Skocz do zawartości
Warrior

Jaki Nowszy Procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam:

- płyte główną NF7-S ver. 2

- procesor Athlon XP 2500+ -> kręcony -> 2171Mhz (166Mhz x 13)

- pamięć Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2 (1 GB)

 

Potrzebuje zmienić procesor bo ten już trochę słaby. Praca głównie w programach graficznych, DTP itd. (nie gram w gry icon_wink2.gif )

 

Jaki procesor polecacie na Socket A, co opłaca się kupić ?

Czy warto kupić nowy procesor i zostać jeszcze przy tej płycie głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej zmienic platforme, ale skoro pracujesz w programach graficznych, to masz dwie mozliwosci :

 

zmienic karte graficzna - pci-e

 

zostac przy starej karcie agp...

 

 

 

a co do Twojego procesora proponuje mu szyne zmienic na 200 (400).

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużo pieniędzy a zmiana na nową platforme + proc to pewnie minimum 1000 zł....

 

Mówisz żeby zmienić mu zegar na 200MHz oraz prace pamięci na 400MHz ? Będzie lepiej chodził niż teraz jak pracuje synchronicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo teraz jak masz synchro, to Ci ramy spowalniaja komputer, bo pracuja na 166 (333 MHz), chociaz juz sam nie wiem, ja u siebie jak puscilem procesor na 200 to odczulem roznice, bo ramy inaczej pracowaly.

 

widze ze masz plyte dobra, to powinienes sie mocniej pobawic kreceniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się bawiło (ale wtedy nie miałem jeszcze pamięci 400mhz), teraz jest praca i nie ma czasu na to.

 

Czyli nie opłaca się kupować procesora na Socket A, bo pewnie nie odczuje żadnej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co kupisz lepszego na socket a? bartona moze jakiegos, z szyna wieksza, do krecenia lepszego.

 

a jezeli przesiadac sie na nowszy socket, to proponuje 939. tylko to wiaze sie z kosztami, ale jakbys sprzedal swoj sprzet to troche kaski bys odzyskal. zalezy tez jaka masz grafike, jak cos mocniejszego, to warto kupic plyte z agp, ale jak masz cos slabego, to opedzic i kupic pod pci-e. i zalezy tez czy bedziesz kupowal czesci uzywane czy nowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pobawiłem się troche....

 

i wyszło z tego 2.41GHz - (200x12) - przy 1,75V

timmingi 2-3-2-11

 

I komputer trochę odżył, pamięci o wiele lepiej pracują na 400Mhz - na 333Mhz strasznie je muliło nawet na timmingach 2-2-2-6

 

Jak dam 2-2-2-6 to komputer już nie startuje (trzeba kasować bios)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mowilem ze odczujesz roznice jak podniesiesz szyne ? ;)

 

teraz zostaje Ci zasilacz albo zmierzyc albo kupic po prostu lepszy - i moim zdaniem to bedzie najlepsza inwestycja w socket a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...