiedyś też się skusiłem i mnożnik nie odblokował się. moim zdaniem sposób z ołówkiem jest tak samo chory jak człowiek który go wymyślił.

 

Krótka instrukcja odblokowania Duraka:

- Wziąć lutownicę (najlepiej jakąś dobrej jakości, chociaż ja to robiłem pistoletem)

- kawałek kabelka (linka, nie drut) i cyna oraz kalafonia

 

1. Przetrzeć lekko (2, 3 razy) mostki L1 papierem ściernym 1000;

2. Pocynować jeden drucik z linki oraz lekko mostki, przyłożyć drucik do mostka i zlutować (nie zapominać o kalafonii);

3. Powtórzyć czynność dla pozostałych mostków, zbędne końcówki drucików odciąć żyletką;

4. 10 razy sprawdzić czy nie ma zwarć, wsadzać w płytę i jazda!

 

Sposób trochę hard, ale działa. I nie zapomnijcie o uziemieniu lutownicy

W przypadku porażki (upalenie któregoś mostka) nic nie tracicie bo proc dzała dalej, tyle że ma mnożnik zablokowany na amen :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zalutuj stopem Wood'a topi się on jeżeli dobrze pamiętam w temp 63 *C. no i jest to metal więc "przyklei " się do mostków lepiej niż grafit z ołówka i prad tez lepiej  przewodzi. A jak by co to można łatwo usunąć. Wystarczy wsadzić proca do szklanki z wodą 65 *C (AMD chyba tyle wytrzyma) i po ptokoch

koszt 25 zł za 100g - starzy na wiele durniów

Tak przy okazji - miales kiedys tym stopem przykleic radiator - bawiles sie w to ???

 

Gdzie takie cos mozna kupic???

maialem nawet z wykorzystaniem w/w zrobić blok wodny ale na razie nie mam za bardzo czasu :cry: (magisterka za 2 tyg) międzyczasie padł mi drugi komp a tem pierwsy musi być sprawny więc w nim nie grzebię.

kupić najlepiej w poch'u http://www.poch.com.pl/cennik_2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam w końcu, odblokowany?

NIe miałem czasu teraz.A poza tym jutro wyjeżdżam.Może gdzieś uda mi się kupićlakier elektroprzewodzący i wtedy się zabawię.Z ołówkiem mam na razie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...