Skocz do zawartości
narcyz

Kupno Routera Wifi. Potrzebna Pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić jak najszybciej routerek wifi. Musi mieć WAN na RJ45 i 4 porty do LANu. Chciałbym żeby cena nie przkroczyła 300zł (najlpiej już z przesyłką). Musi być przede wszystkim stabilny, a i dobry zasięg też jest ważny, ponieważ chciałbym czasem wyjść za dom z lapkiem (ok 30m przez 3-4 sciany). Mile widziane QoS, lecz nie jest to konieczność.

Początkowo pomyślałem o tanim Linksysie WRT54GC, ale czytałem trochę że u niego kiepsko z zasięgiem.

Potem przyszło mi do głowy, żeby poszukać coś z oferty f-my U.S Robotics, ponieważ jestem naprawdę zadowolny z jakości produktów oferowanych przez tą firmę. Jednak okazuje się, że w tej cenie raczej nie da się znaleźć nic w ich ofercie. Prawda to, czy coś pominąłem?

Na koniec znalazłem pochlebne opinie o Linksysie WRT54GL. Jednak jak zabrałem się za szukanie go na allegro, okazało się że jest tylko model WRT54GL -EU. Czy jest między nimi jakaś znaczna różnica? Z tego co widzę, to tylko ten drugi ma QoS, ale czy jest on równie dobrze jak jego (jak przypuszczam) poprzednik?

D-Linka nie brałem jakoś szczególnie opd uwagę- być może jestem w błędzie, dlatego jeśli jest coś godnego zwrócenia uwagi to chętnie się coś dowiem na ten temat.

Mile widziana pomoc i inne propozycje z Waszej strony ;)

 

Pozdrawiam,

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WRT54GL.....od około 10 dni. Bardzo fajny sprzęcik. Można zassać do nie go alternatywny firmware. OpenWrt bądź Hyperwrt obydwa dostępne na http://www.openlinksys.info/.

QoS też dostępne.

 

Co do zasięgu...3-4 ściany i 30 metrów ?? Nie przejdzie...., chyba, że kupisz antene do notebook'a i antenę do Routera. A nawet jeśli zasięg będzie to będzie niskiej jakości....bardzo niskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Po 10dniach to dużo o nim powiedzieć nie możesz, ale zawsze coś ;) Jak chcesz pomóc Narcyzowi to napisz cyz się wiecha, czy pracuje stabilnie, szybko, bo "bardzo fajny sprzęcik" to Narcyzowi nie pomoże za dużo, On nie jest początkującym kupkiem. Co do tematu to odradzam raczej D-Link. Wiechają się w baaardzo wielu przypadkach, czasem pomaga najnowszy firmware, ale CZASEM. Jak chcesz wychodzić przed dom, to najlepiej kup antene do rutera i na parapet czy jak najbliżej Twojego laptopa. US Roboticsmna bardzo mocny zasięg jak na rutery, jest przecież "MAX" ;) I to nie tylko z nazwy :P Chyba wszystkie są max te nowsze. Co do Linksysów to się nie wypowiem, lecz ludzie chwalą sobie je, ponoć lepsze od Dlinków, a prawie takie jak USR. Pozdro

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nic nie chce mówic ale w trybie MAX to za bardzo nie chce współpracowac z sieciówkami laptopów. Jednak i bez tego USR jest swietny. Super stabilny i po dokupieniu dookólnej antenki ma całkiem dobry zasięg (praktycznie w całym domu jakosc sygnału bardzo dobra i doskonała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie, ale ja to wszystko wiem, bo to tylko ogólne informacje. Interesują mnei konkrety ;) Czyli... Czy znajde coś z Roboticsa w tej cenie? Bo albo źle szukam, albo rzeczywiście nie oferują nic tak taniego. Ewentualnie co z tymi modelami Linksysa?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10dniach to dużo o nim powiedzieć nie możesz, ale zawsze coś ;) Jak chcesz pomóc Narcyzowi to napisz cyz się wiecha, czy pracuje stabilnie, szybko, bo "bardzo fajny sprzęcik" to Narcyzowi nie pomoże za dużo, On nie jest początkującym kupkiem

Nie wiesza się. Pracuje stabilnie. A poza tym to nie ma routerów Wi-fi, które nie wieszałyby się w tej cenie. Wieszają się wszystkie Linksysy, D-linki, Asmaxy. Mogę jedynie powiedzieć, że jak narazie zwisów czy zawieszeń nie uświadczyłem.

