Skocz do zawartości
tEREk-071

Wszystko O Asrock 775twins-hdtv Rev 1/2

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet na XS mobo rakleza wzbudza sensacje ;)

Smarowaleś czymś lepszym chipset? - nie wiadomo co tam jest pod spodem :D To nie przypadkiem procek cie już blokuje?

 

http://img222.imageshack.us/img222/9308/vmem0ob.jpg - nie wiem czy było

edit:

Znalazłem coś ciekawego - zobacz czy jak manualnie ustawisz clocgena, to czasem nie bedziesz miał możliwości sterowania FSB spod windy :>

Dołączona grafika

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosując na tej płycie DDR 2 będzie jeszcze większa możliwość na wyższe FSB? Poprez inne dzielniki dla mem? ( to teoria Wiktora:D)

A nie jest przypadkiem tak, ze na tej plycie taktowania ramu i fsb mozna ustawiac w pelni niezaleznie, tzn nie ma dzielnikow? Wydaje mi sie, ze ktos o tym pisal w jednym z pierwszych postow w tym temacie.

 

ps. Jak ktos wie gdzie mozna dostac (za pieniadze;) ) ta plyte, to niech da znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na XS mobo rakleza wzbudza sensacje ;)

Smarowaleś czymś lepszym chipset? - nie wiadomo co tam jest pod spodem :D

 

 

Znalazłem coś ciekawego - zobacz czy jak manualnie ustawisz clocgena, to czasem nie bedziesz miał możliwości

 

sterowania FSB spod windy :>

 

no przesmaruje:) przy zmianie chlodzenia...

clockgen prawie dziala;)

 

2331202[/snapback]

Czy stosując na tej płycie DDR 2 będzie jeszcze większa możliwość na wyższe FSB? Poprez inne dzielniki dla mem? ( to

 

teoria Wiktora:D)

 

Wg mnie nie... u mnie bez roznicy, czy dzielnik i timingi sa ustawione na auto, czy tez na 200+30 2.5-3-3-6... tak

czy siak plyta bez problemu bootuje na 350+...

 

...

 

CINEBENCH...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta nie ma dzielnikow dla pamieci ;) Znaczy mozna jakies synchro ustawic pamieci-proc ale wtedy wszystko sie kaszani na 805d :)

Przy ustawieniu manualnym np na ddr 667 to pamieci pracuja tak niezaleznie od tego co damy na procu.

 

PS. Jak bardzo prawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viod

Cena ta sama ? przeciez 10 zl drozsze :D

Moje jest full miedz, tutaj alu

natomiast rozmiary robia wrazenie. nie widzialem tego predzej, napewnojest bardzo interesujace rozwiazanie... z Ninja graloby idealnie, bo nie trzebaby wogle wiatraka na to. Wady ? nie widze rozwiazania montazu na haczyki, co aktualnie u mnie jest najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toc jest napisane jak wol ,ze pasuje na NB Intela od 848p oraz wlasnie x200. Co o tych 10 zl to racja 3 lepsze browary w plecy to tragedia :> Do tego na Tr mozna wrzucic wentyl 80mm :D Sam nad nim myslalem bo wlasnie idealnie pasuje do Ninjy jednak powoli przesiadam sie na notka wiec desktop idzie w odstawke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przesmaruje:) przy zmianie chlodzenia...

clockgen prawie dziala ;)

 

http://img233.imageshack.us/img233/5314/cg1zt3.jpg

Wg mnie nie... u mnie bez roznicy, czy dzielnik i timingi sa ustawione na auto, czy tez na 200+30 2.5-3-3-6... tak

czy siak plyta bez problemu bootuje na 350+...

 

...

 

CINEBENCH...

 

a jak sie zachowuje gdy zbootojesz na FSB Większym od 356?

Nie da się tej skali jakoś rozszerzyć? Popróbuj inne PLLe ustawić

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) Lutujesz vmoda na plycie glownej

B) Laczysz odpowiednie pola w podstawce procesora wedlug tego artykulu

http://www.vr-zone.com/print.php?i=3931

C) Kupujesz nowa plyte glowna z regulacja odblokowana w biosie ;)

 

Bez obrazy , ale po twoich pytaniach sugeruje odpowiedz C jako jedyna warta rozwazenia.

 

Sprawdzilem clock gena i na R1.0 zdecydowanie nie dzial tzn. odczytuje zegary prawidlowo ale kiedy probuje zmienic to albo nic sie nie dzieje albo nastepuje zwiecha i potem tylko hard reset.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak ja podkręcę fsb ponad 260 to mi w Prime 95 wyskakuje error podejrzewam że należy zmienić napięcie na procka jak to zrobić ?

Ile razy jeszcze o to zapytasz

NIE MA MOŻLIWOśCI BY NA TEJ PłYCIE ZMIENIAć NAPIęCIE BEZ INGERENCJI W SPRZET.

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak ja podkręcę fsb ponad 260 to mi w Prime 95 wyskakuje error podejrzewam że należy zmienić napięcie na procka jak to zrobić ?

Napisałem Ci już na priv że musisz znaleść Vmoda dla tej płyty i dać go do zrobienia komuś kto ma jakie takie pojęcie o lutowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lame pytanie:

jest sposob na wgranie tego beta biosu spod windy ?

Korca mnie dodatkowe mhz :)

Wymiana pasty na NB narazie dala 5 mhz.... 315x7 dziala pieknie :D

WinFlash

- ja bym nie jednak próbował spod windy wgrywać biosu - zrób to z płytki cd lub dvd w dosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co z tymi v-modami ? MIal byc zaraz opis a tu miesiac minal :D

 

A tak BTW to wydaje mi sie , ze blokady czestotliwosci w tej plycie dzialaja nie do konca poprawnie. Bo przy przetaktowanym procu znaczaco rosnie smiertelnosc wsrod wypalanych plytek dvd (podobny objaw mialem kiedys na kt266 gdzie blokad wogle nie bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius - płytka którą miał [cahe] jest już w moim posiadaniu a ja na niej v moda na pewno nie zrobię , właśnie też mam pytanie w sprawie blokady pci na tej płycie jak ją ustawić żeby przy podkręcaniu proca nic nie przypalić no i najważniejsze czy ona działa ??? czekam na nowy zasilacz i wtedy biorę się za oc na razie testowałem tylko 3,8ghz stabilnie ze względu na słaby zasilacz boje się go puszczać wyżej

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marx2 - poszukaj w internetowych sklepach ( może być ciężko) na allegro tak samo , a ja na razie swojej sztuki nie sprzedaje (kupiłem nową obudowę z dobrym chłodzeniem) a teraz zbieram na pozostałe części , wtedy dopiero zacznę testy tej płyty :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius - ja mam na szczęście R2,0 z najnowszym biosem ale niestety hamuje mnie zasilacz :-( , no i potrzebuje 2gb ramu bo sama karta zintegrowana potrafi zabrać 256mb ramu a do nowszych gier ram się przydaję jak już go zmienię to zobaczymy jak sobie poradzi płytka z oc , jeśli będzie źle to trzeba będzie przesiąść się na coś innego :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukalem caly net ale nowej sie nie kupi, uzywanych tez nie ma (interesuje mnie tylko rev 2.0)

Szkoda, pozostaje chyba czekanie na ten nowy chipset od AMD i liczenie na to ze ASROCK zrobi podobna plyte z AGP/PCIEx i DDR/DDR2.

Gdyby ktos chcial sprzedac, prosze o info na priv (moze byc lacznie z jakims tanim procesorem)

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...