Skocz do zawartości
AragornPL

Aragornpl Wc Beta 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiazujac do tego tematu (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200936) prezentuje Bete 2ga (dziala od poczatku lipca juz), finalowej wersji nie bedzie, bo wracam do AC (mniej problemow i 'zabawy' z tym wszystkim)

Czesci te same, czyli Cube Pro Slim na CPU (troche przezyl, popekany top, krocce uszczelniane silikonem, zapinka 'zardzewiala' czy cos w tym stylu), chodnica Black Ice Pro z wentylatorem Akasa Amber 120mm puszczonym na 12v, pompka CPC 600l/h (wymontowana z zestawu WaterCooler 16dB tejze firmy), weze Cristallo 8/11 (wrog PurePCowiczow numer jeden podobno ;)), a w tym wszystkim plywa kranowa zabarwiona dwoma kostkami do kibla z Tesco a przechowuje ja garnek i duza miska na pranie (co by mi biurka nie zalalo) :lol:. Uklad jest na szybkozlaczkach skrecanych 8/10

Venice @ 2.41 GHz @ 1.45v - na codzien, do benchow jest 2.71 GHz @ 1.55v

Temperatury mniej wiecej takie: idle 35C, normalny load (Windows, Winamp i Firefox) 40C, SP2004 2h 55C (mierzone SmartGuardianem, wiem wiem, temperatur tez sie nie miezy programami, ale napewno sa blizsze prawdy niz pomiary napiec zasilki, ale i tak woda w 'rezerwuarze' jest ciepla i weze tez), pasta Collaboratory Liquid Pro, zle nalozona najprawdopodobniej, a i proc przy okazji ma jakiegos zwalonego IHSa. Zalozeniem bylo sam nie wiem co, ale chyba nizsze temperatury niz na AC (nie mialem miedzianego raditora aby uzyc Collaboratory Liquid Pro) oraz pozorna cisza. Wazne ze dziala ;). Glonow sie nie spodziewam raczej (zaleta kostki do kibla, full chemia) Dzieki wszystkim ktorzy przylozyli sie do produkcji, sprzedazy i wyslania mi tych czesci (a szczegolnie Samhainowi i Misiowi15stemu [dobrze odmienilem? ;)])

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zaraz wpadnie Miazga i ochrzani mnie po calosci, jak i inni, ale raczej nie bede sie tym przejmowal

A teraz najwazniejsze, czyli foto (tak, tak, znowu tym samym tandetnym aparatem i znowu fotografowalem Ja, czego robic nie umiem):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uklad nie jest zadnym moim idealem i ciesze sie, ze w ogole dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja szczerosc jest boska :lol2: "...a w tym wszystkim plywa kranowa zabarwiona dwoma kostkami do kibla z Tesco a przechowuje ja garnek i duza miska na pranie..." ale zes mi humor poprawil na sam koniec dnia :D Troche mi sie przypominalo moja pierwsza przygode z WC, kiedy po paru dniach splodzilem swoj pierwszy bloczek (na cpu) nie majac jeszcze reszty potrzebnych [ciach!]l (np nagrzewnicy) postanowilem podlaczyc to w wercji polowej :D przytargalem okolo 10l zbiornik, aquaszuta (mam go do tej pory) i paredziesiat cm weza i tak to dzialalo przez pare dni :D ale jak to zmontowalem to chodzilem przez te pare dni z rogalem na twarzy, od ucha do ucha :D Szkoda ze WC nie przypadlo Ci do gustu i wracasz do AC, wc to swietna sprawa :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja szczerosc jest boska :lol2: "...a w tym wszystkim plywa kranowa zabarwiona dwoma kostkami do kibla z Tesco a przechowuje ja garnek i duza miska na pranie..." ale zes mi humor poprawil na sam koniec dnia :D Troche mi sie przypominalo moja pierwsza przygode z WC, kiedy po paru dniach splodzilem swoj pierwszy bloczek (na cpu) nie majac jeszcze reszty potrzebnych [ciach!]l (np nagrzewnicy) postanowilem podlaczyc to w wercji polowej :D przytargalem okolo 10l zbiornik, aquaszuta (mam go do tej pory) i paredziesiat cm weza i tak to dzialalo przez pare dni :D ale jak to zmontowalem to chodzilem przez te pare dni z rogalem na twarzy, od ucha do ucha :D Szkoda ze WC nie przypadlo Ci do gustu i wracasz do AC, wc to swietna sprawa :D

W niektorych momentach potrafie rozlozyc czlowieka takimi tekstami

WC nie przypadlo mi do gustu, bo mam dwie 'lewe' rece i czego nie zrobie to rozwale, a w tym wypadku to jeszcze latwiej, no i oczywiscie po przezyciach z CPC na Celeronie Coppermine

A 'rogala' to mialem wlasnie przy tym CPC, to byla dopiero jazda, a jak fajnie smierdzialo takim antyglonowym dodatkiem ;)

kolorek wezy jest swietny ;] tylko teraz pewnie sie unosi w pokoju aromat kostki do wc'ta :lol2:

 

fajny kibel... taki wbrew wszystkim :D

 

ps: poukładaj kable i bedzie 100% full el0 pr0 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

Chyba mam zwalony wech, nic nie czuje :P

Kable, hmm, lepiej sie juz chyba nie da, a zwlaszcza tego duzego w oplocie

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolorek wezy jest swietny ;] tylko teraz pewnie sie unosi w pokoju aromat kostki do wc'ta :lol2:

 

fajny kibel... taki wbrew wszystkim :D

 

ps: poukładaj kable i bedzie 100% full el0 pr0 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ołłł meen.

