Skocz do zawartości
turzol

Cyber Mirror vs. Prostation

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar w niedługim czasie wymienić obudowę na nową, bo mi stary zasilacz 23oW coś szaleje, a po za tym jest on pionowo zamontowany i grzeje mi proca jak piec... Durak 800@1000 58 C :(

Mam 2 warianty do wyboru:

1. Modecom Cyber Mirror Black - suuuper wygląd, 3 wiatraki, zaślepki na CD, 300W (niewiem jakiej firmy), usb z przodu itp. cena 370zł :((

2. Modecom Prostation - 300W Hunt Key (podobno nieźle trzyma napięcia), 2 wiatraki.funkcjonalna, Usb i audio z przodu - 300zł

 

Nie wiem co wybrać bo ta cena trochę mnie odstrasza a osobiście to ten Cyber Mirror mnie kręci, ale czy nie wiecie czy pracuje głośno z wszystkimi wiatrakami? Chodzi mi o to żebym nie miał w domu tłoczni :D

Co polecacie 9może ktoś z was ma w/w obudowę) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że to nie tylko wina zasilacza.Chyba chłodzenie masz trochu do d..y.U mnie tak samo było ale temperatura procka po dołożeniu 0,1v i przetaktowaniu 1000@1200 sięgała 48 stopni(mam titana).

Ja widzę inne rozwiązania:

1)zmień coolera i popraw przepływ powietrza wewnątrz obudowy(dołoż jeszcze wiatrak wwiewający zimne powietrze z zewnątrz)

2)ponadto możesz zrobić dość prostą rzecz-wywal zasilacz poza obudowę(ja tak wczoraj zrobiłem).To żaden kłopot montujesz w tym miejscu dodatkowo wiatrak i juz masz dobry przepływ powietrza.Myślę że jak zastosujesz 1) i 2) to powinieneś zbić temperaturę przynajmniej do ok.50 stopni.Wywalać tyle kasy na nową obudowę wydaje mi się marnym pomysłem.Ja wczoraj swojego wygrzewałem hot CPU i przy zamkniętej obudowie temp. max sięgneła 41 stopni.I chociaż nie było zbyt ciepło na zewnątrz więc mogę założyć że temperatura będzie max. osiągać 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wywalić za obudowę :?:

Za bardzo nie rozumiem... mam go po prostu wykręcić i co....gdzie on ma być....na podlodze :?: Po za tym zostanie po nim spory otwór....i nie za bardzo wiem jak mam tam zamontować dodatkowy cooler :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wywalić za obudowę  :?: 

Za bardzo nie rozumiem... mam go po prostu wykręcić i co....gdzie on ma być....na podlodze :?:  Po za tym zostanie po nim spory otwór....i nie za bardzo wiem jak mam tam zamontować dodatkowy cooler :?:

To żart czy naprawdę nie rozumiesz 8O ?

Po prostu zasilacz montujesz na obudowie,kable puszczasz "dziurą" w której był zasilacz.Połowę dziury czymś zabudowujesz a w drugiej połowie montujesz wiatrak 80x80,chyba że uda ci się jakimś cudem zmieścić 92x92.I po kłopocie.A jak tego nie zrozumiesz to już nie moja wina-wyjaśniłem to jak dziecku(mój 7 -letni brat by chyb a zrozumiał :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem trocke inaczej stwierdzilem ze niepotrzebuje dodatkowego szumu wiec wykrecilem zasilacz wyborowalem wen dziurki i przykrecilem skubanca z zewnetrznej strony obudowy niby takie nic ale skutecznosc chlodzenia skoczyla o 40% no wiesz wczesniej to tak wygladalo ze zasilacz byl jakies 1.5 2 cm od wiatraka)))) po zrobienu mu mieisca zaczol dmuchac jak szalony az sie zdziwilem mam jeszcze jedna sugestie oslon nieco karte graficzna bo jak taki szaleniec dmucha wprost na nia to ona oden lapie cale cieplo((( jestem wlasnie w traknie sadze ze jakas tekturka wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Modecom Cyber Mirror Black - suuuper wygląd, 3 wiatraki, zaślepki na CD, 300W (niewiem jakiej firmy), usb z przodu itp. cena 370zł :((