 

No dobrze Panowie, ale ja to wszystko wiem, bo to tylko ogólne informacje. Interesują mnei konkrety Czyli... Czy znajde coś z Roboticsa w tej cenie? Bo albo źle szukam, albo rzeczywiście nie oferują nic tak taniego. Ewentualnie co z tymi modelami Linksysa?

Pzdr.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14544

 

Tak wiec pozostaje coś z Linksysów lub taki Pentagram Cerberus ADSL WiFi.

Hmmm Pentagram Cerberus.....wspaaaaniałe urządzenie. Zwłaszcza gdy nie wiadomo dlaczego gubi ustawienia, nie zawsze działą DHCP, nie zawsze da się zalogować do urządzenia, ciągłe restarty, o zwisach już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec pozostaje coś z Linksysów lub taki 2227806[/snapback]

Hmm... w sumie propozycja warta rozpatrzenia, chociażby z samego faktu że nazwa zobowiązuje. Ale czy rzeczywiście tak jest? Bo skoro dostaję jeszcze kartę PCMCIA w zestawie, to cena jest w tym momencie zaskakująco niska.

Poza tym odnoszę wrażenie, że dopłacam do rzeczy którą tak naprawdę już mam w laptopie, a wcale nie potrzebuje zapychacza slotu PCMCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@Niemiec

 

Jak Zawsze polecam US Robotics, ale w tej cenie to chyba nie. Linksys podobno się tak nie wiecha (jak Dlink)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec, stawiasz browara za takie wcinanie się ;)

 

@Lechu, postaraj się pisać bardziej konkretne opinie, bo póki co nic nie wynika z Twoich wypowiedzi.

 

 

Niestety nie mogę znaleźć nic na temat tego zestawu Roboticsa. Nigdzie nie ma żadnych opinii :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie moge powiedzieć nic o konkretnym modelu, ale USR robi bardzo dobre rutery, 9108 jest najlepszym ruterem na dzielenie neo+, ludziom nie wiecha się ani razu i jest MAXg co dale lepszy zasieg/predkosc/niezawodność. Wg mnie do 300zł nie opłaca się kupować jak za 400zł można lepiej. Możesz poszukać 9107, troche taniej będzie ale pewnie nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge powiedzieć nic o konkretnym modelu, ale USR robi bardzo dobre rutery, 9108 jest najlepszym ruterem na dzielenie neo+, ludziom nie wiecha się ani razu i jest MAXg co dale lepszy zasieg/predkosc/niezawodność. Wg mnie do 300zł nie opłaca się kupować jak za 400zł można lepiej. Możesz poszukać 9107, troche taniej będzie ale pewnie nie dużo.

 

I znowu nic nie wynika z tej wypowiedzi ;)

 

Panowie @niemiec i @narcyz. Mały update.....niestety ale ten router który podałem, jest w chiwli obcnej nie dostępny.....nie wiadomo czy wogóle będzie dostępny. Poza tym w innym sklepie kosztuje prawie dwa razy więcej.....coś mi tu nie pasuje.

 

http://www.gral.pl/preview/U.S.Robotics/U....er+karta_10.php

 

W dalszym ciągu uważam, że Linksys WRT54GL jest najlepszym wyborem choć nie jedynym. A teraz rzucę linkiem co do możliwośco jakie wprowadza nowy firmware (alternatywny) http://www.openlinksys.info/readarticle.php?article_id=6

 

A przy użyciu pewnych skryptów można ograniczyć kompy w Lanie. Skrypcik ===>> http://www.openlinksys.info/forum/viewthre...p;thread_id=371

 

W zasadzie to nie wiem czym tu jeszcze was zainteresować. Jak dla mnie to wystarczy.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również byłem zdziwiony ceną tego zestawu, bo trochę poguglałem już.

Problem w tym, że chciałbym wiedzieć czym się różni Linksys WRT54GL od WRT54GL -EU ;) Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich informacji.

 

@Lechu, może już więcej mi nie "pomagaj", no offence. Myślałem, że jestem totalnie ciemny w tych sprawach, ale jednak wiem więcej od Ciebie, a Twoje psoty wyglądają jak tylko "+1".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również byłem zdziwiony ceną tego zestawu, bo trochę poguglałem już.

Problem w tym, że chciałbym wiedzieć czym się różni Linksys WRT54GL od WRT54GL -EU ;) Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich informacji.

