Skocz do zawartości
seboxxl

Programowe Podkręcanie Celerona M

Rekomendowane odpowiedzi

A może dla tego- płyta główna ATI SB-450 typ magistrali Intel GTL+

 

Jaki cloc generator podaje Sys Tool w Twoim przypadku. :D

ICS951413 - na tym mi wyświetla prawidłowe inf. o procku i FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

seboxxl - Musiałeś widocznie coś źle zrobić np. źle zmostkować w gnieździe, ponieważ mój laptop działa już ponad miesiąc z drutmodem i jest ok. Parametry mojego kompa(zobacz niżej) są zbliżone do twojego. Uważam, że jeśli robiłeś wszystko tak jak jest napisane w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202968

to powinno działać na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

seboxxl - Musiałeś widocznie coś źle zrobić np. źle zmostkować w gnieździe, ponieważ mój laptop działa już ponad miesiąc z drutmodem i jest ok. Parametry mojego kompa(zobacz niżej) są zbliżone do twojego. Uważam, że jeśli robiłeś wszystko tak jak jest napisane w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202968

to powinno działać na 100%.

Robiłem to w ten sposób:

http://irisvista.com/tech/laptops/ToshibaL...rclocking_1.htm

korzystałem również z tego topicu: (dotyczy dutmoda na HPku, tylko trza znależć odpow. stronę)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305&st=60

 

No więc połączyłem BSEL(0) z VSS (pin 16 z rzędu C z pinem 16 rzędu B, lub pin 15 i 16 rzędu C- do wyboru do koloru, ja wybrałem 15+16 z rzędu C).

 

 

Skręciłem Tosię, odpaliłem, załączył się, BIOS wszystko lux, menu wyboru sytemów (mam vstę i xp), luksio po prostu, ale jak przychodzi wybrać system i wcisnąć enter to zwis !!!!

[brzydkie określenie na linuksa] Knoppix z live - cd zawieza się po ekranie startowym w którym trzeba wcisnąć enter, Win Xp Setup chwilę po rozpoczęciu ładowania sterowników, Toshiba Recovery DVD podzcas próby załadowania sterów.

 

Co do Twojego laptopa:

dziś właśnie przed chwilą gadałem z kolesiem, który chce podkręcić komputer taki jak Twój (lub b. podobny, nie pamiętam, mogę sprawdzić jak coś). Więc u niego w systool'u nie zależnie od wyboru clockgen'a suwak FSB pozostaje nieaktywny (i żaden inny program FSB nie zmieni też).

U mnie suwak jest aktywny przy wyborze prawidłowego clock'a (przy nieprawidł. też <lol>), podkręcam go do około 116,24 Mhz (Cpu ponad 1856 Mhz), przy większej częst. FSB komp łapie zwisa.

Z tego by wynikało, że mój laptop po prostu nie daje rady z FSB powyżej 116 Mhz, a po drucie ma 133 - wprawdzie się załącza, ale nic nie można zrobić. Może to wina napięcia? Kto wie...

A za to u Ciebie działa z FSB = 133 Mhz, ale programowo nie można nic zmienić.

 

 

Edit:

Sory, myślałem że masz Satellite a100 bo link który mi dałeś jest o podkręcaniu a100, ale widzę że masz LG - w każdym razie prawie na jedno wychodzi, zresztą masz celka 1,5 Ghz, i może

jest tak jak z Pentiumami M - np 755 i 765 już nie idzie podkręcić, a w naszym wypadku C M 380 też już nie idzie podkręcić?

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku według którego robiłeś moda nie widzę dokładnego schematu gniazda procesora z zaznaczonym miejscem zwarcia. Natomiast link nr 2 jest do opisu zrobienia drutmoda dla chipsetu intala i napewno nie zadziała na ati x200 (jest tam opisane). Ja robiłem według tego opisu http://www.overclockers.com/tips1232/ i ludzie wypowiadający się w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202968

też (poczytaj uważnie tam jest gość, który ma też taki sam procek co ty i wszystko działa). Bawiąc się wcześniej przed zrobieniem drutmoda systoolem udało mi sie stabilnie uzyskać FSB 117 MHz i więcej nie bo tak jak pisałeś robił się zwis. 133 MHz musi działać na tym chipsecie beż żadnego problemu, ponieważ w specyfikacji chipa jest obsługa FSB 133 Mhz i więcej. A co do twojego kolegi to niech poszuka w ustawieniach biosu nazwy układu PLL, u mnie gdzieś było napisane. Jeżeli ma tak jak piszesz laptopa LG to niech użyje kalwiszy Ctrl+Alt+F7 żeby wejść do biosu to odkryją się nowe opcje i tam niech poszuka nazwy PLL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku według którego robiłeś moda nie widzę dokładnego schematu gniazda procesora z zaznaczonym miejscem zwarcia. Natomiast link nr 2 jest do opisu zrobienia drutmoda dla chipsetu intala i napewno nie zadziała na ati x200 (jest tam opisane). Ja robiłem według tego opisu http://www.overclockers.com/tips1232/ i ludzie wypowiadający się w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202968