 

Kibel jest very PRO.

 

No przy takim kiblu jak ty masz to trzeba full ciągle kombinować. Jak masz takie cos to sie nie dziwie ze wracasz na AC.

Masz złe podejscie do WC.

WC jest funkconarne jak miesci sie w budzie, lub sie jej trzyma.

Kupujesz pompke inline, nie ma duzego reza, zamiast tego mały trójniczek. Wszystko łączysz małymi wężykami 8 lub 10mm.

Chłodnice/Nagrzewnice mocujesz w budzie.

Wtedy troche czasu poswiecasz na zalewanie (to lubie najbardziej) i odpowietrzanie (tego nie lubie najbardziej). Jak masz jusz odpowietrzony układ to masz spokój, za pare dni sprawdzasz czy nie ubyło wody, jak ubyło to wlewasz pełno do trójniczka, następnym razem ciecz bedziesz musiał dolac nie wczesniej niz za miesiąć.

 

WC napewno bedzie wydajniejsze i cichsze. Chyba ze nie potrzebujesz wydajności i ciszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat kibla sie nie wypowiem, bo autor sobie tego nie życzy :P

Ale w sprawie tej kostki klozetowej to nieuniknione jest to, że będziesz mieć syf w układzie za jakiś czas. Pewne składniki tej kostki zaczną sie wytrącać i osadzać na bloku, wężach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ołłł meen.

 

Kibel jest very PRO.

 

No przy takim kiblu jak ty masz to trzeba full ciągle kombinować. Jak masz takie cos to sie nie dziwie ze wracasz na AC.

Masz złe podejscie do WC.

WC jest funkconarne jak miesci sie w budzie, lub sie jej trzyma.

Kupujesz pompke inline, nie ma duzego reza, zamiast tego mały trójniczek. Wszystko łączysz małymi wężykami 8 lub 10mm.

Chłodnice/Nagrzewnice mocujesz w budzie.

Wtedy troche czasu poswiecasz na zalewanie (to lubie najbardziej) i odpowietrzanie (tego nie lubie najbardziej). Jak masz jusz odpowietrzony układ to masz spokój, za pare dni sprawdzasz czy nie ubyło wody, jak ubyło to wlewasz pełno do trójniczka, następnym razem ciecz bedziesz musiał dolac nie wczesniej niz za miesiąć.

 

WC napewno bedzie wydajniejsze i cichsze. Chyba ze nie potrzebujesz wydajności i ciszy :D

Miałem to zamiar upakować w budzie, wszystko miało być spoko (między innymi Atman @ inline, airtrap i takie [ciach!]ły), ale zabrakło kasy nawet na samą bude, bo chce takiego jednego Chiefteca a nie Codeshita

Na temat kibla sie nie wypowiem, bo autor sobie tego nie życzy :P

Ale w sprawie tej kostki klozetowej to nieuniknione jest to, że będziesz mieć syf w układzie za jakiś czas. Pewne składniki tej kostki zaczną sie wytrącać i osadzać na bloku, wężach itp.

Węże odrazu na śmietnik idą, blok się rozkręci i umyje (jak coś lajtowego nie pomoże to dam żrący środek do mycia kibli :lol:), BIPa zaleje się octem albo tym żrącym do kibla i będzie cacy. Ciekawe co z garnkiem, ale chyba jest już spisany na straty :) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Miałem to zamiar upakować w budzie, wszystko miało być spoko (między innymi Atman @ inline, airtrap i takie [ciach!]ły), ale zabrakło kasy nawet na samą bude, bo chce takiego jednego Chiefteca a nie Codeshita

Obudowa to u mnie była pierwsza rzecz jaką kupiłem składając komputer :D -> Nie był to chieftec. <_<

 

Bedziesz sprzedawac teraz blok, chłodnice i pompke?? JA bym nie sprzedawał. AC tez kosztuje. Narazie bym załozył boxa albo zeby pracowało tak jak teraz i kupił bude. No teraz tylko bym na twoim miejscu zrobił pompke na inline i nie zawalałby ci zaden garnek, z którego moze sie wylac woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOOO i jest git ;) nie poddawaj sie wc bedziesz mial,jak to mowiles jedyny na swoim podwórku :) tak jak i ja ;)

No fakt, nikt z moich znajomych nie ma, wszyscy sie na mnie jakos dziwnie patrza (jedni co cos wiedza o oc z lekkim 'uznaniem', natomiast n00by maja polewke - komp z garnkiem)

Dzisiaj wracam do AS5 i sproboje jakos lepiej blok zamontowac, byc moze cos to da :)

EDIT: Mam AS5, ale Accelero X1 nie pasuje na moja grafe, jutro jade oddac i kupuje Zalmana lub Pentagrama, a wiec najprawdopodobniej w sobote zmienie paste

EDIT2: Juz siedzi Zalman na grafice :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolorek cieczy jest śliczny - szkoda że za sprawą kostki kibelnej

co do reszty wc.... moje będzie gorsze jak je złoże wreszcie do kupy :lol2:

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...