Skocz do zawartości
glo

Alphacool Nexxxos Xp

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1509

 

Dołączona grafika

 

Witam

 

Czy na forum znajdują się użytkownicy tego bloczku ?

 

Cena 159zł dość rozsądna , bloczek podobno bardzo wydajny (klasyczna kratka pinów).

 

Prosiłbym o wypowiedzi posiadaczy. Do bloczku pompka atman305 inline.

 

ps. Wacham się między nim a bloczkiem x3n z x4pro. Bloki typu homemade mnie nie interesuja, ze względu na brak gwarancji w razie ewentualnego wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w razie wycieku??

Jakiego wycieku, człowieku. Skręcasz blok z oringiem, nie ma bata. A jesli cos wycieknie to jedynie dlatego ze sie do niego dobrałes i niedokręciłes.

 

Bierz X3N.

 

EDIT: Jest subfor "Co KUPIC?"

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w razie wycieku. Już nie raz słyszałem ze komuś się Misiowy Cube albo Prison Kynka rozszczelnił i był problem.

Doceniam Polski homemade ale wpadki się zdarzają a jeśli spowoduje to uszkodzenie mojego sprzętu to wątpie aby wzieli oni odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

MCS ani Alphacool tez ci nie wezmie odpowiedzialnosci.

Blok od Misia moze sie rozszczenic bo ma element lutowany. Ale w sumie cyna "sama" nie pusci. Chyba ze bedziesz tym blokiem pasywnie chłodził procka przy stałej temp 120*C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał przedmówca, Załóżmy, że kupisz taki bloczek(który IMO i tak jest słabo przemyślany) i będziesz mieć wyciek w wyniku czego stracisz procka, grafikę i mobo. Powiedz - co wtedy zrobisz? Napiszesz maila do Alphacool z zażaleniem? Oleją Cię i tyle. Kup albo X3N jeśli nie chcesz homemade albo bierz porządną konstrukcję pinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Puma z takim podejsciem to każdy poprostu może mi wcisnąć bloczek a w przypadku problemu to fuck off i radź sobie sam.

 

co do Alphacool ma taką samą konstrukcje pinową jak prison tylko mniej a gęściej ułożone. a jeśli płace to też za jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się mylę, ale IMO kanały w tym bloku są za cienkie a piny a grube. Fajnym rozwiązaniem jest sprayer, natomiast sam spód jest wg mnie lepszy w Prisonie Pro(sprawia mniejsze opory przepływu i ciecz może płynąć tylko przez piny, a nie tak jak w tym bloczku poza nimi po bokach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wydajnosc licha, sam sie przekonałem. X3N, Prison PRO V2, Cube PRO slim. Moze samhain pusci cos ciekawego niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla świętego spokoju interesują mnie tylko firmowe bloczki.

 

Doszukałem się jednego testu gdzie ten alphacool jest prawie na równi ze Stormem G4 ale testowany był na AXP 1700+ :]

 

W takim razie na dzień dzisiejszy jedyną sensownym wyborem będzie X3N za promocyjne 99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Właśnie dla świętego spokoju interesują mnie tylko firmowe bloczki.

 

Doszukałem się jednego testu gdzie ten alphacool jest prawie na równi ze Stormem G4 ale testowany był na AXP 1700+ :]

 

W takim razie na dzień dzisiejszy jedyną sensownym wyborem będzie X3N za promocyjne 99zł

Wiemy co to prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos w przypadku wycieku w bloku maze4 DD stanal na wysokosci zadania, podobnie jak mate jak sie nukleon rozszczelnil. po to sie kupuje bloki firmowe, dla swietego spokoju.

Rozumiem że wymienił Ci cały sprzęt jeśli został zalany w wyniku rozszczelnienia bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='19 lip 2006, 21:42' post='2234707']

Rozumiem że wymienił Ci cały sprzęt jeśli został zalany w wyniku rozszczelnienia bloku?

 

nie mi. poszukaj na forum, bo to bylo juz jakis czas temu. sa to jednostkowe przypadki, ale osobiscie nie chcialbym byc taka jednostka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Właśnie dla świętego spokoju interesują mnie tylko firmowe bloczki.

