Skocz do zawartości
sender28

Jaki Program Do Obróbki .wmv ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nagrywam sobie serial z TV i chcę później przerobić plik (.wmv) na .avi(XviD).

Nie wiem jakim programem mam to zorbic. Mój PowerDirector nie importuje tych formatów plików. A musze miec program podobny do PowerDirectora bo chcę powicinać reklamy i zbędne fragmenty. Mogę to zrobic w Movie Maker i zapisać do avi-dv a potem i tak musze przerobić to na avi(Xvid) <----- do tego mam juz program. A nie uśmiecha mi sie tak za kazdym razem robic. Jedyne co znalazlem to Pinnacle Studio 10 . Czyta wmv, moge powywalać zbędne rzeczy i zapisuje Xvidem. Tylko jest płatny.. :cry: Moze jest jakaś alternatywa zeby to wmv za jednym razem obrobić i zapisac do Xvida?? Pytam bo nie znam sie za bardzo na tych programach. Z góry dzięki za jakies podpowiedzi. :lol:

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virtualdub, virtualdubmod - ktorys powinien pomoc.

 

RAD Video Tools tez powinny dac rade.

 

Innych konwerterow WMV -> AVI jest pewnie w necie od metra, wystarczy pogooglac.

Tylko raczej nie pozwalają na wycinanie fragmentów. <_< Ok popatrze sobie. :)

 

VirtualDubMod nie otwiera wmv chyba ze jest jakaś wtyczka. ?

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej nie pozwalają na wycinanie fragmentów. <_< Ok popatrze sobie. :)

 

VirtualDubMod nie otwiera wmv chyba ze jest jakaś wtyczka. ?

Jak zainstalujesz AviSynth to będzie się dało obrabiać w Virtual Dubie pliki wmv oraz rmvb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej nie pozwalają na wycinanie fragmentów. <_<

A sorry, umknelo mi to o wycinaniu reklam, myslalem ze chodzi o prosta konwersje.

 

W tym momencie pozostaje mi rzucic standardowym "bylo, szukaj" - tematow o programach do obrobki wideo bylo w tym dziale naprawde sporo i raczej nie trzeba bedzie siegac dalej niz na druga strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtualdub nie pozwala na wycinanie fragmentów ?? Pierwszy słyszę.

To jak wyciąć virtualdub'em ? Bo nigdy tego nie robilem. A przegladalem opcje. I mam to AviSynth ale nie bardzo kapuje jak mam to właczyc. :? kopiowałem do folderu z pluginami ale cos mi nie wychodzi. Więc prosze zeby mnie oświecic. Dzieki

 

Już wiem jak sie wycina. Ale dalej nie wiem jak .wmv załadowac do programu ? Tylko to mnie trzyma w miejscu. Jak on moze nie obsługiwać standardowo wmv...

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić skrypt w notatniku i zapisać go w formacie .avs. Potem tylko w VirtualDubie wybierasz File-> Open Video File i wybierasz wcześniej stworzony skrypt, który powinien wyglądać tak:

 

LoadPlugin("C:\AviSynth 2.5\plugins\DirectShowSource.dll")

DirectShowSource("C:\film.wmv", fps=25)

 

W pierwszym wierszu podajesz scieżkę dostępu do pluginu DirectShowSource(znajduje się w foldrze gdzie został zainstalowany AviSynth), a w drugim do filmu który chcesz obrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić skrypt w notatniku i zapisać go w formacie .avs. Potem tylko w VirtualDubie wybierasz File-> Open Video File i wybierasz wcześniej stworzony skrypt, który powinien wyglądać tak:

 

LoadPlugin("C:\AviSynth 2.5\plugins\DirectShowSource.dll")

DirectShowSource("C:\film.wmv", fps=25)

 

W pierwszym wierszu podajesz scieżkę dostępu do pluginu DirectShowSource(znajduje się w foldrze gdzie został zainstalowany AviSynth), a w drugim do filmu który chcesz obrabiać.

Wielkie dzięki. Juz działa. Przynajmniej jedna osoba zechciała powiedzieć. :D Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ponieważ też szukam programu który pozwoli na bezstratne wycinanie fragmentów filmu w formacie WMV. Niestety VirtualDub choć można przekonać do otwierania takich plików to nie potrafi ich zapisywać, czyli wymaga zmiany formatu, która to czynność zawsze wiąże się z stratą jakości.

 

Najlepiej by było gdyby program był podobny w obsłudze do VD którego bardzo lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...