Skocz do zawartości
romek

Pomóżmy Łukaszowi Walczyć Z Chorobą !

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o pomoc, jako zdesperowany ojciec ciężko chorego dwudziestoletniego Łukasza. Mój syn choruje na bardzo rzadki nowotwór o nazwie "Osteosarcoma Chondroblasticum Maxillae Sin", którego przypadków na całym świecie jest zaledwie kilkanaście.

 

Dołączona grafika

Przeszedł w Polsce zabieg operacyjny – resekcję szczęki z dnem oczodołu, ponadto leczony był chemią. Niestety nowotwór wznowił się. Obecnie Łukasz diagnozowany jest w klinice Houston. Lekarze walcząc o życie muszą usunąć oko i część twarzy, dokonać niezbędnej rekonstrukcji plastycznej dając niemalże 100% możliwości wyleczenia. Wykonane specjalistycznych badań i diagnozy pochłonęły ok. 14 000 $, a koszta samej operacji szacowane są na ok. 200 000 $.

Możliwy termin operacji przy zebraniu całej kwoty to 1 sierpień 2006.

 

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY

MILLENIUM SA Nr Konta: 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273

z dopiskiem „Operacja i rehabilitacja Łukasza Osica

 

Dlatego też nie widząc innej możliwości na zdobycie tej nie wyobrażalnej dla mnie kwoty błagam Państwa o pomoc. Proszę nie bądźcie obojętni i wesprzyjcie nas choćby symboliczną złotówką. Mówi się, że ludzkie życie jest bezcenne, tymczasem mnie ono utwierdziło, iż tak nie jest – życie mojego syna ma wartość i wymiar materialny, a ja nie jestem w stanie kupić mu go.

Chcąc jak najlepiej wyrazić moje uczucia zacytuję słowa: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą", a w moim przypadku one brzmią: "Śpieszmy się ratować Łukasza bo może od nas odejść”.

 

Dołączona grafika

Zgodnie z ustawą z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity Dz.U. Nr. 54 z 2000 r. poz. 654 z późniejszymi zmianami) darowizny przeznaczone na cele wymienione w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie zmniejszają podstawę opodatkowania zgodnie z treścią art. 18 ust.1 pkt 1 wyżej wskazanej ustawy – dokonanie darowizny na rzecz fundacji pozwala darczyńcy na odliczenie do 10 % osiągniętego dochodu w stosunku rocznym. Jednocześnie w myśl treści art. 26 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz.U. Nr 14 z 2000 r. poz. 176 z późniejszymi zmianami), osoba fizyczna jako darczyńca dokonujący darowizny na rzecz fundacji może odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym.

 

 

 

-------------------------------------

Od Naczelnego:

Znam Łukasza od prawie 6 lat, razem uczęszczaliśmy do jednej szkoły. Młodszy ode mnie lecz zawsze jak z nim rozmawiałem to twierdziłem, że człowiek zajdzie wysoko z takim podejściem do życia. Zawsze można było go zobaczyć uśmiechniętego i zawsze pomógł potrzebującemu.

Jak dowiedziałem się od znajomych trzy dni temu, że mój stary przyjaciel jest w takiej potrzebie, uruchomiłem wszystkie swoje kontakty i staram się zebrać z całą redakcją pieniądze dla Łukasza. Każdy grosz jest ważny przy takiej operacji więc proszę w imieniu Łukasza, jego rodziców i całej redakcji PurePC.pl o wpłaty na wyżej podane konto bo uratować człowiekowi życię nawet małą kwotą to nie lada poświęcenie, za które z góry dziękuje.

 

Rafał "Romek" Romański

Redaktor Naczelny PurePC.pl

-------------------------------------

 

Łukasz jeszcze kilka miesięcy temu:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure:

Ehh, co jest... pamietam Lukasza z liceum, Bryła rocznik'85, klasa rownolegla, ale wtedy bylo ok.

Nie wiem co myslec, jak ktos ma jakies info prosze na priv.

Ja też go pamiętam, że było normalnie. Bryła oczywiście bo jakby inaczej. Zdjęcia dodatkowe to z plaży w tamtym roku, gdzie było wszystko dobrze, lecz już kilka miesięcy później choroba go zaatakowała i wynik tego jest jeden. Grozi mu śmierć jeśli nie uda się nam zebrać pieniędzy dla niego na operację. A nie chcę stracić kolejnego przyjaciela i pochować go. Tak łatwo nie dam za wygraną.

 

Proszę wszystkich, nawet kilka złotych się przyda a odmawiając sobie nawet tego jednego piwa czy Big Mac'a możecie pomóc innej osobie i dać jej drugie życie.

