Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

kojak ct, fakt XL1 lub HD1 to nowa seria, ale sprawdz ile kosztuje, rokers napisał, ze szuka czegos do 5500zł, XL1 i HD1 są duzo droższe, miedzy innymi dlatego, że najmniejsze modele maja 46" (tak wynika z oficjalnej strony Sharp Polska). XD1 mimo, że starszy to nadal bardzo dobry TV, na portalu hdtv.com.pl został wyróżniony przez użytkownikow, wiec to raczej dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że wybierałem miedzy XD1 i 46 V2500, wybrałem sonego bo XD1 buczał i miał gorszą czerń :sad:

 

napisałem również wątek na http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16233

Może to kogoś zainteresuje dlatego go wklejam

 

pobawiłem się ustawieniami TV i efekt jest w miare zadawalający, smużenie nadal jest w ciemnych partiach gier, ale juz nie takie jak na filmiku. Pomaga wyłączenie funkcji korekta czerni. Jednak obraz wtedy nie jest taki głęboki ...

 

W jasnych grach takich jak kameo, lost planet, smużenia wogóle nie ma, co ciekawe nawet w gears of War nic prawie nie smuży. Ciemne gry Fear, cendemned to tragednia, V2500 nie nadaje się do tych gier :angry:

 

Najchętniej kupił bym plazme, ale ta znowu się wypala ( miałem plazme panasonic PV 70) dlatego wiem coś o tym.

 

Dzisiaj pól dnia szukałem na necie odpowiedniego TV dla siebie ale nie znalazłem. Może macie jakieś propozycje? coś za 5500 zł minimum 42 cale, żeby nie smużył i nie buczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w tej samej sprawie...

 

Jaki model(e) LCD nadawałby sie pod PS2 (bez istotnego obniżenia jakości obrazu) oraz PS3?? Najlepiej do 3000 zł.

 

Proszę o rady, najlepiej oparte na własnym dośwaidczeniu ;-)). (thuGG I count on you :wink: )

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żeby mnie to satysfakcjonowało, ale thx za obiektywizm :wink:

 

W tej sytuacji jaki model crt, pod PS 2/PS3, do 1.000 zł polecicie?? Chyba, że ewentualnie ktoś zrewiduje stanowisko przedmówcy;-).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie powiem żeby mnie to satysfakcjonowało, ale thx za obiektywizm :wink:

 

W tej sytuacji jaki model crt, pod PS 2/PS3, do 1.000 zł polecicie?? Chyba, że ewentualnie ktoś zrewiduje stanowisko przedmówcy;-).

pod next-gena kup lcd a do ps2 i podobnych moze upscalera,dzieki temu zachowasz jakosc przy ps3 i przy ps2 rowniez,osobiscie uzywalem scalera do zwyklego monitora i sprawowal sie wysmienicie(1024-768 rozdzialka w grze z ps2 i GC oraz xbox :))-ale sam musisz sobie wybrac co ci najlepiej pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

najwiecej to widać jak koła samochodu zachodzą na karoserie, rogi obrazu zachodzą na ściane

 

8ms czas reakcji ? ale chyba pilota, bo matryca ma reakcje w sekundach raczej.

No to zwracam honor mojemu 2032BW (choć w teorii ma mieć 2ms, a widać, iż tego nie widać...).

 

Jake79, PS3 upscaluje gry z PS2 (PSX raczej też - nie sprawdzam, nie czytałem ;) ). Niewidzę większego sensu w ograniczaniu się. No chyba, że chcesz teraz PS2, a za pół roku w zwyż PS3, wtedy się nie wypowiadam (choć radziłbym jakiegoś niedrogiego CRT, a kilka miechów po kupnie PS3, wymienić na LCD).

 

Napisz może jeszcze jaka wielkośc Cię najbardziej interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to zwracam honor mojemu 2032BW (choć w teorii ma mieć 2ms, a widać, iż tego nie widać...).

