Skocz do zawartości
Pabliq

Tanie I Wydajne Chłodzenie Na Socket A & Chlodzenie Na Radka 9600 Mobility

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, czyli szukam wydajnego i taniego chlodzenia na socket A. Dobrze byloby, gdyby cena nie przekroczyla 50 zł. Co polecacie w tej cenie? Mam na oku takie cos : http://allegro.pl/item114834032_wentylator...qv_100_al_.html lub trochej drozej http://allegro.pl/item113936014_pentagram_...oc_a_od_ss.html

 

Mam jeszcze pare pytan, wiem, ze to nie ten temat ale prosilbym o odpowiedz.

 

1 .Czy wiekszosc athlonow t-bred A 1700+ idzie na 2200mhz czyli jakies 3200+, bo jezeli nie to nie widze sensu zmiany, a zabardzo niemam jak sprawdzic bo na standardowym chlodzeniu grzeje sie do ponad 60 stopni w te upaly...

2. Czy takie tanie chlodzenie da rady z temperaturami po o/c?

3. Czy zasilacz no name 300W powinien wystarczyc? Niema zbyt duzego obciazenia: 512 mb ramu, 1 dysk, 1 naped, radek 9600 mobility czyli z obnizonym napieciem.

4. Czy odczuje jakis skok w wydajnosci?

 

Z gory dzieki za odpowiedz :D

Edytowane przez Pabliq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, czyli szukam wydajnego i taniego chlodzenia na socket A. Dobrze byloby, gdyby cena nie przekroczyla 50 zł. Co polecacie w tej cenie? Mam na oku takie cos : http://allegro.pl/item114834032_wentylator...qv_100_al_.html lub trochej drozej http://allegro.pl/item113936014_pentagram_...oc_a_od_ss.html

 

Mam jeszcze pare pytan, wiem, ze to nie ten temat ale prosilbym o odpowiedz.

 

1 .Czy wiekszosc athlonow t-bred A 1700+ idzie na 2200mhz czyli jakies 3200+, bo jezeli nie to nie widze sensu zmiany, a zabardzo niemam jak sprawdzic bo na standardowym chlodzeniu grzeje sie do ponad 60 stopni w te upaly...

2. Czy takie tanie chlodzenie da rady z temperaturami po o/c?

3. Czy zasilacz no name 300W powinien wystarczyc? Niema zbyt duzego obciazenia: 512 mb ramu, 1 dysk, 1 naped, radek 9600 mobility czyli z obnizonym napieciem.

4. Czy odczuje jakis skok w wydajnosci?

 

Z gory dzieki za odpowiedz :D

 

 

ja mam pentagrama Q-92 i jestem zadowlony (41* strees) ...

 

 

ad1. kazdy procesor podkreca sie inaczek (czyt. inne napiecia pod dane Mhz tego nikt Ci nie powie ile podkrecisz swojego atlona.

ad2. zalezy jak mocno bedziesz krecil sprzet...

ad3. Nie to grozi spalniem 50% sprzetu.

ad4. zalezy od wielkosci o/c ale wzrost zawsze jest... ;)

 

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bedzio1001 - z tym paleniem sprzetu przez zasilacz no-name to chyba troche przesadziles ;]

 

@Pabliq

Faktem jednak jest to, ze do OC potrzebne sa stabilne napiecia, a taki zasilacz jaki posiadasz ich nie zapewni. Dlatego zastanow sie nad jego zmiana albo bedziesz musial przygotowac sie na wymiane sprzetu (w najlepszym wypadku samej zasilki).

 

Co do chlodzenia, to wez ten drozszy, zawsze lepiej bedzie chlodzil z rdzeniem miedzianym niz z aluminiowym. Roznice poczujesz przy OC.

 

Co do krecenia procka - najpierw zmien chlodzenie, 60* to troche za duzo ;]

 

Co do skoku wydajnosci, to szalu nie bedzie, roznice odczujesz glownie w grach i aplikacjach mocno obciazajacych procka.

 

PS. Na forum ostatnio widzialem ze ktos sprzedawal Chiefteca 360W za 50zl... poszukaj na "Gieldzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bedzio1001 nie zrozumiales mojego pytania. Pytalem sie czy wiekszosc sie kreci na taka wartosc, wiem, ze kazdy procek inaczej sie podkreca, chodzi mi o statystyke. Ale nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi, czy w cenie do okolo 50 zl kupie jakies lepsze chlodzenie od tego pentka QV 100 AlCu+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze mam pytanie odnosnie mojego radka wyedytowalem nazwe tematu. No wlasnie podobno ten radziu kreci sie do zegarow 9600 xt, czyli 325/440@500/600, ale na standardowym chlodzeniu idzie u mnie 400/460, bo pozniej sa artefakty w atitool.

 

Ma ktos moze ta karte i sciagal ta blaszke ktora znajduje sie na pamieciach i rdzeniu? Karta moze chodzic bez tej blaszki? I jakie chlodzenie zamontowac na karte, bo niewiem czy jakies gotowe rozwiazanie podejdzie. Mysle, zeby zalozyc na niego jakis radiator boxowy z chlodzeniem na 5 V, ale niewiem jak z ta blaszka... I czy nie usmaze pamieci, dmuchajac suszarka na blaszke, zeby ja odkleic bo jest dosc mocno przymocowana. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...