Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

stalem sie posiadaczem samsunga le26r32b no i o ile obraz po podlaczeniu lapa przez dsub od projektora jest ladny, ostry a filmy dvd wygladaja cudnie to TV z kablowki wyglada jak sredniej jakosci dvix :/

 

najdziwniejsza sprawa jest jasna plama w lewej czesci ekranu, ktora jest widoczna na ciemnym tle. jest mniej wiecej w polowie wysokosci ok 10cm od lewej krawedzi i ma wielkosc ~10-15*15-20cm :|

nie chce cię dołować ale moim zdaniem masz uszkodzone podświetlanie matrycy bo taka plama nie jest normalna :sad:

 

kilka dni temu zakupiłem le32r32b i jestem zadowolony, wcześniej miałem amoi advent 26, i samsunga le26r72b. Obraz jest nawet ciut lepszy na tym 32 calowcu od moich poprzednich TV LCD.

 

w samsungu r72b strasznie nie podobał mi się ten połyskliwy plastik na całości TV, przecież on się tak elektryzuje, że po jednym dniu cały jest zapylony :)

 

le32r32b jest ok, jedynie podstawka ma beznadziejne mocowanie i TV kiwa się w tył i przód.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakoś z 2 tyg temu kupiłem Samsunga WS32Z419P Slim Fit

nie zabardzo sie znam na TV i polecono mi wlasnie ten model

jest niby HD Ready ale nie wiem czy to pełne HD czy nie ?

jestem abonentem UPC i nie narzekam na jakość obrazu

po podłączeniu zas laptopa kablem s-video s-video nie wyraźne sa litery w windowsie

podobno tak jest w każdtym TV nawet LCD ale przegladając forum zauważyłem u użytkownika lukk_ że nie do końca. powiem szczerze , ze jestem troche zły bo jak bym wiedział ze w TV LCD na windowsie można normalnie działać to bym kupił go zamiast tego

kupiłem CRT bo podobno maja lepszą jakość obrazu

to prawda ?

co Wy myślicie o tym TV i moim problemie ?

post-124392-1167009646_thumb.jpg

post-124392-1167010000_thumb.jpg

post-124392-1167011656_thumb.jpg

post-124392-1167058524_thumb.jpg

post-124392-1167058644_thumb.jpg

Edytowane przez air_jordan_show

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z ta jakoscia obrazu to tak nie do konca. Czern jest na CRT lepsza, ale np. ostrosc w porownaniu do LCD jest marna (zakladajac natywna rozdzialke LCD). CRT nie maja tez problemu ze spadkiem jakosci obrazu przy zmianie rozdzielczosci.

 

Co do tego co ten TV moze - zobacz w instrukcji jaka rozdzielczosc jest w stanie wyswietlic (wyswietlic, nie jakie sygnaly akceptuje) - HD Ready to jest i moja plazma o rozdzialce 852x480, akceptujaca wszystko do 720p wlacznie (jak nie wyzej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie powiem, czego to dokładnie wina. W marketach widziałem różne LCD. Programy na jednych wyglądały gorzej, a na innych lepiej, choć jakość nie była wcale powalająca. Zastanawiało mnie to, czy to wina samego TV czy po prostu kwestia dobrego dostrojenia obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakoś z 2 tyg temu kupiłem Samsunga WS32Z419P Slim Fit

nie zabardzo sie znam na TV i polecono mi wlasnie ten model

jest niby HD Ready ale nie wiem czy to pełne HD czy nie ?

jestem abonentem UPC i nie narzekam na jakość obrazu

po podłączeniu zas laptopa kablem s-video s-video nie wyraźne sa litery w windowsie

podobno tak jest w każdtym TV nawet LCD ale przegladając forum zauważyłem u użytkownika lukk_ że nie do końca. powiem szczerze , ze jestem troche zły bo jak bym wiedział ze w TV LCD na windowsie można normalnie działać to bym kupił go zamiast tego

kupiłem CRT bo podobno maja lepszą jakość obrazu

to prawda ?

co Wy myślicie o tym TV i moim problemie ?

Dopisałem co nieco do posta z widokiem na pulpit aby jeszcze bardziej Cię zdołować ;) :P Nie no po prostu walnąłem byka przy ustawianiu i podłączaniu TV do lapka

 

dzwonilem do sklepu i w srode wymienia mi na inna sztuke.

