Skocz do zawartości
tEREk-071

Wszystko O Asrock 775twins-hdtv Rev 1/2

Rekomendowane odpowiedzi

inny bios, lepsze oc, obsługa c2duo i praktycznie każdego procka na s775 :-) trzeba jeszcze dodać że przy najnowszym biosie zintegowanej karcie graficznej można -przydzielić nie 128, a 256mb ram maksymalnie

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie. Co sie zmienilo fizycznie na plycie?

Albo inaczej - czego brakowalo pierwszej rewizjii plyty zeby obslugiwac c2duo? Co by sie stalo gdyby wlozyc c2duo do starej plyty? nie zbootuje, czy np zbootoje ale nie bedzie dzialac z pelna wydajnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie wydajnosci? bo przeciez to podstawka decyduje do ktorych pinow co podlaczyc, a specyfikacja podstawki sie nie zmienila

 

Pamietam, ze w innych przypadkach stare plyty np nie potrafily ustawic nizszego napiecia (stare plyty Socket A) wymaganego przez proc albo mialy za niskie FSB i wtedy proc chodzil, ale sie nadmiernie grzal, albo chodzil z niepelna predkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie elektrycznym - po prostu w rev 1 jest układ zasilania vrm10 a c2d wymaga vrm11 który jest dopiero w rev2

 

jak wsadzisz c2d do rev1 po prostu płyta się nie uruchomi

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec widze ze EIST w BIOS jest

ale mam problem ze zintegrowana grafika - sieje jakimis smieciami. Na razie plyty jeszcze nie wkladalem do obudowy, tylko podpinalem na pajaczka - ale obraz jest fatalny. Sa zaklocenia (postrzepienie) na calym obrazie i jeden pionowy pas. Czy mieliscie podobne problemy? Aha, smieci sa juz w BIOS (choc np na ekranie startowym jeszcze nie).

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeśli o grafikę chodzi wszystko jest ok, przed chwilą grałem sobie w Heroes IV :-) , na początku miałem problem bo miałem 3 kolory na filmach ale po wgraniu najnowszych kodeków i sterowników do karty graficznej problem od razu zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetowalem BIOS i grafika "sie naprawila"

mam pytanie o ustawienia dysku SATA - sa dostepne tylko2 opcje AHCI/RAID (domyslnie ustawia sie RAID mimo iz w instrukcji pisza co innego)

Jak proboje puscic naprawiajaca instalke XP to przy podlaczonym dysku w trybie AHCI instalka sie zawiesza (zaraz na poczatku, nawet niebieskie sie nie pokazuje). W trybie RAID (musze podkladac sterowniki z dyskietki) idzie, ale opcja naprawy jest tylko na pierwszym ekranie a potem juz nie. Jak zupelnie odepne dysk, to instalka idzie takze w trybie AHCI tyle ze nie wykrywa dysku ;).

Generalnie chcialbym dzialac w trybie AHCI bo RAID po pierwsze powoduje ze np nie dziala wybor bootowanego urzadzenia F11, po drugie wtedy nie sa wymagane dedykowane sterowniki, po trzecie tylko w tym trybie zainstalowala mi sie Vista (pewnie dlatego ze nie wiem jak jej podlozyc sterowniki a bez tego w trybie RAID nie pojdzie)

Aha, srednio co 4 restart powoduje ze nie wykrywa mi dysku SATA...

 

Mozecie mi napisac swoje doswiadczenia ze stawianiem XP na tej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marx2 - raczej nie można , pozostaje Ci tylko wymiana chłodzenia lub kontroler obrotów wentylatora

 

a co do dysku sata to też miałem problem z instalacją windowsa xp, ale jakoś się z tym uporałem :)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)instalacja przebiega bezproblemowo jesli z dyskietki podlozy sie te drivery, ktore asrock udostepnia u siebie na stronie wlasnie w tym celu.

2)Co do chlodzenia to mysle o freezerze, on ponoc jest bezglosny, ale martwi mnie brak mozliwosci zmiany wentylatora - z zasady nie odkurzam obudowy ale wymieniam wentylatory na nowe po prostu. Czy freezer sam kontroluje sobie predkosc wentylatora?

3)Mam problem dziwny, mianowicie co jakis czas system sie "zatrzymuje" na jakies 10s (zwis) po czym wszystko dziala normalnie. Obciazenie jest niewielkie w tym momencie wiec to chyba nie "throttling".

4)Martwi mnie tragiczna wydajnosc wbudowane karty, miala byc co najmniej taka jak mojej ATI 9000 a jest znacznie gorzej - przycina sie odtwarzanie avi, a co gorsza przycina sie ogladanie TV na Skystar2. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2) Musialbys podmienic wentylator w tym freezerze na cos z kontrolerem zeby dalo sie regulowac. Osobiscie uzywalem Ninjy z fanderem (chociaz nie regulowalem tylko skrecilem na minimum :D ) Albo jakis tani panel zalozyc.

Ad3) Przez rok nie zauwazylem takich objawow a przerabialem tam sporo opcji : ddrI + integra , ddr I + 7600, ddr II + 7600- mialem problem ze zwiechami filmow , ale pomoglo zainstalowanie nowych driverow od nvidii. Wiec moze to od dysku sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zwalajcie winy na dysk sata , sam mam taki dysk w budzie z tą mobo i komp chodzi 24/7 i takich objawów nie ma u mnie problemów ze stabilnością nie ma , a co do grafiki to z przycinaniem i kolorami też miałem problem, ale tak samo jak Michaelius wgrałem nowe sterowniki i problem zniknął.

 

co do instalowaniu dysku sata to trochę mi to zajęło ponieważ nie używam i nie posiadam stacji dyskietek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma ta plyte ode mnie ;) Wiec skoro u mnie chodzila bez takich numerow to cos z nowego sprzetu musi powodowac jakis konflikt. Hmm a moze zamiast sterow asrocka poszukac jakichs referencyjnych ati/uli i realteka.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do grafiki nie z płyty , tylko ati catalyst z netu i będzie ok :)

 

Michaelius wiem że kupił od Ciebie

 

hehe też mam problem z dvd rw bo kupiłem sobie na sata a nie mam stacji dyskietek w kompie :( i nie mogę zainstalować sterowników do sata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tych firmowych do wszystkiego poza dzwiekowka. Dzwiekowy chyba sciagalem z realteka , ale to tylko na krotka jak pozyczylem komus mojego Live'a. Sata nie wrzucalem bo nie mialem.

 

PS. Chociaz windows xp z sp1 albo sp2 powinien sie instalowac bez sterownikow sata jesli raid jest wylaczony. Dyskietka chyba tylko do raidu jest niezbednie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w trybie AHCI (czyli samo SATA) nie szlo bez sterownikow, w trybie RAID to wiadomo. Jest jeszcze tryb combined ale nie wiem jak on dziala

 

Drivery do grafiki mam 8.351.0.0, to sa jednak od ATI. Te od asrocka maja chyba numer 8.19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam następujący problem , jak wyłączę ata combination mode ( limit na sata 1 i ata ) i ustawię tylko sata w trybie ahci to wykrywa mi dvd rw ( liteon sata) ale nie włącza windowsa

 

natomiast gdy odłącze dvd rw, włączę ata combination mode i ustawie botowanie ata na auto to windows włącza się normalnie

 

prędzej miałem dvd rw na ata i niebyło problemów , a teraz zachciało mi się sata i mam problem :mur:

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...