Skocz do zawartości
tsgs2

Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

musze kupic jakis nowy zasilacz bo moj no-name 350 chyba powolii odchodzi :P

 

moj konfig to: Barton 3200+ 512 RAM 400MHZ, ASROCK K7vt4a+, radeon 9700 pro.

 

czy ten fortron bedzie ok? (plyta jest na 5v) o ten: http://allegro.pl/item114298134_zasilacz_a...2_lata_gw_.html

 

procka chce poddac oc tak do 2400MHz :) wiem, ze linia 5v w tym zasilaczu jest dosc slaba 21a, ale chyba wystarczy? co? :)

 

potem zamierzam zmienic konfig na cos na 939 lub AM2 i dlatego biore zasilke z dosc mocna z kolei linia 12v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja liczylem i mi wychodzi na ten moj konfig 260w. do tego doliczylem 50 i jest 310 :) wiec zostaje jeszcze okolo 40 :)

 

ale nie o waty sie martwie tylko o to czy ta linia 5v wytrzyma <_<

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podac linka? bo nie widze na allegro fortrona 400 noise killer. a poza tym to pewnie ciagnie na 5v, lub 12v, a mi chodzi o to, ze potrzebuje zasilacza i do Bartona na 5v ale pozniej kupie kompa na 12v :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego tylko mój troszkę inaczej wyglądał - inna krata z tyłu no i był 30% droższy ... :angry: ech ..

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a jaka on ma mocna linie ? i ile 'a' przypada na 5v i 12v? i jaka jest max moc dla 3.3v 5v i 12v?

 

na internecie wyczytalem ze :

3.3v- 28a

5v-40a

12v-15a

 

a to chyba troche zamalo. 5v dla tego konfigu terazniejszego wystarczy, ale nie wiem czy 15a wystraczy dla A64 3200+ i 7300gt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja kupowałem zasiłkę troszkę w ciemno i w sumie dalej jestem ciemny bo nie wiem z ktorej linii ciagnie mobo i proc u mnie - pojęcia zielonego nie mam ale działa :P podejrzewam że dla ciebie sensowniejsze byłoby coś z nowszysch zasilaczy jakiś modecom 350W ale jak mówie z tego jestem ciemny jak tabaka w rogu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obecnego komputera wystarczyć powinien http://www.allegro.pl/item115248499_zasila...300fs_300w.html Moim zdaniem za 100pln nie kupisz zasilacza który spełni Twoje oczekiwania jeśli chodzi o obecny komputer jak i przyszły. Wydaje mi się ze taniej i lepiej będzie kupić coś tańszego do obecnego komputera a do nowego dobrać osobno nową zasiłkę.

 

edit: gdyby nie obecna zła sława chiefteca, jakimś wyjściem jeśli chodzi o obecną i nową platformę był by http://allegro.pl/item115185762_zasilacz_c...active_pfc.html i mieścił by się w kwocie którą chcesz wydać. Jak popatrzeć po sygnaturkach to kilka osób pracuje na seri hcp i platformie s754/s939.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten fortron 350 o ktorym pisalem na poczatku pociagnal by oj obezny zestaw? (moze juz bez podkrecania ehh) i potem zestaw na s754 (semp3000+, DFI, r9800pro) ?? a potem bym wymienil jak bym kupowal AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego fortron'a 350 z pierwszego postu, to na przeczekanie w trybie 2D i z odkręconym prockiem, np 11x133MHz i 1,5V powinien wystarczyć. Na normalnych ustawnieniach moim zdaniem nie poradzi sobie. Jesli jednak myśłisz nad przesiadką na: semp3000+, DFI, r9800pro z obecnego komputera to znaczy że cierpisz na nadmiar gotówki i stać Cię na naprawdę dobry zasilacz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ze chce sie przesiasc, ale kumpel zmienia moze niedlugo kompa i bym mial dosc tanio :) tak wiec wymiana wyniosla by 0zl . ale na sA narazie zostala by 9700.

 

a wiec jesli tak myslicie. to chyba zostawie sobie tego kompa i kupie zasilke ( fortron 400 z linia 5v 40a moze byc?) i zaczne mocne OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...