 

a co powiecie na ta slaba jakosc obrazu z kablowki? ( foto na poprzedniej stronie)

Czy ja wiem. Jakość normalna imho. Niestety tak to juz jest z LCD. HD je w pełni dopiero zadowoli. Ja na prawdę z odległości 2 m nie widze już tego (moze inaczej powiem - nie przeszkadza mi to) a mam antenę dachową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tak na koniec ;) Wchodze na stoisko LCD w MM dziś przed południem i co widze?? SHARP 65" :blink: FULL HD. No i teraz cena :P 69.999 PLN :blink: . I już ZAREZERWOWANY!! Ciekawe kto kupił B-) Nieźle. Za tą cenę to już Passata się kupi :)

...

OT

Heh, przy tym SHARPie Sony Bravia podobnych rozmiarow (niestety nie bylo podanej przekatnej) to istna okazja. Choc ceny juz nie pamietam, ale to bylochyba ok. 40-50k :)

EOT

 

EDIT -> cene sprawdzilem i bylo to 25999zl :) Ale wymiary w tyl (glebia) byly podobne co przy 29" kineskopie.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje obecnie przed wyborem czegos wiekszego niz moje 32" (w miare jedzenia apetyt rosnie ? ;) ) i zastanawiam sie juz nad czyms full HD . I teraz mam dylemat bo z tego co pamietam X0 da mi max 720p...

 

Czy ktos moze mial okazje podpinac badz tez widzial TV FullHD podpiety pod X0 dzialajacy @ 720p? Bardzo zle to wyglada ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje obecnie przed wyborem czegos wiekszego niz moje 32" (w miare jedzenia apetyt rosnie ? ;) ) i zastanawiam sie juz nad czyms full HD . I teraz mam dylemat bo z tego co pamietam X0 da mi max 720p...

 

Czy ktos moze mial okazje podpinac badz tez widzial TV FullHD podpiety pod X0 dzialajacy @ 720p? Bardzo zle to wyglada ? ;]

Na tej Bravii (patrz post pod Twoim, maly update) byl odpalony trailer jakiejs gierki na X360 i z odleglosci ok. 2 metrow obraz nie byl imo tragiczny, choc tez nie wspanialy (na pewno lepszy niz z kablowki przy HD Ready).

W sumie i tak najlepszym rozwiazaniem byloby poszukac sklepu, gdzie cos takiego by mieli i poprosic o odpalenie czegos w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czym blizej wyboru tym co raz wiecej alternatyw znajduje.

 

Elektroworld ma na wyprzedazy cos takiego LG RZ26LC2R - 1999zł !!za 26" Czy ten telewizor ma w ogole jakies szanse z konkurencją? czy to typowy tani crap? Nie ukrywam ze chce kupic LCD jak najtaniej, no ale jak juz trzeba bedzie to 2500zl wyloze.

 

edit: do LCD nie bedzie podlaczona TV, glownie PC, ps2 no i w przyszlym roku dojdzie XO.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontrastem 800:1 to imo nadawalby sie imo na monitor, a jak cos do kina domowego/centrum rozrywki to szukalbym czegos ciut lepszego. Ale to musialbys sam ocenic na oko.

Ponadto sprawdz, czy to nie ostatni egzemplaz, czy nie jest jakis odrapany itp, itd.

A tak poza tym, to ten model jest jeszcze, hmm... produkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na HDTVpolska pare osob go uzywa jako monitor, no i jest calkiem znośny, fakt obraz nie jest jakis super ale i nie jest tragicznie. W cenie 2k dość ciekawa pozycja, ale jest to średnia półka.

 

Jutro popytam znajomych, rusze dupsko do Electro zobaczyć go na zywo i tu moje pytanie: Na co zwracać uwagę? jak go przetestować? o co pytać? wiece, nikt by nie chcial zalowac takiego zakupu.

 

Jeśli to crap to wole te 500zł dołozyc do tego samsunga. Ale trzeba bedzie do 10 stycznia popracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co pytac? To zalezy na jakiego sprzedawce trafisz.