 

u mnie wystarczyłem wyłączyć funkcję korekcja czerni, przedtem miałem prawie na max, obraz miał dużą głębie prawie jak na plaźmie ale przy ciemnych kolorach smużył. Wyłączyłem to całkowicie, zwiększyłem do tego kontrast i smużenie jest dużo duzo mniejsze, praktycznie występuje tylko wtedy gdy w grze jest bardzo ciemno i spotka się czerń z szarością.

 

Co bym nie miał to nigdy nie jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.google.pl

grafika

720p albo 1280x720

sciągasz jakis obrazek

uruchamiasz na full ekran w programie co robi czarne pasy (np. ifranview)

 

to jest obraz nieruchomy

 

 

Mozesz tez sciagnac jakis film w 720p.

 

Mi powiem szczerze tez zaczely te pasy troche przeszkadzac, dlatego przymierzalem sie do TVika, ale mnie nie stac. Dlatego ciagle jedyna barierą dla mnie jest kupno w miare taniego ekranu co moglbym trzymac w akademiku, ktory by wyswietlal dobra grafe z x-boxa360, na ktorym nie byloby tak mocno widac efektu skalowania (bo skalowanie bedzie, bo niestety w tej DEBILNEJ technologii LCD nie mogli wprowadzic standardu tanich monitorow z rozdzialka natywna 720p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zwracam honor mojemu 2032BW (choć w teorii ma mieć 2ms, a widać, iż tego nie widać...).

 

Jake79, PS3 upscaluje gry z PS2 (PSX raczej też - nie sprawdzam, nie czytałem ;) ). Niewidzę większego sensu w ograniczaniu się. No chyba, że chcesz teraz PS2, a za pół roku w zwyż PS3, wtedy się nie wypowiadam (choć radziłbym jakiegoś niedrogiego CRT, a kilka miechów po kupnie PS3, wymienić na LCD).

 

Napisz może jeszcze jaka wielkośc Cię najbardziej interesuje.

Chodziło mi o LCdka 27-32" (odległość od odbiornika około 2m).

Obecnie mam PS2, a "lada rok" kupię PS3 (a może szybciej :wink: ).

 

Krótko, czy jakiś LCd Hd nadawałby się pod obydwie konsole (bez "upośledzenia" jakości obrazu na PS2??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79 nie ma takiego :I

Ja na twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem TV i poczekał aż do momentu zakupu PS3. TV będą tańsze i lepsze jakościowo. :D

I tak chyba nolens volens uczynię :wink: (a szkoda...moich oczu głównie, gdyż obecnie jadę na starym Philipsie 21" 50/60 Hz :-| ; po paru godzinkach gry, mimo przerw bywa słabo 8O )

 

Btw: 1.) jak spisuje się urządzonko pt. "HDFURY"?? Próbował ktoś tego pod zwykłym crt, przy PS3?, 2.) czy PS3 pod crt bez HD to zupełna lipa w sensie jakości obrazu ??

 

Z góry thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Super to to nie wygląda. Brak szczegółów i rozmazany obraz niestety razi. Grać się da spokojnie, nawet przyjemnie ale dopiero przesiadka na coś z HD w nazwie pokazuje piękno obrazu. ;)

 

@rockers

A może smużenie występuje po componencie? U mnie w Samsungu 40M86 też mam matryce S-PVA tylko FullHD ale czegoś takiego to nie widziałem nigdy. Mam podpiętego PS3 po HDMI i do codziennej pracy PC po DVI-HDMI i nigdy nie zauważyłem tego smużenia. Wiadomo, że to LCD i nie będzie tego co na plaźmie ale u ciebie to daje po oczach jak nic. :/ Natomiast Smużenie występuje z dekodera C+ nawet przy wolnych scenach ale po SCART. Może po cyfrowym złączu tego nie ma? Może to nie wina matrycy a przetworników analogowo-cyfrowych?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rockers

A może smużenie występuje po componencie? U mnie w Samsungu 40M86 też mam matryce S-PVA tylko FullHD ale czegoś takiego to nie widziałem nigdy. Mam podpiętego PS3 po HDMI i do codziennej pracy PC po DVI-HDMI i nigdy nie zauważyłem tego smużenia. Wiadomo, że to LCD i nie będzie tego co na plaźmie ale u ciebie to daje po oczach jak nic. :/ Natomiast Smużenie występuje z dekodera C+ nawet przy wolnych scenach ale po SCART. Może po cyfrowym złączu tego nie ma? Może to nie wina matrycy a przetworników analogowo-cyfrowych?

