Skocz do zawartości
Gość Kaaban

600zl Co Kupić Do Tego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Witam

Więc mam +/- 600zł na modernizacje kompa z podpisu... myślałem nad grafą ale czy odczuje konkretniejszą różnice między 6600 a 7600gs (max za tą kase) ?odrazu mówię, że napęd drugi mi niepotrzebny, reszta wszystko moge wymienić jestem otwarty na propozycje. Myślałem też nad ramem lub dźwiękówką. Chłodzenie odpada, wymienie jak będę miał mniejszy przypływ kasy a taki jak teraz to dopiero na gwaizdkę więc chciałbym sensownie to wydać ;)

pozdro

Czekam na rady poniważ nie jestem na bierząco jak kiedyś (praca <_< )

 

EDIT

dodam jeszcze, że na kompie głownie gram :)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak... jesli bys sprzedal swoja grafe to bys mogl szarpnac sie na uzywanego 7800gt lub nowego HIS'a x1800gto ICQ3 (chyba, ze nie sprzedajesz starej grafy)

 

roznice miedzy tym 6600, a Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns 500/1400 Zalman odczujesz i to nawet bardzo duza

 

jest jeszcze inne wyjscie... mozesz opchnac mobo i proca, i kupic po obnizce athlona x2+mobo

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jezeli chodzi o roznice miedzy 6600 a 7600gs to jest duza, sam sie przesiadlem nie dawno z 6600 i np. po wlaczeniu nowego hitmana gra dzialala o wiele lepiej... mysle ze to nie glupi pomysl.

 

Jakbys juz grafe zmienil to moglbys sprzedac stara - wtedy mysle ze na jakas w miare dzwiekowke by starczylo.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

zapomniałem napisać ile sory :oops:

ramu oczywiście 1024 tylko że tak dość dziwnie: g.skill 512 + 2x256 hynix i wszystkie sloty zapełnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

1. Sprzedał 6600 (ok. 270 zł) i Hynixy (ok. 160 zł)

2. Kupić 2 moduły po 512MB RAM i Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. moglbys sprzedac te swoje wszystkie ramy i kupic jakies g.skille selekcjonowane 2x1Gb :)

do tego 7600gs :)

 

mysle ze posprzedaniu ramow i grafy sie wyrobisz ;)

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

wyrobie sie? szczerze wątpie te 6600 to tak poleciały na łęb a mam swojego od gwaizdki <_< wtedy się podniecałem że była promocja na "tylko" 320 :lol: przecież za stare części zadużo nie wezmę (128/128) aludzie są głupi i lecą na 256mb :mur: za ram tez za hynix to moooże 160 a g.skill nie wiem nie znajde teraz nigdzie g.skill w 512 kostce :/ ba nwet nie w 1gb... jakie pamiątki ewentualnie dokupić do tych g.skill?

 

@tsgs2 chyba żartujesz? :-|

@lukmek czyli 1.5 gb ramu? bo tak zrozumiałem ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. moglbys sprzedac te swoje wszystkie ramy i kupic jakies g.skille selekcjonowane 2x1Gb :)

do tego 7600gs :)

 

mysle ze posprzedaniu ramow i grafy sie wyrobisz ;)

I to jest bardzo dobra opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek czyli 1.5 gb ramu? bo tak zrozumiałem ;)

Dokładnie. Sądzę, że 1.5GB RAMu na s.754 jest najoptymalniejszym rozwiązaniem. Do tego Galaxy 76GS i masz dobrą maszynkę do gier.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tylko jakie ramy żeby nie pogryzły się z g.skill i oc też musi być... jakieś propozycje? szkoda, że nie ma g.skill 512 już... może patrioty? czy polować na jakieś z tematu 'oc tanich pamięci 1024' czy jakoś tak on się nazywał :P

 

@tsgs2 7600gs - 600zł czyli to co mam. G.skille takie jak napisałeś ~700 a skąd ja wezme tyle? grafa ok 200 + ramy ok 300 to zamało i tak nie iem czy uda mi się aż tyle za ram wyciagnąć...

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta grafe 200zł to wydaje mie sie dosc optymistyczne, ja oststnio sprzedałem mojego GT za 230zł, a na allegro widziałem jak Gainward GT poszedł za 220zł.