Napewno czy naprawiaja u siebie, czy gdziej trza odsulac/oni zawoza. Jak u siebie, to to mozesz uspokoic oddech. Na pewno poprosic o podlaczenie sygnalu z jednego zrodla na kilka telewizorow i ocenic jakosc obrazu. Awaryjnosc, podstawa. Co sprzedawca sadzi o tym telewizorze (czasem mozna sie czego ciekawego dowiedziec o sprzecie lub sprzedawcy). Co jeszcze? Jak sie mi przypomni cos jeszcze to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to by byl doprowadzony dobry sygnal dobrym kablem i byla mozliwosc pogrzebania w ustawieniach. Nieraz stojace TV w takich sklepach sa tak 'wyregulowane', ze przykladowo na modelu duzo lepszym jest obraz gorszy niz na sprzecie z nizszej polki. :lol2: A sprzedawcy nie pytaj co sadzi o danym telewizorze, bo na 90% wcisnie Ci jakiegos crap'a. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co pytac? To zalezy na jakiego sprzedawce trafisz.

Napewno czy naprawiaja u siebie, czy gdziej trza odsulac/oni zawoza. Jak u siebie, to to mozesz uspokoic oddech. Na pewno poprosic o podlaczenie sygnalu z jednego zrodla na kilka telewizorow i ocenic jakosc obrazu. Awaryjnosc, podstawa. Co sprzedawca sadzi o tym telewizorze (czasem mozna sie czego ciekawego dowiedziec o sprzecie lub sprzedawcy). Co jeszcze? Jak sie mi przypomni cos jeszcze to dopisze.

Taaaaaa B-) To tak a propos właśnie. Chcąc kupic tego Samsunga co mam, skoczyłem po sklepach typu Avans, MM, Euro RTV AGD i najbardziej "zachwycił mnie sprzedawca" w Euro RTV AGD. Pytam (w sumie troszke można powiedzieć "specjalnie", gdyz właściwie już byłem zdecydowany na 100% na tego Samsunga z kontrastem 1:2000 co mam, ale chciałem go "podpuścić" aby powiedział swoje zdanie) "Czy lepiej Samsunga tego z kontrastem 1:2000 czy tego obok 1:3000?". Koleś na to że 1:3000 lepszy. Pytam dlaczego. No kontrast wyższy to wiem ale co jeszcze? On mi na to "No ten 1:3000 ma lepsze katy widzenia :blink: "Patrze na plakietke a tam jak wół te same kąty. Ok pytam co jeszcze? On znowu o kontrascie. "No wie pan ten kontrast to na tym jest lepszy. NAWET MA PAN NA NAKLEJCE NA OBUDOWIE NAPISANE :lol: :lol: :lol: ". Hiheheheeh myślałem że tam padne ;) No panie na naklejce napisane to musi mieć lepszy no nie? ;)

 

 

A tak bardziej w temacie. Dzią zauważyłem że u góry (prawie na krawędzi) mam niebieski pixel :? Widać tylko na czarnym w sumie. Nie wiem czy był czy sie nagle pojawił. I teraz mam dylemat czy oddawać do MM czy nie :? (bo mam 7 dni na zwrot bez podania przyczyny). Wziąłbym ten sam model oczywiście. Tylko nie chce mi się pakować i wozić tego do MM :? Troszke to ciężkie i nieporeczne :? A po drugie pixel widze jak przytkne nos do TV, a chyba nie musze mówić że z odległości 2 m pixela nie widac? ;)

Mam czas do piątku na przemyślenie :?

 

A tak poza tym jeszcze. Filmy z lapka roxują na tym TV :) Teraz tylko na nim oglądam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrociłem z Carefura, tam stał ten model za 2500zł :blink: Pobawiłem sie nim troche i albo jestem ślepy albo czerń w tym TV ma kąt widzenia max 15 stopni ;/ Wystarczy lekko się przechylić i czerń robi się niebieska. Nie było juz czasu żeby sprawdzać jakość kablówki (zamykali sklep), ale obraz na nim był o wiele gorszy niż na stojącym obok philipsie ;( Coś czuje, że sobie daruję tego LG.

 

lukk moj kumpel mial na lcd iiyamy (czy jakos tak) takie 2 piksele... po kilku dniach wszystko wrocilo do normy :blink:

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki pulpitu na lapku. natywna rozdzialka TV, szkoda, ze IEG2 nie potrafi dac 1280 na lapka i natywnej na TV, jak chce miec klona to mimo podlaczenia przez VGA max mam 1024 :/ ale i tak nie jest zle [;

 

fotki jeszcze na poprzedniej sztuce.

