Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Heja.

Co najlepiej kupic aby cieszyc sie HD na x360

Niedlugo zamierzam kupic sobie ta konsolke (chyba łykne tez ps2) i musze pod cos to podlaczyc

Na poczatek bym zobaczyl jak to wypali w poloczeniu z moim monitorkiem SAMSUNG 173P+ ale trza nad czyms wiekszym pomyslec

Slyszalem o jakims kineskopowym philipsie ktory ma juz hdtv

Moze cos innego?

prosze o pomoc i jednoczesnie zapraszam do dyskusji ;]

 

pozdr

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitorze, nie gra sie wygodnie. Polecam telewizor hdv. Jesli jednak, bardzo chcialbys monitor, to polecam jakiegos ctr o rozdzielczosci conajmniej 1600*1200 i przekątnej 22 cale.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego mozna juz kupic za grosze....

ale ja myslalem o TV z HD juz

w cenie do 3tys bylo by cos godnego uwagi?

a co myslicie o LCD acer 19' panorama??? za okolo 1tys zł????

 

znalazlem cos takiego

http://allegro.pl/item116529259_ws_32z409p...is_raty_0_.html

 

albo to

http://allegro.pl/item115575529_philips_pi...eady_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego mozna juz kupic za grosze....

ale ja myslalem o TV z HD juz

w cenie do 3tys bylo by cos godnego uwagi?

a co myslicie o LCD acer 19' panorama??? za okolo 1tys zł????

Za ~3tysiace to najlepiej kupic LCD 26-27". ;)

Mozna tez pomyslec o Mirai T32114 32". PawelDK go ma i bardzo sobie chwali ten telewizorek. Ceny tego LCD tez sa zachecajace. ;)

http://www.abcpc.pl/wyswietl_produkt_szcze...y&kod=34989

http://www.sirius.pl/towar_karta_26706.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gware w przypadku tego Mirai masz na 2 lata. Zreszta szybciej popsuje sie CRT niz LCD. ;)

Z tych kineskopowych to od razu odrzuc Samsunga, bo ma on zrypana geometrie. :?

Nad Phillipsem mozna sie zastanowic. Wazne jest tez czy na tym TV oprocz grania ogladalbys telewizje. Obraz na LCD ze zwyklej anteny (kablowka) jest podobno tragiczny.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce tez ogladac tv (przez cyfre+ np)

Moim zdaniem, jak i jeszcze kilku innych osób które znam, najlepszym wyborem w zastosowaniach "do wszystkiego" obecnie będzie ten HDTV CRT Samsung WS-32Z409P, pograsz na X360 w 720p, na Plejaku też najlepsza jakość obrazu, no i oczywiście jakość zwykłej TV jak i Cyrfy+ będzie o wiele lepsza na tym telewizorku niż na TV LCD. Co do wielkości tego Samsunga to jest głeboki tylko na 40cm, więc jakiejś tragedii nie ma. Jeśli nastawiać się tylko na granie na ixie to wiadomo, że wyłącznie LCD, ale jeśli tak jak mowisz, chcesz i telewizje sobie pooglądać i na pleju pograć to ten Samsung IMHO jest najlepszym wyborem.

 

EDIT: znalazłem go już za 2379zł, więc cena w moim mniemaniu bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta nie najlepsza geometria jest tą łyżką dziegciu w beczce miodu. Jednak tak jak mówisz można to jako tako wyregulować. Mnie osobiście takie coś specjalnie by nie przeszkadzało, bo do nieciekawej geometrii na moim monitorze CRT jestem już przyzwyczajony. Jeśli się genghiskhan nie zdecyduje na tego Samsunga to można jeszcze próbować wyrwać LCD Mirai, którego ma PawelDK, tylko ze to bedzie doplata dodatkowych ~400zł. Koniec końców to IMO i tak bym brał tego Sama jesli nastawiać się dodatkowo na oglądanie zwykłej TV i granie na PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizja z Cyfry + na LCD powinna wygladac juz calkiem niezle. ;) Nie jest to HD niestety, ale cyfrowy sygnal zrobi swoje. :P Niektore gry z PS2 mozna sobie odpalic w 720p. Ja bym wolal LCD, ale decyzja nalezy do genghiskhana. Najlepiej poczytac jakies fora o HDTV, pochodzic po slepach RTV i wybrac to co bedzie dla nas najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to kupie x360 i jak styknie kasy ps2 ide do roboty to za miecha bedzie mnie stac

