Skocz do zawartości
Slayer

Program do edycjii biosu płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś sie bawił tym?Jako, że w czwartek/piątek wymieniam SD-Ramy na DD-Ramy, to mam problem. Szykuję się do wgrania biosa od Cheepobios, ale tutaj nie satysfakcjonują mnie częstotliwości tak procesora jak i pamięci. Owszem, jest dostępna pozycja 100/200, ale może w końcu bym podkręcił tego procka choćby trochę. Celuję w częstotliwość 112/200 lub 124/200....ale jakim programem to pozmieniać? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tym się bawiłem. Ale w sumie "tylko" uaktywniałem ukryte opcje itd.. itp...

 

Dobrze że zrobiłme wcześniej dyskietkę ratunkową ("powrotną"), bo inaczej to płyta byłaby "do wyrzucenia"..

 

Dośc niebezpieczna zabawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Andrz3j....napisz, jak to zrobiłeś i czym?

niepamietam nazwy tego progsa, był to program dosowy, który pokazywal wszystkie funkcje danego biosu te uaktywnione i te ukryte..

 

poszukam może na dyskietce gdzieś go mam...

u mnie się bios posypał jak właczyłem m.in obslugę podawania temp. obrotów, itd, i kilka innych funkcji.. do tego można było edytowac w kodach samemu pewne funcje..

tak się zgrałem jak mi się posypalo po flashowaniu all ze od razu powóciłem do starego i niekombinowąłem z biosem aż prze 2 tyg.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakim programem zmieniales te funkcje??

i skad go wziac

byłem ostatnio zapracowany i całkiem wypadlo mi to z głowy aby poszukac tego progsa..

 

Miałem go z netu 8) ale nie pamietam z jakiej strony i pełnej jego nazwy... Jak znajde dzisiaj czas to poszukam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie m.in o tym programie mówiłem..

Program jest OK. Jednak właczenie niektórych ukrytych opcji może skończyć się "black screenem" przy probie uruchomienia kompa..

NA poczatku warto wykonać dyskietkę ratunkową...

 

Jeszcze jednego progsa używałem ale nazwa zupęłnie wypadła mi z głowy, a na kompie go nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bombel, uzywales tego proga? jesli tak, to jakie ciekawe funkcje udalo ci sie odblokowac na twoim soltku?

Na biosie solteka probowalem i po wczytaniu biosu dzialy sie dziwne rzeczy np. zamiast opcji, ktore mozna wlaczyc badz wylaczyc pojawialo sie xxxxxxxx. Wczesniej robilem to na gigabyte ga-6ba i udalo mi sie powlaczac dodatkowe opcje zwiazane z pamieciami, ale juz nie pamietam jakie dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...