Skocz do zawartości
B3T0N

Moje WC i problemy z nim zwiazane :(

Rekomendowane odpowiedzi

eehhhhhhhh :oops:  :oops:  ale sie przez przypadek zblaznilem  :oops:  :oops:  wlasnie siedzialem wtenczas na jakiejs stronce o AMD;kach i czytalem o bartonach i teraz mi sie napisalo

 

mam mobo MSIkt3ultra2c 1700+ JIUGB 0 51 tydzien Thoeouhgbred'a

Kazdy mogl sie pomylic, hihihi :wink:

 

Powodzenia w kreceniu Bartona. Ups, sorki - Thoroughbreda :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie pokrece jak na razie...:?

 

 

zmiana mobo i proca prawie nic nie dala - podobne temperaturki aczkolwiek nizsze

 

widze ze miko postaralo sie tylko przy bloku wysylanym do Thorna :(

 

nie mam na razie zamiaru sie tym zadreczac , czekam teraz na nowy bloczek i mam nadzieje ze bedzie juz wszystko oko :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka. Wiecie ze mailem ostatnio podobny problem a z bloki... nie zgadniecie MazeIII i Z-Blockiem z DangerDena. Konfig systemu: Bloki . j.w. Eheim 1250, Chłodnoca miedziana duża, Rurki Tygon 1/2 cala, Acha no i ten mały zbiorniczek od Dana. Wszystko zamontowane na Antku chyba 1.2, ale nie pamietam dokładnie i Gainwardzie GF4. I co..... temp. 52 i 56st. !!!!!!!!! Nieźle nie. I nie wiem w czym tkwi problem. Wydaje mi sie ze za mało wody w układzie poniżej 1l. Moze za duża pompa., moze bloczki ... średnie. ???? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka. Wiecie ze mailem ostatnio podobny problem a z bloki... nie zgadniecie MazeIII i Z-Blockiem z DangerDena. Konfig systemu: Bloki . j.w. Eheim 1250, Chłodnoca miedziana duża, Rurki Tygon 1/2 cala, Acha no i ten mały zbiorniczek od Dana. Wszystko zamontowane na Antku chyba 1.2, ale nie pamietam dokładnie i Gainwardzie GF4.  I co..... temp. 52 i 56st. !!!!!!!!! Nieźle nie. I nie wiem w czym tkwi problem. Wydaje mi sie ze za mało wody w układzie poniżej 1l. Moze za duża pompa., moze bloczki ... średnie. ???? Nie wiem

Czyli jak bede mial w zbiorniczku okolo 1,2 l i w ukladzie jakies 0,4 - 0,7 l to nie bedzie za malo wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka. Wiecie ze mailem ostatnio podobny problem a z bloki... nie zgadniecie MazeIII i Z-Blockiem z DangerDena. Konfig systemu: Bloki . j.w. Eheim 1250, Chłodnoca miedziana duża, Rurki Tygon 1/2 cala, Acha no i ten mały zbiorniczek od Dana. Wszystko zamontowane na Antku chyba 1.2, ale nie pamietam dokładnie i Gainwardzie GF4.  I co..... temp. 52 i 56st. !!!!!!!!! Nieźle nie. I nie wiem w czym tkwi problem. Wydaje mi sie ze za mało wody w układzie poniżej 1l. Moze za duża pompa., moze bloczki ... średnie. ???? Nie wiem

Czyli jak bede mial w zbiorniczku okolo 1,2 l i w ukladzie jakies 0,4 - 0,7 l to nie bedzie za malo wody?

Eee tam, ja mam (miałem) pompkę EHEIM 1250 (mocna jak nie wiem) podłączoną do tylko jednego bloku, no i z chłodnicą oczywiście - w układzie było ok 0.5 litra wody - ale nie więcej jak 1l i temperaturki były spoko - poniżej 40 stopni.

 

Z racji, że chłodnica jest obudowana, to gdy wyłączam na niej wiatraki traci mocno wydajność, ale jak na procu było 45 stopni, to blok był już wyraźnie ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi to wyglada, jakby pasty nie bylo, albo bylo za malo, ewentualnie bloczek za slabo docisniety do jadra proca.

Ja rowniez uwazam podobnie. Przeciez jesli blok jest z miedzi i zle by oddawal cieplo to raczej blok bylby cieply (po pewnym czasie musi tak byc) a woda byla by zimna. Natomiast jesli podczas pracy i blok jest zimny i woda, to albo jest on zle docisniety i nie moze odebrac ciepla, albo temperatura procka jest duzo nizsza niz wskazniki pokazuja.

