Skocz do zawartości
Rorschach

Zmiana Sprzętu Sieciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, net u mnie udostepniony jest przez lana, rozdzielany jest przez switcha na 2 komputery. Wszystko byłoby ok tylko, że ostatnio ten switch ciągle mi się zawiesza, trudno w ogole go odpalić i mam już dosyć psucia sobie nerwów.

Chcę zmienić sprzęt sieciowy, ale chciałbym trochę poeksperymentować i mam pewne dodatkowe wymagania.

1) niedługo wybłagam u admina IP globalne i jeden z komputerów bedzię robił za eksperymentalny serwer www.

2)chcę wyeliminować tak za jakiś czas okablowanie pomiędzy tymi dwoma komputermi, więc fajnie byłoby, żeby sprzęt miał Wifi, ale póki co działał by nadal na okablowaniu.

 

Znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/item114568870_super_...ter_switch.html

ale brak tu Wifi

 

Nie wiem czy wybierać switcha czy routera. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

To: KLIK, ale to z routerem.

Ew. KLIK bo masz je na switchu, ale cena jest taka jak tego z routerem.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dalej to samo. Oba urządzenia mają wbudowany 4 portowy switch. Czyli możesz go wykorzystywać tak jak ten switch, który masz w tej chwili. A jak za jakiś czas dojrzejesz* do WiFi to bedziesz już miał sprzęt.

Natomiast oczywiście jeżeli obecny switch działa wadliwie to można go wymienić, ale to ekonomicznie bez sensu kupować teraz switch. Lepiej dołożyć i kupić już z WiFi, a ew. na razie wykorzystywać go na kablach, niż potem kupować drugi raz.

 

*-kwestia dokupienia kart sieciowych bezprzewodowych.

 

I jeszcze jedno. Serwera www bym na WiFi nie stawiał (tylko na kablu). Takie jest moje zdanie. Poza tym nie będziesz go chyba przenosił skoro ma być włączony 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Spróbuj coś wybrać z D-Linka. W zasadzie na warunki domowe wystarczy Ci nawet Planet. Jednak jezeli to ja miałbym kupować to wzioł bym Linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...