Skocz do zawartości
Roon7

Gry I Sli == Wydajność ?

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

Zmodyfikowałem kompa i zostało troche środków :wink: i teraz mam myślenice - kupić drugą grafe i cieszyć się SLI, czy może spożytkować kasę lepiej,

mój konf: AMD64 3500@2700, Asus M2N32-SLI, Ram 1GB 677 i grafa 7600GT.

Trochę szukałem i nie ma za wiele na temat jak sie SLI sprawdza nie w 3Dmark ale w grach, bo to własnie mnie najbardziej interesuje , czy warto, czy jest "ten kop"

szczególnie w : HL2 , CS:S , F.E.A.R Oblivion

Jeśli ktoś używa, testował proszę o info ..

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem nie używam SLI ( jedyne ciekawe LSI to imo 73GT )

do fear ( do obka z resztą też ) to dokup sobie drugie giga ramu IMO :blink: i to do pojedynczego 76GT -_-

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2225635 -D3 i mało ramu jak widać :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem nie używam SLI ( jedyne ciekawe LSI to imo 73GT )

do fear to dokup sobie drugie giga ramu IMO :blink: i to do pojedynczego 76GT -_-

Czasem nawet 50% nie ma - lepiel lepszą grafie zakupic ......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual 7600GS z Venice w Smarku 2k3 wyciaga ok 25k. Z 7600GT powinno być minimalnie lepiej. Według mnie warto :) Jeśli masz kase a teraz brakuje Ci FPSów to kupuj karte do tandemu :P Możesz sprzedać tego 7600GT i np. kupić 2x7300GT. Po OC te karty zjadają 7900GT i to za 2/3 jego ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w kropce jesem bo :

raz poczytałem gdzieś recki, że 2x 7900GT to proc trzyma :lol: i nie fajnie by bylo wpakować kase w 2 karte i mieć zonka bo nie wiele lepiej -> reszta nie wyrabia

karte pewnie jak bym sie dobrze postarał mogę wymienic B-) bo ma ledwie 2 dni,

gram generalnie w CS:S i w sumie karta starcza ale wiadomo zawsze chciało by sie wiecej fps'ow :lol:

tu jest porównanie 7300 SLI (podkręcane) z 7600 Dual 7300GT vs. 7600GT

Edytowane przez Roon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmm.....

właśnie .... dlatego fajnie było by mieć możliwość przetestowania z wiekszym ramem , innym procem i dual grafą.

Niby są testy graf, podają srednie fps, tylko jakoś nie moge znaleść testów gdzie własnie jest sprawdzony wpływ proca i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem kiedys na 7600 gs sli i powiem ze wydajnosc mnie bardzo zaskoczyla... (w pozytywnym slowa znaczeniu) taka maszynka miala wydajnosc tak sama jak nie lepsza od 7800 gt (singiel) [nie jestem wstanie ocenic bo poprostu gralem, nie testowalem nic, zadne marki frapsy itp.] poprostu jednym slowem gralo sie jak zloto i naprawde konfortowo w pelnym tego slowa znaczeniu.... wiec jak nie chcesz zmieniac grafy to dokup druga i powinienes byc zadowolony... a swoja droga nie wiem dlaczego ale kiedys wszyscy mi mowili ze sli nic nie daje... wedlug mnie jest inaczej i to nie troche...

 

edit: literowki... btw gralem na tym 7600 gs w feara i cs 1.6 :D:D:D

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Zmodyfikowałem kompa i zostało troche środków :wink: i teraz mam myślenice - kupić drugą grafe i cieszyć się SLI, czy może spożytkować kasę lepiej,

mój konf: AMD64 3500@2700, Asus M2N32-SLI, Ram 1GB 677 i grafa 7600GT.

Trochę szukałem i nie ma za wiele na temat jak sie SLI sprawdza nie w 3Dmark ale w grach, bo to własnie mnie najbardziej interesuje , czy warto, czy jest "ten kop"

szczególnie w : HL2 , CS:S , F.E.A.R Oblivion

Jeśli ktoś używa, testował proszę o info ..

Thx

Masz juz karte teraz wyrwij tanio druga bedzie ekonomiczniej.

Jest naprawde warto jezeli tubisz sobie pograc w najlepszych ustawieniach,wygladzanie ,i wysoka rozdzielczosc.

podam ci pare wynikow .Na przykladzie Doom3 ustawienia na Ultra high 1280x1024 8x/16x chodzi miodzio.