Dzieki za zainteresowanie, ja mam xboxa 360 podłączonego właśnie przez HDMI, mam wersje Elite.

 

Co ciekawe wcześniej miałem taki sam TV tylko, że 40 calowy i smużenia tak nie widziałem. Jedynie przy grze w Fear byłem załamany bo w ciemnych scenach też wszystko się rozmazywało. Mogłem też na to tak nie zwracać uwagi...

 

Powiem ci że jestem zdołowany, wczoraj Grałem w Graw 2- misja nocna była tragiczna, smugi na kilkanaście centymetrów :-(

 

Jeżeli są jasne kolory nie smuży nic, ale gdy jest ciemno i są ciemne kolory, a nie daj boże spotka się bordowy z szarym to zaciąga strasznie.

 

Bioshock mimo pięknej grafiki przez smużenie wyglada kiepsko..

 

U mnie przy cyfrowym polscie podłączonym przez scart prawie nie smuży, jedynie w kreskówkach gdy spotkają się ciemne kolory, przy DVD po hdmi podobnie.

 

Teraz sam nie wiem czy sprzedać swój TV, i za ile by poszedł ( jest prawie nowy) ale tak naprawdę po sprzedaży nie wiedział bym co kupić...

 

Może 42 calowy sharp RD2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie wiedziałem, że masz Elite. No to nie wiem.

 

Grałem w bioshocka na PC i nie mam tego smużenia. Gdyby tak było to oddał bym TV bez zastanowienia. Kupowałem przez internet i dzięki temu oddałem Toshibę 42X3030 (zwrot do 10dni).

 

Jeśli nie chcesz FullHD to te Sharpy RD2 (w 32 calach) zdobyły sporo zwolenników. Ja bym się jeszcze zastanowił nad Panasonic 70LX tylko czy jest w 42calach? Jeśli nie to chyba na dzień dzisiejszy RD2 będzie wystarczający.

 

A może zainteresuje Cię Samsung z serii M86/87? Do kupienia w okolicach 6000PLN. ;)

 

Pozdro

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresuje Cię Samsung z serii M86/87? Do kupienia w okolicach 6000tyś.

Własnie się zastanawiałem nad nim.

 

Może byś napisał coś wiecej o nim.Czym różni się M86 od M87? Jak sprawuje się w sygnale SD ? jaką ma czerń? czy 100hz można włączyć w grach i jaki jest efekt? on ma świecącą powłoke czy rysuje się ona?

Ostatnio na forum wyczytałem, że dużo osób w nim zmienia firmaware dlaczego?

 

Jak byś miał wybierać miedzy 42 calowym sharpem RD2 a swoim samungiem to co byś wybrał?

 

sory za nawałnice pytań :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck. Tyle się upisałem i przez przypadek zamknąłem stronkę. :/

 

@draak

Z pośpiechu napisałem to co pomyślałem. Miało być ok. 6000PLN ;)

 

@cavarr

TV ma być do 5500PLN ;)

 

@rockers

Różnica jest taka jak mówi cavarr.

 

SD- z siatki całkiem nieźle to wygląda. Trochę gorzej jest z C+. Mimo, że obraz jest ładny to na niektórych kanałach C+, obraz dziwnie smuży gdy jest jednolitego koloru chyba szarego. Generalnie przywykłem i nie zwracam na to dużej uwagi.

 

Seria M86/87 ma 100Hz tylko w modelu 32cale. 37/40/46 nie posiada 100Hz.

