Skocz do zawartości
MASSlbn

Zbyt Gorący Laptop?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój laptop po kilku minutach pracy robi sie jakos nadzwyczajnie ciepły, poniewaz od spodu jest naprawde gorący...a miejsce gdzie rusza się myszką (nie wiem jak sie to nazywa :P) , tam gdzie palcami rusza sie kursor jest ciepłe, czuc pod palcami... nie dziwne to? zreszta laptop jest bardzo cichy... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze moj hpek grzeje sie w okolicach brzuszka gdy go trzymam na sobie- przypomina mi to ABGYMNIC( urzadzenie symulujace saune) fajne uczucie. Po takim intesywnym miesiacu to brzucho bedzie przypominal kaloryfer;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze moj hpek grzeje sie w okolicach brzuszka gdy go trzymam na sobie- przypomina mi to ABGYMNIC( urzadzenie symulujace saune) fajne uczucie. Po takim intesywnym miesiacu to brzucho bedzie przypominal kaloryfer;p

a w tym miejscu gdzie palcami sie kieruje kursorem jest ciepło? nie mówie gorąco, ale czuc ciepło. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.a miejsce gdzie rusza się myszką (nie wiem jak sie to nazywa :P) , tam gdzie palcami rusza sie kursor jest ciepłe, czuc pod palcami... nie dziwne to?

zakladam ,ze nie masz duzego pojecia o lapkach :wink:

 

Napisz jaki masz model i jaki procek oraz grafike?

Zapewne nie masz w powerplay skreconej grafiki i daje ci na maxa ! -- o ile masz ATI ? <_<

Mozliwe ,ze jezeli masz cos z PM ,lub DUO to nie masz zainstalowanego NHC ? a co za tym idzie ,nie zmniejszylas/les napiecia?

 

itd. itd...

...

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam ,ze nie masz duzego pojecia o lapkach :wink:

 

Napisz jai masz model i jaki procek oraz grafike?

Zapewne nie masz w powerplay skreconej grafiki i daje ci na maxa ! -- o ile masz ATI ? <_<

Mozliwe ,ze jezeli masz cos z PM ,lub DUO to nie masz zainstalowanego NHC ? a co za tym idzie ,nie zmniejszylas/les napiecia?

 

itd. itd...

...

To mój 1 laptop w życiu...

 

hp compaq nx7400

Intel Celeron M 1.6GHz 533MHz

Intel Graphics Media Accelerator 950

 

ale jak sie nachylam to słychac wiatraczek ze pracuje, lekki świst :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie odrobinę trudu i sprawdziłem jakiego masz laptopa. Nie powinien on się zbyt grzać, ale w gorące dni wsztstko jest możliwe. Po pierwsze, to powinieneś powiedzieć w jakich warunkach lap się tak nagrzewa. Domniemam, że trzymasz go na kolanach albo pościeli?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie odrobinę trudu i sprawdziłem jakiego masz laptopa. Nie powinien on się zbyt grzać, ale w gorące dni wsztstko jest możliwe. Po pierwsze, to powinieneś powiedzieć w jakich warunkach lap się tak nagrzewa. Domniemam, że trzymasz go na kolanach albo pościeli?!

lapek stoi na biurku

 

 

 

Eeee to luz. Każdy laptop sie grzeje. Jeśli się nie wyłącza i nie zawiesza to nie ma problemu.

Działa poparwnie, nic sie złego nie dzieje.

Ale od spodu jest gorący, nawet powiedziałbym bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce gdzie rusza się myszką (nie wiem jak sie to nazywa :P) , tam gdzie palcami rusza sie kursor jest ciepłe, czuc pod palcami...

to jedna z dodatkowych nowych opcji, do niedawna byla w standardzie, a u amd nadal jest. zwie sie "podgrzewany touchpad" - konstruktorzy pomysleli o krajach gdzie kiepskawe jest ogrzewanie w zimie i dolaczyli grzalke zeby skostniale palce ludziom sie nie polamaly podczas klikania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I: @mouseman to użądzenie stymujące saune to sauna solution a nie abgymnic:P:P

II: Jak mówisz że lapek sie grzeje to wpadnij podotykać mojego Aspire 5024... Touchpad dosłownie parzy! Na kolanach zostają czerwone odciski.