też (poczytaj uważnie tam jest gość, który ma też taki sam procek co ty i wszystko działa). Bawiąc się wcześniej przed zrobieniem drutmoda systoolem udało mi sie stabilnie uzyskać FSB 117 MHz i więcej nie bo tak jak pisałeś robił się zwis. 133 MHz musi działać na tym chipsecie beż żadnego problemu, ponieważ w specyfikacji chipa jest obsługa FSB 133 Mhz i więcej. A co do twojego kolegi to niech poszuka w ustawieniach biosu nazwy układu PLL, u mnie gdzieś było napisane. Jeżeli ma tak jak piszesz laptopa LG to niech użyje kalwiszy Ctrl+Alt+F7 żeby wejść do biosu to odkryją się nowe opcje i tam niech poszuka nazwy PLL.

1) Korzystałem również z tego opisu dot. m40(?) - z tego linku do strony anglojęzycznej który podałeś

2) chipset rzeczywiście musi obługiwać 133 Mhz - sprawdzałem na kilku stronach

3) czytaj uważnie co napisałem

4) te same piny trzeba połączyć na ati i na intelu - jeśli jest inaczej to które według Ciebie mam połączyć u siebie?

5) pozatym chyba napisałem wyraźnie że komp się włącza, tylko nie idzie odpalić niczego z interfejsem graficznym - jeśli bym źle zrobił moda prawdopodobnie wogóle by się nie uruchomił (chociaż nie wiem, bo nie próbowałem tego źle zrobić :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, poprostu procek nie daje rady, tak moze byc. Ja mam inny problem, zrobilem moda na chipsecie Via VN800 i lipa :/ Procek jest nadal wykrywany jako fsb 400MHz, chipset na 100% obsluguje 533MHz. Moze jakies pomysly? Doodam, ze programowo cienko idzie - brak blokady PCI/AGP :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, poprostu procek nie daje rady, tak moze byc. Ja mam inny problem, zrobilem moda na chipsecie Via VN800 i lipa :/ Procek jest nadal wykrywany jako fsb 400MHz, chipset na 100% obsluguje 533MHz. Moze jakies pomysly? Doodam, ze programowo cienko idzie - brak blokady PCI/AGP :/

Sory, może to głupie pytanie (ja pewnie bym się wkurzył), ale czy na 100% drucik nie za cięki i dobrze włożony i dociśnięty?

 

P.S.: Jaki to lapek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co to za jeden ten Twój FS V2030 :lol:

Szczerze mówiąc jeszcze nigdzie nie spotkałem kogoś kto zrobił druta na takim chipsecie, zresztą o tym chipsecie słyszałem najwyżej 2 razy :D

Za to widziałem na forum post, w którym gość ma ATI R x200M, i ten mod podobnie jak u Ciebie nie przyniósł ŻADNYCH efektów. Jakiś ch** odpisał mu, że tego moda można zrobić tylko na Intelu, i o mało się nie polałem ze śmiechu :D:D:D

To by było chyba na tyle.

 

P.S.: A jak sobie radzi systool u Ciebie? (widziałem że brak blokady PCI/AGP, ale może jednak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie :/ Max to 110MHz, potrzebuje moda na FSB 533! Moze jeszcze dzis zawalcze!

 

Wlasnie zrobilem po raz 3 pin moda na 533 fsb, nic z tego :/ Procesor nadal pracuje na fsb 400 :( Nie wiem dlaczego, moze PLL nie obsluguje 133MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie :/ Max to 110MHz, potrzebuje moda na FSB 533! Moze jeszcze dzis zawalcze!

 

Wlasnie zrobilem po raz 3 pin moda na 533 fsb, nic z tego :/ Procesor nadal pracuje na fsb 400 :( Nie wiem dlaczego, moze PLL nie obsluguje 133MHz?

Spróbuj podłączyć BSEL(0) do innego VSS. Może akurat ten do którego podłączyłeś jest nieaktywny, nie wiem w prawdzie czy to możliwe ale nie mam innych pomysłów.

 

EDIT:

 

A może chipset jest tak zrobiony że nie można w ten sposób wymusić 133MHz FSB, tylko trzeba np. zamontować Pentium M który standardowo pracuje na FSB 133 MHz?? Po za tym to na 100 % nie widziałem nikogo kto zrobił tego moda na tym chipsecie :D

 

EDIT 2:

 

1) Chyba przeoczyliśmy najważniejszą rzecz: zainstaluj CPU - Z i sprawdź czy wszystkie Twoje pamięci RAM obługują 266 MHz.

