Skocz do zawartości
Gość wodnikpl

Odzyskiwanie Danych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wodnikpl

Witam,

 

dzisaij zrobilem sobie formata i na poczatku usunalem partycje z winda zeby nowa winde instalnac na "świeżej" partycji. Zapomnialem ze na owej partycji mialem ważne dane. Czy da sie je jakoś jescze odzyskać mimo tego ze partycja była usuwana i tworzona na nowo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nie ma takiej możliwości. Istnieją programy do przywracania skasowanych/utraconych danych przez usunięcie je w koszu, ale nie poprzez sformatowanie dysku ;) Można wiedzieć jakie to ważne dane były ? :> Może nie, aż tak ważne ? :]

BTW Szukajka nie gryzie, są takie tematy na tym forum... Np ten.

Pozdro

 

P.S. Mój 700-tny post ;D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisaij zrobilem sobie formata i na poczatku usunalem partycje z winda zeby nowa winde instalnac na "świeżej" partycji. Zapomnialem ze na owej partycji mialem ważne dane. Czy da sie je jakoś jescze odzyskać mimo tego ze partycja była usuwana i tworzona na nowo ??

Teoretycznie jezeli nic na niej zapisywales to mozna. Easy recovery 6.0 ma opcje wlasnie odzysku danych po formacie z tego co pamietam. Nie zapisuja na tej partycji duzo danych. Jest szansa ze odzyskasz sporo ilosc moze nawewt wszystko. Powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Niestety Active Partiotion Recovery nic mi nie znalazlo :( Pomożcie bo tam była praca magisterska mojej mamy :unsure: Przypominam ze partycja byłą usuwana i tworzona na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Mam pełna wersje Ontrack Easy Recovery włączyłem Format Recovery ale nie znalazlo mi tych danych ktore zostały usunięte :( Mówisz programy podobne do Ontrack'a, jakie masz jescze an mysli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje jeszcze "Lost & Found"

 

 

piszesz o Ontrack Easy Recovery jako "wlaczylem", czyzbys uzywal tego w trybie okienkowym ?? Jesli tak, to nic dziwnego, ze nic nie znalazlo ...

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisaij zrobilem sobie formata i na poczatku usunalem partycje z winda zeby nowa winde instalnac na "świeżej" partycji. Zapomnialem ze na owej partycji mialem ważne dane. Czy da sie je jakoś jescze odzyskać mimo tego ze partycja była usuwana i tworzona na nowo ??

Dane te, jezeli ich niczym nie nadpisales (i wybrales szybkie formatowanie) na pewno da sie odzyskac. Sam mialem kiedys taki problem, usunalem partycje i zmienilem jej wielkosc (mialem problemy z windowsem XP, ktory nie wykrywal zbyt duzego dysku) i odzyskalem prawie wszystkie dane. Niestety nie pamietam ja dokladnie sie nazywal ten program, ale jakis maly byl (ze 3MB). Poszykaj i wyprobuj, ktorys zadziala. Najlepiej nie instaluj nic na tej partycji (nawet windowsa - zainstaluj go na innej partycji a najlepiej na innym dysku), zeby nie nadpisac danych, bo wtedy nic Ci juz nie pomoze, chyba ze masz znajomych w NASA:)

 

Niewiele pomoglem (nie pamietam nazwy programu), ale jedno jest pewne - da sie i to w domu.

 

edit: Moze to bylo R-Studio? Cos mi sie kojarzy, ze plik exe ma ikonke kola ratunkowego:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie instaluj nic na tej partycji (nawet windowsa - zainstaluj go na innej partycji a najlepiej na innym dysku), zeby nie nadpisac danych, bo wtedy nic Ci juz nie pomoze, chyba ze masz znajomych w NASA:)

dzisaij zrobilem sobie formata i na poczatku usunalem partycje z winda zeby nowa winde instalnac na "świeżej" partycji

Coś mi się wydaje, że on już na tej nowej partycji ma zainstalowanego Windowsa... Chyba, że źle zrozumiałem to co napisał... :huh:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Tak juz mam na tej partycji zainstalowanego windowsa :( Czy jest jescze jakas szansa ??

 

 

Easy Recovery uruchomiłem w trybie okienkowym. Jest jescze jakas inna opcja /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz mam na tej partycji zainstalowanego windowsa :( Czy jest jescze jakas szansa ??

Easy Recovery uruchomiłem w trybie okienkowym. Jest jescze jakas inna opcja /?

No to lipa. Wlasnie sie tego obawailem :( Masz bardzo male szanse na odzysk danych. Musisz przeskanowac dysk kilkoma opcjami w Easy Recovery Pro. Tylko zrob to u kogos innego na innej Windzie!!!!!!! Moze sie cos odzyska chodz szanse sa nikle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy Recovery uruchomiłem w trybie okienkowym. Jest jescze jakas inna opcja /?