 

Co do wody to ja rowniez mam niecaly litr borygo i w zupelnosci wystarcza (na 2 procki). Nie liczy sie ilosc plynu tylko to czy w wystarczajacy sposob moze on oddac cieplo (jaka chlodnica i przeplyw powietrza).

 

Dopiero zaczynam sie tym bawic wiec moge sie mylic :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wlasnie kombinowalem i kombinowalem i cos wyszlo a mianowicie ...........zmiana mobo i CPU :lol: jak na raziie komp chodzi juz od okolo 1/2h i mam stabilne idle 35-36 st

 

 

pcalert 4 od MSI zawyzal mi temperature na CPU o okolo 6 st !!

 

MBM mi poprawnie wskazuje tyle co mam w biosie - 35-36 st

 

tyle ze i tak to nie jest rewelka temp jak na WC i i tak bede kupowal blok nowy

 

zapodam troszke pozniej screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wlasnie kombinowalem i kombinowalem i cos wyszlo a mianowicie ...........zmiana mobo i CPU  :lol:  jak na raziie komp chodzi juz od okolo 1/2h i mam stabilne idle 35-36 st 

 

 

pcalert 4 od MSI zawyzal mi temperature  na CPU o okolo 6 st !!

 

MBM mi poprawnie wskazuje tyle co mam w biosie - 35-36 st

 

tyle ze i tak to nie jest rewelka temp jak na WC i i tak bede kupowal blok nowy

 

zapodam troszke pozniej screeny

IMHO bez pelta, to całkiem normalny wynik. A tyle samo masz pod obciążeniem proca, czy to temp idle? Jeszcze zależy gdzie twoja chłodnica stoi - ja schodziłem poniżej 30 stopni dopiero przy otwartym oknie (ale moja chłodnica stała nad kaloryferem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm mam dwa rodzaje wezy : do bloku mam doprowadzone weze o wewn. srednicy 10mm ale potem zrobilem pogrubienie abym mogl wcisnac weze do nagrezewnicy - 12mm (kupilem waz ogrodniczy w akwarystycznym i mial on taka zaje-fajna rurke dzieki ktorej mialem gotowa przejsciowke 10 na 12 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDLE 37 st

 

LOAD - 39-40

 

zaraz sie zabieram za meczenie mojego 1700+

 

ale i tak zmieniam bloczek....

czytam i czytam i nie mogę uwieżyć

no ale na koniec normalna wiadomość

 

na tych blokach od MIKO mam normale temperatury a na nowszym M12 miałem jeszcze niższe zobaczcie testy na www.mod-case.com mowych bloków MIKO a już niedługo bo mam je w domu testy bloków Frezowanych od MIKO zaczynam się zastanawieć jaka tych będzie wydajność, acha bym był zapomniał MIKO całkowicie przechodzi na grube węże do WC 12mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo i juz ostateczne wyniki - chyba raczej odpuszcze sobie zmiane WB :? 

 

na antku 1700@2600 na 1,7 V mam :

 

idle 43st

load 47st

 

wiec chyba teraz nie jest najgorzej ???

Niezle, niezle :)

Zobaczymy jak bedzie u mnie.

Troche wolniej hulam (widac w podpisie) na Volcano 7+ mam Idle 48, FULL 58C.

Zobaczymy jak skoncze WC ile bedzie wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wolniej hulam (widac w podpisie) na Volcano 7+ mam Idle 48, FULL 58C.

Zobaczymy jak skoncze WC ile bedzie wtedy :)

Cos duzo masz - 48/58stC na Volcano7+ :?

 

Ja chwilowo zdjalem WC (czekam na plyte i zasilacz) i mam procka na 1750 (140x12,5) i na CAKu38@4000rpm mam max 37stC

 

Moze masz cos zle z pasta, cos nie dociska, albo jeszcze cos innego, bo IMHO powinna temperaturka byc nizsza o kilka(nascie) stopni - nawet na Volcano7+ ustawionym na "low"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Troche wolniej hulam (widac w podpisie) na Volcano 7+ mam Idle 48, FULL 58C.

Zobaczymy jak skoncze WC ile bedzie wtedy :)

Cos duzo masz - 48/58stC na Volcano7+ :?

 

Ja chwilowo zdjalem WC (czekam na plyte i zasilacz) i mam procka na 1750 (140x12,5) i na CAKu38@4000rpm mam max 37stC

 

Moze masz cos zle z pasta, cos nie dociska, albo jeszcze cos innego, bo IMHO powinna temperaturka byc nizsza o kilka(nascie) stopni - nawet na Volcano7+ ustawionym na "low"

Ja mam PALIOMINO :)

NIE Throughbreda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo i juz ostateczne wyniki - chyba raczej odpuszcze sobie zmiane WB :?  

