Skocz do zawartości
bamc

Internet W Laptopie Via Komórka?

Rekomendowane odpowiedzi

1) miec telefon z funcka modemu gprs/edge/3g(bo pewnie polaczenie (HS)CSD w wypadku ktorych placi sie za minute polaczenia a nie ilosc przeslanych danych)

2)polaczyc z komputrem przez kabel/irda/BT(zainstalowac modem)

3)skonfigurowac polaczenie(konfiguracja polaczenia jest do znalezenia na stronach twojego operatora komorkowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) miec telefon z funcka modemu gprs/edge/3g(bo pewnie polaczenie (HS)CSD w wypadku ktorych placi sie za minute polaczenia a nie ilosc przeslanych danych)

2)polaczyc z komputrem przez kabel/irda/BT(zainstalowac modem)

3)skonfigurowac polaczenie(konfiguracja polaczenia jest do znalezenia na stronach twojego operatora komorkowego)

Krótko i natemat :D . (do neta polecam wszystkie SE, moty od t720 (best a925) w noki też można ale jest troche trodniej(chyba) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczysz wyswietlanie zdjec to spokojnie da sie buszowac po necie, ja tak mam jak jestem na dzialce i forum spokojnie da rade obslugiwac w ten sposob. Poza tym polecam wykupienie pakietow, ja mam 50 MB w Plusie po 18 i w weekendy czyli wtedy kiedy najczesciej jestem poza domem. Dane kumuluja sie do 3 miesiecy i teraz mam prawie 150 MB wolnego takze mozna ladnie pochulac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy.... nie jest tani, ale bedac na urlopie swobodnie korzystalem z netu (jakis onet, gg, bukmacherka i pare innych stronek ktore odwiedzam (z grafika) i kosztowalo mnie to.... w ciagu tygodnia zjadlo az 35 zl :P

 

rozwiazanie ? iPlus SIMDATA = najtanszy GPRS w Polsce

 

bamc: to jest pre-paid ->>> http://www.iplus.pl/uslugaiplus_simdata.html

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dostęp do sieci przez GSM to najlepszy pod tym względem jest Plus.

Do wybory jest kilka możliwości.

Wspomniany wyżej przez M4ciek iPlus Simdata - najtańsza forma dostępu do sieci i to w opcji preapaid

Abonamenty iPlus wychodzą juz dość drogo ale jest jeszcze jedno rozwiązanie - przy taryfach na rozmowy jest możliwość dokupienia usługi iPlus na własny nr telefonu.

Kosztuje to dodatkowo jakieś 30 pln do rachunku ale net jest bez ograniczeń.

Orange chwali się największym zasięgiem EDGE w Polsce ale to ściema.

Urządzenia pokazują zasięg EDGE i prędkość 30kb/s, przekładam kartę na iPlus simdata (również EDGE), a tu 130kb/s.

I tak prawie w całym kraju.

 

Do tego potrzebny jakiś telefon/modem.

Napisz jaki masz dokładnie komp i jaki com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i natemat :D . (do neta polecam wszystkie SE, moty od t720 (best a925) w noki też można ale jest troche trodniej(chyba) )

Motorola A925 - jak to skonfigurować ??? Używasz UMTS czy GPRS ? podłączasz kablem , irdą czy bluetooth'em ? Jaki program ? jaka sieć , jaka wydajnośc ? .... może dasz jakiegoś linka - kiedyś czytałem grupę odnośnie tego fona ale od 1,5 roku nie mam czasu i jak bym teraz miał się przegryżć przez całość ;-(((

 

- pewnie masz to w małym palcu ... pomóż ;-)

 

Wreszcie fon by na siebie zarobił :-) nie musiał bym kupować "modemu" UMTS/GPRS ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troche offtopowo to powiem ze jesli ktos ma mozliwosc (np. przy wymianie) zakupic telefon 3G i chce sporo wykorzystywac go wlasnie jako modem GPRS/3G to szczerze polecam. Pare sluchawek juz jest do wyboru wiec kazdy powinien cos sobie znalesc a roznica miedzy EDGE i 3G to nie tylko szybszy transfer ale rowniez taki bajer ze w czasie aktywnego polaczenia, przychodzaca rozmowa czy sms, nie zrywaja polaczenia z netem tylko go zawieszaja. Niby nic, ale czasami mozna sie wkurzyc jak sie transfer przerwal albo zmarnowalismy kolejny impuls wlasnie przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange Business Everywhere 384kb/s =]

 

Moze warto sie skusic na taka karte pcmie a nie telefon.