dostane reszte kasy (nei wiem kiedy) to kupie jakis tv

geometria nie jest zla;)))

a co o tym philipsie powiecie??? slyszalem o nim duuuzo dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to kupie x360 i jak styknie kasy ps2 ide do roboty to za miecha bedzie mnie stac

dostane reszte kasy (nei wiem kiedy) to kupie jakis tv

geometria nie jest zla;)))

a co o tym philipsie powiecie??? slyszalem o nim duuuzo dobrego ;)

Ten Philips też jakaś alternatywa, tylko ja do końca nie jestem przekonany co do jego HD, ktre jest nazwane "HD Prepared", może to po prostu ich marketingowa nazwa "HD Reday". No ale tak jak mówisz zbiera dobre opinie, więc wybór nalezy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, jeśli szukasz czegoś pod xbox 360 to musi mieć panel o wysokiej rodziałce. Najlepiej 1366x768. Podłaczasz kablem VGA i obraz masz niesamowity. To że jakiś TV "obsługuje" 720p nie oznacza, że go wyświetla. Ja ze swojego TV jestem bardzo zadowolony. Głównie gram na xbox 360, oglądam Divx. Tv nie oglądam bo jakoś mnie nie ciekawi a i też mam zwykłą antenę więc sygnał do bani. Jeśli się już zakupi cyfre+ lub polsat cyfrowy to wtedy można pooglądać :)

Ostatnio zgrałem sobie filmik Bikini Destination :) Rozdziałka 1920x1080 - wygląda to niesamowicie !! Normalnie te kolory aż wypływają z tego TV. Jak blisko siądziemy widać takie dziwne ząbki, ale w odległości wskazanej do oglądania TV nic już nie widać takiego. Szczena opada. Jedyny minus to rozmiar pliku. 25 minutowy filmik zajmuje na HDD 3,5 GB !!

genghiskhan jak się na coś zdecydujesz to pisz do mnie. Sprzedaje obecnie te telewizory. Mam też do sprzedania nowe monitory ACER LCD 1916ws (panorama). Ceny atrakcyjne :) Jak widzisz też jestem z Wrocławia więc będzie można wszystko załatwić szybko i bez problemów :)

Pozdrawiam

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PawelDK ten Samsung i Philips wyświetlają te 720p bo przeciez to działa na tej samej zasadzie jak monitor CRT komputerowy. Za tym, że tak jest na pewno przemawia jeszcze fakt - znaczek "HD Reday" u Samsunga, a wiadomo że aby TV miał taki znaczek to musi spełniać pewne wymogi, m. in. musi wyświetlać min. 720 lini w pionie.

 

No i druga sprwa o której ciągle pisze i mówie, że takie TV świetnie nadaja się też do oglądania zwykłej telewizji - potrafią wyświetlić normalny PAL'owski sygnał, w przypadku LCD to wszystko jest przeskalowywane z jego natywnej rozdzielczości 1366x768 i dlatego są straty w jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj lcd i zrobisz najlepiej, bedziesz mial tv na przyszlosc, nawet monitor do kompa

popracuj miesiac wiecej dołóż do 3.000 nastepna wypłate i ciesz się 32'' w pokoju, tv, monitorem i kinem domowym oraz duzym obrazem na x360.

pomysl dlaczego na tym samsungu i philipsie na sie ogladac telewizje z kablowki albo zwyklej anteny?

dlatego ze obraz w porownaniu do lcd jest duzo mniej ostry (wlanczales pewnie kiedys divx slabszej jakosci na tv kineskopowym i wiesz ze wyglada lepiej niz na monitorze)

przy zakupie zwróc uwage na to zeby sygnal odbierany z kompa przez twoj nowy tv byl w rozdziałce WXGA, czyli w wysokiej rozdzialce 1360x768, poniewaz to że masz np matryce 1366x720 niekoniecznie musi znaczyc ze sygnal przez d-sub lub hdmi/dvi bedzie w wysokiej rozdzialce, a na duzym tv rozdzielczosc 1024x768 wyglada kiepsko.

o sygnal tv sie nie martw dlatego ze z cyfrowych platform nie jest zly, poza tym niedlugo wchodzi nowa platforma ITI ktora bedzie nadawac sygnal HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, kóry pomoże rozwiązać również mój problem z kupnem tv pod konsole nowej generacji (jeszcze nie wiem jaką ) , co do wyżej napisanych postów. Gdzieś czytałem że najlepiej kupić plasme z HD , ale to jest zbyt duży wydatek.