Ja bym sprzedał na twoim miejscu wszytskie Ramy jakie masz i kupił np 3x512MB patriotów no i do tego oczywiscie 7600GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No wiem te ceny były ogólnie optymistyczne ;) Tylko, że z patriotami jest róźnie jeżeli chodzi o oc :-| kiedyś niebieskie były w modzie a teraz widze że czerwone i sam nie wiem...

7600gs jak rozumiem od galaxy? może być apollo?

 

EDIT

Pioorek a ile ty masz ramu w kompie?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie z 6600GT na Galaxiaka 7600GS we wszystkich grach zwiększyłem rozdziałke na 1280x1024 i jeszcze wiecej mam klatek niz na 6600 przy 1024x768, tak wiec róznica jest naprawde spora.

 

Tak ta z apollo za 580zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widze dla ciebie 2 opcje: 1. sprzedaj 6600 i kup 7600... (jak starczy hajsu to rob cos z ramem) 2. sprzedaj 6600 i moze uda ci sie jakies 7800 gt wyrwac... a na ram dozbierasz pozniej... co do 7800 gt to po oc bedzie duzo mocniejsza niz 7600 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Pioorek mamy prawei idento kompa ;)

EOT

 

 

A co do 7800GT to chyba tylko uzywke za tyle sie kupi, chyba ze uzywki wchodza w gre to za około 800zł na allegro sie cos wyrwie, tyle ze bedzie tylko 1GB RAMU. A co do róznicy pomiedzy 7600 a 7800 to jest na pewno mniejsza niz pomiedzy 6600 a 7600. Ja bym osobiscie wybrał opcje z 1.5GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym wybral 7600gs i 1.5Gb ramu :)

poniewaz po OC 7600gs jest na poziomie 7800 a wtety to wydajnosc miedzy 660 a takim 7600gs@ jest ogromna ;]

 

lepiej zainwestowac w takim razie w ram, ktory w najnowszych gierkach sie bardzo przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A no patrz wcielo mi z sygnaturki moje ramy.

2x512 twinmos 400 mhz cl2.5

Po co ci to?

tak byłem ciekawy bo nie miałeś w sygnaturce a masz tą grafe którą chcę kupić ;]

No dobra czyli jestem zdecydowanny- 7600gs galaxy i 1.5 gb ramu. Tylko powtarzam pytanie jaki ten ram? sprzedać g.skille? czy lepiej g.skille + patrioty llk ? sam nie wiem... ramy muszą się kręcić więc jakieś twinmos/kingston zwykłe odpadają

 

EDIT:

może hyperx ?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item115766641_galaxy_760...6mb_1_2_ns.html grafa 600zł z wysyłką chyba ze poza allegro brz prowizji to moze za 570 by poszla a tego 6600 i wszysstkie ramy sprzedac kupic w jednej kosci 1gb a jak starczy to 2x1gb moga byc najtansze nie musi byc synchro z prockiem:)

Za tyle tego galaxy mozna kupis normalnie w sklepie 579zl

http://www.reset.com.pl/index.php?pid=10&prod_id=4493

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...0699451828495f1

ten 570

zamiast na allegro byc taniej to zaczyna byc drozej.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Za tyle tego galaxy mozna kupis normalnie w sklepie 579zl

http://www.reset.com.pl/index.php?pid=10&prod_id=4493

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...0699451828495f1

ten 570

zamiast na allegro byc taniej to zaczyna byc drozej.

no fajnie co do grafy to ja już wiem ;] ale jeszcze raz spytam o ramy w tym temacie nie jestem zbytnio obeznany...

 

może dokupić jeszcze 2 kostki g.skill 512 z arche?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Możesz dopupić dwie kostki od arche. Chodzi Ci o te ?

tak mam (chyba?) takie same, kupowałem na allegro ale właśnie od arche więc to musi być to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie kupował do kompa i zbierał kasę dalej na twoim miejscu. Imo w 7600 Gs nie opłaca się pakować. Lepiej dozbierać i kupić coś lepszego.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Też tak na początku myślałem ale tutaj ludzie twierdzą że zauważe znaczna różnice między 6600 a 7600gs ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...