2. Modecom Prostation - 300W Hunt Key (podobno nieźle trzyma napięcia), 2 wiatraki.funkcjonalna, Usb i audio z przodu - 300zł

Jest jeszcze fajny Modecom Imperial - podobny do Prostation ale ma regulacje obrotow wentyli. ale nie wiem jaki zasilacz. I tez mam dylemat ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze fajny Modecom Imperial - podobny do Prostation ale ma regulacje obrotow wentyli. ale nie wiem jaki zasilacz. I tez mam dylemat ;p

to jeszcze nie kupiles obudowy 8O - skoro nadal sie zastanawiasz to wez pod uwage Chiefteca - aktualnie jest "duzy" wybor w Action/Mint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyber mirror(czarna) - odjazd. Wykonanie b. dobre, zasilacz tez dobry i cichy - jelsi sie nie myle ma regulowana ilosc obrotow w zaleznosci od temperatury, w kazdym badz razie jak sie raz troche podgrzal(nie wiem czemu ale szczegol) wiatrak ruszyl na pelnych obrotach, od razu uslyszalem, pochodzil tak 20 sekund i spowrotem cichutko bylo. Wlaczyl mi sie tak tylko raz.

Fajne sa wiatraczki z przodu obudowy - one nie wentyluja jej tylko maja za zadanie chlodzic dysk. Niestety wszystkie sa troszke glosnawe (na oko 30 dB), ale bez problemu poszly na 7V.

Praktcznie wyipsalem ci wszystkie wady (jesli mozna to tak nazwac) reszta jest lux, fajnie zrobione zaslepki z przodu obudowy, zebys nie mial pstrokatej obudowy jest przycisk do otwierania CD/DVD na zaslepce. Jest od razu "usmieszek" na dyskietki. Wlacznik i reset sa za fajna szybka.

Moj glos na mirror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymoon a jak jest jak np. ja mam nagrywarę i Cd-ka. To mogę jeden napęd schować w miejscu przeznaczonym na Cd, a co z drugim napędem? Czy mogę go schować za zaślepką? Napisz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wywalić za obudowę  :?: 

Za bardzo nie rozumiem... mam go po prostu wykręcić i co....gdzie on ma być....na podlodze :?:  Po za tym zostanie po nim spory otwór....i nie za bardzo wiem jak mam tam zamontować dodatkowy cooler :?:

Ja w swojej starej obudowie wywaliłem zasilacz wywierciłem dziury i przykręciłem go z tyłu pomalowałem sprayem na czarno i wygląda super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Modecom Cyber Mirror Black - suuuper wygląd, 3 wiatraki, zaślepki na CD, 300W (niewiem jakiej firmy), usb z przodu itp. cena 370zł :((

2. Modecom Prostation - 300W Hunt Key (podobno nieźle trzyma napięcia), 2 wiatraki.funkcjonalna, Usb i audio z przodu - 300zł

Jest jeszcze fajny Modecom Imperial - podobny do Prostation ale ma regulacje obrotow wentyli. ale nie wiem jaki zasilacz. I tez mam dylemat ;p

Ja kupiłem za 310zł w Krakowie ksoztuje 400zł Obudowa jest o niebo lepsza od Prostation zasilacz: wintech 300 wat jak chcesz więcej danych to napiszę. Bierz imperiala albo Mirrora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 310zł w Krakowie ksoztuje 400zł Obudowa jest o niebo lepsza od Prostation zasilacz: wintech 300 wat jak chcesz więcej danych to napiszę. Bierz imperiala albo Mirrora :)

Wintech? Hmmm srednio znana firma ;)) Tutaj raczej Hunt Key brzmi lepiej. A wlasnie jak wyglada z glosnoscia? Tzn czy naprawde dziala te dostosowanie obrotow do temperatury bo juz jednego wyjca mam (Fortron/Source i wentyl 80-tka w srodku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłęm zasilacz z obudowy i temperaturka spadła z 58 na 52  :D  

Teraz tylko musze dać mojemu Durakowi lepszy cooler np. Titana.