Zastanawiałem się równiez nad kupnem LCD do 3 tys. , ale boję się trochę o ten HD READY , czy to na pewno będzie dobrze sie sprawowało. Niektóre TV mają HD FULL , czyli jednak ten pierwszy projekt jest jakiś uboższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, kóry pomoże rozwiązać również mój problem z kupnem tv pod konsole nowej generacji (jeszcze nie wiem jaką ) , co do wyżej napisanych postów. Gdzieś czytałem że najlepiej kupić plasme z HD , ale to jest zbyt duży wydatek.

Zastanawiałem się równiez nad kupnem LCD do 3 tys. , ale boję się trochę o ten HD READY , czy to na pewno będzie dobrze sie sprawowało. Niektóre TV mają HD FULL , czyli jednak ten pierwszy projekt jest jakiś uboższy?

FULL HD oznacza, ze TV ma natywna rozdzielczosc 1080p (1900x1080). Takich LCD jest jak na lekarstwo, a poza tym sa diabelsko drogie. Najpopularniejsze (najtansze) LCD maja rozdzialke 1366x768 i jak najbardziej nadaja sie do X360 lub PS3. W przypadku PS3 wazne by TV mial wejscie HDMI, przez nie bedzie sie podlaczac konsole by uzyskac najlepsza jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na tego samsunga? Nawet nie jest drogi jak na HD http://www.allegro.pl/item116905800_ws_32z...ort_gratis.html

On nie ma nic wspolnego z HDTV i nawet na aukcj nie jest tak napisane. To jest ten slim samsunga o fatalnej geometrii, nie polecam tego. To sa zlomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale obale teze , ze C+ na LCD daje rade... Moze w moim przypadku kiepski kabel sygnalowy jest po czesci winowajca , ale na dzien dzisiejszy C+ wyglada zdecydowanie gorzej na LCD niz na CRT :? No moze poza paroma programami , ktore sa lepszej jakosci...

 

Na szczescie wchodzi ITI ze swoim HD i moze w koncu cos sie zmieni . Przynajmniej ja nie bede oszczedzal i na 100% zmienie C+ na ITI

 

Natomiast jesli chodzi o wykorzystanie LCD jako "monitora" do konsoli lub PC , to po prostu "ogien z poopy" -> Tylko tyle napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na przyszlosc lepiej juz LCD kupic

a filmy DVD ogladac i nie przejmowac sie niska jakoscia naziemnej i dzisiejszego satu

jakies linki do fajnych lcd???

....

z 2 strony kineskopowiec tez dobry;) tylko ze wiekszy ;] jakos TV dobra, na konsolach dobra, dvd dobra;] chyba jednak wiecej plusow:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego Samsunga jest tam takie info:

Rodzaje przyjmowanego sygnału: 1O8Oi(HD) / 576P(SD)/

48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)

 

Sygnał 1080i(Hd) to nie jest właśnie to o czym mowa w temacie. Mimo tego że w opisie telewizora nie ma mowy o funkcji HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego Samsunga jest tam takie info:

Rodzaje przyjmowanego sygnału: 1O8Oi(HD) / 576P(SD)/

48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)

 

Sygnał 1080i(Hd) to nie jest właśnie to o czym mowa w temacie. Mimo tego że w opisie telewizora nie ma mowy o funkcji HD Ready.

Troche mnie ciekawi, czemu nie ma (wpisanego) odbioru sygnału 720p :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie ciekawi, czemu nie ma (wpisanego) odbioru sygnału 720p :unsure:

Samsung WS-32Z409 przyjmuje sygnal 720P. Poza tym jest oznaczony jako HD Ready*.