 

Wymiany softu robią userzy, którzy trafili na najstarsze wersje. Było kilka bugów jak np. gubienie własnych ustawień, niepoprawnie działająca funkcja Movie+, która powodowała drobne artefakty (u mnie czasami też to jeszcze występuje ale nie jest uciążliwe) albo jak już wyłączysz M+ to i tak jest włączone. :) Było jeszcze kilka drobniejszych bugów ale ja ich nie mam bo mam przedostatnią (chyba) wersję softu dla tego nie śpieszno mi z wymianą na najnowszą. ;)

 

Czerń. Dla tej wady (i dla fatalnych kątów oraz czerwonych twarzy-o zgrozo) poprzedniego TV Toshiba 42X3030D wymieniłem na Samsunga 40M86. Czerń jest bardzo dobra jak przystało na matryce S-PVA i podobna do tych z Sony+Crystal Bright, który nadaje jej dodatkowej głębi. Wady Crystal Bright zna każdy więc nie będę ich tu opisywał. Przez tą przednią szybę doszedł lekki fiolet, który widoczny jest w całkowitej ciemności pod większym kątem. Coś za coś. Większy kontrast+lepsza czerń kosztem innych wrażeń. ;) W końcu w nocy mogę normalnie oglądać. Na starym TV tylko się wkurzałem wieczorami. Aha. Powłoka na matrycy nie rysuje się. No chyba, że ktoś trze twardym materiałem. Samsung dodaje ściereczkę. Super czyści PS3. ;)

 

Podsumowując. Sporo porównywałem 42XD1E i Sama 40M86. W sklepach mięli mnie dość bo im przestawiałem te ich sklepowe ustawienia (czyt. wszystko na 100% :D) i zrezygnowałem z Sharpa z powodu kolorystyki jakiejś takiej pastelowej, słabszych kątów i czerni. Toshiby w ogóle odpadały. Przed zakupem pojawiły się te Sharpy RD2 i zbierały całkiem pochlebne opinie. Pojechałem je pooglądać i wypadły dość dobrze. Były to 32calowe TV. Czasami nawalał układ 100Hz i przycinał obraz (możliwe, że jakaś pierwsza wersja softu) ale kolory były już bardziej naturalne, kąty też ale TV nie był FullHD dla tego odpadł z listy. Nie chciałem już czekać na serię XL tym bardziej, że Sharp zrezygnował z 42'' bo czekać to można wiecznie i wybrałem Sama. :) Generalnie Samsung mógł by dogadać się z Sony i korzystać z ich elektroniki tak jak Sony korzysta z ich matryc. W sprawie softu Samsung ma jeszcze wiele do nadrobienia ale źle nie jest. Niestety zakup LCD to kompromisy. Czarny w nocy nadal nie jest czarny choć na tym samsungu przy ustawieniach na 20% możliwości daje już bardzo naturalny obraz. Dla tego ten pozostał i na razie nie zmieniam. Może za kilka lat wejdzie jakaś lepsza technologia bo mam wrażenie, że w LCD czas stoi w miejscu i są tylko kosmetyczne poprawki. Szumnie zapowiadane podświetlenie LED i towarzysząca im super czerń coś nie wypaliły. Widać to po samsungu F91. Wybór naprawdę nie jest prosty szczególnie, jeśli człowiek dostrzega szczegóły. Nie ma to jak zwykły szaraczek. Kupi w markecie budżetówkę i cieszy się z nowej technologii a my ciągle narzekamy bo dążymy do perfekcji! ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpującą odpowiedź, tego mi trzeba było. Teraz musze tylko sprzedać swój TV, mam nadzieję że nie starce dużo :sad:

 

Najchętniej bym kupił plazme, ale ta znowu łapie powidoki.