 

 

post-5013-1167254942_thumb.jpg

post-5013-1167254970_thumb.jpg

post-5013-1167255022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrociłem z Carefura, tam stał ten model za 2500zł :blink: Pobawiłem sie nim troche i albo jestem ślepy albo czerń w tym TV ma kąt widzenia max 15 stopni ;/ Wystarczy lekko się przechylić i czerń robi się niebieska. Nie było juz czasu żeby sprawdzać jakość kablówki (zamykali sklep), ale obraz na nim był o wiele gorszy niż na stojącym obok philipsie ;( Coś czuje, że sobie daruję tego LG.

 

lukk moj kumpel mial na lcd iiyamy (czy jakos tak) takie 2 piksele... po kilku dniach wszystko wrocilo do normy :blink:

LG to ja bym sobie odpuscil. Niestety ta firma 'karmi' nas specyfikacja oparta o zanizone normy (katy widzenia, kontrast) i wydaje im sie, ze sa fajni. :? Takie dzialania sa na porzadku dziennym w przypadku monitorow LCD (daja tez czasami inne matryce do tych samych modeli monitorow LCD, a w specyfikacji pisza dane tej lepszej :mur: ), a wiadomo TV LCD to jest praktycznie ta sama technologia wiec na 99% robia to samo. Jednym slowem odradzam ta firme. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk => mam do Ciebie prosbe. czy moglbys zrobic fotki swojego TV jak wyswietla sam czarny lub ciemne sceny w filmach, bo niestety u siebie zauwazylem, ze ta sztuka tez ma taka jebitna jasna plame przy wyswietlanai ciemnego, troche bardziej do gory i w lewo, ale jest :| najdziwniejsze, ze przy wlaczonym swietle w pokoju jak i w sklepie przy wyswietlaniu czarnej planszy nie bylo tego widac. dopiero wylaczenie swiatla w pokoju obnazylo to cos :/ chyba go oddam, zmienie sklep i model...

 

mam juz dosc :/ albo wadliwy model albo wadliwa seria albo cos robia z tym sprzetem w sklepie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A sprzedawcy nie pytaj co sadzi o danym telewizorze, bo na 90% wcisnie Ci jakiegos crap'a. :P

Dlatego dodalem, iz mozna sie dowiedziec czegos o sprzedawcy. Siostrzyczka kupywala ostatnio CRTka (kasa trzyma, a HD niepotrzebne) i w jednym sklepie natrafilem na pewnego milego goscia, ktory mowil co najmniej sensownie. Pozniej sie okazalo iz to byly sasiad (ktorego oczywiscie nie znalem, troche zbyt dawno sie przeprowadzili :P ). I jak przeszlismy do telewizorow to mowil wszystko co sam wiedzial (m.in. ktore telewizory najczesciej musi naprawiac).

Tak wiec idzie znalezc ludzi kompetentnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk => mam do Ciebie prosbe. czy moglbys zrobic fotki swojego TV jak wyswietla sam czarny lub ciemne sceny w filmach, bo niestety u siebie zauwazylem, ze ta sztuka tez ma taka jebitna jasna plame przy wyswietlanai ciemnego, troche bardziej do gory i w lewo, ale jest :| najdziwniejsze, ze przy wlaczonym swietle w pokoju jak i w sklepie przy wyswietlaniu czarnej planszy nie bylo tego widac. dopiero wylaczenie swiatla w pokoju obnazylo to cos :/ chyba go oddam, zmienie sklep i model...

 

mam juz dosc :/ albo wadliwy model albo wadliwa seria albo cos robia z tym sprzetem w sklepie :|

Plosie ;) Screen z pulpitu, a właściwie z wygaszacza ekranu pt. "Puste". Samo czarne tło. Żadnej plamy nie ma. Dziwny ten Twój TV :?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakoś z 2 tyg temu kupiłem Samsunga WS32Z419P Slim Fit

nie zabardzo sie znam na TV i polecono mi wlasnie ten model

jest niby HD Ready ale nie wiem czy to pełne HD czy nie ?

jestem abonentem UPC i nie narzekam na jakość obrazu

po podłączeniu zas laptopa kablem s-video s-video nie wyraźne sa litery w windowsie

podobno tak jest w każdtym TV nawet LCD ale przegladając forum zauważyłem u użytkownika lukk_ że nie do końca. powiem szczerze , ze jestem troche zły bo jak bym wiedział ze w TV LCD na windowsie można normalnie działać to bym kupił go zamiast tego

kupiłem CRT bo podobno maja lepszą jakość obrazu

to prawda ?

co Wy myślicie o tym TV i moim problemie ?