 

Specyfikacja:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Telewizor kineskopowy Slim Fit HD Ready z płaskim ekranem

Przekątna ekranu 32" (widoczna przekątna 76cm)

Format 16:9

Technologia Full 100 Hz

Wzmocnienie słabych sygnałów (Low Noise Amplifier)

Format wyświetlania Normal / Zoom / Wide

Prosty PIP/ Double Window/Obraz + tekst

Cyfrowa redukcja szumów (DNR)

Stereo z SRS TruSurround

Moc dźwięku: 2x10W

Menu na ekranie (OSD)

Pamięć 100 programów

Telegazeta (750 str.)

1x HDMI, 2x Eurozłącze, 1x Component, 1x S-Video, 1xComposite (AV)

Plug & Play

Rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)

/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)

Pobór mocy: 160W (w trybie czuwania poniżej 3W)

Wprowadzenie na rynek: od maja 2006 w ciągłej dostępności

Wymiary: 910 X 570 X 415 / 1015 X 710 X 495 mm (netto/brutto)

Waga: 53.2 / 58 kg (netto / brutto)

Pozostale samsungi WS-32Z308P i WS-32Z308T tez przyjmuja 720p o czym mozna przeczytac w specyfikacji na stronie glownej samsunga.

 

@genghiskhan

Za sume ~3000 to bierz tego Mirai 32" lub Samsunga 27". http://www.allegro.pl/item116867061_najnow...1b_wroclaw.html

 

*Jezeli telewizor jest oznaczony jako HD Ready to musi spelniac wymagania tj. minimalna rozdzielczosc natywna 720p.

Cale info o HD Ready:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
HD ready requirements:

In order to be awarded the label “HD ready” a display device has to cover the following requirements:

The HD ready logo.

Display, display engine

The minimum native resolution of the display (e.g. LCD, PDP) or display engine (e.g. DLP) is 720 physical lines in wide aspect ratio.

Video Interfaces

The display device accepts HD input via:

Analog YPbPr. “HD ready” displays support analog YPbPr as a HD input format to allow full compatibility with today's HD video sources in the market. Support of the YPbPr signal should be through common industry standard connectors directly on the HD ready display or through an adaptor easily accessible to the consumer; and:

DVI or HDMI HD capable inputs accept the following HD video formats:

1280x720 @ 50 and 60Hz progressive scan (“720p”)

1920x1080 @ 50 and 60Hz interlaced (“1080i”)

The DVI or HDMI input supports copy protection (HDCP)

 

The following technical references apply to the above descriptions:

 

DVI: DDWG, “DVI Visual Interface”, rev 1.0, Apr 2, 1999 as further qualified in EIA861B, “A DTV Profile for Uncompressed High Speed Digital Interfaces” May 2002, furthermore allowing both DVI-D and DVI-I connectors, requiring compliance to both 50 and 60Hz profiles, and requiring support for both 720p and 1080i video formats.

 

HDMI: HDMI Licensing, LLC, “High-Definition Multimedia Interface”, rev.1.1, May 20, 2004

 

HDCP: Intel, “High-Bandwidth Digital Content Protection System”, rev 1.1, June 9, 2003.

 

(NB: on DVI HDCP rev 1.0 will apply)

 

YPbPr: EIA770.3-A, March 2000, with the notice that the connectors required may be available only through an adaptor.[/b]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies linki do fajnych lcd???

....

Pytanie -> Ile chcesz tak naprawde wydac ;)

 

Ja zauroczony 17" do PC Samsunga stwierdzilem, ze jesli LCD to tylko samsung . Przesiedzialem troche na forach o HDTV , przelecialem wszystkie markety w okolicy i zdecydowalem sie na LE32R72B . W swoim segmencie cenowym jest podobno najlepszym wyborem i w sumie moge to z reka na sercu potwierdzic ;)

 

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le32r72b.asp

(oczywiscie ta cena na www samsunga jest z lekka przesadzona bo TV mozna miec juz ponizej 5k zł)

 

W sumie nie wyobrazam sobie zakupu takiego TV , bez przeczytania wczesniejszych opinii o nim . Po prostu sugerujac sie tym co widzimy w marketach mozna wdepnac w konkretna kupe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...