Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Pytanie do ekspertów...czy LG 29FS2ANX posiada HD-ready??

 

Z góry thx za pomoc.

 

Btw czy ktoś miał "styk" z tym crt'kiem? (jak wypada on pod konsolami)?

 

p.s. co sądzicie o Daewoo DTF-2950K?

masz link z opiniami ponizej-wynika z nich ze nalezy sie od tego modelu trzymac z daleka

 

opinie

 

a ten Daewoo to juz wogole porazka-obydwa oczywiscie sa 4:3

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, choć liczyłem na trochę bardziej konstruktywne uwagi :wink: . Nota bene można dyskutować czy format 16:9 jest bardziej optymalny niż 4:3, zwłaszcza jeśli uwzględnić, że tv będzie wykorzystywany nie tylko do samego grania na current-gen'ach (chciałoby sięczasem jakiś np. film obejrzeć :wink:).

 

Co sądzicie o tym Samsungu - CW-29Z338T/CW29Z508P, oba mają HD (vide 1O8Oi(HD).

 

Czy to znaczy, że poradzi on sobie z PS3??

 

Z góry thx za pomoc.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...kombinuję pod kątem crt, gdyż moim subiektywnym LCD (poza modelami z najwyższej półki) przedstawia słabszą jakość obrazu :wink: Ostatnimi zwiedziłem kilka salonów rtv i ogólnie - co innego entuzjastyczny hype spod znaku LCD, a co innego praktyka (obraz - przy modelach "ekonomicznych" - jest z reguły niskiej jakości - smużenia, kiepska czerń, pikseloza etc.).

 

Poza tym na LCD trudno byłoby pograć na PS2 czy GC - jak wiadomo - poprostu nie ta rozdziałka :cry:

 

Summa summarum skonfundowany troszkę już jestem :wink:

 

Czy jest jakiś crt, który obsługiwałby full HD-ready (czyli ndawał sie pod PS3)?

Sam sobie odpowiem - jest:-) Co sądzicie o - np. Samsungu WS32Z419P lub Philipsie 32PW9551/12?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy jest jakiś crt, który obsługiwałby full HD-ready (czyli ndawał sie pod PS3)?

Sam sobie odpowiem - jest:-) Co sądzicie o - np. Samsungu WS32Z419P lub Philipsie 32PW9551/12?

A ja zapytam tylko czy owe TV tylko przyjmują sygnał full HD czy też potrafią go wyświetlić bez skalowania? To czasem dwie różne sprawy. Np mój samsung przyjmuje full HD mimo ze matryce ma i wyświetla w rozdziałce HD ready (jak wszystkie LCD 32")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

A ja zapytam tylko czy owe TV tylko przyjmują sygnał full HD czy też potrafią go wyświetlić bez skalowania? To czasem dwie różne sprawy. Np mój samsung przyjmuje full HD mimo ze matryce ma i wyświetla w rozdziałce HD ready (jak wszystkie LCD 32")

ustawiasz np. w konsoli 1920@1080 ??? i grasz??-cos mi sie niechce wierzyc aby tak dzialalo.Jesli mowa u ciebie o crt to byc moze sam skaluje w dol-ale tylko teoretyzuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ja tam widze, ze Zigi pisze o LCD ;)

 

Moj monitor tez przyjmuje 1080p - tyle ze sam sobie skaluje w dol.

no tak ,ale jaka korzysc jest z przyjmowania 1080p, skoro i tak jest skalowany w dol??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie srednio, bo to jest 1080i, a nie 1080p ;) De facto jest to 540 linii obrazu.

 

Po diabla kombinujesz z CRT?

 

EDIT: BTW. do filmow tym bardziej bym kupil TV 16:9 ;)

Specyfikacja tego modelu w zakresie rodzaju przyjmowanego sygnału wygląda tak: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog).

 

Czy zatem obraz pod PS3/Xbox360 z HDMI będzie tak samo kiepski jak pod najzwyklejszym crt'kiem?? Proszę o możliwie czytelne przedstawienie tej kwestii (btw model ten ma podobno wejście component). Nota bene na allegro jest on wskazany jako HD-ready (I'm confused :wink: ).