Tak, jedyna sluszna, czyli spod dosu. Nigdy nie uzywalem tego progsa spod windy, w ogole tym programem jak i poprzednim, ktory wymienilem oraz innymi narzedziami posluguje sie jedynie w dosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to trzeba jakas dyskietke bootująca zrobic czy jak ??

A googli używałeś ?? Do wszystkich na 4um odpisujesz, żeby używali googli a sam z nich chyba nie umiesz korzystać... A tutaj w naszym rodzimym języku ;)

Btw google nie gryzą [;

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Czytalem juz wczesniej tego samouczka ;] I nic nie wywnioskowałem i dalej nie wiem czy sie robi jakas dyskietke bootujaca czy nie. Dlatego pytam :) Googli uzylem w tej sprawie wczesniej ale nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos slabo czytales:

 

Kategoria Data Recovery posiada również narzędzie, pozwalające utworzyć samostartującą dyskietkę (EmergencyDiskette), która umożliwia przeprowadzenie odzyskiwania danych nawet w sytuacji, kiedy nie możesz uruchomić systemu Windows. Dyskietka ta zawiera wersję EasyRecovery dla DOS, korzystającą z tej samej technologii odzyskiwania danych, co wersja dla Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

I przszukałem przez dyskietke bootowalna i nic :( Czy pozostaje mi juz tylko oddac HDD do firmy Ontrack.pl ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej tak. Zelazna regula przy probie odzyskiwania danych z HDD jest, ze na danej partycji (a najlepiej dysku) nie wykonuje sie zadnych operacji zapisu - a najlepiej zadnych wogole. Wtedy odzyskiwanie ma najwieksze szanse powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

cos czuje, ze bedzie lanie w domu, jak sie mama dowie i zapalci za odzyskiwanie danych :lol2: :lol: :blink: :lol:

mama juz sie dowiedziala :-| :blink: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama juz sie dowiedziala :-| :blink: :?

W OKRESIE 16.07 - 20.08 NIE BEDZIE MNIE !!!

A twórca naszego tematu chyba poszedł zarabiać na odzyskanie danych :wink: :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Nie chłopczyku :) Miałem wyjechac ale termin sie przesunał o tydzien. Wiec nie pi***** i postow zbednych nie pisz :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobna sytuacje. Na dysku byly 2 partycje. Obie przez glupote usunalem i stworzylem nowa, ale NIC na niej nie zapisywalem. Usunalem z dysku te swiezo stworzona partycje. Odpialem go, zainstalowalem na INNYM dysku windows i zainstalowalem PC Inspector File Recovery. Program ten potrafi wyszukiwac na twardzielu dyski logiczne i potrafi odzyskiwac z nich dane. Tylko Ty zrobiles ten blad, ze na dysku z waznymi danymi dokonywales juz operacje zapisu/odczytu. Najgorsze jest to , ze z opisu wynika iz na tym dysku zainstalowany jest windows. W tym przypadku plik stronicowania do tego katalogi w stylu Temp , Temporary internet files dokonuja dziela zniszczenia i w warunkach domowych moze byc niemozliwe odzyskanie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Ja mialem podobna sytuacje. Na dysku byly 2 partycje. Obie przez glupote usunalem i stworzylem nowa, ale NIC na niej nie zapisywalem. Usunalem z dysku te swiezo stworzona partycje. Odpialem go, zainstalowalem na INNYM dysku windows i zainstalowalem PC Inspector File Recovery. Program ten potrafi wyszukiwac na twardzielu dyski logiczne i potrafi odzyskiwac z nich dane. Tylko Ty zrobiles ten blad, ze na dysku z waznymi danymi dokonywales juz operacje zapisu/odczytu. Najgorsze jest to , ze z opisu wynika iz na tym dysku zainstalowany jest windows. W tym przypadku plik stronicowania do tego katalogi w stylu Temp , Temporary internet files dokonuja dziela zniszczenia i w warunkach domowych moze byc niemozliwe odzyskanie danych.

Wiem ze zle zrobilem instalując winde na tej partycji :D ale ze tam byla praca mgr mojej mamy to ja sie dowiedzialem dopiero gdy juz wszystko bylo ladnie instalniete :P przeciez bym nic nie instalowal :P jakbym wiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najpopularniejsza "Awaria" wśród użytkowników kompów, którzy chcą dobrze, a wychodzi tak sobie. Ale jak ktoś się sparzy, to później pamięta o kopii. Przy formacie warto zawsze zgrać pulpit i moje dokumenty z kont wszystkich użytkowników. Żeby potem nie było narzekań i zgrzytania zębami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...