Skocz do zawartości
Roon7

Gry I Sli == Wydajność ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdazaja sie tytuly gdzie 1gb jest troszke zamalo ale odrazu za kazdym postem pisac komus dokup nastepna kostke.1db w 95% wystarcza przeczytajcie sobie ten artykol

http://www.tomshardware.com/2005/12/13/how...need/page4.html

to cytat z tego art.

Battlefield 2 was reputed to see large benefits from more system memory. While that surely is the case when comparing 512 MB to 1 GB, we didn't really notice much of a difference between 1 and 2 GB in the demo we used.

ja sam wyciagnolem jedna kostke ramu i w OB niema zadnych zacinek ze troszke dluzej dogrywa da sie wytrzymac!

Fakt faktem ze 2gb staje sie standartem to nieznaczy ze odrazu trzeba leciec do sklepu.

 

A tak pozatym to temacik o SLI a nie ile ramu mu potrzeba :mur:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jakiś koles założył sobie temat: Tnie mi w D-3 na max detalach bede wymieniał sempa bo jest wąskim gardłem :D http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2225635

LOL

 

chyba rozsądne jest, że sprzęt ma być zbilansowany tzn. ilość ramu powinna być taka, żeby na detalach które dźwidga grafa nie cięło ? jeżeli nie to zamykam się i już nic nie będe dopowiadał kupujcie sobie opterony giga ramu do tego - zacinki i tak będą tylko krótsze :lol2: :lol:

a ja kupie sempa albo athlona dwa giga najpośledniejszego ramu i bede miał fps stabilny jak skała ...

 

z osobistych doświadczeń wiem że do 9550@420/260 w fear 512Mb jest mało - tnie, da się grać z zaciśniętymi zębami ale nie o to chodzi przecież !!!!

 

do 9500pro @380/310 768Mb ram również jest mało - ustawiłem sobie detale tak, żeby średnio było 60 fps minimalnie 35 i momentami (chyba 9 interval ) gra zażądała 900 Mb ram - niestandardowa wielkość więc wypadałoby do 9500pro kupić giga ( mam dwa sloty gdyby nie to miałbym giga - 256 musiałem opylić przy wymianie :cry: )

 

stąd wniosek że do 76Gs które jest (a może nie :lol2: ? ) masakrycznie mocniejsze od 9500 pro, 2 giga to jest rozsądny wybór a do SLI może nawet brakować

 

teksty w stylu: stracza do obliviona tylko charczy i błaga o dobicie troche - do mnie osobiscie w ogóle nie trafiają ale niektórym sie podobaja freezy widać i czkawki, zacinki - ludzie się od siebie różnia :)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jakiś koles założył sobie temat: Tnie mi w D-3 na max detalach bede wymieniał sempa bo jest wąskim gardłem :D http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2225635

LOL

 

chyba rozsądne jest, że sprzęt ma być zbilansowany tzn. ilość ramu powinna być taka, żeby na detalach które dźwidga grafa nie cięło ? jeżeli nie to zamykam się i już nic nie będe dopowiadał kupujcie sobie opterony giga ramu do tego - zacinki i tak będą tylko krótsze :lol2: :lol:

a ja kupie sempa albo athlona dwa giga najpośledniejszego ramu i bede miał fps stabilny jak skała ...

 

z osobistych doświadczeń wiem że do 9550@420/260 w fear 512Mb jest mało - tnie, da się grać z zaciśniętymi zębami ale nie o to chodzi przecież !!!!

 

do 9500pro @380/310 768Mb ram również jest mało - ustawiłem sobie detale tak, żeby średnio było 60 fps minimalnie 35 i momentami (chyba 9 interval ) gra zażądała 900 Mb ram - niestandardowa wielkość więc wypadałoby do 9500pro kupić giga ( mam dwa sloty gdyby nie to miałbym giga - 256 musiałem opylić przy wymianie :cry: )

 

stąd wniosek że do 76Gs które jest (a może nie :lol2: ? ) masakrycznie mocniejsze od 9500 pro, 2 giga to jest rozsądny wybór a do SLI może nawet brakować

 

teksty w stylu: stracza do obliviona tylko charczy i błaga o dobicie troche - do mnie osobiscie w ogóle nie trafiają ale niektórym sie podobaja freezy widać i czkawki, zacinki - ludzie się od siebie różnia :)

To wedlok ciebie wychodzi ze do SLI 7900gtx to potrzeba bylo by conajmiej 4GB alobo wiecej :mur:

A to znaczy lepsz grafa pamiec x2 i tak dojdziemy do ????

2gb ramu do 7600GT Sli moze nawet brakowac :mur: Do czego <_< Doom,quake,fear.