 

Doszukałem się jednego testu gdzie ten alphacool jest prawie na równi ze Stormem G4 ale testowany był na AXP 1700+ :]

 

W takim razie na dzień dzisiejszy jedyną sensownym wyborem będzie X3N za promocyjne 99zł

 

 

Myślę że nie doceniasz bloczków nie-firmowych.... jak by to powiedzieć.... jeszcze żaden sprzedany bloczek nie ciekł, sprzedałem kupę tego i jakoś brak tych bloczków na rynku wtórnym.... a np. bloczki firmowe (bo ich jest więcej) się pojawiają... tak samo z bloczkami od miśka... a jak ktoś jest zadowolony z produkutu to poprostu go nie sprzedaje ;)

 

 

 

Acha - ten alphacool to straszny flowkiller - jak byś poczytał byś wiedział... do Storma zbliża się przy małych przepływach jedynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczki firmowe (bo ich jest więcej) się pojawiają... tak samo z bloczkami od miśka... a jak ktoś jest zadowolony z produkutu to poprostu go nie sprzedaje ;)

Trochę przesadzasz z kryptoreklamą.

 

A co do bloków to sprawa jest aka, że jak się upiera przy kupnie tego Aphacoola to niech kupi, bo jak widać sprawa awaryjności leży po stronie umiejętnego obchodzenia się z bloczkiem, producenta i pechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek z całym szacunkiem ale informacji o rozszczelnieniu się twojego prisona było już kilka. a jak to się mówi strzeżonego Pan Bóg strzeże.

 

X3Na kupowałbym od ręki, niestety nie posiada on montażu pod 775 , chociaż myśle do czasu upowszechnienia sie intelowych Core2 coś się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Kyniek z całym szacunkiem ale informacji o rozszczelnieniu się twojego prisona było już kilka. a jak to się mówi strzeżonego Pan Bóg strzeże.

 

X3Na kupowałbym od ręki, niestety nie posiada on montażu pod 775 , chociaż myśle do czasu upowszechnienia sie intelowych Core2 coś się zmieni

 

Myślę że poprostu bzdury piszesz - pomyliło ci się zapewne z blokami miśka które były niedokładnie zlutowane i dlatego ciekły - jeśli tak jest to poprostu podaj linka - wiem że nie podasz bo poprostu nie było takich sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glo

 

Wcale ci się nie dziwię.

Kupno bloczka nie jest sprawą prostą.

X4pro nie ma bloku w sprzedaży. Kupowałem u nich blok XG1 bo w informacji podali, że pasują na wszystkie karty GT6xx. Blok jest OK ale musiałem się pożegnać z 6600GT bo ten blok nie pasuje.

Blok na 939 próbowałem zamówić u termita. Też nie ma żadnych bloków.

Normalnie droga przez mękę.

Zostaje misiu.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

 

Kumplowi w bloczku Prison V2 trzasnal top zalewajac p5wd2 i 6600GT - mobo dead, z grafa tez najlepiej nie jest. Nic nie bylo robione na sile, ani kombinowanie, bo byl wtedy na drugim koncu polski.

 

Nie gadaj tu o takiej super jakosci :D

 

Moge ci na priv dac link do profilu

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

@Kyniek

 

Kumplowi w bloczku Prison V2 trzasnal top zalewajac p5wd2 i 6600GT - mobo dead, z grafa tez najlepiej nie jest. Nic nie bylo robione na sile, ani kombinowanie, bo byl wtedy na drugim koncu polski.

 

Nie gadaj tu o takiej super jakosci :D

 

Moge ci na priv dac link do profilu

 

zapodaj tego linka - nadal mi nic nie wiadomo - skręcone bloki u mnie leżą po parę tygodni i ani razu nie pękł (Jak by to była wada produkcyjna to by już u mnie pękały - wszak je na parapecie na słońcu trzymam by mi miedź nie śniedziała - jak by sam miał trzasnąć to już dawno u mnie by to zrobił) więc również trudno jest mi uwierzyć że nic na siłę nie było robione....

 

 

@glo

 

Wcale ci się nie dziwię.

Kupno bloczka nie jest sprawą prostą.

X4pro nie ma bloku w sprzedaży. Kupowałem u nich blok XG1 bo w informacji podali, że pasują na wszystkie karty GT6xx. Blok jest OK ale musiałem się pożegnać z 6600GT bo ten blok nie pasuje.

Blok na 939 próbowałem zamówić u termita. Też nie ma żadnych bloków.

Normalnie droga przez mękę.

Zostaje misiu.

