Skocz do zawartości
koleszka

Sapphire 9600xt 0 Db

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam radiatora do Sapphire 9600XT celem zastąpienia małego i hałaśliwego wiatraczka.

Wyszła nawet wersja tej karty 0 db, wygląda tak:

http://twojepc.pl/html/imperium_kontratakuje/sap_up.jpg

http://twojepc.pl/html/imperium_kontratakuje/sap_back.jpg

http://twojepc.pl/html/imperium_kontratakuje/sap_front.jpg

 

Czy ktoś nie wie gdzie takiego radiatorka można dostać? Na allegro nie widzę :/ A potężne chłodzenia ~100 zł nie bardzo mi sie uśmiechają z racji nie ceny, a ogromnych rozmiarów :/

 

A może znacie jakiś radiator który schłodzi tą kartę? Warunek to nie może być gruby, (może zająć maks 1 slot pci) i może przykrywać cały laminat karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje to 2229027[/snapback]

moze koleszce zmienia chlodzenie? hehe

jezeli kolezce to uwazaj - 96 nie ma shima jak 9500 i istnieje ryzyko ukruszenia przy samodzielnych działaniach na polu wychładzania za grosze :P :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne. kolega chce kupic chlodzenie na grafe 9600xt. ma na to 60-70zl. czy pentagram xc-70 cu+ wystarczy? o taki: http://allegro.pl/item114027519_pentagram_...8db_swieci.html

 

 

w przyszlosci kolega bedzie kupowal pewnie 7300gt od Galaxy i czy ten pent bedzie pasowal? i czy bedzie dobrze chlodzil? :)

 

z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że mam 9550 to nic nie zmienia, bo szukam chłodzenia dla 9600 xt :P

Jak się uda dopasować to wtedy będę miał 9600 xt, pod warunkiem że będzie passive, cisza przede wszytkim!

 

We wtorek prawdopodobnie sprawdzę czy będzie pasował do tego 9600 Pentagram FZ NP-40 Cu. 26 zl na allegro to przywoita cena jak za takie chłodzenie.

Nowa wersja ma ponoć otwory poszerzone, czyli jest większa tolerancja dopasowania do karty. Pytanie czy się zmieści na karcie i nie będzie zawadzał o kondensatory.

O rdzeń bym sie nie martwił, radiator chyba ma plasterki zabezpieczające przed kiwaniem na boki, jak nie ma, to sam podkleję.

(tak zrobiłem z zalmanem na NB).

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tsgs2 od strony rdzenia to bez przycinki nie wciśniesz tam prktycznie żadnych radiatorków, chyba że bardzo niskie, a od drugiej strony to raczej nie obejdzie się bez zmiany zapinki, wystarczy wyciąć z kawałka aluminium pasek o odpowiednim rozstawie dziurek i radiatorki bedzie można spokojnie przykleić

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie rozumiem o_O radiatorki maja 0.7 cm. a o co chodzi z ta 'druga strona' ? :| tzn ze bede musial cos docinac zeby zamontowac wogole ten wentyl? :(

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,7 cm nie wejdzienie pod wentyl,

druga strona karty to druga strona, czyli ta bez rdzenia, a co do przycinania to nie wiem jak daleko są memki od dziurek montażowych na karcie i czy są w linii prostej, jeśli nie są to radiatorki zamontujesz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi z ta druga strona? :| bede musial jakies aluminium dodawac zeby wentyl zamontowac? :lol2: wytlumacz jeszcze raz :lol2: :)

 

// sory za moja niekumatosc, ale dzis jakos nie moge sie skupic ;)

 

i co jest lepsze? 70 Cu+ czy 80 cu+ ? i czy pod ta 80cu+ wejda te radiatorki? :)

 

pomoze ktos? :)

 

dobra. nic nie piszecie to nie ;]

 

jak tylko kumpel dostanie list z allegro z kodem aktywacyjnym to kupuje pentagram xc-70-cu+ :)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 jest troche lepsza niż 70.

 

przeczytaj mojego posta dokładnie, jest w nim napisane że nie ma szans że zamontujesz tylną zapinkę do pentagrama i radiatorki na pamięciach (zapinka jest za długa i będzie nachodzić na pamięć, chodzi mi teraz o pamieci TSOP, nie wiem jak jest z BGA ułożonymi w L (w moim padniętym 9500pro, pamięci miałem ułożone w I i nie miałem problemów z radiatorkami i zapinką od pentaka). Do 9600pro musiałem dorobić nową zapinkę szkoda mi było niszczyć oryginalną, jak ją gdzieś znajde to zamieszcze zdjęcie

 

Możesz zamontować pentaka bez zapinki jednak pojawia się ten problem, że wraz z dokręcianiem śrubek mocujących karta zacznie się wyginać a może się to skończyć złamanie lub pęknięciem laminatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...