 

@Lechu, może już więcej mi nie "pomagaj", no offence. Myślałem, że jestem totalnie ciemny w tych sprawach, ale jednak wiem więcej od Ciebie, a Twoje psoty wyglądają jak tylko "+1".

WRT54GL-EU I WRT54GL to są te same routery......teraz już wiesz dlaczego Ci się nie zgadzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

To było do Niemca akurat, bo nie ma WAN USR 1908 ;) Może jesteś może nie, lecz USR 1908 jest tak czy inaczej nie dla Ciebie. Niemec, jeżeli chcesz wiedzieć opinie o tym ruterze to wejdz do jakiegos sklepu i poczytaj komentarze np.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_23074.html

 

@lgolebio

Czy Ty naprawde nic z mojego postu nie rozumiesz czy tylko udajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do Niemca akurat, bo nie ma WAN USR 1908 ;) Może jesteś może nie, lecz USR 1908 jest tak czy inaczej nie dla Ciebie. Niemec, jeżeli chcesz wiedzieć opinie o tym ruterze to wejdz do jakiegos sklepu i poczytaj komentarze np.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_23074.html

 

@lgolebio

Czy Ty naprawde nic z mojego postu nie rozumiesz czy tylko udajesz?

 

Hmmmm.......wiesz co nie będę się zniżał do Twojego poziomu. @Narcyz i @Niemiec będą wiedzieli o czym mówię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do Niemca akurat, bo nie ma WAN USR 1908 ;) Może jesteś może nie, lecz USR 1908 jest tak czy inaczej nie dla Ciebie. Niemec, jeżeli chcesz wiedzieć opinie o tym ruterze to wejdz do jakiegos sklepu i poczytaj komentarze np.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_23074.html

Z tego co tutaj napisałes niestety nic nie łapie :?

Po drugie to jest 9108 a nie 1908.

A po trzecie Niemiec też pisał, że potrzebuje router z WiFi a niestety USR 9107 go nie posiada o czym napisałem wczesniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do Niemca akurat, bo nie ma WAN USR 1908 ;) Może jesteś może nie, lecz USR 1908 jest tak czy inaczej nie dla Ciebie. Niemec, jeżeli chcesz wiedzieć opinie o tym ruterze to wejdz do jakiegos sklepu i poczytaj komentarze np.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_23074.html

 

@lgolebio

Czy Ty naprawde nic z mojego postu nie rozumiesz czy tylko udajesz?

 

nie obraz sie na mnie, ale sklep benczmark i kompjutronik stawiam jeszcze nizej niz komputer swiat lamer i czipa. dla mnie to sa tak sprzedajne gowna, ze az szkoda klawiatury. oni chyba sami pisza te komentsy, bo moj zaden nie zostal tam umieszczony a w czipi i w komputer swiat lisek wygra wszystko pod warunkiem ze jest to gigabajt.

 

 

czekam na opinie bardziej doswiadczonych ludzi. w firmie mam jakiegos dlinka z antana yagi ( czy jak sie to pisze) i na tym samym pietrze 2 lapki maja zasieg ekstra a pokoj dokladnie nad antena 3 kompy i lapek maja zasieg zaleznei od ... ( tu wpisac co sie chce) od brak (b. zadko ) poprzez b. niski, dobry ( te 2 najczesciej ) do idealny ( tak samo jak brak)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec znalazłem pochlebne opinie o Linksysie WRT54GL. Jednak jak zabrałem się za szukanie go na allegro, okazało się że jest tylko model WRT54GL -EU.

To w zasadzie ostatni dobry model Linksys.a

Możesz kupować WRT54G ale TYLKO rev. 4 lub właśnie WRT54GL rev. 1.0 lub 1.1 (w środku to samo co bez L rev. 4). Unikaj jak ognia WRT54G rev. 5 i 6 - obcieli w ramach redukcji kosztów flash i ram o połowe i wrzucili VmWorksa. Działa dennie.