 

na antku 1700@2600 na 1,7 V mam :

 

idle 43st

load 47st

 

wiec chyba teraz nie jest najgorzej ???

qrde muszę mieć tego procka. Czy to są złe, czy dobre wyniki, to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo i juz ostateczne wyniki - chyba raczej odpuszcze sobie zmiane WB :?  

 

na antku 1700@2600 na 1,7 V mam :

 

idle 43st

load 47st

 

wiec chyba teraz nie jest najgorzej ???

qrde muszę mieć tego procka. Czy to są złe, czy dobre wyniki, to nie mam pojęcia.

dla mnie sa jak na razie zadowalajace ale ogranicza mnie zasilka - mam na +12V -> 10,38V !!!! :x

 

jak bedzie nowa zasilka to pojade wyzej (bo moge)

 

 

jezeli polacze dwa noł nejmy zasilki 300W to bedzie lepiej trzymal napiecia , czy lepiej kupic jakiegos chiefteca 360W ?? lub enlighta 300W ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to juz sie poddaje i nie wiem co dalej robic...... :cry:  :cry: przyjdzie mi jeszcze chyba blok kupic..........

 

BTW: to sa pomiary ze speedfana:

ano ze speedfanem takie numery bywają.

W biosie też masz tak samo?

ja na bloczkach od Mate'a (cpu & GPU) BEZ wiatraków na chłodnicy (od audicy) z pompką 1000 l/h i chłodnicy w pod stołem mam w biosie 44 - 45 stopni na cpu.

Tak samo w Asus Probe.

za to speed fan pokazuje mi zawsze 10 stopni więcej...

BTW, sprawdzał ktoś czy nowa wersja Asus proba ma opcję monitorowania temp dysku (SMART)?

doszły mnie takie słuchy ale jeszcze nie ściągłem...

Ach, i ponoc moja płytka ma opcję monitorowania temp Antka XP przez diodę w procu, nie tylko przez czyjnik w sokecie. Ktoś wie jak to włączyć? Bo w Probe pokazuje mi tylko temp z jednego źródła... i nie wiem którego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo i juz ostateczne wyniki - chyba raczej odpuszcze sobie zmiane WB :?  

 

na antku 1700@2600 na 1,7 V mam :

 

idle 43st

load 47st

 

wiec chyba teraz nie jest najgorzej ???

qrde muszę mieć tego procka. Czy to są złe, czy dobre wyniki, to nie mam pojęcia.

dla mnie sa jak na razie zadowalajace ale ogranicza mnie zasilka - mam na +12V -> 10,38V !!!! :x

 

jak bedzie nowa zasilka to pojade wyzej (bo moge)

 

 

jezeli polacze dwa noł nejmy zasilki 300W to bedzie lepiej trzymal napiecia , czy lepiej kupic jakiegos chiefteca 360W ?? lub enlighta 300W ???

Rety człowieku 10,38V na 12V - zmieniaj szybko zasiłkę - najlepiej Chieftec 360W - bo cena jest atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wlasnie kombinowalem i kombinowalem i cos wyszlo a mianowicie ...........zmiana mobo i CPU  :lol:  jak na raziie komp chodzi juz od okolo 1/2h i mam stabilne idle 35-36 st  

 

 

pcalert 4 od MSI zawyzal mi temperature  na CPU o okolo 6 st !!

 

MBM mi poprawnie wskazuje tyle co mam w biosie - 35-36 st

 

tyle ze i tak to nie jest rewelka temp jak na WC i i tak bede kupowal blok nowy

 

zapodam troszke pozniej screeny

no wszystko sie zgadza.

Speedfan źle podawal temp na starej mobo.

ale a propos, sprawdzałem temp petrygo w układzie. ;-)

po ustabilizowaniu się temp proca płyn wychodzący z układu (bloczki połaczobne równolegle) jest około 4-5 stopni cieplejsza od proca ;-) GPU musi cholernie ją grzać...

chłodnica poziomo na podłodze, stopy na chłodnicy i farelka ni potrzebna ;-)

BLoczki od Mate'a są cool...

Mate, muszę Cię tylko namówić na małe przeróbki wyprowadzeń... bo na pci to mi się tylko zmieściła mała karta sieciowa ;-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PALIOMINO :)

NIE Throughbreda ;)

Domyslam sie po temperaturkach, ze masz Palomino :wink:

 

Ale za wysokie temperaturki masz IMHO - ja na swoim Thunderbirdzie 1,2@1,46 (proc kolo 80W wtedy wydziela) na CAKu38@5000rpm nie mialem takich temperatur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...