 

Zastanówcie się czy nie warto.

 

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z Olgą, dziewczyną Łukasza i Ilonką, bardzo dobrą przyjaciółką i prosiły o zamieszczenie tej informacji:

Na początku bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i pozdrowienia. To dla Nas najbliższych Łukasza bardzo ważne.

Informacje o nadchodzącej zewsząd pomocy są bardzo krzepiące. Jednak nasza radość cały czas jest przyćmiewana informacjami, które napływają do Nas na bieżąco. Dotyczą one stanu zdrowia Łukasza.

 

Prawda jest okrutna i nie da się ukryć, że bez pieniędzy klinika w USA nie podejmie się tej operacji ponieważ przypadek Łukasza jest jednym z ok. 30 na świecie.

Guz niestety z dnia na dzień powiększa się i jeśli operacja nie odbędzie się 1 sierpnia to nie odbędzie się wcale, guz dostanie się w końcu do mózgu a wtedy będzie już za późno...

Za okazaną pomoc i zrozumienie dziękują dziewczyna Łukasza - Olga, oraz jego przyjaciółka-Ilona

Liczymy na dalszą pomoc

Ja mogę tylko powiedzieć jedno. Bardzo, ale to bardzo miło mnie zaskoczyły portale w sieci. W ciągu kilku godzin Łukasz i cała zbiórka pieniędzy na jego operacje znalazły się na stronach głównych większości portali Polskich i na kilku zagranicznych. Oczywiście kilka zrezygnowało z zamieszczenia lecz cóż nie wszyscy mają serce pomagać innym, nawet w potrzebie.

 

Ostateczny termin jaki nam dano to 25 lipca czyli za tydzień we wtorek jest ostatni dzień w jakim można przesyłać pieniądze.

 

Potrzeba jeszcze 150 000 dolarów co jest i tak sumą niebotyczną więc proszę o przesyłanie nawet małych kwot bo może dzięki temu uda się nam uzbierać taką ilość pieniędzy.

 

Przypomne jeszcze raz numer konta:

 

Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY

MILLENIUM SA Nr Konta: 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273

z dopiskiem „Operacja i rehabilitacja Łukasza Osica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś wybiorę wpłacić. Chłopakowi należy się pomoc.

 

EDIT: już wpłacone. Mam nadzieję, że uda się uzbierać odpowiednią sumę.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja tez wplacam

ludzie wystarczy ze 450tys osob da po 1zl!!! nie bądźcie obojętni!!! moze jutro Ty też będziesz potrzebował pomocy...?? (oby nie)

ja wiary nie trace i mam nadzieje ze sie uzbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dolozylem mala cegielke od siebie. Osobiscie nikogo z mojego otoczenia taka tragedia nie spotkala, ale roznie to w zyciu bywa, nie da sie wszystkiego zaplanowac, czasem staja nam na drodze rozne przeszkody. Z cala pewnosci Lukasz ma wspanialych kologow o czym swiadczy postawa Romka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano przed robota pojde do banku, wyslalem linka do znajomych z gg, mam nadzieje ze sie uda uzbierac..

 

A gdyby sie usmiechnac do ksiedzy z Jego osiedla/miasta?

Edytowane przez XwA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozesłałem informacje do wszystkich od siebie z biura, 40 osób dość "dobrodusznych", z prosbą aby przekazali to dalej.

Sam jutro wpłacę ile będe mógł.

 

Btw: postaram sie aby dostali to również pracownicy kilku ministerst, ale nie obiecuje że mi sie to uda.

 

EIDT://

Nie wiem czy cos z tego bedzie, ale jeszcze dzisiaj ta informacje dostana ludzie z Gazety Wyborczej i Radia Bis. Mam nadzieje że coś wyjdzie, bo czesto z nami wspolpracowali i moze pomoga (czytaj jakis szybki artykul, albo informacja na glownej stronie portalu).

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpłaciłem pieniążki. Liczę gorąco, że uda się zebrać choć większość sumy i szpital zgodzi się na resztę spłaty w późniejszym terminie. 150 000 $ strasznie ciężko uzbierać będzie. Byleby tylko zrobili operację.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przelałem ile mogłem.

 

Btw:

Jutro rano będe wiedzial jak wyglada sprawa z mediami, tzn które sie tym zainteresuja.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzcie że nie jesteście sami!

Do akcji dołącza się także portal www.zoologia.webd.pl.

Wiadomość o akcji wraz z linkiem do tego tematu została wysłana do 302 użytkowników.

Chociaż nigdy chłopaka nie widziałem, to pomagać trzeba.

 

Jesteśmy dobrej myśli.

 

Pozdrawiam.

Rubid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...