 

http://www.orange.pl/portal/map/map/oINTER...amp;market=IOTP

Wituś, biorę! Tylko Ty mi będziesz płacił abo.

Szkoda, że te karty na PCMICIA z modemami są tak drogie :| Ale znowu to chyba jedyne słuszne rozwiązanie, jak ktoś nie chce mieć abonamentu. Póki co, to jedyne słuszne rozwiązanie jakie widzę to iPlus Simdata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komorka musi byc skonfigurowana pod GPRS ? Bo zrobilem na lapku wszystko co powinienem ( tzn w modemie w zaawansowanych dodalem jakas smieszna komende ) , dodalem polaczenie ( Era = 604010101 ? ) (user/pass = eranet/eranet ? ) i kiedy chcialem sie polaczyc wyrzucilo ze blad polaczenia z urzadzeniem inicjujacym ( telefonem - SE k700i )... :| I teraz nie wiem co zrobic :| Gdzie szukac bledu :| ( telefon podlaczony przez BT ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w przypadku korzystania za granicą z iPlusa to jest jakas zmiana płatności za to ?

W Erze jak wyjezdzasz z Blueconnectem za granice, to placisz normalne stawki roamingowe (zalezne od ilosci danych) - a te sa dosc bandyckie.

 

@tazikk - tak, komorka rowniez musi byc odpowiednio skonfigurowana. Na stronie Ery wszystko jest, mozna tez sobie z tego co pamietam wyslac konfigurator do telefonu ktory wszystko sam zrobi.

A tak wogole to zle ustawiles polaczenie w kompie (ustawiles CSD zamiast GPRS): http://era.pl/index.php/id=par_konf/section=indy/zone=-1 Interesuje Cie EraInternet (GPRS) i Dial-Up Networking GPRS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie dolacze do tego tematu zeby nie robic nowego ;) Znajomy mieszka w Holandi/Polsce i czasami jest tu a czasami tam ;) Ma internet (niestety nie pamietam nazwy) ktory kupil w Holandi (placi za ilosc pobranych danych) jedna strasznie to jest nie oplacalne no i w polsce lapie mu na tej karcie GPRS era a to do www sie nienadaje. Czy zna ktos jakis oplacalny sposob/operatora do ktorego powinen zglosic sie moj znajomy (najlepiej zeby operator dawal mozliwosc dzialania w Holandi i w Polsce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Wwa jest 3G, EDGE w wiekszych miastach a im bardziej "w wies" to GPRS. U mnie na dzialce (czyt.kompletne zadupie) mam tylko GPRS natomiast w Wwa jak gdzies korzystam to kulturalnie mam 3G i 384 kbs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi :

http://era.pl/index.php?id=dial_xp&section=indy - tutaj jest napisane zeby wlasnie w numerze z ktorym sie lacze wpisac 604010101 :| Juz sie pogubilem :| Nie wiem co mam zmienic w telefonie , wiem tylko mniej wiecej co w pisac w dial-up :|

Ale to sa ustawienia dla CSD (dostep wdzwaniany, placony za czas). W linku, ktory podalem masz ustawienia GPRS zarowno do telefonu, jak i do kompa, nawet Ci napisalem ktore pozycje z listy sie Ciebie tycza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie patrzyłem na ofertę Plusa, konkretnie interesowało SIMDATA... mam komórkę i podłaczam ją de lapka i mam internet. Na terenie gdzie jadę jest dostępny GPRS. Ale jak popatrzyłem na cenę za ściągnięte KB to aż z krzesła spadłem. Potrzeba mi około 10GB na 15 dni więc wyszło mi około 3000 zł... masakra albo ja źle liczę. Jest jakieś tańsze rozwiązanie bo muszę mieć te 10GB?

http://www.iplus.pl/cennik_simdata.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...