Używam deski kuchennej żeby się od niego odizolować.

Szkoda że to coś po czym sie maca (touchpad) nie działa przez materiał bo bym do pracy ubierał rękawiczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci sie z nim nie stanie :D jeśli nawet by sie przegrzał to by sie sam wyłączył ew. sys by ci sie zawiesił :) . A więc wydaje mi sie że no problem . Ale na wszelki wypadek wpadnij do servisu zapytać :).

 

P.S. Ja mam IBM TP22 jak by sie postarać to można brać go zamiast kuchenki pod namiot :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa normalnie, to nic się nie martw - jest lato. :)

W moim Acerze pod touchpadem jest dysk, dzięki czemu touchpad jest baaardzo ciepły... w zimie to nawet było fajne, jak w biurze nie było za ciepło... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc...

 

a Ci wszyscy którza sobie ironicznie zartuje z tego tematu, powiem ze Was poziom intelektualny jest na bardzo niskim poziomie, i proponowałbym się nad tym zastanowić. Ja nie musze się na wszystkim znać, to mój 1 laptop, wiec mam prawo niewiedziec pewnych nawet prostych rzeczy. Natomiast znam sie bardzo dobrze na motoryzacji, tuningu, rajdach i wyścigach, tak wiec moze tez powieniem sie naśmiewać z kogos kto pyta "co daje magnetyzer?"

Szkoda mi niektórych z Was, takich komputerowych cwaniaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co daje magnetyzer?"

 

VW PASSAT 1,8TDI paliwo z 6,4 na 5,1-5,4 + wyregulowanie obrotow,cichsza praca silnika:)

 

edit.

 

oczywiscie 1,9TDI (literowka) kupielem go daaawno temu .... EXPANDER

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW PASSAT 1,8TDI paliwo z 6,4 na 5,1-5,4 + wyregulowanie obrotow,cichsza praca silnika:)

O jakim magetyzerku mówimy? Jaki koszt mi powiedz tylko...

a z tego co ja wiem, nie ma takiego silnika jak 1.8 TDi

bo jeśli TDi to tylko 1.9, a jesli 1.8 to tylko 1.8 T

Pzdr.

Edytowane przez MASSlbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu narzekacie, na wysokie temperatury. Jak ktoś chce mieć bardzo ciepło to polecam MacBook Pro 2 jajcowy z tych najnowszych ;) Obudowa nagrzewa sie nawet do 92 stopni taki mały piecyk ;) Na kolanach nie utrzymasz, biurko grzeje się okropnie, ale za to jaki cichy ;) Wentylator włącza się tylko wtedy kiedy musi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc...

no problem

a Ci wszyscy którza sobie ironicznie zartuje z tego tematu, powiem ze Was poziom intelektualny jest na bardzo niskim poziomie, i proponowałbym się nad tym zastanowić. Ja nie musze się na wszystkim znać, to mój 1 laptop, wiec mam prawo niewiedziec pewnych nawet prostych rzeczy. Natomiast znam sie bardzo dobrze na motoryzacji, tuningu, rajdach i wyścigach, tak wiec moze tez powieniem sie naśmiewać z kogos kto pyta "co daje magnetyzer?"

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=73111

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=20561

 

Szkoda mi niektórych z Was, takich komputerowych cwaniaczków.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi niektórych z Was, takich komputerowych cwaniaczków.

Brawo dla tego pana :lol: Chlopie to ze masz pierwszy raz notebooka nie zwalnia cie od myslenia.Jakbys poczytal troche to forum to bys wiedzial jakich temperatur sie spodziewac.Nawet nie napisales jakie temperatury wskazuja czujniki w twoim notebooku :roll:

Po co innych obrazasz przy okazji swojej nieznajomosci tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...