2) Jaki masz clockgenerator??

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Pamiatki mam Samsunga DDR2 533MHz wiec one nie powinny stanowic problemu. Clockgenerator to chyba ICS952607 bo SysToolem na takim moge spokojnie podkrecac, wszystko pokazuje prawidlowo. Z BSELem to moze i zrobie inaczej, podlacze zamiast C 15-16, C 16 z B 16, a noz pomoze! Wiem, ze jestem chyba pierwszy, nikt nie chcial mi wczesniej odpowiedziec czy na tym Chipsecie bedzie chodzilo wiec zrobilem sam :)

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyciągnąć najnowszym systoolem fsb 133,27 MHz, zegar procka 2132 MHz.

Na razie komp pracuje stabilnie, będę jeszcze podkręcał i opiszę rezultaty.

 

EDIT:

Po restarcie znowu zwis jak przekrocze 116 Mhz. Nie wiem czemu wtedy się udało... :/

No nic, będę dalej kombinował a jak znajdę sposób żeby to powtórzyć to od razu napiszę.

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozumiem ze jak mam celeryne M (z serii 4XX) 1,4 Ghz FSB 133 (266)

 

to tym sys toolem tez da rade podkrecic? wiem ze to zalezy od PLL... plytka jest na ati rs400 i nie wiem czy da rade?

 

tez jest xpress 200 integra wiec to chyba to samo? ;] 1,4 to ciut malo i chcialbym podjechac z FSB do tak powiedzmy 166 :>

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozumiem ze jak mam celeryne M (z serii 4XX) 1,4 Ghz FSB 133 (266)

 

to tym sys toolem tez da rade podkrecic? wiem ze to zalezy od PLL... plytka jest na ati rs400 i nie wiem czy da rade?

 

tez jest xpress 200 integra wiec to chyba to samo? ;] 1,4 to ciut malo i chcialbym podjechac z FSB do tak powiedzmy 166 :>

no to próbuj i pisz :P

Clock Gen może ten sam będzie.

Ale próbuj zmieniać FSB co 1 MHz, i 166 MHz to wogóle nie masz szans wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FSB 166 w tej chwili i wszystko chodzi ok :D mysle ze spokojnie 2 Ghz wyciagne z procka... testuje go chwilowo SP2004. :) z 1466 mam 1833 Mhz.. 25% overclock :) 56 stopmi na cpu po 2 minutach 100% obciazenia...

on standardowo chodzi na fsb 133 MHz prawda??

I w systoolu się nie zawiesił jak zapodałeś 166 MHz??

Spróbuj kilka razy to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapodalem i chodzi tak caly czas.. widocznie Moj procek ma wiekszy zapas mocy albo chipset lepszy... mam acera 2451 travelmate :) ram chodzi caly czas na 266 (533 DDRII) asynchronicznie.... zobacz czy u Ciebie jest PCI express/PCI zablokowane... bo jak nie to dysk mozesz popsuc. Ja mam caly czas pci-e 100 pci 33... takze spoko. Albo sprobuj dac u siebie od razu 166 / 167 bo wtedy sie zablokuje moze PCI samo.... sa tak ustawione blokady na niektorych chipsetach... 100/133/166/200. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapodalem i chodzi tak caly czas.. widocznie Moj procek ma wiekszy zapas mocy albo chipset lepszy... mam acera 2451 travelmate :) ram chodzi caly czas na 266 (533 DDRII) asynchronicznie.... zobacz czy u Ciebie jest PCI express/PCI zablokowane... bo jak nie to dysk mozesz popsuc. Ja mam caly czas pci-e 100 pci 33... takze spoko. Albo sprobuj dac u siebie od razu 166 / 167 bo wtedy sie zablokuje moze PCI samo.... sa tak ustawione blokady na niektorych chipsetach... 100/133/166/200. Pozdrawiam.

u mnie są od razu poblokowane.

a 166 to by było samobójstwo przy moim procku.

 

EDIT:

 

Możesz mi powiedzieć jakie "Memory Ratio" wyświetla Ci systool przy FSB 133 MHz, 166 MHz i jakiejś pośredniej wartości, np 152 MHz i czy przy tej pośredniej Ci się zwiesza??

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 133 mam 1:2 czyli pamieci chodza 266/533 DDR II

 

jak jade w gore to sie robi CPU/6...

 

od 158 fsb mam 3:5....

 

od 162 cpu/7... :]

 

przy 175 robi sie 2:3..

 

nie probowalem 175 wlaczycv jeszcze bo to daje 1932 mhz na cpu... na 166 fsb dziala i stabilny po tesxtach... daje 1833 Mhz :) z 1466 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...