3Dm06

5765

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=373561

3Dm05

11949

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2110184

3Dm03

25552

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4858998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu... testowal ktos moze 7800 gt sli... bo w przyszlosci mam 3 wyjscia: kupic nowego kompa, zmienic na lepsza, kupic 2 do sli... chodzi mi o opinie kogos kto cos takiego ma albo gral na czyms takim... poprostu czy jest jakas roznica w wydajnosci czy sie nie oplaca? jak jest roznica to jaka ?

 

co do 7600 sli to mysle ze to dobre rozwiazanie... ;] jak masz hajs to znajdz okazyjnie i kup :)

pozdro

Edytowane przez Kiczis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem kiedys na 7600 gs sli i powiem ze wydajnosc mnie bardzo zaskoczyla... (w pozytywnym slowa znaczeniu) taka maszynka miala wydajnosc tak sama jak nie lepsza od 7800 gt (singiel) [nie jestem wstanie ocenic bo poprostu gralem, nie testowalem nic, zadne marki frapsy itp.] poprostu jednym slowem gralo sie jak zloto i naprawde konfortowo w pelnym tego slowa znaczeniu.... wiec jak nie chcesz zmieniac grafy to dokup druga i powinienes byc zadowolony...

Nie wiem co to był za GS, ale podkrecony 7600GT jest praktycznie tak samo szybki jak 7800GT (stock). Jesli te 2 GS były z GDDR3 to maja wyniki na poziomie 7900GTX czy Radka x1900xtx oczywiscie w wyzszych rozdzielczosciach.

a swoja droga nie wiem dlaczego ale kiedys wszyscy mi mowili ze sli nic nie daje... wedlug mnie jest inaczej i to nie troche...

Bo rzeczywiscie w przypadku kart z serii 6 to SLI to był kit. Dopiero w serii 7 pokazał na co go stac. Bardzo czesto na dwóch kartach uzyskuje sie wzrost wydajnosci o 70-80% (oczywisci w high deatail i resolutin).

 

A co do samego tematu to tez kupowałbym druga 7600 i ustawiał SLI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie 7300 SLI (podkręcane) z 7600 Dual 7300GT vs. 7600GT

Tak, tylko, ze to jest porownanie 7300GT na kosciach DDR2.

 

Caly szum toczy sie wokol kart na DDR3.

 

Obecnie w sklepach mozna znalesc karty 2 producentow na DDR3: Galaxy i Inno3D (z tym drugim w Polsce bedzie problem).

 

Ostatnio czytalem zapowiedz Gainward'a Bliss i Sparkle na lepszej pamieci, ale ceny sa z kosmosu :).

 

Galaxy na DDR3 z czasem dostepu 1,2ns i pojemnosci 256MB w SLI jest prawie tak mocne jak 7900GT, a w mniej wymagajacych grach, w nizszych rozdzielczosciach potrafi zloic mu pupe :).

 

7300GT DDR3 SLI vs 7900GT.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde powiedziawszy sam sie teraz glowkoj

Mam podobny problem, do wyboru mam

2x7600GS zalman Edition

7900gt

x1900xt

Ogolnie karty w granicach do 1300-1400zl

 

Sli fajnie wypada w markach ale w grach juz jest roznie. W niektorych grach nie widac w ogole roznicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli fajnie wypada w markach ale w grach juz jest roznie. W niektorych grach nie widac w ogole roznicy :/

Popatrz na test, ktory zalaczylem w poprzednim poscie.

 

Bierz 2x7600GS od Galaxy :).

 

Dostaniesz za ~570zl za sztuke z chlodzeniem Zalmana.

 

Te bez Zlamana sa nieoplacalne, bo sa srednio tansze o 20/30zl.

 

W Apollo sa po 580zl.

 

W Arche 570zl.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w rozdziałce 1024 to sie raczej nie opłaca ładowac w SLI.

SLI ma sens gdy gra sie w rozdz co najmniej 1280 FSAA i anizo, wtedy dopiero widac róznice, a w 1024 to pojedyncza 7600 sobie da rade z wszystkimi grami. Ja proponuje przezucic sie na wyzsza rozdziałke ;) detale high lub ultra i zakupic 2 karciochy do SLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe obilvion :P mi na moim kompie dobrze sie gralo na medium detalach, jedynie co to 2 sec przycinka w czasie ladownia nastepnego kawalka mapy :lol2:

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...