 

Z góry thx za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

 

p.s. czy pozostałe next geny, za wyjątkiem PS3, prawidłowo współpracują z crt;kami 4:3? (dajcie prszę coś szerzej na ten temat).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie TV 32" hd-ready i ps3//xboxa 360.

 

W grudniu//styczniu bede kupowal 32" hd-ready (nie moge niestety kupic wiekszego ze wzgledu na brak miejsca w pokoju).

Mysle nad tv +/- 3000zl:

 

SAMSUNG LE32M87BD (3200zl)

Samsung LE32R82B (2800zl)

 

Na tv bedzie ogladana kablowka (upc), czasami jakis film na dvd, a w przyszlosci xbox 360//ps3. (tv bedzie w odleglosci 3m).

 

Czy jakosc obrazu na hd-ready z ps3 jest o wiele gorsza niz na full hd? Czy jest to az taka kolosalna roznica?

Co do x0 to slyszalem ze hd-ready najlepsze (bo najlepiej 720p wyswietla?).

 

To jak to jest z tym obrazem z ps3 na hd-ready :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja tego modelu w zakresie rodzaju przyjmowanego sygnału wygląda tak: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog).

 

Czy zatem obraz pod PS3/Xbox360 z HDMI będzie tak samo kiepski jak pod najzwyklejszym crt'kiem?? Proszę o możliwie czytelne przedstawienie tej kwestii (btw model ten ma podobno wejście component). Nota bene na allegro jest on wskazany jako HD-ready (I'm confused :wink: ).

 

Z góry thx za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

 

p.s. czy pozostałe next geny, za wyjątkiem PS3, prawidłowo współpracują z crt;kami 4:3? (dajcie prszę coś szerzej na ten temat).

Zauwaz - przyjmowanego sygnalu, a nie wyswietlanego. Skoro nikt nic nie pisze jaka rozdzialke kineskop faktycznie wyswietla, to zaczalbym uwazac.

Poza tym to jest nadal CRT, wiec dziedziczy wszystkie wady tego rozwiazania (migotanie obrazu, gorsza ostrosc itd.).

 

Ad. PS. - nie wiem jak Wii (aczkolwiek tu akurat problemu nie ma bo HD nie ma ;) ), ale X360 bedzie wyswietlal pasy w grach, ktore nie obsluguja 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz - przyjmowanego sygnalu, a nie wyswietlanego. Skoro nikt nic nie pisze jaka rozdzialke kineskop faktycznie wyswietla, to zaczalbym uwazac.

Poza tym to jest nadal CRT, wiec dziedziczy wszystkie wady tego rozwiazania (migotanie obrazu, gorsza ostrosc itd.).

 

Ad. PS. - nie wiem jak Wii (aczkolwiek tu akurat problemu nie ma bo HD nie ma ;) ), ale X360 bedzie wyswietlal pasy w grach, ktore nie obsluguja 4:3.

Co racja to racja, dzięki za zwrócenie uwagi :wink: Nota bene widziałem dzisiaj ten model w akcji i oględnie biorąc - zaskoczenie in minus. Przy bardziej dynamicznych ujęciach obraz smuży i sypie pikslami :?

 

Abstraciach!ąc...CO SĄDZICIE O TYM MODELU - PHILIPS 29PT9521/12 Telewizor 29" HDMI/4:3 (PODOBNO JEDYNY CRT, KTÓRY HULA POD HD). bardzo proszę o wskazówki, rady, opinie, uwagi, komentarze, konsultacje... :wink: gdyż w promieniu 2-3 tygodni muszę kupić jakiś tv (aby zaliczyć Zeldę TP na GC i Personę 3 na PS2, a wkrótce Heawenly Sword na PS3 :wink: , o Halo na Xbox360 nie mówiąc :wink:

 

PROSZĘ O POMOC.

 

P.S. CZYM TEN MODEL, POD KĄTEM OBSŁUGI hd, RÓŻNI SIĘ NP. OD ww Samsunga - CW-29Z338T/CW29Z508P, SKORO OBYDWA MAJĄ TEN SAM ZAKRES OBSŁUGI PRZYJMOWANEGO SYGNAŁU: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)???