Poprzedni mialem 1gb corsair(sloabo sie krecil dlatego wymienilem)i bylo spoko zadnych zacinek w Doom3.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny

jeden lubi chleb ze smalcem drugi jak mu nogi śmierdzą :lol2:

@ChrisG

nic z tego co napisałeś nie wyszło z moich ust ( palców ) napisałem tylko to co napisałem nic więcej,

po jaki *uj zacytowałeś cały mój tekst pisząc bezpośrednio pod nim ?? jak to teraz wygląda :mur: ...

 

@ali (post poniżej)

widac lubisz zacinki - twoja wola, znam taką sztuczkę alt ctrl del /wydajność /uzycie pliku stron i zauważyłem że jeżeli jest wyższe niż realna ilość ramu mam warpy a ponizej nie,

mam dość ludzi którzy jadą mnie osobiście za to co mam w sigu a to znaczy że mam również dość ciebie <_< chrisa też ...

skoro śmiesz twierdzić że grafiką nadrabiasz brakujący ram n/c

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny

jeden lubi chleb ze smalcem drugi jak mu nogi śmierdzą :lol2:

...

Napiszę wprost. Mając słabiutką grafę (7600GS nie należy do potworów co dopiero 9500... :wink: )musisz wspomagać się dodatkowym ramem. Zobacz jak działa komp z giga ramu i przyzwoitą kartą graficzną i wtedy pisz coś konkretnego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktem jest, że żadna filozofia dopakować karte a proc i ram = wąskie gardło :lol:

Dzieki za pomoc, kupie 2 grafe a co mi tam, puki kasa jest, tak to sie rozejdzie nie wiadomo na co nie wiadomo kiedy :lol2:

Ram też dokupie, ale że kwota mniejsza to łatwiej bedzie dozbierać.

Wiec decyzja chyba jedyna -> 2 grafa.

Martwi mnie proc ale mam nadzieje, że bedzie wyrabiał, dziś udało mi sie go "puścić" na 2800, prime wywala po parunastu minutach (ale CS:S i Oblivion pomyka jak złoto) , ale łudzę sie że to za małe napiecie albo temp. bo narazie air, a z napięciem nie chce przesadzać co by proca nie skatować, szukam coś na temat AM2 - Orleans i ile można go voltami bespiecznie potraktować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wprost. Mając słabiutką grafę (7600GS nie należy do potworów co dopiero 9500... :wink: )musisz wspomagać się dodatkowym ramem. Zobacz jak działa komp z giga ramu i przyzwoitą kartą graficzną i wtedy pisz coś konkretnego :?

Dobrze powiedziane :D

 

 

Luk3 to powiedz ile Ramu potrzebuje do mojego duetu SLI wedlog Ciebie.bo po twojej wypowiedzi chyba bedzie mi czasami zamalo :D

to twoj cytat

2 giga to jest rozsądny wybór a do SLI może nawet brakować

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoj cytat

2 giga to jest rozsądny wybór a do SLI może nawet brakować

to twój cytat - to na pewno jest po polsku ?

wyjmij kostkę wyjmij jedna grafę odpal sobie fear w tesciku tak żeby było średni 60 fps po czym pograj sobie i zobacz że naprawde giga to za mało

sli z 2*76gt do obecnych gier to za duzo (więcej niż trzeba) dlatego nie potrzeba więcej ramu niż 2 giga jak wyjdą jakieś następne koszmarki wykorzystujace cały potencjał twojego zestawu okaże się że 2 giga może być mało EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twój cytat - to na pewno jest po polsku ?

wyjmij kostkę wyjmij jedna grafę odpal sobie fear w tesciku tak żeby było średni 60 fps po czym pograj sobie i zobacz że naprawde giga to za mało

sli z 2*76gt do obecnych gier to za duzo (więcej niż trzeba) dlatego nie potrzeba więcej ramu niż 2 giga jak wyjdą jakieś następne koszmarki wykorzystujace cały potencjał twojego zestawu okaże się że 2 giga może być mało EOT

twoj cytat-calkowicie po polsku jak nieuzywaz polski programisty

 

Luk3

stąd wniosek że do 76Gs które jest (a może nie ? ) masakrycznie mocniejsze od 9500 pro, 2 giga to jest rozsądny wybór a do SLI może nawet brakować

 

A ja myslalem ze chodzi ci o terazniejszosc a nie przyszlosc.

 

A jak wyjda wtedy zrobi sie modernizacje.A narazie styka.