Tu są udokumentowane przypadki cieknącego bloczku :

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1950

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1830

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1710

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1680

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1650

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=83663&st=1620

 

 

żeby nie było że tylko mi się wpadka zdarzyła - i to napewno nie przez wadę produkcyjną bo by blok już u mnie trzasnął, do mnie żaden bloczek nie wrócił w celu naprawy - przecież oczywiste że bym to zrobił ;)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

 

Kumplowi w bloczku Prison V2 trzasnal top zalewajac p5wd2 i 6600GT - mobo dead, z grafa tez najlepiej nie jest. Nic nie bylo robione na sile, ani kombinowanie, bo byl wtedy na drugim koncu polski.

 

Nie gadaj tu o takiej super jakosci :D

 

Moge ci na priv dac link do profilu

Hmmm, ja sam mam prisona V2 pro, od kyńka (jestem zadowolony, a co! ;) ), i dziwie się jak mógł pęknąć top, przecież jest zrobiony chyba z centymetrowej pleksy :blink:, a o przecieku też imo nie ma mowy, blok składa się z trzech elementów (nie licząc śrub) - top, spód i o-ring, trudno żeby coś w takiej konstrukcji pociekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

 

Kumplowi w bloczku Prison V2 trzasnal top zalewajac p5wd2 i 6600GT - mobo dead, z grafa tez najlepiej nie jest. Nic nie bylo robione na sile, ani kombinowanie, bo byl wtedy na drugim koncu polski.

 

Nie gadaj tu o takiej super jakosci :D

 

Moge ci na priv dac link do profilu

denaturatem go zalewał, czy co O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem X3N'a w cooling.pl, maja jeszcze kilka sztuk.

będzie on chyba jednak wydajniejszy od alphacool'a

 

ps. Nierozumiem Kynka, zamiast wyjaśniać sprawy cieknących prisonów zaczał on atakować bloczki Misia :\

Edytowane przez glo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Nierozumiem Kynka, zamiast wyjaśniać sprawy cieknących prisonów zaczał on atakować bloczki Misia :\

Popieram ... myslałem ze Kyniek juz zmadrzal po ostatniej aferze ale widac stara śpiewka powraca.

Takie zachowanie to są po prostu ciosy ponizej pasa, w dodatku nie na poziomie dorosłego człowieka.

Brak mi słów Kyniek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Znalazlem X3N'a w cooling.pl, maja jeszcze kilka sztuk.

będzie on chyba jednak wydajniejszy od alphacool'a

 

ps. Nierozumiem Kynka, zamiast wyjaśniać sprawy cieknących prisonów zaczał on atakować bloczki Misia :\

 

Jak by to powiedzieć.... żaden z kupujących nie przysłał mi bloczka w celu wymiany popękanego topu. Po drugie - Nadal nie odezwała się osoba której ponoć popekał top - też jestem ciekawy dlaczego i bardzo chętnie bym go osobiście obejrzał gdyby dana osoba zechciała go odesłać. A może bloczek poprostu upadł i popękał? Może uzytkownik uznał że trzeba bardziej wkręcić króćce i używał do tego klucz hydraulicznego? dopóki osobiście nie obejrzę peknietego topu to nie wyjasnie dlaczego pękł i tyle!

 

 

Nie rozumiem zresztą czemu robić wielką aferę z powodu domniemanego wycieku i do tego najprawdopodobniej nie z winy wadliwości materiału ani złego procesu technologicznego.... przykładu cieknących bloków podałem byście zobaczyli że takie rzeczy się zdarzają i nie ma co robić afery

 

 

Popieram ... myslałem ze Kyniek juz zmadrzal po ostatniej aferze ale widac stara śpiewka powraca.

Takie zachowanie to są po prostu ciosy ponizej pasa, w dodatku nie na poziomie dorosłego człowieka.

Brak mi słów Kyniek.

 

Nie wiem czy zauważyłeś jaka się z powodu tej niepotwierdzonej wiadomości zrobiła afera - byś zauważył nieproporcjonalność afery do zdarzenia podałem linki by pokazać że takie rzeczy się zdarzają - jak widać nie zauważyłeś intencji więc wyjaśniam łopatologicznie

 

 

dla uścislenia - osobiście mi się kiedyś zdarzyło że kompa sobie zalałem przez Uriela z CFD - bo mu krócce ciekły... tak to jest jak się leci po kosztach i używa taśmy teflonowej - więc stwierdzenie "kupie firmowy i nie będzie ciec" jest conajmniej naiwne... dlatego że różne rzeczy się w życiu zdarzają...

 

EDIT:

 

Jach chcesz Nerxxosa to tutaj jest :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=116682046

 

nie wiem po co przepłacać - może da radę kupić za połowę ceny...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...