 

Do wersji GL jest też sporo alternatywnego firmware'u który pozwala m.innymi lekko zwiększyć moc na nadajniku co abstraciach!ąc od poprawności tegoż w świetle naszych przepisów może być przydatne jeśli będziesz się chciał przebić przez pare ścian ;) [bez szaleństw oczywiście - bez dodatkowych anten nie spodziewaj się przebicia przez więcej niż 3 ściany chyba że karton-gipsy ;) [zwłaszcza zewnętrzna ściana może być nie do przebicia - z praktyki wystarczy gruba nośna z YTONGu czy innego betonu komórkowego i o zasięgu można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wersji GL jest też sporo alternatywnego firmware'u który pozwala m.innymi lekko zwiększyć moc na nadajniku co abstraciach!ąc od poprawności tegoż w świetle naszych przepisów może być przydatne jeśli będziesz się chciał przebić przez pare ścian ;) [bez szaleństw oczywiście - bez dodatkowych anten nie spodziewaj się przebicia przez więcej niż 3 ściany chyba że karton-gipsy ;) [zwłaszcza zewnętrzna ściana może być nie do przebicia - z praktyki wystarczy gruba nośna z YTONGu czy innego betonu komórkowego i o zasięgu można zapomnieć.

Święta prawda, jednakże o dziwo nie zauważyłem polepszenia zasięgu choćby o drobinę, gdy ustawiłem go na max. Możliwe, że funkcja ta sprawdza się przy zamontowanych mocniejszych antenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco & lgolebio, dzięki za odpowiedzi. Przynajmniej wiem już, że nie każdy Linksys WRT54G(L) się nadaje. Prawdopodobnie taki właśnie będzie mój wybór.

 

Temat jest dość elastyczny, więc zostanie dla potomnych ;)

 

 

--edit--

Jeszcze jedno pytanie już nie na temat samego routera. Czy jeśli ten Linksys będzie drugim routerem w sieci, to czy na nim też musze przekierowywać porty? Czy wystarczy tylko, że na tamtym Roboticsie mam już porty przekierowane?

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No wiem że bench jest taki ehh a szrot drogi i w ogóle, ale to tylko przykład był. Torque8 nie zauważyłeś że to 9108 a nie 9107? Wystarczy w google wpisać lub w innych bardziej uznanych sklepach poczytać komentarze. Noi tu na forum też było troche wypowiedzi o nim. Ja bym to usytuował tak: USR>Linksys>Dlink. Jeśli chodzi o rutery z adsl/wlan do neo+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--edit--

Jeszcze jedno pytanie już nie na temat samego routera. Czy jeśli ten Linksys będzie drugim routerem w sieci, to czy na nim też musze przekierowywać porty? Czy wystarczy tylko, że na tamtym Roboticsie mam już porty przekierowane?

Tak.

Podam Ci to na przykładzie Routera Linksysa połączonego z D-linkiem. Pierwszy jest Wi-fi a drugi normalny, ale w zasadzie reguła pozostanie ta sama.

Załóżmy, że chcę przekierować port 21 na komp, który podłączony jest do D-linka, D-link podłączony do Linksysa a Linksys podłączony do internetu. Na początku patrzymy jaki IP wewnętrzny ma D-link (w tym wypadku farycznie 192.168.0.1 ) i w Linksysie przekierowujemy port 21 na ten włąśnie adres. Następnie sprawdzamy jaki adres IP ma komputer podłączony do D-linka (do tego którego chcemy przekierować port), w tym przypadku jest to 192.168.0.132 i w routerze D-link przekierowujemy port 21 na ten właśnie adres.

 

Obrazowo:

Linksys port 21 na adres D-linka (192.168.0.1)===>>D-link port 21 na adres (192.168.0.132). Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza, się. Proste Chociaż nie sądziłęm że w ten sposób będzie się to odbywać.

 

 

 

--edit--

Linksys WRT54GL v 1.1 jest u mnie już od jakiegoś czasu, jednak przekierowanie portów przy dwóch routerach okazało się nie być takie proste. Być może jest, a ja po prostu robie coś źle.

Na Roboticsie przekierowałem porty na Linksysa, po czym z Linksysa na komputer i niestety ten sposób nie działa. Próbowałem również z Roboticsa bezpośrednio na kompa, lecz też nie działa w ten sposób.

Oprogramowanie w tym Linksysie jeszcze mam oryginalne. Ktoś ma pomysł w czym może być problem?

 

PS. Nie chciałem zakładać nowego tematu, skoro już w tym trochę się zaczęło na ten temat.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat mniej wiecej dotyka zagadnienia ktore mnie interesuje wiec sie podepne. Planuje zakup routera do podzielenia lacza (z ethernetu) na PC (kabel) i Laptopa (WiFi) do malego mieszkania, wiec zasieg duzy jest nieptrzebny. Rozwazam dwa Linksysy: WRT54GC i WRT54GL. Chcialem sie dowiedziec czym funkcjonalnie sie roznia miedzy soba, jakie sa ich wady, zalety itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...