Skocz do zawartości
Michu90

Kubuntu Vs. Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, co wybrać na początek przygody z Linuksem? Ubuntu już tak troche umiem obsługiwać ale Kubuntu nie. Bardziej mi się podoba srodowisko graficzne Kubuntu tylko że nie wiem jak zainstalować Kadu. Co wybrać? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BerZerK, nie wiem do konca co chciales napisac, ale roznica miedzy Ubuntu i Kubuntu jest taka, ze jedno ma Gnome'a a drugi KDE (a nie kadu :lol: ) . Tak wiec, jesli chcesz szybko przesiasc sie z Ubuntu na Kubuntu ;) to wejdz po prostu do synaptica i postaw sobie KDE. I to juz wszystko :) , dla proby mozesz sprobowac postawic sobie takze srodowisko, ktore nazywa sie xfce, tez bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentoo tez jest proste trochę szukania i ogień :lol:

Tja i parędziesiąt godzin kompilacji :mur:. Na szczęście opuściłem to distro parę miesięcy temu, teraz tylko Arch i nie widzę różnicy w szybkości.

 

Zgadzam się z Nightwalkerem Slack jest ok na początek. Jak rzucamy cytatami:

Piękno linuksa leży w ręcznej edycji plików .conf

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja i parędziesiąt godzin kompilacji :mur:.

Zdaje Ci się wszsytko zależy od posiadanego sprzętu. Do nauki nie ma nic lepszego niż Gentoo, wtedy poznajesz system dokładnie, no i na konic nie ma większej satysfakcji niż postawienie systemu akurat pod siebie, bez żadncyh zbędnych pakietów, tylko wszystko to co jest potrzebne. Raz porządnie postawiony system odwdzięcza się długą i bezawaryjna pracą.

Dla tych co boją się stawiac system z palca jest nawet instalator, ale to już nie to samo nie ma tej frajdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje Ci się wszsytko zależy od posiadanego sprzętu. Do nauki nie ma nic lepszego niż Gentoo, wtedy poznajesz system dokładnie, no i na konic nie ma większej satysfakcji niż postawienie systemu akurat pod siebie, bez żadncyh zbędnych pakietów, tylko wszystko to co jest potrzebne. Raz porządnie postawiony system odwdzięcza się długą i bezawaryjna pracą.

Dla tych co boją się stawiac system z palca jest nawet instalator, ale to już nie to samo nie ma tej frajdy ;)

 

Jesli ktos chce miec wydajny system i chce nauczyc sie czegos przy okazji to tylko Linux_From_Scratch inne to tylko gotowe zabawki, tu naprawde ustalasz co chcesz miec a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LFS wymieka przy Gentoo , ta sama idea a roznica w wykonianiu na rzecz G jest ogromna . Zreszta widze pewien standard w postepowaniu userow : Chlopak nie odroznia Kadu od KDE a wy mu z LFS , Slack , G wyjerzdzacie :lol:

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LFS wymieka przy Gentoo , ta sama idea a roznica w wykonianiu na rzecz G jest ogromna . Zreszta widze pewien standard w postepowaniu userow : Chlopak nie odroznia Kadu od KDE a wy mu z LFS , Slack , G wyjerzdzacie :lol:

 

Lol, czlowieku wiesz o czym piszesz wogole? Gentoo to zwykly gotowy os, ma skrypty ktore buduja system - fakt ale to nadal automatyka, posiada gotowy system pakietow etc. LFS to calkiem co innego, maasz instrukcje, przykladowe skrypty, zrudla i samemu wszystko sobie robisz,mozesz do tego tez napisac system pakietow, tu nie ma nic automatyki tak jak w gentoo, sam wszystko robisz pakiet po pakieciku wybierajac co chcesz, samemu dbajac o zaleznosci. Wielu spyta po co to komu? Moj LFS w pelnym trybie graficznym wstaje po 6 sekundach od entera w lilo.. Pozatym wiedza wyniesiona z budowania takiego systemu jest nieporownywalnie wieksza niz zbudowanie gentoo(ktore oczywiscie budowalem z stage 1 zeby nie bylo nieporozumien) Zanim napiszesz nastepnym razem jakas madrosc ludowa polecam -> Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po co to komu ? G daje to samo z mniejszymi problemami . Nie odsylaj mnie do Googla drogi klego za skrytykowanie praktycznosci tego systemu ( nie wiem gdzie wyczytales moja niewiedze na temat tego distro chyba z fusow ) . Smiem twierdzic , ze 6 sek to zaden wynik , tyle meczenia sie dla 4 sek szybciej niz u mnie na podrasowanym ale nadal krowiastym Ubuntu . Zreszta temat schodzi na psy i przydalo by sie go zamknac , no nie sgj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje Ci się wszsytko zależy od posiadanego sprzętu. Do nauki nie ma nic lepszego niż Gentoo, wtedy poznajesz system dokładnie, no i na konic nie ma większej satysfakcji niż postawienie systemu akurat pod siebie, bez żadncyh zbędnych pakietów, tylko wszystko to co jest potrzebne. Raz porządnie postawiony system odwdzięcza się długą i bezawaryjna pracą.

Dla tych co boją się stawiac system z palca jest nawet instalator, ale to już nie to samo nie ma tej frajdy ;)

Napisz ile trwa na twoim kompie kompilacja np. KDE?

 

Jeśli chodzi o stawianie systemu pod siebie, wybrałem Archa bo on to umożliwia i jest szybszy w instalacji niż Gentoo. W dodatku skompilowany pod i686 ;). Zapewniam Cię jeśli zainstalujesz Archa nie wrócisz do Gentoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po co to komu ? G daje to samo z mniejszymi problemami . Nie odsylaj mnie do Googla drogi klego za skrytykowanie praktycznosci tego systemu ( nie wiem gdzie wyczytales moja niewiedze na temat tego distro chyba z fusow ) . Smiem twierdzic , ze 6 sek to zaden wynik , tyle meczenia sie dla 4 sek szybciej niz u mnie na podrasowanym ale nadal krowiastym Ubuntu . Zreszta temat schodzi na psy i przydalo by sie go zamknac , no nie sgj ?

 

Twoja niewiedza wynika z stawianiu tych 2ch rozwiazan na jednej plaszczyznie. Twoje stwierdzenie "roznica w wykonaniu" sklonila mnie do napisania tego bowiem LFS wykoniujesz sam. Gentoo ma zaleznosci, nie mozesz wybrac dokladnie tylko tego czego chcesz. Po co to komu? Ktos chce miec tylko to co chce i super szybki system - Po to;) Zreszta gentoo jest budowane na bazie lfs i wlasnie z niego wyewoluowalo.Zreszta nie ma co sie sprzeczac o takie drobiazgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...