 

tsgs2

tu masz opis technologi SLI to ci odpowie na twoje pytanie.

http://www.tomshardware.pl/graphic/20041123/index.html

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lubicie pustą dyskusję nie ?

to jest pusta paplanina i do tego na wierzch jakieś fanaberie że niby 1000rpm raptor albo 79Gt uratuje cie od zacinek przy malej ilości ramu :blink:

zrobiłeś tak jak ci napisałem - nie zrobiłeś bo i poco ja mu udowdnie podsune teścik zamyle obraz ...

ide stąd banda rozwydrzonych dzieciaków :angry:

wiem wiem ze nikt nie będzie za mną tesknił - ucierpia tylko ci których nie ostrzege nastepnym razem przed 73gs albo celiną pozdr GL HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lol... i kto tu jest dzieciakiem :) jak dla Ciebie dysk jest malo wazny to n/c... jest tak samo wazny jak pamieci, a moze i jeszcze wazniejszy

 

a jak pojdziesz to nikt po tobie nie bedzie plakal :D wrecz przeciwnie - co do 73gs to w swojej cenie na pcie jest to wysmienita grafa :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lubicie pustą dyskusję nie ?

to jest pusta paplanina i do tego na wierzch jakieś fanaberie że niby 1000rpm raptor albo 79Gt uratuje cie od zacinek przy malej ilości ramu :blink:

zrobiłeś tak jak ci napisałem - nie zrobiłeś bo i poco ja mu udowdnie podsune teścik zamyle obraz ...

ide stąd banda rozwydrzonych dzieciaków :angry:

wiem wiem ze nikt nie będzie za mną tesknił - ucierpia tylko ci których nie ostrzege nastepnym razem przed 73gs albo celiną pozdr GL HF

Po co mam robic jak ci wszesniej napisalem ze poprzednio mailem 1GB ramu..

Czytac uwaznie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO SLI jak i CF to tylko o kant dup*, 2x73gt wydajność jak 79gt? :lol2: w smarkach 2 karty ZAWSZE będą dobrze wypadały, a w grach?

 

Lepiej kupić jedną wydajną karte, niż 2 "fajne".... :wink:

Ale on juz ma jedna.

A wgrach tez jest roznica

Test robil Chaos

http://chaos.dracopc.com/recka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 karta w kompie i pierwsze spostrzezenia - CS:S -> ani ramki wiecej w 1280x1024 wszystko full i AAx4 AFx8, coz tak jak myslalem procek blokuje,

jak widac A64 @ 2700 MHz i tak waskim gardlem jest, co dziwne u Chaosa w takiej rozdzialce 157FPS :blink: heh a u mnie srednia to 82 FPS :mur:

Zupelnie nie kumam

Jak dla mnie - wychodzi na to ze SLI to sredno ciekawa sprawa, chyba ze tak jak ja chce sie sprobowac wszystkiego :lol2:

Edytowane przez Roon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lubicie pustą dyskusję nie ?

to jest pusta paplanina i do tego na wierzch jakieś fanaberie że niby 1000rpm raptor albo 79Gt uratuje cie od zacinek przy malej ilości ramu :blink:

zrobiłeś tak jak ci napisałem - nie zrobiłeś bo i poco ja mu udowdnie podsune teścik zamyle obraz ...

ide stąd banda rozwydrzonych dzieciaków :angry:

wiem wiem ze nikt nie będzie za mną tesknił - ucierpia tylko ci których nie ostrzege nastepnym razem przed 73gs albo celiną pozdr GL HF

W temacie od 7300gs tez głupoty gadałeś argh... Pamiętam jak sam mówiłeś, że seria 7300 nie ma prawa być wydatniejsza od 9800pro, a jednak 7300gt robi swoje (nie mówiąc o wersji ddr3 :lol:)

Popatrz na mój config: gram w feara na 1024 - wszystko na maximum prócz softshadows i mam ~60fps'ów. Przez całą gre nie uświadczyłem żadnej zacinki. Dodam tylko, że plik stronnicowy mam ustawiony na 2GB.

Podsumowując 1GB wystarczy spokojnie do kart typu 7600gt/7800gt.

 

P.S. Powodzenia na innym forum :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież, że pierwsze co zrobiłem to włączenie SLI w sterach, mało tego, nawet winde reinstalowałem i próbowałem na sterownikach orgninalnych z karty i tych najnowszych, pasek się pojawia a jakże, i widać jak karty nie pracuja na maxa.

Rożnice widac w 3Dmark05 jest prawie 11k, w innych grach również a w CS:S nic, nie bardzo wiem co jest grane :mur:

Próbowałem też zmieniac ustawienia jak ma działać SLI w sterach w profilu CS-a i zero efektów. Sam nie wiem CS przeinstalować czy co, ale wątpie by to coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...