Ten samsung ma bardzo duze klopoty z geometria i nie wytrzymuje porownania z philipsem

jezeli chodzi o jakosc obrazu dla telewizorow crt ze wsparciem dla hd.

Odsylam na te forum gdzie w ponad 40 stronach ludzie wypowiedzieli sie o tych 2 modelach.

Samsung jest ladny ale prawa fizyki sa nie ublagane. Co przy skroceniu tuby kineskopu odbilo sie na geometrii

i innych wadach tego tv.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec

 

widziałem naprawdę sporo TV LCD i każdy doslownie każdy po dokładnym przyjrzeniu ma nierównomiernie podświetloną matryce, widać to przy zgaszonym świetle. Nawet te za 8 tys zł tak mają, oczywiście wszystko zależy do modelu i danego egzemplaża

 

Jeżeli nie chcesz tego efektu mieć, to poprostu nie kupuj LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz tez chcial ogladac telewizje to bierz tv-samsungi naleza juz od dlugiego czasu do czolowki rynku swiatowego i robia bardzo fajne tv.Z tym ze nalezy pamientac o tym ze sygnal z kablowki czy satelity nie puszczony w hd nie bedzie za dobrze wygladal,poniewaz bedzie skalowany przez tv,jednak kazdy sygnal w hd tymbardziej z x360 bedzie wygladal wypasnie,czego wlasnie oczekujesz

 

Jesli chodzi o sam monitor to lepiej wybrac taki ktory max wyswietli 1280@1024 dlatego ze bedzie mial mniejsze straty po przeskalowywaniu delikatnie obrazu-jednak gry beda wygladac bardzo dobrze i tez bedziesz zadowolony,dlatego beda to monitory do 20 cali

 

Teraz musisz sie zdecydowac naj najlepszym dla ciebie rozwiazaniem-a ja z mojej stronu optowalbym i doradzal kupno tv ,dlatego ze nie zajmnie duzo wiecej miejsca,bedzie sie nadawal idealnie do x360,a tv w hd za jakis czas bedzie standartem

I wlasne na TV sie zdecyduje, kompa i tak bede mogl podlaczyc.

Co sadzicie o tych modelach:

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/97734 - Samsung LE27S71B

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/85533 - Samsung LE26R72B

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/64289 - Samsung LE26M51B

 

MOze warto tez rozejrzec sie za innymi markami, takimi jak Sony, JVC, czy Sharp.

Tylko obawiam sie ze TV to juz yzsza polka wiec i cena rowniez sporo wieksza, przynajmniej chwalone 26 calowe tvlcd kosztuja grubo ponad 3000 zł a moj budzet to okolo 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos na temat seri S7x i R7x

 

...no coż seria S7 zastępuje nie udane modele T,w zasadzie nie ma róźnicy w jakości odbioru pomiędzy S7 a R7róźnice sa kosmetyczne, które odwzorowują kosmetyczne róznice w parametrach,podstawowa róźnica w lipnym marketingowym kontraście zwanym dynamicznym, reszta to detale, defacto wszystkie na tej samej matrycy z kontrastem fizycznym 1000:1.Moja subiektywna ocena, jako że mam ten konfort zabawy z każdą zabawką tego typu, niczym się nie wyróźniają, obraz jest przekontrastowany, meczy oczy, b.dobry pierwszy plan kosztem drugiego, który wytraca kolory, pod kątem ciemny fiolet, 170 stopni to teoriapodsumowujac Samsung wciska dobre produkty ale nie na te czasy, kilka miesiecy temu byłyby OK, teraz to za mało...

Ja sie zdecydowałem na ten pierwszy. Wyzszość drugiego nad pierwszym polega tylko na tym, ze drugi jest NOWSZY, po za tym nic ciekawego odnosnie roznic miedzy nimi nie znalazłem. Zobacze jeszcze cos sie bedzie dzialo w ciagu najblizszych 12 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze cos sie bedzie dzialo w ciagu najblizszych 12 dni.

a niby co?? :> bo moze zamiast wymieniac TV wezme kase i poczekam i pomecze sie na tunerze lub na CRT [;

 

 

kolejna LE26R32B bedzie wymienione, tylko ciekawe co mi przywioza, bo mieli tylko 2 sztuki i obie mialem w domu :D moze jakies fajne 27" dostane [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...