No widzisz jednak nowa obudowa nie była potrzebna(przynajmniej na razie).Jak jeszcze tego titanaka sobie zapodasz to może jeszcze ze 2-3 stopnie będziesz miał mniej.Tak prosto i już masz chłodniej w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio tak ale zasilacz teraz mi się gdzieś pląta po podłodze... bo nie mam miejsca na górze obudowy....

Mimo wszystko kupię nową obudowę i najprawdopodobniej Cyber Mirrora, no bo przecież mój zasilacz 230W pomimo iż jeszcze żyje to nic nigdy niewiadomo...........a po za tym czeka mnie kupno nowego proca i MOBO więc nowa obudowa i tak się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymoon a jak jest jak np. ja mam nagrywarę i Cd-ka. To mogę jeden napęd schować w miejscu przeznaczonym na Cd, a co z drugim napędem? Czy mogę go schować za zaślepką? Napisz jak to wygląda.

To postaraj sie u sprzedawcy zeby mial dwie zaslepki z przyciskiem (ja np. wlasnie taka dostalem, ale standardowo chyba jest jedna zaslepka z przyciskiem). Jesli mialbys tylko jedna to troche tracisz - za kazdym razem kiedy chcialbys uzywac cd/nagrywarki musialbys zaslepke wyciagac. Ale wlasnie zrobilem test i chodz naped jest w srodku, to zaslepka bez przycisku wchodzi. Tak czy inaczej, najlepiej jesli mialbys dwie zaslepki z przyciskiem, ew. jak mieszkasz niedaleko mozemy sie wymienic pozniej gdybys nie dostal dwoch z przyciskiem (bylebys mial tez czarna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...a nielepiej kupic np. BIG towera codegena bez zasialcza za 150 (moze mniej jak sie potargujesz w sklepie)zeta , zasialcz 350 hunter key za 200 i popracowac nad obudowa w garazu przez tydzien i miec naprawde QL obudowe? nie ma nikt checi....walki z wiertarka? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...a nielepiej kupic np. BIG towera codegena bez zasialcza za 150  (moze mniej jak sie potargujesz w sklepie)zeta , zasialcz 350 hunter key za 200 i popracowac nad obudowa w garazu przez tydzien i miec naprawde QL obudowe? nie ma nikt checi....walki z wiertarka?  :twisted:

Piszesz o zasilaczu Huntek a sam masz jakis noname syfils w podpisie. HEHE :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...a nielepiej kupic np. BIG towera codegena bez zasialcza za 150  (moze mniej jak sie potargujesz w sklepie)zeta , zasialcz 350 hunter key za 200 i popracowac nad obudowa w garazu przez tydzien i miec naprawde QL obudowe? nie ma nikt checi....walki z wiertarka?  :twisted:

Piszesz o zasilaczu Huntek a sam masz jakis noname syfils w podpisie. HEHE :P :D

To że pisze ze taki byłby lepszy to chyba normalne.Może mu po prostu wtedy brakowało kasy i takiego kupił a ty się do niego przypierd....asz :evil: :evil:

On tylko daje rady a ty już na niego.GRRRR.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tomasir za obrone przed tym ...pajeczkaiem :D racja kasy mAM malo...bardzo malo i naprade mnie nie stac na prawie nic:P a WC zlozylem za 100 zeta wiec wiecie:) dlatego prosze szanowac kasiorke innych bo jak widze co tu ludzie maja na forum to tak se mysle ze wiem skad ta nasza dziura budzetowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tomasir za obrone przed tym ...pajeczkaiem :D racja kasy mAM malo...bardzo malo i naprade mnie nie stac na prawie nic:P a WC zlozylem za 100 zeta wiec wiecie:) dlatego prosze szanowac kasiorke innych bo jak widze co tu ludzie maja na forum to tak se mysle ze wiem skad ta nasza dziura budzetowa :P

A co do te oże tak mało to coś nie chce mi się wierzyć:

Athlon xp1700 do najtańszych nie należy a tym bardziej Gainward,ale to już w sumie nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa....ze WC tak malo :) ekhm...uwaga pompka - 20 zl rurki 5 zeta wentyl 40 zeta chlodnica- za darmo ze smietnika (kawalek starego kaloryfera zeberkowego) a blok mialem z testow (i mam) a reszta to akurat ze 100 zeta bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...