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To jak to jest z tym obrazem z ps3 na hd-ready :)

Poza: menu, filmami i moze 4-ma grami (nie wyliczam minigierek jak "Super Rub'a'Dub, ktore imo jest fajne) PS3 nie wyswietla obrazu 1080p (wydajnosc_konsoli*mozliwosci_tworcow<potrzebna_wydajnosc).

Nawet na CRT sie cieszylem gra na PS3 (poza R:FoM na 3-ch - brakowalo rozdzialki).

Ogolnie mowiac, jak na razie PS3 osiaga najwieksza efektywnosc w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza: menu, filmami i moze 4-ma grami (nie wyliczam minigierek jak "Super Rub'a'Dub, ktore imo jest fajne) PS3 nie wyswietla obrazu 1080p (wydajnosc_konsoli*mozliwosci_tworcow<potrzebna_wydajnosc).

Nawet na CRT sie cieszylem gra na PS3 (poza R:FoM na 3-ch - brakowalo rozdzialki).

Ogolnie mowiac, jak na razie PS3 osiaga najwieksza efektywnosc w 720p.

A te 4 gierki? Jezeli maja 1080p, to jak beda one wygladaly na hd-ready 720p?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie TV 32" hd-ready i ps3//xboxa 360.

 

W grudniu//styczniu bede kupowal 32" hd-ready (nie moge niestety kupic wiekszego ze wzgledu na brak miejsca w pokoju).

Mysle nad tv +/- 3000zl:

 

SAMSUNG LE32M87BD (3200zl)

Samsung LE32R82B (2800zl)

...

Bierz PANASONIC'a TX-32LX70P

A te 4 gierki? Jezeli maja 1080p, to jak beda one wygladaly na hd-ready 720p?:P

A normalnie :-P , różnicy na tej przekątnej nie zauważysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalal ktos konsole na 30" monitorze???

Ja ostatnio sie bawilem na 24" full hd benq i musze powiedziec, ze sie zawiodlem... na 40" lcd 1366x768 wyglada o wiele lepiej. Do tego kolory jakies z dpy wyprane, niezaleznie czy podlacze przez componenta czy vga :blink: Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 4 gierki? Jezeli maja 1080p, to jak beda one wygladaly na hd-ready 720p?:P

Jak przedmowca stwierdzil - nie widac roznicy. Beda chodzily w 720p i tyle.

BTW, poza VT3 i GT5, to chyba tylko minigierki chodzily w FullHD. No i GT:HD.

Naprawde, nie ma nad czym plakac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem z wyborem monitora/telewizora, a mianowicie zastanawiam się nad zmianą starego telewizora Thomson na rzecz Samsunga LE26R82 26" i komputerowego monitora Samsung 206BW na jakieś 24" FullHD. Teraz moje pytanie jak wygląda obraz z Polsatu cyfrowego lub cyfry+ na takim LCD?. Widać dużą różnice w utracie jakości nad normalnym CRT?. Bo jak wiadomo telewizor nie będzie mi tylko służył do grania na XBox360 tylko też normalnie do Divx/x264 i Satka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ad hoc refleksyjka...dzisiaj sprawdząłem God of War 2 pod LCD Sharpa 32 LCWD1E, po RGB, jakość była bardzo słaba, szczególnie jeżeli idzie o tekstury postaci, tła jeszcze ujdą.

 

Czy gdyby puścić tę grę przez component to byłoby lepiej?? (jak wiadomo God of War nie obsługuje skanowania progresywnego). A zatem - czy sam tylko component coś tu pomoże?? (to samo tyczy się np. MGS3 czy FFXII, o Okami i innych grach nie mówiąc).

 

Z góry thx za pomoc.

 

p.s. czy macie jakieś dośwaidczenia z ww Sharpem pod "zwykła" kablówką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jest wskazane na poczytnym forum, poświęconym HD :wink: (wypadałoby dodać, że chodzi o wersję Pal).

 

Skoro obsługuje, to jak go uruchomić i pod jakim kablem (component??).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakieś 24" FullHD.

Nie ma telewizorow 24" full hd.

 

------------------------------------------------------------------------------

 

A co do tematu: ja w grudniu/styczniu zakupuje panasonica 32-lx70p. Na forach wypowiadaja sie o nim w samych superlatywach :)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...