 

Dzisiejszy gracz ma cieżej niż kiedykolwiek, nowe technologie w cale nie sa takie super i czasami tęsknie za swoim poczciwym 29 calowym CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie przywyknąć do tych "Nowych" technologii. Aha. Zobacz jeszcze nowy model 40F86. Podobno niezły i ma 100Hz, które działa na każdym złączu. Gry w 30FPS będą znacznie płynniejsze i na pewno ma małe smużenie. Takie czytam opinie. ;)

 

A jeśli chodzi o tego samsunga to, żeby się upewnić to przejdź do jakiegoś sklepu i podepnij X-a i sam się przekonasz, czy ten TV to spełnienie twoich marzeń. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego samsunga i bez rewelacji. Nie powiedziałem, że LED to niewypał tylko, że na razie coś nie wypaliło. A screeny to zawsze pięknie wyglądają. Na pewno matryca będzie równo podświetlona ale dalej bedzie przebijac przez matryce. Samsung chwalił się, że uzyska kontrast 100000:1 oraz zastosuje o ile dobrze pamiętam 18000tyś diod, które w ciemnych lub czarnych miejscach będą wyłączane. Na planach się skończyło. Pewnie kiedyś to zrobią ale na razie trzeba doić zyski z przestarzałych technologii. Dla tego napisałem, że technologia LCD jakby stała w miejscu. Wprowadzają drobne poprawki i już mamy model na nowy rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, ale wetnę się w Waszą gadkę o TV za 6000zł ;) Mam troszkę bardziej przyziemne pytanie.

 

Potrzebuję TV LCD HDReady 32". Musi dobrze współpracować z kompem, więc do wyboru mam chyba tylko Samsungi? Będzie używany do: X360, filmy, net (dwa ostatnie to z kompa). Xboxa planuję podłączyć pod VGA, a kompa przez DVI-HDMI (więc musi obsługiwać natywną przez HDMI, czytałem że nie wszystkie TV obsługują). Budżet raczej 2500 zł, mogę dołożyć, ale ucieszę się jak uda się coś kupić poniżej tej kwoty.

Możecie podać jakieś znośnie modele nad którymi warto się zastanowić? Najlepiej w dość sporej rozpiętości cenowej(2000-2500+).. Szukałem sporo na ceneo, itd, ale tam często są błędy w opisach, oznaczeniach i tylko mi to mąci w głowie. Dobrze by było jakby ktoś doradził z własnego doświadczenia.

 

PS. Właśnie - czy da się o ogóle znośnie przeglądać net na takim TV (zakładając rozdziałkę natywną i odpowiednią odległość od TV)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam monitora do X360 i PC. Zastosowanie Internet, gry, film. Mam swoje 3 typy:

 

LG L226WA

 

Samsung 226BW

 

HP w2207

 

Cena nie ma znaczenia. Zalozmy, ze kazdy kosztuje tyle samo. Czy ktos podlaczal do ktoregos z wyzej wymienionych modeli monitorow konsole?

 

Czy efekt smuzenia na kazdym z monitorow jest na podobnym poziomie?

 

LG posiada HDMI, ale nie ma to dla mnie znaczenia, poniewaz i tak konsole podlacze przez VGA.

 

Ktory z monitorow bylby najlepszy do X360 i PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Witam

 

Szukam monitora do X360 i PC. Zastosowanie Internet, gry, film. Mam swoje 3 typy:

 

LG L226WA

 

Samsung 226BW

 

HP w2207

 

Cena nie ma znaczenia. Zalozmy, ze kazdy kosztuje tyle samo. Czy ktos podlaczal do ktoregos z wyzej wymienionych modeli monitorow konsole?

 

Czy efekt smuzenia na kazdym z monitorow jest na podobnym poziomie?

 

LG posiada HDMI, ale nie ma to dla mnie znaczenia, poniewaz i tak konsole podlacze przez VGA.

 

Ktory z monitorow bylby najlepszy do X360 i PC ?

Hmm,a przez co podlaczysz pc??,bedziesz zamienial kable zeby raz uzywac konsoli a raz pc??

 

ja mam x360 przez componet a pc przez vga-z tym z to jest tv,sam wolalbym konsole puscic po vga ale jak rozwiazac problem zmiany kabli z jednym wejsciem vga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...